Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Dnia 16.09.2008 o 18:55, Piotrek K. napisał:

Pod koniec pazdziernika bede w Rotterdamie i tak sie zastanawiam czy by na jakies wieksze
NDSowe zakupy nie pojsc ;) (wyjazd sluzbowy, ale jak mi nie dadza troche czasu na zakupy
to sie obraze :P). Czy ktos ma moze jakies oswiadczenia z cenami gier na NDS w tym miescie/kraju?
Tak sie w sumie zastanawial ILE kasiory zmieniac na Euro :P


generalnie ceny gier w euro to zazwyczaj 59 za premierówke... Za tyle np. kupiłem Guitar Hero na DSa w Mediolanie. I jak patrzę na zagraniczne sklepy to za premierowe tak właśnie w okolicach 50 - myślę, że Rotterdam się bardzo różnić nie będzie pod tym względem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ale jest też wiele gier po 20 euro. Są to przeważnie średniaki, ale można trafic na jakieś perełki. Mi np. udało się kupic EBA za 15 euro :P W Niemczech premierówki są przeważnie po 40 euro, nie wiem jak jest w innych krajach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 11:52, Mac Cry napisał:

Fakt, ale jest też wiele gier po 20 euro. Są to przeważnie średniaki, ale można trafic
na jakieś perełki. Mi np. udało się kupic EBA za 15 euro :P W Niemczech premierówki są
przeważnie po 40 euro, nie wiem jak jest w innych krajach.

Ja kiedyś szukałem gier na allegro, ale tam to nie ma jeszcze gier na DS. Więc posurfowałem sobie na ebaya. W Japomi sprzedają nowe gry w przeliczeniu na polskie 62zł. Ale jak przesłać takiem Japończykowi pieniądze? Bo pewnie nawet z kosztem przesyłki wyjdzie taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 23:14, Ubiquit napisał:

Może ktoś coś napisać o Nintendogs?

Ja grałem na komurce, po prostu klikasz na miskę to zaczyna jejść. Wyprowadzasz go na spacer. Czasem narobi w domu to musisz posprzątać. Tu pewnie wszystko sie będzie piurkiem robić. Psa można też głaskać.


Czy ma ktoś spore na nintendo DS? Albo chociaż ktos napisze jak prezentuje się gra na kompa? Jak ją kupię to już będzie moja 5 gra na nintendo ds.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 11:18, Heterko napisał:

> Może ktoś coś napisać o Nintendogs? Ja grałem na komurce, po prostu klikasz na miskę
to zaczyna jejść. Wyprowadzasz go na spacer. Czasem narobi w domu to musisz
posprzątać. Tu pewnie wszystko sie będzie piurkiem robić. Psa można też głaskać.

Hmm, brzmi dość banalnie i pewnie takie jest, chociaż zastanawiają mnie bardzo wysokie noty dla tej gry na GameSpocie. Wychodziło by z nich, że to zdecydowanie jeden z lepszych tytułów na NDSa.

Może jeszcze ktoś pochwali się opinią? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 23:14, Ubiquit napisał:

Może ktoś coś napisać o Nintendogs?


Ja zakupiłem tą grę razem z DS (w jednum pudełku były nie miałem wyboru) i niestety muszę powiedzieć, że gra jest raczej nudna. Jeżeli lubisz się rozczulać nad kupą futra na ekraniku (ew. nad trzema kupami) to coś dla ciebie.
Ja osobiście polecam TWEWY lub advance wars dark conflict.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 12:58, Von Bolt napisał:

Ja zakupiłem tą grę razem z DS (w jednym pudełku były nie miałem wyboru) i niestety
muszę powiedzieć, że gra jest raczej nudna. Jeżeli lubisz się rozczulać nad kupą futra na
ekraniku (ew. nad trzema kupami) to coś dla ciebie.

Dzięki za opinię.

Dnia 18.09.2008 o 12:58, Von Bolt napisał:

Ja osobiście polecam TWEWY lub advance wars dark conflict.

Mam obie, ale ciągle szukam nowych doznań. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 12:15, Ubiquit napisał:

> > Może ktoś coś napisać o Nintendogs? Ja grałem na komurce, po prostu klikasz
na miskę
> to zaczyna jejść. Wyprowadzasz go na spacer. Czasem narobi w domu to musisz
> posprzątać. Tu pewnie wszystko sie będzie piurkiem robić. Psa można też głaskać.

Hmm, brzmi dość banalnie i pewnie takie jest, chociaż zastanawiają mnie bardzo wysokie
noty dla tej gry na GameSpocie. Wychodziło by z nich, że to zdecydowanie jeden z lepszych
tytułów na NDSa.

Może jeszcze ktoś pochwali się opinią? ;p

Według mnie to ta gra jest przeznaczona dla małych dziewczynek. Myślę, że nintendo robiło tą grę z myślą o nich. A poza tym to dobra ocena nie oznacza, że gra spodoba się każdemu, tylko jest dobra w swoim gatunku. A dla mnie opiekowanie się psem nie jest fajne. Nie radzę ci jej kupować, chyba że jesteś dziewczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do TWEWY, mam jeden problem. Może ktoś mi pomóc, podać taktykę itd. jak pokonać bossa numer 87 i ( chyba ) 90 na poziomie hard? Bo właśnie robię te secret report w 4 dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Standardowo jak ich pokonywałeś w normalnej grze, tylko podpakuj statystyki (secret itemy/jedzenie). Generalnie potrzebujesz też dobrej umiejętności walki na dwóch ekranach (by mieć szybki dostęp do 3lvl super ataku, a także by wciąż przesuwać Light Pucka, powodując 5x większe obrażenia). Możesz chainować walkę, by na wsześniejszych ładować moc combo ataku i użyć go w walce z bossem (to chyba przywraca Ci również zdrowie). No i nową talię pinów. Ja polecam Anguis (z Light Puckiem przy dobrych okolicznościach daję zabójczy damage, chociaż jednorazowy), Lightning Rage/Tin Pin Blade (BARDZO potężny atak dookoła, szybki reboot i do tego aktywowany dmuchaniem, absolutny killer) i uzupełnij jakimiś pinami typu "pociski", może "Wolf" na szybkość/damage podczas ruchu i jakimś healem (pamiętaj, że nawet heal 30% będzie leczył cały damage, jeśli użyjesz go podczas Ligh Pucka >= 3,3x).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko mnie się wydaje, czy rzeczywiście nowy Sonic zapowiada się mega, super grą. Aż nie mogę się już odczekać kiedy będzie można kupić go w Polsce. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...Za jakieś dwa tygodnie planuję zakup NDS w związku z tym mam kilka pytań:
1.Ile kasy powinienem przygotować na NDS plus jeszcze jakąś grę?
2.Ile czasu trzyma bateria w NDS?
3.Która gra na NDS ma najlepszą grafikę?(wiem,że tą konsolę kupuję się dla zabawy z gry ale muszę mieć jakieś argumenty przed kolegami,którzy mają PSP i będą obrzucać gnojem DS)
4.Czy opłaca się kupić wszystko w Niemczech,o ile tańsze będzie wszystko?
5.Jeśli kupię już za granicą to jak będzie z gwarancją zachowam czy nie?I czy będę mógł zmienić język menu na angielski?
6.Jak często psuję się NDS?
7.TWEWY,Final Fantasy IV,Advance Wars: Dark Conflict to moje gry docelowe na DS jest coś jeszcze godnego polecenia?Aa i jeszcze może wiadomo coś o grze w stylu Heroes lub Disciples chodzi mi o tryb Hot-Seat?
I to będzie tyle.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 17:20, pawciooo23 napisał:

Hmmm...Za jakieś dwa tygodnie planuję zakup NDS w związku z tym mam kilka pytań:
1.Ile kasy powinienem przygotować na NDS plus jeszcze jakąś grę?
2.Ile czasu trzyma bateria w NDS?
3.Która gra na NDS ma najlepszą grafikę?(wiem,że tą konsolę kupuję się dla zabawy z gry
ale muszę mieć jakieś argumenty przed kolegami,którzy mają PSP i będą obrzucać gnojem
DS)
4.Czy opłaca się kupić wszystko w Niemczech,o ile tańsze będzie wszystko?
5.Jeśli kupię już za granicą to jak będzie z gwarancją zachowam czy nie?I czy będę mógł
zmienić język menu na angielski?
6.Jak często psuję się NDS?
7.TWEWY,Final Fantasy IV,Advance Wars: Dark Conflict to moje gry docelowe na DS jest
coś jeszcze godnego polecenia?Aa i jeszcze może wiadomo coś o grze w stylu Heroes lub
Disciples chodzi mi o tryb Hot-Seat?
I to będzie tyle.Pozdrawiam.

W instrukcji pisze, ze bateria trzyma od 14 do 18 godzin. Zależy to od mocy podświetlenia. Ja nintendo ds mam już bardzo długo i jeszcze nigdy mi się nie zepsuło. Konsola kosztuje od 450 do 550zł a gry wahają się od 100zł do 200zł. Myślę, że porządnej grafy żadna gra na DSa nie ma. Kup sobie tą konsolę, bo zimą wychodzi GTA Chinatown na nią!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 17:20, pawciooo23 napisał:

Hmmm...Za jakieś dwa tygodnie planuję zakup NDS w związku z tym mam kilka pytań:
1.Ile kasy powinienem przygotować na NDS plus jeszcze jakąś grę?


Premierowe gry na NDS''a są tak w przedziale 120 - 160 złotych

Dnia 26.09.2008 o 17:20, pawciooo23 napisał:

2.Ile czasu trzyma bateria w NDS?


Prawdę mówiąc sam nie wiem, bo nie sprawdzałem ;)

Dnia 26.09.2008 o 17:20, pawciooo23 napisał:

3.Która gra na NDS ma najlepszą grafikę?(wiem,że tą konsolę kupuję się dla zabawy z gry
ale muszę mieć jakieś argumenty przed kolegami,którzy mają PSP i będą obrzucać gnojem
DS)


No niestety tutaj cię rozczaruje, na NDS''ie mało jest gier z dobra grafą ( bo zapewne ci chodzi o 3D ), na NDS''ie najważniejsza jest grywalność, a nie grafika i wygląd.

Dnia 26.09.2008 o 17:20, pawciooo23 napisał:

4.Czy opłaca się kupić wszystko w Niemczech,o ile tańsze będzie wszystko?


Zobacz sobie na ebayu po ile sprzedają i tyle. Ja tam nie znam się na cenach w Euro gier i konsol na NDS''a

Dnia 26.09.2008 o 17:20, pawciooo23 napisał:

5.Jeśli kupię już za granicą to jak będzie z gwarancją zachowam czy nie?I czy będę mógł
zmienić język menu na angielski?


Język gier zależy oczywiście od tego jaką wersje kupiłeś, lecz menu główne na NDS''ie itd. ma 6 języków, które można sobie dowolnie ustawić. Angielski, Niemiecki, Francuski, Hiszpański, Włości i chyba chiński, bądź japoński.

Dnia 26.09.2008 o 17:20, pawciooo23 napisał:

6.Jak często psuję się NDS?


Mam od ponad 2 miesięcy i się jeszcze nie zepsuł. Jak dla mnie ta konsola jest bardzo wytrzymała.

Dnia 26.09.2008 o 17:20, pawciooo23 napisał:

7.TWEWY,Final Fantasy IV,Advance Wars: Dark Conflict to moje gry docelowe na DS jest
coś jeszcze godnego polecenia?Aa i jeszcze może wiadomo coś o grze w stylu Heroes lub
Disciples chodzi mi o tryb Hot-Seat?


Oprócz tego, niezwłocznie zakup sobie Elite Beat Agents ( jak gra ta wygląda itd. zobacz sobie na youtubie ), oprócz EBA, polecam ci jeszcze całą serie Ace Attorney, na razie ma 4 części. ( najlepiej jest, gdy sie gra od 1 części, wtedy rozgrywka jest o wiele ciekawsza niż jak losowo się gra. I to z ciekawszych na razie to tyle.
A co do Advance Wars: Dark Conflict, to jeśli lubisz grę przez internet, przez Wi-Fi to ją polecam, lecz dla gry jednoosobowej, o wiele lepsze jest Advance Wars: Dual Strike

Dnia 26.09.2008 o 17:20, pawciooo23 napisał:

I to będzie tyle.Pozdrawiam.


Ja również pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> 2.Ile czasu trzyma bateria w NDS?
Znacznie mniej, 10 godzin to max przy podświetleniu 3/4 (ale może to dlatego, że bateria straciła część mocy).
> 3.Która gra na NDS ma najlepszą grafikę?(wiem,że tą konsolę kupuję się dla zabawy z gry
> ale muszę mieć jakieś argumenty przed kolegami,którzy mają PSP i będą obrzucać gnojem
> DS)
Po co zniżać się do ich poziomu? Grafiką na pewno w żaden sposób ich nie przebijesz, grywalności nie pokażesz, jak koniecznie musisz poszpanować to NDS promuje w ilości tytułów.
> 4.Czy opłaca się kupić wszystko w Niemczech,o ile tańsze będzie wszystko?
Opłaca się kupić w USA, bo tam mają najtaniej, w Niemczech na 90% cena będzie taka sama przez Euro. Jeszcze niedawno widziałem nówkę DSa po przeliczeniu 400zł + wysyłka z Mario i Brain Age jako gratis. Chociaż też gdzieś widziałem w Polsce po 400zł nówkę, tyle, że bez gier. Osobiście kupowałem w Menago.
> 5.Jeśli kupię już za granicą to jak będzie z gwarancją zachowam czy nie?I czy będę mógł
> zmienić język menu na angielski?
Gwarancja powinna być międzynarodowa. A jeżeli chodzi o gry, to niemieckie nie występują, wszystkie są albo po angielsku, albo multi (kilka języków do wyboru).
> 6.Jak często psuję się NDS?
Mam go coś koło roku i póki co po nieszczęśliwym wypadku zacina się lekko przycisk od włączania, ale specjalnie nie przeszkadza, oprócz tego żadnych problemów.
> 7
> Aa i jeszcze może wiadomo coś o grze w stylu Heroes lub
> Disciples chodzi mi o tryb Hot-Seat?
Tego typu strategii nie znajdziesz niestety, ani takiego trybu, możesz za to połączyć się z innymi DSami za pomocą WiFi.
> I to będzie tyle.Pozdrawiam.
Jak będziesz kupował DSa to musisz dorzucić jeszcze folie ochronne na ekrany. Osobiście testowałem 2 różne i nie polecam BigBena, bardzo szybko się zabrudziły głębokimi rysami na całej powierzchni. W dużej mierze widać było wpływ EBA, przez kółka na środku folii. Teraz od ponad 4 miesięcy używam Hori (kupionej na robson.pl) i nie ma praktycznie śladu poza drobnymi rysikami widocznymi pod światło (w żadnym stopniu nie wyczuwalnymi).

Jakimś tam GTA się nie przejmuj, ani niczym innym, póki faktycznie nie wyjdzie i ludzie tego nie ocenią. Póki co najnowszymi hitami są Disgaea DS (tactical RPG), Locks Quest (odświeżony pomysł na grę typu Tower Defense) i Sonic Chronicles (RPG, dostaje dość mieszane noty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój DS na minimalny podświetlaniu wytrzymuje około 40 godzin:) Na większych dużo mniej ale trudno:P

Co do psucia. Kupiłem używany pół roczny. Mam go prawie rok i nie miałem z nim najmniejszych problemów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować