gregorik

Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

27071 postów w tym temacie

Dnia 17.02.2006 o 09:47, rolek85 napisał:

Nie tylko uczucia. Człowiek rózni się tym od zwierzęta że ma świadomość własnego JA, bo gdy
zwierzę i człowiek stanie przed lustrem wiadomo jaka jest reakcja człoweka a jaka zwierzęcia

...??? Dziecko pierwszy raz widzące siebie w lustrze reaguje tak samo jak zwierzę, które po raz pierwszy widzi swoje odbicie: zaczyna szukać tego drugiego człowieka. I tak samo jak zwierzę przez doświadczenie uczy się, że w lustrze jest jego odbicie. Zaobserwowane na bracie, synu, kilku szczeniętach i dwóch kociętach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 09:56, minimysz napisał:

...??? Dziecko pierwszy raz widzące siebie w lustrze reaguje tak samo jak zwierzę, które po
raz pierwszy widzi swoje odbicie: zaczyna szukać tego drugiego człowieka. I tak samo jak zwierzę
przez doświadczenie uczy się, że w lustrze jest jego odbicie. Zaobserwowane na bracie, synu,
kilku szczeniętach i dwóch kociętach.

Zgodze sie, ale jest tak do momentu gdy mózg małego człowieczka nie rozwinie się tak by miał coraz większą świadomość. A co do zwierząt to rzadno z nich po osiągnięciu powiedzmy 10 lat nie ma tej świadomości że (będę dalej ciągnął przkład z lustrem) w lustrze jest jego odbicie. :) tylko patrzy i myśli sobie : "o jaki fajny koteczek chyba sie z nim pobawię" :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 10:04, rolek85 napisał:

Zgodze sie, ale jest tak do momentu gdy mózg małego człowieczka nie rozwinie się tak by miał
coraz większą świadomość. A co do zwierząt to rzadno z nich po osiągnięciu powiedzmy 10 lat
nie ma tej świadomości że (będę dalej ciągnął przkład z lustrem) w lustrze jest jego odbicie.
:) tylko patrzy i myśli sobie : "o jaki fajny koteczek chyba sie z nim pobawię" :D:D

Wcale nie! Dorosłe zwierzę (może nie każde, ale te inteligentniejsze na pewno) wie, że w lustrze jest jego odbicie. Tak samo jest z oglądaniem telewizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2006 o 10:09, minimysz napisał:

Wcale nie! Dorosłe zwierzę (może nie każde, ale te inteligentniejsze na pewno) wie, że w lustrze
jest jego odbicie. Tak samo jest z oglądaniem telewizji.


To może jakiś przykład takiego zwierzątka???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 10:12, rolek85 napisał:

To może jakiś przykład takiego zwierzątka???:)

Tzn jakiego? Miałam kilka psów i dwa koty - prawie wszystkie były dość inteligentne, żeby wiedzieć, że w lustrze jest ich odbicie oraz żeby oglądać tetewizję bez przekonania, że to wszystko, co tam pokazują dzieje się na prawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2006 o 10:17, minimysz napisał:

Tzn jakiego? Miałam kilka psów i dwa koty - prawie wszystkie były dość inteligentne, żeby wiedzieć,
że w lustrze jest ich odbicie oraz żeby oglądać tetewizję bez przekonania, że to wszystko,
co tam pokazują dzieje się na prawdę.


Może i poczęści jest to inteligencja, ale zwierzęta bardziej kierują się instynktem aniżeli świadomym działaniem.
Oj chyba zeszliśmy troszeczkę z głównego wątku nie sądzisz?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 10:50, rolek85 napisał:

Może i poczęści jest to inteligencja, ale zwierzęta bardziej kierują się instynktem aniżeli
świadomym działaniem.

Nie wiem, co zwierzętom w głowach siedzi - naukowcy też tego nie wiedzą w sumie.
Jeszcze bojownika miałam, który po kilku dniach się kapnął, że to on jest w lustrze, a nie rywal - a przecież ryba powinna teoretycznie być głupsza niż np. pies.

Dnia 17.02.2006 o 10:50, rolek85 napisał:

Oj chyba zeszliśmy troszeczkę z głównego wątku nie sądzisz?? :)

Ładne mi troszeczkę. Ale może lepiej zawróćmy, zanim ktoś to zauważy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2006 o 10:58, minimysz napisał:

> Oj chyba zeszliśmy troszeczkę z głównego wątku nie sądzisz?? :)
Ładne mi troszeczkę. Ale może lepiej zawróćmy, zanim ktoś to zauważy ;)

Chyba nikt nie zauważył :):) jesteśmy uratowani:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej być samemu niż źle trafić. Po co później skakać sobie do oczu, albo żyć w związku gdzie dwie osoby żyją razem ale obok siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 11:20, ribik napisał:

Najlepiej być samemu niż źle trafić. Po co później skakać sobie do oczu, albo żyć w związku
gdzie dwie osoby żyją razem ale obok siebie.


Eee tam. Chcesz całe życie być sam ? Niektórzy mówią, że wolą żyć krótko i zaznać miłości niż żyć bardzo długo nie zaznawszy miłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2006 o 12:11, Vaxinar napisał:

Eee tam. Chcesz całe życie być sam ? Niektórzy mówią, że wolą żyć krótko i zaznać miłości niż
żyć bardzo długo nie zaznawszy miłości.


Ale on mówi tylko, że lepiej byc samemu niż w nieudanym związku. Związek udany od nieudanego zasadniczo sie różnią :P
A miłość raczej wyklucza, lub nieuprawdopodabnia (a co, słowotwórstwo stosowane) związek udany ;]
:D paniał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 12:15, Budo napisał:

:D paniał?


Dobra, ale mi chodzi o to, że raczej żadko zdarza się człowiek, który ani razu nieszczęśliwie nie kocha. :)
Więc jeżeli nie chce się być w nieudanym związku albo nieszczęśliwie zakochanym to trzeba by było w ogóle nie próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2006 o 12:19, Vaxinar napisał:

Dobra, ale mi chodzi o to, że raczej żadko zdarza się człowiek, który ani razu nieszczęśliwie
nie kocha. :)
Więc jeżeli nie chce się być w nieudanym związku albo nieszczęśliwie zakochanym to trzeba by
było w ogóle nie próbować.


Heh tak uważasz? Ale wiesz, liczmy tak od 20 roku wzwyż, bo poniżej to tak róznie z ta miłością bywa i często trzebaby dać jej nawet inną nazwę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 10:58, rolek85 napisał:

Panowie zanlazłem coś bardzo ciekawego todobre jest do przedyskutowania i oczywiście zawiązane
z tematem :)

http://www.gram.pl/upl/forum/2006_1/20060217102217.gif

Masa atomowa mi się nie zgadza wcale.
Właściwości fizyczne:
1 - nie używam farb i pudrów
2 - przyczyna zawsze jest
Właściwości chemiczne:
1 - nie znoszę złota, z platyna się nie zetknęłam, kamienie nie muszą być szlachetne
2 - powód jest zawsze, ostrzeżenie czasem też
3 - powietrzem rodziny nie wykarmię
Powszechne zastosowania:
3 - do czyszczenia czego?
Niebezpieczeństwa:
1 - co to za "doskonały przykład"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecoeż nie wiemy czy związek z tą dziewczyną czy z tym chłopakiem będzie udany bądź nie.Czyli może się tak zdarzyć że ktoś zakocha się szcześliwie 3 razy a inny odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 13:01, rolek85 napisał:

Minimysz nie bierz tego do siebie. Przecież zrobiłem to dla żartów i żeby wyłoniła się jakaś
dyskusja.

Przecież wiem.
A co z tym czyszczeniem i doskonałym przykładem? Może któryś z panów mi wyjaśni, o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 10:58, minimysz napisał:

Nie wiem, co zwierzętom w głowach siedzi - naukowcy też tego nie wiedzą w sumie.
Jeszcze bojownika miałam, który po kilku dniach się kapnął, że to on jest w lustrze, a nie
rywal - a przecież ryba powinna teoretycznie być głupsza niż np. pies.


Zwierzęta nie wiedzą, że obserwują swoje odbicie (nie wiem jak jest z szympansami :)
Przyzwyczajają się do lustra w konkretnym miejscu, na pewno nie są świadome, że obserwują swoje odbicie.
A ryba to tylko ogon i płetwy, raczej do żadnych wniosków nie dojdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 13:11, Pan_Sza napisał:

Zwierzęta nie wiedzą, że obserwują swoje odbicie (nie wiem jak jest z szympansami :)
Przyzwyczajają się do lustra w konkretnym miejscu, na pewno nie są świadome, że obserwują swoje
odbicie.
A ryba to tylko ogon i płetwy, raczej do żadnych wniosków nie dojdzie ;)

To Twoja opinia - z moich obserwacji coś innego wynika.
I może wróćmy do tematu głównego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się