Zaloguj się, aby obserwować  
kupczyk11

Serial "ZAGUBIENI' (Lost) - premiera na TVP i AXN [M]

1954 postów w tym temacie

Dnia 08.09.2006 o 13:59, Avalon67 napisał:

Ale odcinki i tak są spoko, nie mogę się doczekać następnych, a ci "inni'' to jacyś tubylcy
z karaibskich wysp:)

Chodzi Ci o tych dzikusów z maczugami z drugiego odcinka drugiej serii? Jeśli tak to mocno sie zdziwisz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie do osob, ktore widzialy juz 2 sezon (tak jak ja). nie wiecie co mial Walt na mysli mowiac "nie otwierajcie tego! nie wolno wam tego otwierac!" pod koniec 1 sezonu? chcial nawet uciekac z wyspy. byc moze przeczywal to co sie pozniej z nim stanie, ale co wspolnego mial z tym bunkier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to jest dziwne..., a jesli chodzi o 2 odcinek 2 seri to sie przerazilem tych "innych" ... a dziwia mnie te liczby pechowe... ktore byly nawet na tym czyms zamknietym ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu "Znalezione wsieci"

Ciekawostki z odcinka:
Adam Rutherford, (druga osoba biorąca udział w wypadku) to ojciec Shannon.
-
DHARMA

Wieloznaczny termin, wystepujący w buddyzmie i hinduizmie.

W swoim, pierwotnym, sanskryckim znaczeniu słowo dharma oznacza po prostu "droga" lub "kierunek".

W klasycznych tekstach braminizmu słowo to oznaczało zespół podstawowych praw karmicznych, decydujących o wszelkich zdarzeniach mających miejsce w życiu człowieka, jak i rodzaj tajemnej wiedzy na temat tych praw, dostępnych wyłącznie oświeconym.

We współczesnym hinduizmie dharma to jednocześnie nazwa podstawowych zasad etycznych jakimi powinien kierować się każdy wyznawca - obejmujących obowiązek pracy, założenia rodziny, spłodzenia i wychowania dzieci oraz na starość próby osiągnięcia oświecenia, jak i jej stare znaczenie sanskryckie znaczenie.

W buddyzmie dharma ma podobne do pierwotnego, braministycznego znaczenie. Jest to więc zespół podstawowych praw przyczyny i skutku istniejący obiektywnie, niezależnie od ludzkiej woli, który można sobie w całej pełni uświadomić dopiero w wyniku oświecenia, ale który jest w uproszczonej wersji dostępny każdemu człowiekowi w formie nauki Buddy, która jest niczym innym jak tylko klarownym wyłożeniem dharmy.

Jakkolwiek dharma, zarówno w hinduizmie jak i buddyzmie jest rozumiana przede wszystkimi jako podstawowe prawa rządzące światem, słowo to stosuje się także do sytuacji jednostkowych. W tym rozumieniu dharma to właściwe postępowanie, które jest zgodnie z porządkiem całego świata w danym momencie: Np: dharmą dla ojca jest dobrze wychować dzieci, a dla kierowcy samochodu podporządkowywać się zasadom kodeksu drogowego. Postępowanie zgodne z dharmą poprawia karmę, a niezgodne psuje.

W filozofii zachodu najbardziej zbliżonym terminem do dharmy jako obiektywnie istniejącego zespołu praw rządzących światem jest heglowska koncepcja dialektyki metafizycznej oraz stoicka koncepcja pneumy.
-
Słowa wypowiedziane przez Walta (po puszczeniu od tyłu) to "Press Button''s, No button''s Bad"
-
Fotki: http://www.gram.pl/upl/forum/2006_2/20060419080910.jpg
reszta poniżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 16:20, Slave napisał:

pytanie do osob, ktore widzialy juz 2 sezon (tak jak ja). nie wiecie co mial Walt na mysli
mowiac "nie otwierajcie tego! nie wolno wam tego otwierac!" pod koniec 1 sezonu? chcial nawet
uciekac z wyspy. byc moze przeczywal to co sie pozniej z nim stanie, ale co wspolnego mial
z tym bunkier?


Tam były te felerne liczby; 4 8 15 16 23 42 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TAK NAPRAWDE TO JA TEZ SIE PRZERAZIŁEM TYCH ,,INNYCH,,. ALE NIE TYLKO W TYM MOMENCIE SIE PRZERAZIŁEM. BYLO TEZ PARE TAKICH SCEN. JAK BYM BYL ZEDNYM Z ROZBITKOW TO BYM CHYBA DOSTAL ZAWALU.
a tak po zatym to mi sie okropnie podobaja zagubieni. zaczelem ogladac od 1 seri ktora wlasnie sie skonczyla na tvp1 teraz ogladam druga. fajnie to zrobili ze po kazdym odcinku chce sie ogladac nastepny. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój kolo z gimnazjum mówił cos ze widział w necie iz w "potworze" (w naszym czarnym pierdzie) widać było jakby zarys brata mr.eko i jakiegos innego gościa, logicznie wywnioskowałem iż czarny dym zabił jego brata gdyz w jednym z odcinków było jak on wisiał na drzewie a tak samo wisiał na drzewie pilot ego samol,otu jak go to porwało więc chyba ofiary carnego dymu są w nim jeśli w ogole to prawda z tymi zarysami korpusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w 2 odcinku 2 serii, gdy Sojer wskoczyl do wody po plywak i dal bron drugiemu byl taki widok z wody gdzie przeplywal ten rekin ... i jak on tak plyna to ja tam na ogonie widzialem jakis czarny znak..., cos podobnego do tego znaku w tym bunkrze... wy tez to widzieliscie czy mam zwidy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2006 o 13:40, syriusz.b napisał:

w 2 odcinku 2 serii, gdy Sojer wskoczyl do wody po plywak i dal bron drugiemu byl taki widok
z wody gdzie przeplywal ten rekin ... i jak on tak plyna to ja tam na ogonie widzialem jakis
czarny znak..., cos podobnego do tego znaku w tym bunkrze... wy tez to widzieliscie czy mam
zwidy ?


czy tu zawsze tak jest ze nikt nie odpowiada na innego posty ? a tak propo to nic nie zauważyłem, ale poszukaj w necie chociarz to już by było przegięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2006 o 13:40, syriusz.b napisał:

w 2 odcinku 2 serii, gdy Sojer wskoczyl do wody po plywak i dal bron drugiemu byl taki widok
z wody gdzie przeplywal ten rekin ... i jak on tak plyna to ja tam na ogonie widzialem jakis
czarny znak..., cos podobnego do tego znaku w tym bunkrze... wy tez to widzieliscie czy mam
zwidy ?


Tak. To był znak Dharmy.... Było dokłądnie widać...
PS. Przyglądajcie się wspomnieniom ludzi, nawet najmniejszym szczegółom. Dużo widać...
Czekam na wyjaśnienie tych liczb...

Michael93 - Ameryki nie odkryłeś xD
PS. ALe takie rzeczy oznacza się *Spojler* bo niektórzy nie mają AXN itp. i nie widzieli tych odcinków :P Np. ja :P Ale ja nie mogę się powstrzymać od czytania spojlerów ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2006 o 13:40, syriusz.b napisał:

w 2 odcinku 2 serii, gdy Sojer wskoczyl do wody po plywak i dal bron drugiemu byl taki widok
z wody gdzie przeplywal ten rekin ... i jak on tak plyna to ja tam na ogonie widzialem jakis
czarny znak..., cos podobnego do tego znaku w tym bunkrze... wy tez to widzieliscie czy mam
zwidy ?

Jeju, trzy posty temu zamieściłem tą fotkę
http://www.gram.pl/upl/forum/2006_2/20060419080910.jpg


Michael93 --->> To do ciebie
/Uwaga spoiler/ http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=3080&pid=289

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno, czy nie wiecie jak w przegladarce otworzyc "auto odswiezanie" bo ja pisze posta na forum gram a patzre jak juz napisałem to 2 posty przede mną o tym samym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam te posty to coraz bardziej żałuję że nie ogładałem w wakację powtórki 1 sezonu i jestem mało spostrzegawczy:(. Od teraz będe się starał;). Zagubieni rulez( wcześniej o serialach miałem nader mało pozytywne zdanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2006 o 14:06, Lost CJ napisał:

Bardzo mi się spodobało jak gość w tej dziurze ma chatę .
Po postu bomba!

To tylko nędzna imitacja mieszkania i szybko się o tym przekonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę miec pytanie do fanów serialu?? Bo oglądałem czasem parę odcinków na jedynce i na AXNie i za nic nie moge wymyślić O CO W TYM SERIALU CHODZI?? wiem, ze rozbił się samolot, pasażerowie mają na wyspie szkołę przetrwania, coś DZIWNEGO się na wyspie dzieje, ale za KAŻDYM odcinkiem niczego sie nie dowiaduję! no czy ktoś wie o co chodzi? pół każdego odcinka zajmują retrospekcje z życia róznych ludzi, troche łażenia po dżungli/jakichs bunkrach i ciągla atmosfera strachu, nieufne spojrzenia, konflikty !! SPISKI!! ale NIC SIE NIE DZIEJE!!!! Nie ma żadnych kosmitów/złych naukowców/zombie/ tokio hotel. NIC! To co na tej wyspie jest tak potwornego że taka paranoja tam panuje? czy mógłby ktoś mi to wyjaśnić czym mam byc zaniepokojony oglądając ten serial??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować