Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Intel oficjalnie wprowadza 16 nowych procesorów

57 postów w tym temacie

uoo, to niedobrze na dłuszą metę, bo jak AMD nic nie zrobi będziemy mieli monopol, patrząc krótkowzrocznie jest super bo są tanie i super wydajne modele :) ale na dłuższą metę AMD będzie coraz bardziej w tyle, a co z tego wynika, intel zacznie podważać ceny swoich procesorów, do niemiłosiernych kwot ( vide pentium 4), co nie będzie nikogo czieszyć, dlatego fani intela łączcie się i czekajcie na cud od AMD bo jak nie przestaniecie lubić intela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sory ale pomyliłeś chyba daty - Intel praktycznie rządzi od jesieni 06 r.
wtedy pojawiły się C2D i później C2Q były gwoździem do trumny, a to to nałożenie wieka :P
ludzie nie należy odejść od AMD dlatego że Intel przygotował jakąś tam serię - pozostawcie w sobie nadzieję i pokażcie to także AMD, które zwijając się z bulu po ostatnim nokaucie próbuje się podnieść
zapominacie o dość dobrych i tanich Phenomach - one są naprawdę niewiele gorsze a w cenie są grubo tańsze - polecam lekturkę nowego CDA :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zapoznaniu się w tabelką stwierdzam, że najnowsze Phenomy to straszna kupa w porównaniu z tym co zapodaje Intel ;) Byłem wieloletnim fanem i posiadaczem procków AMD, ale teraz najwyższy czas przerzucić się na Intela, bo jest wyraźnie lepszy. A ten E8500 jest kusząco mocny i tani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 19:51, Daredeville napisał:

Fani AMD nie poddawajmy się, czekajmy na cud!!!

który prawdopodobnie nigdy nie nadejdzie ale cóż nadzieją można żyć ; P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 20:06, kaganiec napisał:

sory ale pomyliłeś chyba daty - Intel praktycznie rządzi od jesieni 06 r.
wtedy pojawiły się C2D i później C2Q były gwoździem do trumny, a to to nałożenie wieka :P

sorry, ale wbijanie gwoździ jest po zamknięciu wieka, tak, żeby nikt ze środka nie wyszedł ;p
AMD ostatnio przecież zapowiadało swój huczny powrót do gry, ale niezbyt im to wyszło.

Dnia 08.01.2008 o 20:06, kaganiec napisał:

ludzie nie należy odejść od AMD dlatego że Intel przygotował jakąś tam serię - pozostawcie
w sobie nadzieję i pokażcie to także AMD, które zwijając się z bulu po ostatnim nokaucie próbuje
się podnieść

A czy ja próbuje odejść; mój AMD Athlon 64 X2 itd. spisuje się całkiem nieźle.

Dnia 08.01.2008 o 20:06, kaganiec napisał:

zapominacie o dość dobrych i tanich Phenomach - one są naprawdę niewiele gorsze a w cenie są
grubo tańsze - polecam lekturkę nowego CDA :P

No to właśnie miała być rewolucja AMD, a wyszedł produkt dobry, a cena wcale nie tak niska, ale opłaca sie masz rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeżywacie :) Na rynku kart graficznych AMD radzi sobie dobrze. Choć fakt jeżeli nie poprawią procesorów to będzie źle. Intel teraz atakuje bo chce zniszczyć AMD dlatego są niskie ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesory Intela , według mnie zawsze były najlepsze. Ta informacja tylko potwierdza , że będą umacniac sie na pozycji lidera w tej kategorii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 20:21, EjPii napisał:

Przeżywacie :) Na rynku kart graficznych AMD radzi sobie dobrze. Choć fakt jeżeli nie poprawią
procesorów to będzie źle. Intel teraz atakuje bo chce zniszczyć AMD dlatego są niskie ceny.


Oby nie zniszczył, przecież monopol Intela to nie będzie nic miłego :) W prockach konkurencja być musi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje, ze AMD sie w koncu obudzi i zacznie cos prezentowac na miare swoich mozliwosci bo inaczej czeka nas nieprzyjemny monopol Intela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... gwóźdź do procesorowej trumny AMD? Raczej nie... jeszcze, ale sytuacja wygląda dla nich coraz gorzej. Nie dość, że własne produkty AMD nie okazują się być takimi przebojami jak powinny, by firma z Synnyvale spokojnie patrzyła w przyszłość, to jeszcze Intel nie odpuszcza ani na chwilę. Owszem rynek kart graficznych nie wygląda źle, ale to za mało. Nie jest dobrze, trzeba już cudu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Najmocniejszy na razie Core 2 Quad to QX9650 (yorkfield XE 45 nm 3.00 GHz 12 Mb L2), a nie Q9550. Jest on juz dostepny w Polsce (chociazby sklepy Znak), choc po dosc wysokich cenach (okolo. 3800 - 4000 zl; 1060 €). Przy czym za oceanem kosztuje kolo 1100 $.
2. AMD jest w tyle, za Intelem i moim zdaniem prawie zawsze tak bylo, choc nigdy roznica nie byla az tak wyrazna. Fakt, ze jednak Intel zyskuje tak znaczna przewage nad AMD nieco mnie boli, bo jak wiadomo bez konkurencji ceny prockow pojda w gore, a tak kazdy mogl kupic czy to produkt Intela, czy AMD po w miare korzystnej cenie.
3. Kolejny cios, jaki Intel wymierza w AMD: Intel Nehalem - 4 rdzeniowy procesor z obluga HT (udane rozwiazanie, ze srednio udanego P4), pod nowa podstawke (LGA1366), bedzie pracowal z nowymi chipsetami i mostkiem ICH10. Procz tego posiadzie obluge pamieci DDR3 (i co boli prawdopodobnie TYLKO DDR3 co moze podchodzic pod chwyt marketingowy). TDP najmocniejszego z Nehalemow to okolo 130W. Dodam, ze wprowadzono technologie Quick Path Interconnect (rozwiazanie bardzo podobnie do AMD Hyper Transport - tu zwolennicy upadajacego AMD moga sie oburzyc). Procesor ukaze sie jeszcze w 2008 r. W 2009 Intel w planach ma wdrozenie technologi 32 nm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się interesująco. Zwłaszcza teraz, gdy zamierzam nabyc nowy sprzęt (mimo, że początkowo chciałem pozostac przy AMD, z którym już jestem ładnych parę lat związany kilkoma prockami) może się skusze na któryś z nowych 2-rdzeniowców. Ciekawe tylko po ile będą chodziły w Polsce? (w naszym pięknym kraju sklepy jak zwykle podniosą cenę w stosunku do tej sugerowanej). Oj biedny AMD, Intel znowu zadał mu kolejny cios.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, jest to baardzo mocny cios ze strony Intela dla AMD. Na szczęście ja swojego procka już kupiłem, choć całkiem interesujące są te nowe, ale to nie moja kieszeń.:/

Darksorrow666=> Przez kilka lat AMD było przed Intelem, bo ten wypuścił swoje "wspaniałe" P4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cichy10=> Napisalem PRAWIE zawsze, choc akurat nie chodzilo mi o P4. Fakt, nie jest to zbyt udana konstrukcja, mimo wszystko jednak, wydjanosciowo dorownywala AMD, a nawet je przebijala w niektorych configach. Problem polegal na duzym zapotrzebowaniu na energie i ze wzgledu na skomplikowany proces produkcyjny - wyyyysoka cene. Moim zdaniem nowsze Pentium D, czy E sa bardziej nieudane. AMD, jesli przebijalo Intela, to w middle i low endowych prockach, bo Celerona to ja nie lubie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwości tych procesorów to jedno(tu AMD dostaje dość mocno) a koszt budowy platformy z tym prockiem to drugie. Gdyby Intel zmonopolizował rynek to czeka nas wraz z nowymi prockami pamięć RAM DDR 3 o dosyć wygórowanej cenie. Ceny procków i całych platform pójdą mocno w górę.Intel jak widać nie daje za wygraną i robi sie nie wesoło nie tylko dla zwolenników AMD ale też Intela. Zamiast postępu faktycznego będzie postęp pozorowany i żyłowanie w górę cen. Mam jednak nadzieję, że taki czarny scenariusz się nie spełni i nadal na rynku będą dwaj liczący sie producenci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować