• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Gears of War - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Gears of War, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Gears of War.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Gears of War - Wersja PC” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26379

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=1255 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania sprzętowe gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=1255&p=2075
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych rzeczy w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

972 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 29.12.2007 o 12:22, Masterekxx napisał:

Aby gra chodziła dobrze nie trzeba żadnych zmian w rejestrze, ani uruchamiać przez Startup.exe
w katalogu gry!
Jedyne co jest potrzebne to aktualizacja usługi Live. Mi udało się (ledwo)
poprzez grę, jak uda się Wam założyć konto na x-box live, wystarczy ściągnąć albo ze strony
microsoftu bądź bezpośrednio przez gre(dużo łatwiej ale po jakimś czasie wywala że " wystąpił
bła...." ale czasami alt+tab mogą zdziałać cuda :) ) aktualizacje. Link do tej aktualizacji
jest gdzieś w tym temacie (chyba 6 -7 strona).


Czy to aktualizacja ściągnięta z tej strony: http://www.gamesforwindows.com/en-US/support/live/Pages/default.aspx

A mój problem polega na tym, że gra co jakiś czas się zacina, tak jakby co chwilę się doładowywała i to nie ważne, czy gram na niskich, na średnich czy wysokich detalach. Kolega, którego cytuję napisał, że patch ten poprawia działanie gry s stąd moje pytanie czy to jest to i czy to działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A co powiecie na Radeona X1950 Pro 512mb ??
Na tej se chyba pogram, co?? Ale nie wiem jeszcze czy kupię...

Na mojej karcie gra się uruchomiła i nawet przeszedłem trening xD
Troszkę muliło ale pograć można było (;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.12.2007 o 22:01, Wukas napisał:

Ale na pewno te sterowniki do serii 8xxx będą dobre dla mojej zintegrowanej 6150??
Nie jestem pewnien..


Sterowniki zadziałają, nie wymiękaj :)
A Radeon 1950 daje radę. Wszystko zależy od tego ile chcesz, lub możesz wydać. Na 7600GT już pograsz, na 1950 będzie lepiej, ale na 8800GTX SLI byłby pełen wypas :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.12.2007 o 19:54, PatrolPatryk napisał:

Czy to aktualizacja ściągnięta z tej strony: http://www.gamesforwindows.com/en-US/support/live/Pages/default.aspx

A mój problem polega na tym, że gra co jakiś czas się zacina, tak jakby co chwilę się doładowywała
i to nie ważne, czy gram na niskich, na średnich czy wysokich detalach. Kolega, którego cytuję
napisał, że patch ten poprawia działanie gry s stąd moje pytanie czy to jest to i czy to działa?


Tu masz link:
http://download.microsoft.com/download/5/0/5/505dd51c-ba8d-4569-a1ec-40cf2c4ef331/XLiveRedist01.02.0241.00.msi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.12.2007 o 15:37, micaa napisał:

A tak z ciekawości to co było przyczyną problemu ?


Heheh w sumie śmieszna sprawa i jak się okazało to nie był problem gry.
Więc nie wiem jakim cudem, czy stery same to zrobiły czy Gears of war wyłączył mute w mikrofonie i zaczęło brzęczeć. Nie wiem tylko czemu to się działo tylko przy niższych tonach i nie rozumiem też czemu skoro mikrofon nie jest podłączony :)...
Słabe to X-fi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.12.2007 o 22:43, Masterekxx napisał:


Wielkie dzięki, zaktualizowałem sterowniki karty graficznej i zainstalowałem ten patch i wszystko działa poprawnie. gram na wysokich ustawieniach przy rozdzielczości 1280X1024; mimo, że mój komp nie spełnia rekomendowanych wymagań! Tylko, że po tych "zabiegach" usunęło mi wcześniejsze zapisy i muszę grać od początku. Ale to nic, grafika jest tak cudowna, a rozgrywka tak niesamowita i wciągająca, że aż się chce przejść to jeszcze raz. :). Pozdro i Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A może zapytam tak:

1. NAJLEPSZA karta graficzna w cenie do 300zł (czy pogram se w Gears of War/ Na jakich usawieniach?)
2. NAJLEPSZA karta graficzna w cenie do 400 zł (czy pogram se w Gears of War/ Na jakich usawieniach?)
3. NAJLEPSZA karta graficzna w cenie do 500 zł (czy pogram se w Gears of War/ Na jakich usawieniach?)

Na złącze PCI-E 16x/ dokładne modele proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam dość dziwny problem z live. mianowicie; założyłem konto, wchodzę do gry, loguję się na nie. wchodzę na jakiś serwer, gram z 2-3 min, po czym mam komunikat że live jest odłączony... podczas tej sesji już nie mogę się zalogować ponownie. dopiero po restarcie gry mogę się znowu zalogować... na 2-3min... zna ktoś może rozwiązanie tego problemu? za wszelkie sugestie, porady z góry dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.12.2007 o 14:32, player000 napisał:

stawiam na programy uruchomione w tle.


zostawiłem tylko programy niezbędne do działanie widnowsa. dalej dzieje się to samo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.12.2007 o 15:39, Wukas napisał:

Czy mój procesor jest wystarczający do gry w Gears of War??

AMD Athlon 64 Processor 3500+, 2.20 GHz



powinien dac rade a raczej napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.12.2007 o 15:39, Wukas napisał:

Czy mój procesor jest wystarczający do gry w Gears of War??

AMD Athlon 64 Processor 3500+, 2.20 GHz


Mam taki sam procesor i grałem na nim płynnie w Crysisa, więc GoW tym bardziej na nim pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam. mam problem szukalem na necie i rozwiazanie tego problemu lecz z wyjatkiem postow zglaszajacy ten klopot nie znalazlem zadnych odpowiedzi i sugestji wiec sprobuje tutajsmiley wiec tak gra ma dosc czesca tendencje do zawieszania sie i resetowania kompa po pewnym czasie (roznie moze i po 5 lub po 50 min sie wysypac) ekran tak jakby se zatrzymywal pojawiaja sie czerwone kwadraciki i koniec komp sie zawiesza. sprawdzalem rozne sterowniki od 163.75 - 169.21 teraz mam sterowniki omegi i to samo. myslalem ze sie karta grzeje lub cos w tym stylu ale temp karty to 60 stopni a procka ok 50 wiec to raczej nei to. moj sprzet to


Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 2 (2600.xpsp_sp2_rtm.040803-2158)
System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.
BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG
Processor: Intel(R) Core(TM)2 CPU 6320 @ 1.86GHz (2 CPUs)
Memory: 2046MB RAM
Card name: NVIDIA GeForce 8600 GTS
Manufacturer: NVIDIA
Chip type: GeForce 8600 GTS

taki problem wystepuje tylko przy gowie (oryginal mam wyslalem nfo do pomocy ale wolne teraz wiec nei wiem kiedy odpisza) bo ani w wowie crysis lub wiedzminie taki problem nie wystepuje moge grac caly dzien i nic sie zlego nie dzieje a w gowa niestety nie moge grac bo co to za gra 10 min i crash. mam nadzieje ze ktos mi pomozesmiley

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Core 2 Duo 3,2GHz, 2GB RAM, 8600GT 256MB. Instaluję, odpalam, przechodzę ludkiem 3 kroki ten jego towarzysz coś gada i wywala do Windowsa. Szanowne CDP co należy zrobić z tą wspaniałą, wydaną przez Was grą, żeby chciała działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować