Zaloguj się, aby obserwować  
Taikun

jRPG (temat ogólny)

820 postów w tym temacie

Dnia 26.05.2014 o 21:14, SiDi napisał:

> Persona 4 skończona. Prawie 90 godzin mi zajęło ukończenie jej. 10/10. Zabieram
się teraz
> za Personę 3.

Mam na liczniku około 33 godziny w P3 i z całą przykrością stwierdzam, że ta gra jest
słabiutka w porównaniu do następczyni - czwórki

Muszę w końcu zagrać w czwórkę i to sprawdzić. ALE PÓKI CO: daj cynk gdzie mieszkasz żebym mógł zacząć Cię namierzać ;]

Dnia 26.05.2014 o 21:14, SiDi napisał:

. Ten cały Tartarus i częste do niego
wypady tylko mnie zniechęcają,

Bardzo mnie ciekawi jak wygląda element dungeon crawlerowy w P4... Przecież esencją tego typu gier jest właśnie farmienie i poświęcenie naprawdę sporo czasu żeby dopakować swoich herosów.

Dnia 26.05.2014 o 21:14, SiDi napisał:

a brak możliwości sterowania pozostałymi osobami często
kończy się śmiercią - albo ich, albo (o zgrozo!) moją.

Nie rozumiem. Jak nie możesz sterować innymi postaciami? Podczas walk nie wydajesz im komand?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Persona 4 dla mnie to najlepsza z gier w jakie kiedykolwiek zagrałem ( no jeszcze jest Danganronpa ale to " trochę " inny gatunek ) w 3 bardzo mi przeszkadzało właśnie to że nie można było sterować wszystkimi postaciami ale te problemy rozwiązała wersja na PSP ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W czwórce jest bardziej postawione na relacje nasze z innymi członkami zespołu oraz z ludźmi ze szkoły, świata i polityki. Także chodzenie po lokacjach, gdzie są te wszystkie Shadowy wygląda zupełnie inaczej - ani razu nie czułem monotonii tak jak jest w trójce, ale nie będę zdradzał.

Co do sterowania - tak, wydawanie komend jak jest moja tura i w dodatku zbyt często mam "wait" jak robię "Full Assault". W P4 natomiast na początku walka wygląda tak samo jak w trójce, ale można ustawić w "TACTICS" tak, abyśmy oddzielnie każdą postacią podczas walki stosowali - od razu walki stają się znacznie przystępniejsze i mniej mięsnych słów leci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2014 o 20:33, SiDi napisał:

Co do sterowania - tak, wydawanie komend jak jest moja tura i w dodatku zbyt często mam
"wait" jak robię "Full Assault". W P4 natomiast na początku walka wygląda tak samo jak
w trójce, ale można ustawić w "TACTICS" tak, abyśmy oddzielnie każdą postacią podczas
walki stosowali - od razu walki stają się znacznie przystępniejsze i mniej mięsnych słów
leci ;)

NO SHIT, NIE WIERZE!
Przechodziłem wersje na PSP i właśnie po ustawieniu TACTICS mogłem wydawać komendy każdej z postaci osobno...
Może w wersji FES też można?
nie wyobrażam sobie, nie kierowania całą ekipą... Nigdy bym tego nie przeszedł xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 19:40, Morrdin napisał:

Persona 4 dla mnie to najlepsza z gier w jakie kiedykolwiek zagrałem ( no jeszcze jest
Danganronpa ale to " trochę " inny gatunek ) w 3 bardzo mi przeszkadzało właśnie to że
nie można było sterować wszystkimi postaciami ale te problemy rozwiązała wersja na PSP
;)

Odnośnie Danganronpy:
Od której części zacząć, z czym to się je?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2014 o 22:14, nightfaler napisał:

NO SHIT, NIE WIERZE!
Przechodziłem wersje na PSP i właśnie po ustawieniu TACTICS mogłem wydawać komendy każdej
z postaci osobno...
Może w wersji FES też można?
nie wyobrażam sobie, nie kierowania całą ekipą... Nigdy bym tego nie przeszedł xD

Sprawdź mój post powyżej ;) tą możliwośc dodali dopiero w wersji na PSP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2014 o 22:17, nightfaler napisał:

Odnośnie Danganronpy:
Od której części zacząć, z czym to się je?

Od 1 albo na PSV albo z fanowskim tłumaczenie na PSP ;d gra trwa z 25 h a przeszedłem ją chyba w 3 dni xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 22:14, nightfaler napisał:

NO SHIT, NIE WIERZE!
Przechodziłem wersje na PSP i właśnie po ustawieniu TACTICS mogłem wydawać komendy każdej
z postaci osobno...
Może w wersji FES też można?
nie wyobrażam sobie, nie kierowania całą ekipą... Nigdy bym tego nie przeszedł xD


W FES podobno się nie da. A ja z drugiej strony nie wyborażam sobie kierowani całą ekipą xd. Jestem aktualnie we wrześniu i tylko podczas walk z bossami kontroluję dodatkową osobę poza MC, głównie do używania przedmiotów/czarów ściągających debuffy. Jedna postać jest ustawiona na healera, a jeszcze jedna na dpsa. A podczas walk ze zwykłymi mobami wszystkie trzy boty robią co chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówią poprzednicy - w FES nie ma możliwości bezpośredniej kontroli nad towarzyszami (niedoli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 09:44, Rizzan napisał:

W FES podobno się nie da. A ja z drugiej strony nie wyborażam sobie kierowani całą ekipą
xd. Jestem aktualnie we wrześniu i tylko podczas walk z bossami kontroluję dodatkową
osobę poza MC, głównie do używania przedmiotów/czarów ściągających debuffy. Jedna postać
jest ustawiona na healera, a jeszcze jedna na dpsa. A podczas walk ze zwykłymi mobami
wszystkie trzy boty robią co chcą.

W FES na pewno nie można, tylko Persona 3 Portable ma taką opcję. Jak dla mnie to głupota. Portable i Persona 4 jest to rozwiązane w najlepszych sposób - ustawienia AI albo własnoręczna kontrola drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL, przysięgam, że moja konsola nie przetrwała by całej historii gdybym nie miał możliwości kontroli wszystkich bohaterów xD
ok EOT ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 22:14, nightfaler napisał:

nie wyobrażam sobie, nie kierowania całą ekipą... Nigdy bym tego nie przeszedł xD

Nie jest aż TAAAK źle. Kiedy wiesz, że tej opcji po prostu nie ma, to aż tak Cię nie denerwuje, gdy np. Mitsuru koniecznie postanawia kogoś uleczyć, kiedy wygraną zapewni tylko i wyłącznie jej Bufu.

... denerwuje, ale kiedy masz świadomość, że nic nie mogłeś z tym zrobić, to tylko rzucasz wiązankę w jej stronę i wspominasz coś o tym, że jej oceny w szkole jakoś tak wiele jednak nie znaczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2014 o 09:09, Kopiec napisał:

Żeby to podleczyła... każdy kto grał w P3 albo "FES" kojarzy i przeklina te dwa słowa-
"Marin Karin".


Oficjalnie Marin Fuc**ng Karin:) Ach wspomnienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2014 o 09:09, Kopiec napisał:

Żeby to podleczyła... każdy kto grał w P3 albo "FES" kojarzy i przeklina te dwa słowa-
"Marin Karin".

Jak da się jej przedmiot zwiększający szanse na zauroczenie kogoś przy każdym ataku, to nawet szczególnie się człowiek nie obraża, bo udane Marin Karin padają często i nawet da się grać.

... gorzej z tym, że jeśli choć odrobinę zauroczony shadow oberwał parę chwil wcześniej, to cała drużyna w pierwszej kolejności wyeliminuje właśnie jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokoj - te wszystkie Poisony i Marin Karin to wielka ściema, zmarnowanie tury wg mnie. Lepiej już obniżyć statystyki, które na 100% trafią w przeciwnika, a nie liczyć na szczęście, że przeciwnika zauroczymy. Wróbel w garści > gołąb na dachu.

Dodam jeszcze, że "Wait" zdarza się aż nazbyt często, a to tylko pomaga w rzucaniu mięsem słownym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2014 o 06:45, ww3pl napisał:

> nie wyobrażam sobie, nie kierowania całą ekipą... Nigdy bym tego nie przeszedł xD

Nie jest aż TAAAK źle. Kiedy wiesz, że tej opcji po prostu nie ma, to aż tak Cię nie
denerwuje, gdy np. Mitsuru koniecznie postanawia kogoś uleczyć, kiedy wygraną zapewni
tylko i wyłącznie jej Bufu.

... denerwuje, ale kiedy masz świadomość, że nic nie mogłeś z tym zrobić, to tylko rzucasz
wiązankę w jej stronę i wspominasz coś o tym, że jej oceny w szkole jakoś tak wiele jednak
nie znaczą.

Nie wyobrażam sobie grania w tą grę bez sterowania całą drużyna .... nigdy przenigdy bym jej nie przeszedł a tak poza tym to tak " Marin Karin " ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie pomyślałem o Marin Karin 0_o
Jezu przecież to jest jedno wielkie nieporozumienie musiałbym zmienić całkowicie strategie i myślenie podczas każdej zasranej walki. BO wypadało by wziąć pod uwagę to, że któraś postać się fochnie xD

Tak tylko dla Persony na PSP ;P
Aż żałuję, że dowiedziałem się takich faktów xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No już tak nie przesadzajcie. Mam Mitsuru w każdej walce ustawioną na "rób co chcesz" albo na heal i w sumie tylko podczas jednej walki z bossem spamowała cały czas Marin Karin, a tak to jest z nią ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurna niecałe półroku do premiery P5 w Japonii a tu żadnych konkretów:( Natomiast dobrze wygląda sequel bijatyki z uniwersum. Dużo postaci. Szkoda że zupełnie nie chce mi się grać w jedynkę. Do czasów Xilli 2 w sierpniu nie widzę żadnych nowych perspektyw dla miłośnika Jrpg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować