Zaloguj się, aby obserwować  
rogoz94

Metal i Rock vs Rap i Hip-Hop

470 postów w tym temacie

HH vs. Metal? Jak dla mnie zwycięzcą jest Hip Hop, ta muzyka ma większą głębie (według mnie). Po prostu wolę jej słuchać, Metal czy Rock to mnie nie przemawia, tak jak HH, po prostu, każdy ma inny gust, inne zdanie. Moje jest takie. Tą muzykę słucham już od dłuższego czasu i mi się nie nudzi. Tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Rock jest najlepszy. Rap kiedyś mnie kręcił, ale wydoroślałem i porzuciłem to, jak myśle czego ja słuchałem jeszcze kilka lat temu to mam ochote zapaść się pod ziemię ze wstydu. Jeżeli chodzi o HH to dla mnie straszny kicz (prawie jak Disco Polo). Metal raczej nie dla mnie, ale przeżyje i to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zacznijmy od pewnej drobnej, jednak bardzo istotnej różnicy. HH (co to w ogóle za skrót?!), czyli jak rozumiem Hip-hop, to nie jest synonim wyrazu "rap". To dwie całkiem inne rzeczy. W skrócie - rap to muzyka, która w wchodzi w skład kultury hip-hopu (a właściwie to raczej kontrkultury).

Druga sprawa - zamiast uogólniać, napisz lepiej czego słuchałeś. Mam 99% pewności, że było to w okresie wielkiego boom na "hip-hop", który rapem nie był, a jak był, to składał się głównie z wulgaryzmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 11:30, White Eagle napisał:

Jeżeli chodzi o HH to dla mnie straszny kicz (prawie jak Disco Polo).
Metal raczej nie dla mnie, ale przeżyje i to.

Tacy jak ty właśnie najbardziej mnie wkurzają. Kozaczą jacy to z nich nie są znawcy, a gówno wiedzą. Kminisz w ogóle o co chodzi w Rapie? Wiesz co to jest Hip Hop? Nie? To siedź cicho, i słuchaj tego badziewia którym się jarasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ludzie nauczcie się szanować wszystko co inne, albo chociaż dowiedzcie się coś o tym zanim coś napiszecie.Sam lubię np. Analogsów czy Metallice, ale jednak wolę Rap, bo czasami mam takie chwilę, że jestem dumny z tego czego słucham, co nie znaczy że muzyka która jest inna mi przeszkadza, czy ją wyśmiewam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Hip-Hopu na dłuższą metę, tylko Peja, inne przelotnie, Rapu zbytnio nie lubię. Metal jest u mnie ostatnio na pierwszym miejscu, i pewnie zostanie... Rock, to jest Rock... Czasem lubię posłuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten temat za chyba będzie wielu osobą podnosił ostro ciśnienie ;] Rozmowa o tym co lepsze nie ma sensu, bo kazdy ma swój gust. Słuchaj tego co lubisz i nie atakuj innych. Trzeba przerwać krąg nienawiści ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 10:36, Chaotizz napisał:

HH vs. Metal? Jak dla mnie zwycięzcą jest Hip Hop, ta muzyka ma większą głębie (według
mnie).


moj kibel ma wieksza "głębie" niz Twoje posty... jezu "jest lepsze bo ma wieksza głębie" tak durnego argumentu nigdy nie slyszalem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 15:07, EmperorKaligula napisał:

moj kibel ma wieksza "głębie" niz Twoje posty... jezu "jest lepsze bo ma wieksza głębie"
tak durnego argumentu nigdy nie slyszalem :)

Lolz, naprawdę? Zapoznaj mnie w takim razie z Twoim kiblem. Argumentowałem też potem dlaczego, właśnie te muzykę wolę. Po prostu jak dla mnie jest ona lepsza, nic nie mam do metalu czy Rock''u, jak ktoś lubi to niech słucha, ale do mnie ta muzyka nie przemawia i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 10:36, Chaotizz napisał:

HH vs. Metal? Jak dla mnie zwycięzcą jest Hip Hop, ta muzyka ma większą głębie (według
mnie). Po prostu wolę jej słuchać, Metal czy Rock to mnie nie przemawia, tak jak HH,
po prostu, każdy ma inny gust, inne zdanie. Moje jest takie. Tą muzykę słucham już od
dłuższego czasu i mi się nie nudzi. Tyle ode mnie.


Hm, czym według Ciebie jest ta głębia? Przejawia się tekstami? Gwarantuję, że muzyka rockowa również posiada takowe, metalu nigdy nie słuchałem, więc na tym gatunku się nie znam. :)

Jeżeli chodzi o treść tematu: lubię i to i to. Rap jednak preferuję w zagranicznej postaci: A Tribe Called Quest, Dizzee Rascal, Wiley i (jeśli się zalicza) M.I.A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 17:02, Adamzzz napisał:

Hm, czym według Ciebie jest ta głębia? Przejawia się tekstami? Gwarantuję, że muzyka
rockowa również posiada takowe, metalu nigdy nie słuchałem, więc na tym gatunku się nie
znam. :)

Możliwe, że ma taką głębie, zarówno tekstową jak i hmm, "muzyczną". ;PP W każdym razie, co raz durniej to wszystko brzmi. Z mojej strony, EOT. Wolę HH i już, nieważne czy ma głębię czy nie. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja słucham i metalu i rocka no i mi dobrze z tym.Co do Hip-Hopu i Rapu to nie mam własnego zdania , ale czasem lubię posłuchać sobie zagranicznych kawałków tych obu gatunków muzyki bo jakoś z polskich to tylko Peje i Hemp Gru znam i raczej nie pociągają mnie.No i to tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie Rock, Metal i Heavy Metal o potęga!!! i jeszcze trochę do tego punk-rock! Metallica! Sum 41, Blink 182, Green Day!! to są piosenki w sumie hip hop też może być bo mówi przede wszystkim o życiu, a w naszym kraju o schrzanionej polityce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że trzeba szanować. Ja osobiście słucham (z tego zo jest wymienione w temacie):
Rocka, Metalu i Rapu (czasami Hip-Hop).
Jeśli chodzi o muzykę Rockową i Metalową to możesz się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i własnie takie posty piszmy jak te 3 nade mna :D nie ze hip-hop jest dla jarajacych ziolo nie ze metalu sluchaja satanisci tylko poprostu z uszanowaniem do drugiej strony sluchajacej czego innego. PEACE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 07:57, kacper78 napisał:

Oczywiście, że trzeba szanować. Ja osobiście słucham (z tego zo jest wymienione w temacie):
Rocka, Metalu i Rapu (czasami Hip-Hop).


Też tak myślę, dlatego najchętniej słucham Red Hot Chili Peppers, głównie płyta "Blood Sugar Sex Magic", gdyż jest to fajne polączenie rocka z elementami funku i rapu. I choć jednocześnie słucham heavy czasem power metal, to uważam że niektóre piosenki 50 cent albo eminema wpadają w ucho :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować