Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

10 gier, których rodzic kupować dziecku nie powinien

226 postów w tym temacie

hehe ona chyba brutalnych gier nie widziala bo prawdopodobnie jej komputer nie udzwignalby bioshocka itd.i jeszce jakie fajne uzasadnienia np.God of War-morze krwi brecha na calego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie ktoś mądry przemówił , moi znajomi kupili swemu synu God of War i Hitman Blood Money , i uwazali ze to gra w sam raz dla niego , a on ma dopiero 11 lat !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te wasze komentarze i z częścią się zgadzam, a z częścią nie. Jest w tym troche racji, wiele gier, te wymienione i wiele innych, jest zbyt brutalnych. Określenie brutalnych jest tutaj wielkim ogólnikiem i pod to sformułowanie można podczepić mnóstwo innych określeń. Ale chciałem zauważyć droga pani prokurator, że te gry mają ograniczenia wiekowe i oficjalnie nie mogą z nich korzystać dzieci, a to że każde dziecko ma to w dupie i tak w to gra, to już tego się nie zmieni. Więc publikowanie podobnych artykułow nie ma sensu bo przestępczości to i tak nie zmniejszy, bo większyść z tych dzieci grających w te gry to normalni ludzie i nie ma to na nich żadnego wpływu. A jak ktoś tu już trafnie zauważył, po.ebom dużo nie trzeba do ataku furii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 21:08, Ramonek napisał:

No nareszcie ktoś mądry przemówił , moi znajomi kupili swemu synu God of War i Hitman Blood
Money , i uwazali ze to gra w sam raz dla niego , a on ma dopiero 11 lat !


przynajmniej ktoś rozsądny się znalazł a przynajmniej wypowiedź którą znalazłem jest rozsądna
zgadza się że rodzice powinni zważać to co kupują swoim dzieciom
A potem jak gra w niektóre gry to też uczy się czasem pewnych zwrotów (nie tylko z gier) czasem nawet nie wiedząc co dokładnie oznaczają (nie będę cytował bo by mnie z forum wyrzucili), czasem użyją tego w szkole i nie mają potem pojęcia o co nauczyciel się czepia, bo przecież tak normalnie w grze mówili.
Ps. to jeden z przykładów, żeby ktoś się nie czepiał ze ja tylko o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 22:24, Perikper napisał:

A gdzie seria Total War??? Tam jednym ruchem myszki można zniszczyć cale państwo!!!


czytaj człowieku dokładnie o co w tym temacie chodzi !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Treść takich tematów jest bardzo potrzebna. Często jest tak, że rodzice nawet nie wiedzą w jakie gry grają ich dzieci. Dzięki takim listom mogą sie dowiedzieć jakie gry nadają sie dla dzieci. Poza tym takie listy powinny mieć więcej pozycji bo "tylko" 10 to kropla w morzu wydawanych gier na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak na dobra sprawe ciezko by bylo wimienic gry w kturych nie ma przemocy (nawet takie niewinne "worms"), gram juz od dobrych kilkunastu lat i nie pociaga mnie by przenosci sceny z gier do rzeczywistego siwata, moim skromym zdaniem jesli ktos gra w jakiego kolwiek FPS-a a potem wychodzi na ulice i strzela do ludzi to nie wina gry tylko po prosty z tym czlowiekiem bylo cos "nie tak" <mowiac wprost byl idiota badz osoba chora psychicznie>. Niewierze, ze dzieciaki beda zabijaly "pod wplywem gry". to zwyczajnie niemozliwe. Fakt zdazaja sie pojedyncze przypadki ale tego nie da sie uniknac i nie jest to wina gier.

Jak to jest, ze 1 osoba w roku zabila dajmy na to 2 inne...to to ma byc powud zeby ukazywanie sie gier typu postal czy menhunt bylo zakazane?! Dzis na polskich drogach zginelo 36 osob, to powod by zakazac samochowow?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak jestem pewien ,że nikt na to nie będzie patrzył :P.Sprzedawca sprzedaje takie GTA nawet dzieciakom ,które maja po około 9-10 lat :P...a jak same dzieci nie mogą kupić to po co są rodzice i święta?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że co niektóre gry nie są przeznaczone dla dzieci , ale zamiast GTA umieściłbym Postala na pierwszym miejscu bo jak by nie patrzeć to GTA w porównaniu z Postalem to zwykła bajeczka :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

11 tytul to: Play boy(wiadomo dlaczego)
12 tytul Dark Messiah (obcinanie konczyn i walanie cialem przeciwnika po wszstkim od okcow do zwyklej dziury)
12 tytul Postal ( Zabijanie nozyczkami, a dziecko ma nozyczki chocy w szkole w rece)
13 tytul Serius Sam ( stare ale krwawe)
14 i ..... to gry typu Stalker Instinst i inne z elementami horroru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

edward gein, ted bunddy, albert fish, ramirez, dusiciele ze wzgóż, miotlarz, snajper z waszyngtonu(zapewne najbardziej na czasie w grach)nasz rodzimy Kot...i wielu innych z wielkiej kolekcji seryjnych morderców napewno zagrywało się we wspomniane gry z myślą kogo by teraz uśmiercić, no należało by wspomnieć też Hitlera i Stalina którzy napewno rozpętali wojnę wzorując się na grach...średniowieczne metody zabijania też wynik gier..no co za brednie z ta lista..można by wymieniać całą noc przykłady..pewnie mądra pani prawnik kasę niezłą za włożony wielki trud i wysiłek w twożeniu super listy która zmieni świat.myślę że należy ją odizolować od reszty społeczeństwa bo cóż..chyba sama grała w gry z listy i coś mogło zostać w główce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brutalne gry nie zawsze przenoszą się na ulicę. Wszystko znajduje się w sferze wychowania, jeżeli rodzic ma czas dla dziecka i wpaja mu właściwe kryteria wartości to żadna gra nawet najbardziej brutalna nie wypaczy psychiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta kobieta mnie rozbroiła swoimi komentarzami do gier. Naprawdę zgadzam się z tym co napisał autor tego artykułu co do opisów ... Są śmieszne i zbieżne z prawdą, moim zdaniem .. Ale co tu zrobić ... Poza tym ja też grałem wiele w takich gier i nie mam sieczki z mózgu ... Może ona nie wie, że spora część ludzi umie odróżniać fikcje od rzeczywistości ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

15. Wiedzmin. "Pada sobie deszczyk pada sobie równo.." "Skur...y!" i to tylko 2 spośród setek podobnych tekstów z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Resident Evil 4- "Strzelanie ddo tlumow przeciwnikow na otwartym terenie" A to ze przeciwnicy to nie zabardzo ludzie (no moze w 4 sa bardziej ludzmi niz w innych czesciach :P) to raz a dwa to bym sie spieral jak to jest z tymi otwartymi przestrzeniami taki opis to mozna bylo stworzyc chyba tylko i wylacznie widzzac malutki malutenki kilkuminutowy max fragmenty gry. A z sama brutalnoscia tez bym sie sprzeczal bo niestety nie ma tam dobrze lejacej sie krwi a smierc (szczegolnie glownego bohatera) czesto ''nie jest taka, jaka bylaby adekwatna do sposobu zginiecia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie to zastanawia, dlaczego tematem są znów gry, skoro filmy zawierają o wiele bardziej nasiloną przemoc. A co ma niby "dać" ta "antylista"? Oczywiście, że w większości wymienione tytuły to gry uznane i wysoko ocenione i nic nikomu do tego, czy ktoś w to gra czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, baba jest po prostu je... Zamiast wyeliminować prawdziwe źródło zagrożenia to ona zwala na gry. Ludzie zrozumcie, człowiek który ma symulator czegoś takiego to nie musi od razu przenosić tego do rzeczywistości. Większość dzisiejszych "bandytów" to ludzie którzy kiedyś miast uczyć się to chodzili z kolegami na pety za szkołę. Jest to przyczyna złego wychowania lub braku jego(dom dziecka).Teraz nie mają pieniędzy więc zabijają i kradną innym. W najlepszym przypadku żebrzą pod supermarketem, potem kupią wódę, schlają się za śmietnikiem i leżą tak cały dzień. BTW ja pani pr0(kurator) powiem kilka rzeczy:
-Piotruś Pan to gra niezwykle szkodliwa i brutalna;dziecko które w nią grało wyskoczyło przez okno bo chciało latać.
-Reksio i Ufo to jest gra niezwykle brutalna-rzuca się burakami w dziesiątki statków ufo(przez to giną niewinni kosmici!), oraz w Reksio i Czarodzieje przy obronie muru ginie tysiące kruków(czy kruko-podobnych stworzeń) bo Reksio wprawia ich w śpiączkę lub śmiertelnie oplata budyniem, istny mortal combat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować