Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Dnia 12.06.2007 o 18:22, Ryan Kam napisał:

>> z GBA odpalisz spokojnie :)
super :)

a w strzelanki ... jeśli chodzi Ci o FPP to przyznam się że jeszcze
> w żadną nie grałem, ale teraz czaje się na BiA :) które ale właśnie miało, albo dopiero
będzie
> mieć premiere :)

no własnie czaje sie na tą grę :) Na filmkiu wyglądał całkiem spoko :)

Konsolka kosztuje tak około 500 - 300 złoty ? ( nie podowaj linkow do sklepu powiedz mi tylko
to :)



Ja swoje kupiłem za 540 :) a ten BiA prezentuje się wspaniale, i ciekawe odgłosy są nawet ale ... na trailerach jakby przycinał :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie dziwne trochę ( myslaelż e to sprawa szybkosci interentu ( oglafdaęln na gry online ) ) a tu jedenk u wszystkich .

Ciekawe czy wyjdzie cod i medal na ta konsolkę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istotnie- Brothers in Arms imo nie ma animacji, którą można by nazwać płynną. Nie jest ona co prawda tak pochlastana jak w Splinter Cell: Chaos Theory, ale do ideału jej bardzo daleko. Co do samej gry: rozgrywka jest przyjemna. O ile przebrnie się przez niezbyt ciekawy etap początkowy, gra staje się całkiem przyjemna. Mimo to- do grypy sygnowanej słowem "hit" to ja bym jej nie zaliczał. Co do grafiki- prezentuje się nieźle, aczkolwiek jest nieco zbyt rozpikselowana. Za to odgłosy są już bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory, że post pod postem, ale nie ma tu opcji "edytuj"... :(
A jak chodzi o fps- zdecydowanie bardziej od BiA, polecam Ci Metroid Prime: Hunters. Lepsza grafika, dobra warstwa audio, grało mi się zdecydowanie przyjemniej. Może i tryb single jest "tylko" dobry, jednak gra w multi- nawet z botami (które notabene, wcale o dziwo nie są głupie) dodaje grze żywotności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 20:42, boro007 napisał:

Sory, że post pod postem, ale nie ma tu opcji "edytuj"... :(
A jak chodzi o fps- zdecydowanie bardziej od BiA, polecam Ci Metroid Prime: Hunters. Lepsza
grafika, dobra warstwa audio, grało mi się zdecydowanie przyjemniej. Może i tryb single jest
"tylko" dobry, jednak gra w multi- nawet z botami (które notabene, wcale o dziwo nie są głupie)
dodaje grze żywotności.


Męczę właśnie BiA i muszę przyznać że wyszła taka średnia gra ... co z tego że niby 3D skoro z każdej strony atakuje mnie pikseloza, sterowanie na ekranie dotykowym to początkowo katorga, potem też nie jest lepiej, wszystko opiera się o chamskie skrypty (naprawdę chamskie), inteligencja naszych kompanów jest praktycznie niezauważalna ... itp itd. animacja już nie tnie tak jak na trailerach ale bez rewelacji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 11:39, michu96 napisał:

Mam pytanie czy używając tej karty WiFi musze placic jakies oplaty za korzystanie z internetu
na ndsie ?

Dziwne pytanie...
Jeśli na przykład masz w domu Liveboxa (ewentualnie inny router WiFi), to oczywiście że nie trzeba. Korzystasz wtedy z łącza, które masz już w domu.
Korzystanie z takiego internetu jest także możliwe, coraz częściej w kafejkach internetowych oraz galeriach handlowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż się ręce załamują, jak to czytam... Że niby mic, touch screen itd. to starocie.... Brawo, a to czemu w psp tego nie ma? Czemu NDS to pierwszy handheld z zastosowanym touchscreenem i praktycznym zastosowaniem mica ? Pewnie dlatego, że to staroć, nie?
Albo to, że PSP to luksus i niby dlatego kosztuje... Ludzie, to , że w Polsce wszyscy nadal jarają się grafiką to nie oznacza, że na całym świecie tak jest... Polska to taki specyficzny region, gdzie PSP góruje nad NDS, a widząc, że N nie ma w Polsce żadnego porządnego dystrybutora (Lucas Toys... geez... Wstyd, a nie dystrybutor, kradnie VIP Points, instrukcje nakleja na pudełkach, ma chorendalnie wysokie ceny... -.-" ) to sytuacja staje się klarowna.
Ja mam dwa NDS Lite i jestem bardzo zadowolony, ta konsolka wymiata, mam 4 gry (pokemon diamond, animal crossing, mario kart ds i electro plankton) z czego tylko ta ostatnia jest "średnia", wszystkie inne są miodne. A PSP ? Kupa gier to zwykłe porty z PS2, czyli jak ktoś już ją ma to... ekhm :) Oczywiście, zdarzają się takie tytuły, kiedy żałuję, że w nie nie zagram, ale często to nie następuje :) Jedynym uszczerbkiem jest to, że istnieje pare gier, kiedy to hardcore''owcy będą narzekali na zbyt niski poziom trudności...
Teraz bateria - NDS Lite trzyma mi pare dni na najwyższym poziomie oświetlenia intensywnego grania, a PSP...
Chyba każdy wie, jak tutaj ma się sprawa, nie? :)
Teraz coś innego... heh, Nintendo do swoich gierek organizuje specjalne eventy, imprezy (co prawda w Polsce było ich mało, ale to Polska...) , gdzie można się spotkać z innymi graczami, dostać eventowe bonusy itd. co też strasznie wydłuża grę :) A Sony... Zero imprez itd.... Zresztą jest też sprawa gry po sieci - prawda, obie konsolki to mają, ale jakoś ja bardziej słyszę o zastosowaniu tego w NDS :)
Aha, teraz niech mi ktoś wyskoczy, że PSP może otwierać filmy (ble, jak ktoś już na to tak leci to polecam przenośny player dvd ... Lepsza jakość, więcej filmów itd... A nawet na 1gb sporo filmów wsadzę, nie? A jeszcze bateria miodzio... -.-" ), puszczać muzę (mp3 nie lepsze? I bateria też lepsza, nie? A poza tym - PSP to klocek i na tym nei da się słuchać muzy, bo co, na szyji powiesisz? -.-" Albo schowasz do kieszeni? Pewnie, że... nie... :) ), emulować inne konsole (no, to już jakiś mały plus (PSone), ale dajmy na to, ona emuluje też np. konsole Nintendo, co jest oczywiście pierwszym krokiem do piractwa, bo można piracić bez żadnego dodatkowego wydatku, ot jakby ktoś dał kradzioną kasę, bez świadków i w zasadzie nik by się nie dowiedział, że ją wzieliście to co, nei wzielibyście? Wątpie...)
Moim zdanie to i tak zależy kto co lubi - czy realnego handhelda z fajnymi grami, innowacją itp. czy wszystko w jednym ze słabą baterią...
Jeśli ktoś nie ma PS2, lubi mieć wszystko w jednym (moim zdaniem PocketPC lepsze (nawigacja, praca, zabawa), ale... :) ), ma kupę kasy, żeby kupić np. z pięć baterii , przemilczy nieużyteczność jeśli chodzi o odtwarzanie muzy, ma dobry wzrok, żeby np. oglądać anime z napisami na takim wyświetlaczu oraz chce móc piracić w każdym miejscu za pomocą emulacji np. GBA to PSP jest dla niego :)
Jeżeli chce zaś ciekawą, w miare prostą (to już zależy od upodobań :) ) rozrywkę, prostą grę multiplayer (np. można grać w wiele gier lokalnie w trybie multi mając tylko jeden cadridge... :] ), dobrą baterię, niezły dźwięk (nawet na głośniczkach :) ) to wiadomo, ze weźmie NDS...
A jeszcze inna sprawa - jak chce wziąć konsolę dla szpanu, bo np. wszyscy znajomi znają PSP (a NDS nie..) to pozostawiam to bez komentarza...

Pozdrawiam,
Mr.M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 14:41, Mr.M napisał:

[ciach]

W pełni się zgadzam. Ja miałem styczność z obiema konsolami. Z PSP i NDS Classic. I wybrałbym na pewno NDS''a gdybym tylko miał tyle kasy :) Na PSP grałem w coś Loco Roco czy cuś takiego i kilka innych gier (tytułów nie pamiętam) a na NDS''ie w Mario Kart. Gra w PSP znudziła mi się po 10 minutch, a na NDS''ie grałem dokąd nie musiałem opuścić mojego kolegi :) Było to chyba w ferie, może trochę później. Gry na PSP mnie nie "podniecały", a mp3 i odtwarzanie filmów - wątpię żeby ktoś z tego korzystał... A w DS''ie skupiono się na grywalności i innowacyjności. Przyznam grafika w PSP jest lepsza, ale co z tego skoro jest niewiele gier w które bym grał, jedyną grą która mnie interesuje mnie na PSP jest Ridger Racer (nie wiem jak to się pisze :) ) i CoD - widziałem screeny :) Nie wiem czy warto kupić konsolę dla 2 - dosłownie dwóch - gier? A na DS''a? Przede wszystkim Mario Kart! Naprawdę fajna gierka :) No i jest wiele w które nie grałem a podobają mi się z fabuły etc. Gry nie mają super hiper grafiki lecz mają to coś - grywalność. Do tego dochodzi np. dmuchanie w mikrofon aby poruszyła się żaglówka - Project Rub etc.Przyznam podobnie jak na PSP jest wiele cienkich tytułów, no ale i tak jest więcej gier na NDS''a dla MNIE :) Przyciąga również obsługa gier z GBA ;) Ekran dotykowy. Czy to trzeba tłumaczyć :P ?
Jak dla MNIE NDS wygrywa nad PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 14:57, kondzioff napisał:

> [ciach]
W pełni się zgadzam. Ja miałem styczność z obiema konsolami. Z PSP i NDS Classic. I wybrałbym
na pewno NDS''a gdybym tylko miał tyle kasy :)


heh :) Jednak gdybyś zagrał na Lite (nieco droższy,a le się opłaca ;) ) to na pewno byłbyś zadowolony jeszcze bardziej :) Czemu?
Mamy nową stylistykę całej konsoli przez co jest ona bardziej zgrabna i miła dla oka :) A także w wersji Lite znajduje się:
* zmniejszony krzyżak do gry (D-pad) (na prawdę pomaga przy intensywnym graniu :) )
* suwak zasilania z boku konsoli zamiast przycisku (już nie trzeba się bać, że przez przypadek go wciśniemy ;) )
* przeniesienie mikrofonu do środka, pod górny ekran (oczywiście lepiej, teraz łatwiej "dmuchać" w mica ^^ )
* przesunięcie przycisków START i SELECT (tu zmiana jest wielka, mamy je pod XYAB czyli większa intuicja :) )
* nowy, większy i grubszy rysik (tutaj tłumaczyć chyba nie trzeba, nie? :) łatwiej nim sterować ;] )
* osłonka na slot gier GBA (no, wreszcie nie trzeba się bać , że do Slotu2 dostanie się kurz, wszystko jest solidnie (i estetycznie ^^) zabezpieczone :) )

Jak sama nazwa wskazuje, ta wersja jest znacznie odchudzona, ma wymiary 133 mm × 73.9 mm × 21.5 mm , czyli to ok. 21% mniej, niż normalny NDS. Jednak fenomen jest w wadze, bo Lite waży tylko 218g , czyli jest prawie o połowę (42%) lżejsze od NDS Classic :o
Chyba rozumiesz, czemu Lite bardziej mnie zainteresował, mimo wyższej ceny nie? ;)
I to wcale nie prawda, że Lite różni się małą ilością rzeczy, nie? ;)

Pozdrawiam,
Mr.M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie lubię ds bo ma mało funkcji, nie można oglądać filmów, słuchać muzyki i oglądać zdjęć i iprzeglądać internetu;/
ds ma tylko ten ekran ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 21:28, Hard Moon napisał:

ja nie lubię ds bo ma mało funkcji, nie można oglądać filmów, słuchać muzyki i oglądać zdjęć
i iprzeglądać internetu;/

Pewnie, że można - tylko trzeba go wyposażyć w odpowiednie oprogramowanie/części.
Tak czy inaczej, bardziej to multi-rozrywki bardziej opłaca się kupić PSP (tak jak jak zrobię to niedługo).

Dnia 23.07.2007 o 21:28, Hard Moon napisał:

ds ma tylko ten ekran ;/

Pewnie, że ma duży - nawet 2 ;P

kecal ===> Myślę, że będą działały. Tak przynajmniej jest z PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chciałem kupić PSP, ale jakiś czas temu ponownie (z 1,5 roku temu grałem u kumpla) zagrałem w MM w GTA VC S. Wszytko niby fajnie, grafika i w ogóle. Ale żadnej frajdy nie było. Do tego trzeba mieć sokoli wzrok. Jako że jestem dość wysoki (ok. 190cm), a w MM PSP jest przyczepione do czegoś tam, a to jest dość nisko, a podwyższyć się nie da. Mało co tam widziałem z odległości pół metra. Myślałem też na NDS, ale nigdy na tym nie grałem. A szkoda, bo słyszę dobre opinie tych co ją mają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 14:41, Mr.M napisał:

Aż się ręce załamują, jak to czytam... Że niby mic, touch screen itd. to starocie.... Brawo,
a to czemu w psp tego nie ma? Czemu NDS to pierwszy handheld z zastosowanym touchscreenem i
praktycznym zastosowaniem mica ? Pewnie dlatego, że to staroć, nie?
Albo to, że PSP to luksus i niby dlatego kosztuje... Ludzie, to , że w Polsce wszyscy nadal
jarają się grafiką to nie oznacza, że na całym świecie tak jest... Polska to taki specyficzny
region, gdzie PSP góruje nad NDS, a widząc, że N nie ma w Polsce żadnego porządnego dystrybutora
(Lucas Toys... geez... Wstyd, a nie dystrybutor, kradnie VIP Points, instrukcje nakleja na
pudełkach, ma chorendalnie wysokie ceny... -.-" ) to sytuacja staje się klarowna.
Ja mam dwa NDS Lite i jestem bardzo zadowolony, ta konsolka wymiata, mam 4 gry (pokemon
diamond, animal crossing, mario kart ds i electro plankton) z czego tylko ta ostatnia jest
"średnia", wszystkie inne są miodne. A PSP ? Kupa gier to zwykłe porty z PS2, czyli jak ktoś
już ją ma to... ekhm :) Oczywiście, zdarzają się takie tytuły, kiedy żałuję, że w nie nie zagram,
ale często to nie następuje :) Jedynym uszczerbkiem jest to, że istnieje pare gier, kiedy to
hardcore''owcy będą narzekali na zbyt niski poziom trudności...
Teraz bateria - NDS Lite trzyma mi pare dni na najwyższym poziomie oświetlenia intensywnego
grania, a PSP...
Chyba każdy wie, jak tutaj ma się sprawa, nie? :)
Teraz coś innego... heh, Nintendo do swoich gierek organizuje specjalne eventy, imprezy (co
prawda w Polsce było ich mało, ale to Polska...) , gdzie można się spotkać z innymi graczami,
dostać eventowe bonusy itd. co też strasznie wydłuża grę :) A Sony... Zero imprez itd.... Zresztą
jest też sprawa gry po sieci - prawda, obie konsolki to mają, ale jakoś ja bardziej słyszę
o zastosowaniu tego w NDS :)
Aha, teraz niech mi ktoś wyskoczy, że PSP może otwierać filmy (ble, jak ktoś już na to tak
leci to polecam przenośny player dvd ... Lepsza jakość, więcej filmów itd... A nawet na 1gb
sporo filmów wsadzę, nie? A jeszcze bateria miodzio... -.-" ), puszczać muzę (mp3 nie lepsze?
I bateria też lepsza, nie? A poza tym - PSP to klocek i na tym nei da się słuchać muzy, bo
co, na szyji powiesisz? -.-" Albo schowasz do kieszeni? Pewnie, że... nie... :) ), emulować
inne konsole (no, to już jakiś mały plus (PSone), ale dajmy na to, ona emuluje też np. konsole
Nintendo, co jest oczywiście pierwszym krokiem do piractwa, bo można piracić bez żadnego dodatkowego
wydatku, ot jakby ktoś dał kradzioną kasę, bez świadków i w zasadzie nik by się nie dowiedział,
że ją wzieliście to co, nei wzielibyście? Wątpie...)
Moim zdanie to i tak zależy kto co lubi - czy realnego handhelda z fajnymi grami, innowacją
itp. czy wszystko w jednym ze słabą baterią...
Jeśli ktoś nie ma PS2, lubi mieć wszystko w jednym (moim zdaniem PocketPC lepsze (nawigacja,
praca, zabawa), ale... :) ), ma kupę kasy, żeby kupić np. z pięć baterii , przemilczy nieużyteczność
jeśli chodzi o odtwarzanie muzy, ma dobry wzrok, żeby np. oglądać anime z napisami na takim
wyświetlaczu oraz chce móc piracić w każdym miejscu za pomocą emulacji np. GBA to PSP jest
dla niego :)
Jeżeli chce zaś ciekawą, w miare prostą (to już zależy od upodobań :) ) rozrywkę, prostą grę
multiplayer (np. można grać w wiele gier lokalnie w trybie multi mając tylko jeden cadridge...
:] ), dobrą baterię, niezły dźwięk (nawet na głośniczkach :) ) to wiadomo, ze weźmie NDS...
A jeszcze inna sprawa - jak chce wziąć konsolę dla szpanu, bo np. wszyscy znajomi znają PSP
(a NDS nie..) to pozostawiam to bez komentarza...

Pozdrawiam,
Mr.M


o.O Ledwo przebrnąłem przez ten tekst, ale się zgadzam xD A co do baterii to w końcu nie wiem jak jest, bo mój kolega ma psp i zaklina się, że mu trzyma ok. 10 godzin (ale on głównie słucha muzyki). A jak masz Pokemony to daj swój frien code to sobie zagramy po wifi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 09:09, Digin985 napisał:

A jak masz Pokemony to daj swój frien code to sobie zagramy po wifi :D


Dawno już nie gram (jednak wole logiczne itd. ^^ ) , a router sie nie chce skonfigurować z NDS ;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 08:38, glebcio napisał:

ja już mam psp i dla mnie psp jest super tylko gierki nie mam:(

Ja tam wole jednak ds''a niż psp. Na psp są gierki takie same jak na kompa czy konsole. A w ds''ie fajnie by było stiuningować długopisem albo magnesopisem:) samohud w NFS:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś gdzie można znaleźć tanio DS w Warszawie lub w Wrocławiu ? Bo ogólnie cena to 599-649 (nie chce z allegro akurat tego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować