Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

Ja pamiętam takie zdarzenie, jadę do Reala kupić Mount & Blade, i tak szukając gry, była grupa dzieciaków coś szukały, i mały mówi dobra znajć grę która nie ma znaczka 16 lub 18 , i tak wyszy znalazł i mówi mam, (gra którą trzymał to była Strategia Blitzkrieg 2) na to maly odwraca okładkę i mówie eeee nie to nie strzelaka, i dalej szukają, i mały lekko wkurzony kurde nie ma żadnej pożądnej strzelanki bez znaczka 16 albo 18, jak widać pewnie jego starzy mu nie pozwalają w takie gry grać :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 12:40, Pablo1989 napisał:

Ja pamiętam takie zdarzenie, jadę do Reala kupić Mount & Blade, i tak szukając gry, była
grupa dzieciaków coś szukały, i mały mówi dobra znajć grę która nie ma znaczka 16 lub
18 ,


Z tego wszystkiego bardzo pocieszające jest to, że idą do Reala?MediaMarkt/Saturna/Empiku, a nie na torrenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie da się jednoznacznie kierować się pegi, na każdego gry działają inaczej. Oczywiiście pięciolatek z GTA 4 to przegięcie, ale to pojedyncze jednostki... Sam byłem świadkiem takiej sytyuacji: Wchodzę do Empiku staję przy grach i widzę, że za mną wpada "napalony" 6-7 latek i skacze wokół półek, za nim dochodzi mama i mówi słowa wydajace się dla tego dziecka błogosławieństwem: Wybierz sobię grę.
Dzieciak omija wszystkie "sympatyczne gry" i dochodzi do 18+ dosłownie zaczyna się ślinić... Wyrywa grę z półki i biegnie do mamy: TA MAMO, JA CHCĘ TO!!!! Mam patrzy, uśmiecha się, idzie do kasy.... Na początku nie zwróciłem na to uwagi, byłem zajęty FC2... Ale gdy dłużej o tym pomyślałem to postanowiłem napisać tego posta....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 13:58, franko113 napisał:

Wyrywa grę z półki i biegnie do mamy: TA MAMO, JA CHCĘ TO!!!! Mam patrzy, uśmiecha się,
idzie do kasy.... Na początku nie zwróciłem na to uwagi, byłem zajęty FC2... Ale gdy
dłużej o tym pomyślałem to postanowiłem napisać tego posta....


To się nie zmieni, dopóki swoimi dziećmi nie będą się zajmować cyfrowi autochtoni: miejmy nadzieje, że będą rozsądniejsi. Przede wszystkim brakuje edukacji i kampanii społecznych - a to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie kupuję gry, w które mam ochotę grać i mało interesuje mnie jakie tam jest ograniczenie. Wiem jednak tyle, że jeśli gra ma 18+ to podejdę do niej inaczej niż 16+ czy 12+. Co do małych dzieci grających w brutalne gry - rodzice nawet nie patrzą w co grają dzieci. A potem po dziesięciu latach grania w takie gry bez tołku dzieciak wyjdzie na ulice i kogoś pchnie nożem. Wtedy wszystko zwala się na gry... Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha ja miałem taką piękna przygodę: jestem z kolegą w empiku (oboje lat 15) niewyrośnięty chłopak ale nic. Idziemy w gry i stwierdził że kupi sobie Bitwę o Śródziemie II idziemy do kasy a nie grzesząca urodą sprzedawczyni z rozbrajającą miną - A legitymacje prosić można??? /// mało nie padłem ze śmiechu ale mojemu koledze tak do śmiechu już nie było ^^ ahh widzicie cóż za przepisowa obsługa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również niezbyt tego przestrzegam. Nie kupuję gier +18 ze względu na ten znaczek, lecz dlatego, że mi się podoba i coś w sobie ma np. wciągającą fabułę, muzykę czy miodny gameplay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba normalne że nikt tego nie przestrzega a to jest większa frajda kiedy sie gra w coś co "nie jest na mój wiek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 19:35, gto65 napisał:

To chyba normalne ?e nikt tego nie przestrzega a to jest wieksza frajda kiedy sie gra
w coś co "nie jest na mój wiek"

Racja , jak już raz zagrasz w np.: left 4 dead to potem nie zwracasz uwagi na krew czy przeklęstwa

20090305220255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 19:35, gto65 napisał:

To chyba normalne że nikt tego nie przestrzega a to jest większa frajda kiedy sie gra
w coś co "nie jest na mój wiek"


Ja tam nie mam żadnej frajdy z grania w gry dla 5-latków ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam przestrzegam PEGI. Tzn. mając prawie 19 lat mogę wszystkie gry kupowac, więc nikt się czepia ;] Choc pamiętam, jak dobre kilka lat temu taki Postal 2 w Empiku był od 21 roku życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie przestrzegam, ale przez PEGI miałem ostatnio problemy, bo takich gier jak np. Assassin''s Creed, czy Wiedźmin ER nie chcieli mi w Empiku sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu. Niby 13 lat, a mogę grać w Hugo i tego typu gumisie ;D Cóż, przeczytałem wiele horrorów i książek z przekleństwami, grałem w gry... Nie przeznaczone dla mnie (chodźby Assassin''s Creed)? Ale poważnie - większość ludzi nie wie nawet jak jest w podstawówce. Większość zdań tam składa się z "o ja kur** ja pier**** ale zaje****!!" , a gra która ma minimalną ilość tychże dostaje 16+... Eh, szkoła powinna być przez to 16+? :P
Raczej nie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PEGI to tylko instytucje, które pod płaszczykiem ochrony dzieci przyjmują łapówki za przyznanie kwalifikacji wiekowej. Zwyczajna zgraja urzędasów podłączona do koryta przemysłu gier. Moje zdanie jest takie, by w ogóle nie zwracać uwagi na takie oznaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 22:58, Nekromantik napisał:

PEGI to tylko instytucje, które pod płaszczykiem ochrony dzieci


Przecież oni nie zajmują się żadną ochroną, a opisywaniem zawartości gier i na tej podstawie przydzielają kategorię wiekową.

Dnia 09.03.2009 o 22:58, Nekromantik napisał:

przyjmują łapówki za przyznanie kwalifikacji wiekowej.


Que? Przecież przyznają kategorię każdej zgłoszonej grze, pod warunkiem że dytrybutor wypełni poprawnie formularz - jego treść jest następnie weryfikowana - za free. Mało tego: PEGI jest nieobowiązkowy i nikt nie musi uczestniczyć w tym programie. W USA już tak nie jest, bo za ocenę jednej gry przez ESRB płaci się 800$ (jeśli koszty produkcji nie przekroczyły 250 tys. $) lub 4000$ (jeśli przekroczyły 250k).

A zatem masz jakiekolwiek przesłanki, by rzucać oskarżenia, czy po prostu tworzysz nową rzeczywistość?

Dnia 09.03.2009 o 22:58, Nekromantik napisał:

Moje zdanie jest takie, by w ogóle nie zwracać uwagi na takie oznaczenia.


PEGI nie jest dla graczy! Ileż razy można trąbić!? PEGI jest dla rodziców, a nie dzieciaków. Równie dobrze, można pytać dzieci-palaczy, czy zwracają uwagę na etykietki "Palenie powoduje raka płuc i choroby serca".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież dobra gra to nie tylko krew i flaki. Prawda, duża część dobrych tytułów zawierają właśnie te treści, ale jest mnóstwo świetnych gier które mają znaczek +12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 16:18, Fucio napisał:

Przecież dobra gra to nie tylko krew i flaki. Prawda, duża część dobrych tytułów zawierają
właśnie te treści, ale jest mnóstwo świetnych gier które mają znaczek +12


Gier od 16 lat na rynku jest jakieś 12%, a od 18 - 4%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować