• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Gears of War - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Gears of War, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Gears of War.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Gears of War - Wersja PC” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26379

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=1255 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania sprzętowe gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=1255&p=2075
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych rzeczy w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

972 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 27.12.2007 o 20:01, krzycho250 napisał:

Wie ktos o co chodzi z tym błędem E:\\Setup.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32??
pomocy


To moze byc wszystko...ale jak chce ci sie kombinowac to:

Skopiuj zawartosc plyty na dysk...do jakiegos katalogu. potem popros kogos aby przeslal ci plik Setup.exe ze swojej plyty. Skopiuj ten plik do katalogu gdzie skopiowales zawartosc plyty. Uruchom ten plik.

Nie kopiuj pliku Setup.exe ze swojej plyty do tego katalogu. Skopiuj wszystko oprocz tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam problem to juz drugi raz jak kupuje u was i co i znow lipa:(:( normalnie szlak mnie trafia
ale konkretnie wyskakuje mi blad odczytu pliku gears of war\wargame\cookedpc\maps\sp_ephyraStreets_scripting1.war zweryfikuj czy plik istnieje i czy masz do niego dostep.

czy nic porzadnie nie potraficie zrobic
zanim co kolwiek sprzedacie moze warto by bylo sprawdzic produkt..

przepraszam za ortografie..
pozdrawiam
prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2007 o 21:21, FRANKO napisał:

mam problem to juz drugi raz jak kupuje u was i co i znow lipa:(:( normalnie szlak mnie trafia
ale konkretnie wyskakuje mi blad odczytu pliku gears of war\wargame\cookedpc\maps\sp_ephyraStreets_scripting1.war
zweryfikuj czy plik istnieje i czy masz do niego dostep.


Sam wiele nie zdziałasz...
Nośniki z GoW PL są tak dziadowsko "tłoczone", że lepsze można dostać jako gratis z "Przyjaciółce". Obejrzyj uważnie nośnik, a zapewne zobaczysz liczne "skazy". Sama powierzchnia nie będzie miała nawet ryski, ale zobaczysz, że sam nośnik "w srodku" wygląda jakby coś się w nim rozlało... Ciężko to opisać.
Mam wiele płyt oryginalnych i żadna nie wygląda tak fatalnie jak te od CDP.

Jedyne co możesz wypróbować to sprawdzenie płyty w innym napędzie. Przypuszczalnie wszystko zadziała bez zarzutu w nowych napędach, ale w "słabszych", starszych, zabrudzonych, lub z racji wieku wyeksploatowanych, takie nośniki z całąpewnością mogą robić liczne problemy.

W takiej sytuacji pozostanie opisać całą sytuację i trzeba będzie płytę zareklamować.

Życzę wytrwałości. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2007 o 21:21, FRANKO napisał:

mam problem to juz drugi raz jak kupuje u was i co i znow lipa:(:( normalnie szlak mnie trafia
ale konkretnie wyskakuje mi blad odczytu pliku gears of war\wargame\cookedpc\maps\sp_ephyraStreets_scripting1.war
zweryfikuj czy plik istnieje i czy masz do niego dostep.


hmmm..Znajdz ten plik na dysku. Jak jest to daj wlasciwosci i wlacz mu wszystkie prawa dostepu itp. Moze pomoze.
A jak nie masz tego pliku ...a instalacja sie zakonczyla poprawnie to wtedy to dziwne. :)
No ale jakbys go nie mial to wejdz na CD z gra i sprawdz czy tam go nie ma...powinien byc.

Jakby ta zmiana praw pliku nie dzialala to sprobuj jeszcze recznie skopiowac plik z plyty do katalogu gdzie ma byc.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

DO EKIPY GRAM.PL

Wiem ze to temat pomocy technicznej ale bedzie to pytanie zwiazane z gra. Mianowicie poradnik ktory dajecie do gry jest tak kiepsko zrobiony ze połowa stron sie porozklejala i powypadala. Czy CDPROJEKT przewiduje wymiane takowych poradnikow???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

drodzy przyjaciele udalo sie po 3 godzinach za instalowac:)
teraz mam 2 problem o tuz gra wchodzi pojawia sie czarny ekran i wyskakuje drugi blad ze cos tam z exe czy wyslac czy nie nawet do gry nie wchodzi zaraz poszukam tego execai napisze dokladniej co wyskakuje...wargame-g4wlive.exe co to jest??? moje dane techniczne to 3 gh intel pentium 2 gb ram i nvidia geforce 8800gts wiec powinno chodzic
sciaggnelem najnowsze sterowniki do nv i dlaej nie dziala :(
unreal 3 smiga na hight detal:)
ale to nie rusza:( kurde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.12.2007 o 17:50, Miluś napisał:

Jak założyć konto

1. Wejdź na http://www.xbox.com/en-GB/default.htm
2. Po prawej stronie masz mały napis "Sign In". Kliknij na niego.
3. Po lewej stronie jest kolumna "I need to Register". Pod tekstem masz button "Register now".Kliknij.

3. Wpisujesz Gamertag (przypisany już do końca świata), wybierasz kim jesteś (pr0, underground
itp), wybierasz avatar. Po tym naciśnij next.
4. "Your Windows Live ID". Wybierasz opcję No,I''d like to create one.
5. Wypełniasz email, password (hasło), confirm password (zatwierdź hasło),question (tajne pytanie),
oraz przepisujesz kod. Klikasz I accept.

Potem z tego co pamiętam było wybieranie w jakiej formie ma się pojawić emal, ulubionych gier.
Jak już po tym pojawi się napis Congratulations, sprawdź po jakiś 15 minutach swój email !


Zrobiłem tak i wyskakuje taki napis: The Windows Live ID e-mail address you entered is the same as the address for the child account. Please enter a different e-mail address.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.12.2007 o 00:12, MLODY2K6 napisał:

DO EKIPY GRAM.PL

Wiem ze to temat pomocy technicznej ale bedzie to pytanie zwiazane z gra. Mianowicie poradnik
ktory dajecie do gry jest tak kiepsko zrobiony ze połowa stron sie porozklejala i powypadala.
Czy CDPROJEKT przewiduje wymiane takowych poradnikow???


U mnie wypadło już gdzieś tak ponad 30 stron, troche sie wkurzyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

yyyyyy...no to tego jeszcze chyba nikt nie mial co Ty :)
Poprobuj uruchomic gre recznie? Tzn. nie przez skrot, startup tylko sam wejdz do katalogu i znajdz ten exek i go uruchom.
Po glowie chodza mi juz zupelnie irracjonalne rozwiazania.

A masz moze zainstalowany XP...lub u kogos kto ma Xp mozesz sprawdzic czy wszystko w porzadku?

Zupelnie nie wiem jak Ci pomoc.

Jednak chyba nie kupie tej gry jak sa takie problemy...choc ja w sumie nie mialem klopotow z gra.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
Przeczytałem masę postów i forów o Gears i troche rzeczy udało mi się ponaprawiać oraz założyć dwa konta na Windows LIVE (region: nie w Polsce), no i mam lekki kłopot, bo nie wiem czy to gra ma błąd czy mój soft czy hardware tworzy błąd...
Chciałem zapytać o taką rzecz... llekki problem z logowaniem się do Windows LIVE poprzez grę, a nie przeglądarkę internetową. Mam oryginalne Gears of War (prezent na gwiazdkę sobie zrobiłem - wiadomo;))
W każdym razie mam taki błąd: 0x80151907

link do tego>
http://www.gamesforwindows.com/en-US/Support/live/connect/Pages/troubleshootsignin.aspx

_____________
Gdyby link nie działał to tu jest dokładna treść ze strony:

Games for Windows – LIVE has failed to establish a connection with the LIVE service. This is probably due to a organizational firewall like those found in a corporate or school environment. Make sure that your firewall enables the following connections:

Source
UDP 1024-5000
UDP 3074

Destination
UDP 88
UDP 3074

This firewall may be external to your PC. If you''re in an organizational environment, you may need the assistance of your IT administrator to adjust its configuration.
_________________

Prawdopodobnie jest to jakiś konflikt z firewallem, ale nie umiem sobie z tym poradzić, więc jeżeli ktoś zna się na tym, to uprzejmie prosiłbym o pomoc. Mam dwa firewalle: Sygate Personal Firewall oraz Zaporę Windows. Mój system to Windows XP Pro, a specyfikacja sprzętowa to:
Procesor: Intel 2,66 CORE 2 DUO
MoBo: Gigabyte DS3-R
Grafika: BFG GeForce 8800GT 512mb OverClocked
Ram: 2GB (2x1024 - 668MHz Dual)
HDD: 500GB Seagate

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, bo naprawdę nie wiem jak sobie z tym poradzić. Cokolwiek, wskazówki, podpowiedzi. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

pierwsze co mi się nasuwa to fakt że nie masz zrobionego wyjątku dla Gears of war w Firewall''u. Jeśli jednak masz to proponuję te wyjątki i nadal jest problem to proponuję wyłączyć ją (zaporę ogniową;) całkowicie przed grą. Być może jest inne rozwiązanie ale taki pomysł mi od razu przyszedł do głowy, gry jeszcze nie mam więc mogę się mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak jak mowi poprzednik...sprawdz czy masz dodane *.exeki z gearsow do wyjatkow w firewallach.
Jak nie dziala to wylacz firewalle na chwile i sprobuj sie zalogowac. jak zadziala to znaczy ze cos jest nie tak z ustawieniami firewalli na twoim komputerze.
Mozesz rowniez dodac te porty do firewalla zeby ich nie blokowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 28.12.2007 o 00:27, Ecko09 napisał:


Zrobiłem tak i wyskakuje taki napis: The Windows Live ID e-mail address you entered is the
same as the address for the child account. Please enter a different e-mail address.



Child Account Graduation

If you were not yet 18 when you signed up for Xbox LIVE, your account was designated a child account. Child accounts are tied to a parent''s Windows Live ID to control Family Settings, and some features of Xbox LIVE are restricted. When you turn 18, you can promote your child account to an adult account. After the update, you''ll see a new option at the very top of the Account Management section of the dashboard. The Promote Child Account will allow you to promote an Xbox LIVE account from child to adult. This promotion removes the Family Settings and Xbox LIVE restrictions. To promote your account, you must agree again to the Xbox LIVE Terms of Use and marketing opt-ins. If a parent''s credit card was on your account, you must also enter a new one to replace it (You can use pre-paid cards as well.)


Chodzi oto ze podales ze jestes niepelnoletni. Totez musisz miec nadzor rodzicow i MS nie bedzie wysylal ''dziecku'' potwierdzen itp. MS nie bedzie wysylal na to samo konto maili co ma dziecko ...trzeba by podac inny email.
Zmien date urodzin tak zebys byl pelnoletni i powinno byc po klopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.12.2007 o 00:27, Ecko09 napisał:

U mnie wypadło już gdzieś tak ponad 30 stron, troche sie wkurzyłem.


To u Ciebie jakoś się dobrze to trzyma, ja otworzyłem tylko raz oblukac co tam pisze na 5 minut i połowa stron sie wysypała, jeszcze raz otworze i zostanie sama okładka. Chyba wezmę dziurkacz i walne to do jakiejś teczki z zaczepami.
(przepraszam za offtop).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.12.2007 o 13:01, gorgrzes napisał:

> U mnie wypadło już gdzieś tak ponad 30 stron, troche sie wkurzyłem.

To u Ciebie jakoś się dobrze to trzyma, ja otworzyłem tylko raz oblukac co tam pisze na 5 minut
i połowa stron sie wysypała, jeszcze raz otworze i zostanie sama okładka. Chyba wezmę dziurkacz
i walne to do jakiejś teczki z zaczepami.
(przepraszam za offtop).


No to pisz do gram.pl do obslugi technicznej czy jak im tam ze zwrot chcesz zrobic i niech przysylaja nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ech.. kurde miało być tak pięknie, a wyszło jak zawsze :( Gra wywala się do pulpitu z błędem Windows live.. próbowałem wszystkiego(chyba)- odpalania z katalogu, z płyty.. podmiany plików... i nic. Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? 100 złotych w błoto poszło.. ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.12.2007 o 13:19, crypto.crk napisał:

No to pisz do gram.pl do obslugi technicznej czy jak im tam ze zwrot chcesz zrobic i niech
przysylaja nowe.


Nie wiem czy uznają takie cos? W sumie kupiłem GoW dla samej gry, a nie książeczki. Nie chce mi się z ludźmi z CDP wdawac w żadne dyskusje, bo tylko same problemy będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.12.2007 o 13:43, gorgrzes napisał:

> No to pisz do gram.pl do obslugi technicznej czy jak im tam ze zwrot chcesz zrobic i niech

> przysylaja nowe.

Nie wiem czy uznają takie cos? W sumie kupiłem GoW dla samej gry, a nie książeczki. Nie chce
mi się z ludźmi z CDP wdawac w żadne dyskusje, bo tylko same problemy będą.


No ja osobiscie bym nie popuscil im... zaplacilem za wszystko i ma byc wszystko w porzadku. A nie ze gra dziala ale ksiazeczka sie rozsypuje. Inni tez mowia ze plyty sa niskiej jakosci .. w sumie sie nie dziwie bo widac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.12.2007 o 13:01, gorgrzes napisał:

> U mnie wypadło już gdzieś tak ponad 30 stron, troche sie wkurzyłem.

To u Ciebie jakoś się dobrze to trzyma, ja otworzyłem tylko raz oblukac co tam pisze na 5 minut
i połowa stron sie wysypała, jeszcze raz otworze i zostanie sama okładka. Chyba wezmę dziurkacz
i walne to do jakiejś teczki z zaczepami.
(przepraszam za offtop).



Heh, ja tak samo miałem [szok] otwieram książeczkę i wysypują mi się kartki. To mnie dobiło po nie daniu mi pograć w GoW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować