Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Dnia 24.09.2010 o 12:27, xD_ominik napisał:

Gram w pokemon Diamond. Nie wiem czy dobrze leveluję swoje pokemony lepiej skupiać się
na jednym pokemonie czy na kilku? I czy opłaca łapać pokemony które są tylko na przykład
na 5 poziomie??


Trzeba się skupiać na minimum 6 pokemonach, bo z jednym pokemonem gry na pewno nie przejdziesz ( no dobra w Soul Silver pokonałem Red''a tylko jednym pokemonem, lecz to był Arceus na 100 poziomie więc... )
Łapać wszystkie pokemony, które nie masz w pokedexie i tyle ;)

P.S. To twoje pierwsze poki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2010 o 12:34, Piotrbov napisał:

Trzeba się skupiać na minimum 6 pokemonach, bo z jednym pokemonem gry na pewno nie przejdziesz
( no dobra w Soul Silver pokonałem Red''a tylko jednym pokemonem, lecz to był Arceus
na 100 poziomie więc... )
Łapać wszystkie pokemony, które nie masz w pokedexie i tyle ;)

P.S. To twoje pierwsze poki?


Tak, nie jestem obeznany, no ale po co mam łapać wszystkie pokenony skoro ich nie używam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 12:56, xD_ominik napisał:

Tak, nie jestem obeznany, no ale po co mam łapać wszystkie pokenony skoro ich nie używam??

Bo to jeden z celów gry w Pokemon od zawsze, esencja rozgrywki.

Ja tam istotnie preferuję łapanie dzikich poków na możliwie najniższym lvlu, a następnie ich trenowanie. Trenowane mają lepsze staty i więcej możliwości ich rozwijania w wybranym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2010 o 13:03, Hellmut napisał:

Ja tam istotnie preferuję łapanie dzikich poków na możliwie najniższym lvlu, a następnie
ich trenowanie. Trenowane mają lepsze staty i więcej możliwości ich rozwijania w wybranym
kierunku.

A możliwość trenowania to jedynie tylko ciągłe chodzenie po lesie albo podobnych miejscach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 13:32, xD_ominik napisał:

A możliwość trenowania to jedynie tylko ciągłe chodzenie po lesie albo podobnych miejscach??

Walczenie i zdobywanie expa. To, czy zdobędziesz je na dzikich pokach czy na spotykanych trenerach ma mniejsze znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila wyczytalem genialny cytat na serebii i musze sie z nim wami podzielic:

''''Poke''mon games are like boobs. They''re made for children, but grown men still love ''em."

Mistrz! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 13:40, gothicsheep napisał:

Przed chwila wyczytalem genialny cytat na serebii i musze sie z nim wami podzielic:

''''Poke''mon games are like boobs. They''re made for children, but grown men still love
''em."

Mistrz! :D


Pure epic ;D
Ahahaha, kurde, trafne spostrzerzenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi z symbolem "PP 30/30"? Co te cyfry oznaczają, czasem się zmniejsza liczba jak używam tego ataku albo z czarnego robi się czcionka na kolor żółty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To punkty ataku. Tyle razy możesz użyć danego ruchu. Kiedy dojdzie do zera, nie będziesz mógł używać danego ruchu. Aby odnowić wskaźnik użyj ether, elixir lub ulecz poka w centrum.

@gothicsheep

Genialne w swojej epickości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 14:34, xD_ominik napisał:

A o co chodzi z symbolem "PP 30/30"? Co te cyfry oznaczają, czasem się zmniejsza liczba
jak używam tego ataku albo z czarnego robi się czcionka na kolor żółty.


Skrót PP oznacza Power Points,innymi słowy są to punkty których używasz do ataku,każdy atak kosztuje Cię jeden PP,ich ilość można zwiększać używając PP Up,czasem też legendarne poki mają zdolność Pressure,która zwiększa ilość PP których musisz użyć do ataku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 15:40, Perry_Cox napisał:


Była sobie kiedyś polska stronka o konsolach przenośnych, głównie o DSie i PSP. Szukam,
szuka, ale znaleźć nie mogę. Istnieje jeszcze ta strona?

Chodzi Ci o skizo.org ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Tak, tak, dzięki :) Nie wiem jakim cudem nie mogłem tego znaleźć.

gothicsheep=> Ja jednak szukam czegoś bardziej uniwersalnego, obie konsolki mnie interesują. Skizo.org mam już sprawdzone, tylko, że parę lat tam nie zaglądałem. Ale i tak dzięki za linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lista poków, których nie będzie można złapać poza Dream Worldem i Pokeshifterem:
http://serebii.net/blackwhite/unobtainable.shtml

Przyznaję, że jestem trochę zawiedziony obszernością tej listy. Nie oczekiwałem Bóg wie czego, ale wynika z tego, że nie będzie w B&W właściwie żadnego startera, ani żadnej legendy z poprzednich serii.
Poza tym brak takich poków jak Pikachu, Magikarp, Eevee czy Gible... Szkoda.
Oczywiście pewnie część z nich będzie dostępna z eventów itp., no ale zawsze te ptaki czy psy można było złapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to katastrofa i przekreślenie praktycznie całego sensu kupowania gry piątej generacji.

Gra z serii Pokemon bez Pikachu, bez Magikarpia, bez Eevee, bez Porygona, bez żadnych legend poza V gen, wycięto praktycznie połowę I i II generacji. Nie, to mi się absolutnie nie podoba.

Jeżeli ten stan utrzyma się w "trzeciej" grze, to ja chyba przedłużę czekanie do odświeżonych Ruby oraz Sapphire, które być może wyjdą dopiero na 3DSa. Ech... a miało być tak pięknie.

EDIT: W kąciku trade'u zamieściłem spore ogłoszenie. Byłbym wdzięczny za dostanie choćby pojedynczej oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ieee tam, nie przesadzajmy. Się przeniesie.
Mi to osobiście tito, nowe poki kupuję dla nowych poków, nie możliwości złapania starych z nowymi atakami.

Bulba, Cynda, Toto, Chimchar, tych mogę Ci breednąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę (mam nadzieję), że w trzeciej, uzupełniającej wersji pojawi się dużo więcej poków. Tak samo było w trzeciej generacji - w RS średnio, za to w Emeraldzie rzucili masę poków do Safari Zone, takich właśnie jak np. Pikachu o ile dobrze pamiętam.
Najbardziej brakuje mi legend...

Czy ja dobrze myślę, że to pierwsze gry z serii, w których nie ma Magikarpa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować