• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Gears of War - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Gears of War, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Gears of War.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Gears of War - Wersja PC” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26379

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=1255 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania sprzętowe gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=1255&p=2075
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych rzeczy w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

972 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 28.12.2007 o 21:02, Nikoos napisał:

Te wszystkie "cuda" widoczne na nośniku mogą powodowac kłopoty z zainstalowaniem i wywalanie
błędów w trakcie kopiowania zawartości DVD na dysk twardy. Jeżeli kłopoty pojawiają sie juz
po poprawnym zainstalowaniu, to jest to już jeden z wielu błędów samej gry. W takiej sytuacji
na płytkę nie ma co narzekać.


To w takim razie płyty nie będę wymieniał. u mnie gra instaluje się poprawnie,a problemy pojawiaja się kiedy chcę ją włączyć.Po pierwsze nie widzi sterowników do procesora( ale do da sie obejść), a po drugie pojawia mi sie komunikat:
Program files\Microsoft Games\Gears of War\binaries\wargame-g4wlive.exe: Nie możesz uruchomić gry ze zmodyfikowanym kodem wykonawczym. Zainstaluj grę ponownie. Reinstalacja jednak nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.12.2007 o 11:06, micaa napisał:

Uruchamiaj grę z pliku np. D:\gry\GEARS OF WAR\BINARIES.STARTUP.EXE - może to coś pomoże.

Niestety próbowałem i tego i wielu innych sposobów i ciągle nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.12.2007 o 14:15, crypto.crk napisał:

> Nie wiem czy uznają takie cos? W sumie kupiłem GoW dla samej gry, a nie książeczki. Nie
chce
> mi się z ludźmi z CDP wdawac w żadne dyskusje, bo tylko same problemy będą.

No ja osobiscie bym nie popuscil im... zaplacilem za wszystko i ma byc wszystko w porzadku.

Ja mam już tego dość! mam grę a tu się okazuję że jest niepełnowartościowa! tzn. że nie mogę stworzyć własnym kraju konta! tylko muszę w innym i do tego łamać regulamin M$! to już jest szczyt wszystkiego!. Powiem tylko tyle Gram.pl czy CDP dało wielką plamę z GoW na PC!.
Ja będę składać reklamację bo co to ma być?!, dostaję produkt i mam niepełnowartościowy?!. Niee... ja się tak łatwo nie dam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Usługodawcą X-live i twórcą gry jest Microsoft.
Poza tym jest to wątek o problemach technicznych. Twój post nie jest zatem związany z tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Aby gra chodziła dobrze nie trzeba żadnych zmian w rejestrze, ani uruchamiać przez Startup.exe w katalogu gry! Jedyne co jest potrzebne to aktualizacja usługi Live. Mi udało się (ledwo) poprzez grę, jak uda się Wam założyć konto na x-box live, wystarczy ściągnąć albo ze strony microsoftu bądź bezpośrednio przez gre(dużo łatwiej ale po jakimś czasie wywala że " wystąpił bła...." ale czasami alt+tab mogą zdziałać cuda :) ) aktualizacje. Link do tej aktualizacji jest gdzieś w tym temacie (chyba 6 -7 strona).
Zmieniałem rodzielczość, ustawienia grafiki, co chwile wchodziłem wczytywałem punkt kontrolny i wracałem do menu i żadnego błędu!. A co najważniejsze to że gra przed aktualizacją potrafiła na średnich mi ciąć, a tera na full i zero zaciny!
Co do save-ów gra wcale nie zapisuje ich w checkpoint w Moich Dokumentach!(podczas gry minimalizowałem ją i sprawdzałem właśnie te checkpointy i nic tam nie było chodź pare punktów kontrolnych już zaliczyłem) Raczej wszystko jest zapisane w twoim profilu internetowym.

A co do CDP brak mi słów. Co chwile upominają że to jest temat pomocy i nie należy o niczym innym pisać, ale jak ktoś prosi o pomoc to zero odzewu! Może napisali byś Cie kiedy wyjdzie Polski Patch, czy np kiedy micfosoft wprowadzi usługe live na teren Polski (o ile to sie kiedykolwiek stanie) bo to przez Was łamie prawo i rejestruje się jako osoba mieszkająca gdzie indzie. Zapytacie czemu? Bo kupiłem gre którą to Wy wydaliście która niby miała w pelni działać! A że nie napisaliście tego że gry w Polsce nie można zarejestrować, a nie wspominając o grze multiplayer to przecież szczegół, kto by się tym przejmował. Ważne że klient kupił, a później nich sobie radzi sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.12.2007 o 11:48, RobeN napisał:

Usługodawcą X-live i twórcą gry jest Microsoft.
Poza tym jest to wątek o problemach technicznych. Twój post nie jest zatem związany z tematem.

No sorry ale mnie szlak trafił, jak chcę zarejestrować w swoim rejonie konto żeby móc grać w GoW i to jest problem techniczny!, bo wypełniam wszystkie pola z prawdziwymi danymi a konto mi nie działa!, a wy jeszcze na dodatek sprzedajecie grę w którą się nie da grać na wszystkich trybach i same problemy są z nią... to jest tak że wina Gram.pl i CDP że sprzedają grę na której nie da się grać!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja mam jeszcze z kolei problem z dźwiękiem. Podczas odpalania gry już w intro słychać jakieś dziwne hmm dźwięki (ciężko to nazwać trzaskami, albo piszczeniem, poprostu takie denerwujące dźwięki). Czyżby gra miała kolejną wadę :/ ?
Odrazu podam, że wszystko dzieje się przy C2D E6300@2,5GHz, X-fi xtreme audio (najnowsze stery), GF 8800GT, 4GB ramu, Win XP.
Tylko proszę mi nie podawać rozwiązań typu : "Zmniejsz przyspieszenie sprzętowe" bo to poprostu jest śmieszne, jakoś inne gry nie mają takich problemów...
DXDIAG nie wykrywa żadnych błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Widzę że ja ma trochę inny problem z tą grą ponieważ.. stworzenie profilu dzięki któremu mógłbym zapisywać grę i grać przez neta nie chce się zrobić. Klikam w grze stwórz konto a tu za przeproszeniem dupa.Jak by w ogóle nie było tej opcji ale to nie wszystko, wchodze w opcje i nie mogę z nich wyjść.Rozumiem że chcą żebyś my tylko grali ale bez przesady. Jeśli to rozwiązaliście to proszę o pomoc bo z tego co mówicie to wy macie profile ale nie możecie grać przez neta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Swój problem z Gears of War właśnie rozwiązałem. Miałem problem przy instalacji, wyskakiwał komunikat o braku niezbędnego pliku instalacyjnego. Wgrałem najnowsze aktualizacje do Windowsa i wszystko poszło ok. Niestety muszę grać na wszystkich najniższych ustawieniach i postacie są prawie przeźroczyste :/ (zintegrowana grafa GeForce 6150). A do tego tnie... No cóż... A jaka jest NAJTAŃSZA karta graficzna na której na średnich pójdzie i do tego płynnie Gears of War??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Aha, jeszcze coś jednego... Po instalacji Gears of War wyskoczyło okienko z komunikatem, by zainstalować nowe sterowniki do karty. Otwiera się potem strona Nvidia http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl
Może ktoś pomoże mi które okienka mam zaznaczyć żeby ściągnąć te potrzebne sterowniki do ZINTEGROWANEJ karty graficznej GeForce 6150?????
Nie wiem co zaznaczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.12.2007 o 18:04, Wukas napisał:

Nie wiem co zaznaczyć...


Zaznacz dowolną grafikę z serii 8xxx. Obecne sterowniki w wersjach 169.21 dla XP i 169.25 dla Vista, obsługują również te układy zintegrowane.

Ale jak już wspomniał przedmówca, raczej sobie nie pograsz. GoW się uruchomi, ale o płynnej grze nawet na LOW można zapomnieć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.12.2007 o 17:52, Wukas napisał:

jaka jest NAJTAŃSZA karta graficzna na której na średnich pójdzie i do tego płynnie Gears of
War??


Hmmmm... widziałem GoW''a na różnych konfiguracjach i chyba rozsądnym minimum będzie coś klasy GF7600GT / GF8600GT, lub X2600PRO/XT. Te grafiki obracaja sie w granicach 250zł i w górę... Oczywiście do pełni szczęścia potrzeba znacznie silniejszej grafy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować