Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2008 o 14:09, Karharot napisał:

Swoją drogą zdaje się że CDP obiecywał nam jakieś informacje o BDtS?


Zgadza sie. Miej jednak na uwadze, ze sa takie firmy jak Blizzard, ktore informuja wydawcow swoich gier o tym, ze kolejny patch jest w drodze i wczesniej daja materialy do przetlumaczenia, dlatego patche do takiego WarCrafta III w polskiej wersji sa w tym samym dniu co do angielskiej oraz sa takie firmy jak BioWare, ktore patcha owszem zmajstruja, ale nie dziela sie informacja kiedy patch sie pojawi, ani nie przekazuja materialow do lokalizacji. I potem sa narzekania w stylu "wyszedl nowy patch do Neverwinter Nights a polskiej wersji nie ma". Teraz zamieni sie to na "wydano patcha do Mass Effect, a polskiej wersji nie ma". :) Z tego powodu na wersje PL patcha (i prawdopodobnie dodatku) trzeba bedzie zaczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojman, proszę Cię, nie powtarzaj tutaj mantry pracowników CDP z wątku o patchach do NWN. CDP podjęło się wydawania tych gier w Polsce, to teraz ich problem, że nie potrafią zawrzeć takiej umowy z developerem, żeby patche były na czas, a gracze na nich nie narzekali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle że CDP składając tę obietnicę doskonale wiedziało kto jest autorem gry i od kogo trzeba będzie wyciągać info o dodatku. Czyli złożyli obietnicę wiedząc że prawdopodobnie nie będą w stanie jej dotrzymać (nie ze swojej winy ale zawsze):(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to post raczej do problemów technicznych, ale tutaj zagląda więcej osób.
Po zainstalowaniu łatki i dodatku na pełną wersję angielską, przy próbie uruchomienia gry wyskakuje komunikat o niewłaściwym dvd w napędzie :(
Czyżby nasza rodzima wersja była niekompatybilna z oryginalnym contentem??? Jeśli tak zostaje czekać tylko na wersję od CDP. Mam nadzieję że komuś uda się odpalić dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 14:31, Wojman napisał:

> Swoją drogą zdaje się że CDP obiecywał nam jakieś informacje o BDtS?

Zgadza sie. Miej jednak na uwadze, ze sa takie firmy jak Blizzard, ktore informuja wydawcow
swoich gier o tym, ze kolejny patch jest w drodze i wczesniej daja materialy do przetlumaczenia,
dlatego patche do takiego WarCrafta III w polskiej wersji sa w tym samym dniu co do angielskiej
oraz sa takie firmy jak BioWare, ktore patcha owszem zmajstruja, ale nie dziela sie informacja
kiedy patch sie pojawi, ani nie przekazuja materialow do lokalizacji. I potem sa narzekania
w stylu "wyszedl nowy patch do Neverwinter Nights a polskiej wersji nie ma". Teraz zamieni
sie to na "wydano patcha do Mass Effect, a polskiej wersji nie ma". :) Z tego powodu
na wersje PL patcha (i prawdopodobnie dodatku) trzeba bedzie zaczekac.


Żartujesz prawda? Jakoś Bring Down the Sky wyszło od razu do wersji angielskiej, niemieckiej, włoskiej i francuskiej. Tylko polscy gracze muszą czekać. To samo zresztą jest z wymienianym przez ciebie NWN. Zresztą NWN po prostu olali nie oszukujmy się. Patch-a 1.10 to podstawki nadal niema, mimo że w dodatku jest. Wszystkie inne kraje łatki mają od razu i wszystkie grają na 1.13 tylko my mamy 1.10 który zmieni się dopiero pewnie z wyjściem drugiego dodatku.


Mudvayne335 - Nie działa, bo u nas jest zdjęte to zabezpieczenie dotyczące internetowej aktywacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu bosko:(
Po zainstalowaniu BDtS gra stwierdza:
Niewłaściwa płyta w napędzie.
Włóż do napędu oryginalną płytę CD/DVD "Mass Effect".

Ciekawe czy to bug czy też angielska łatka nie współgra z zabezpieczeniami wersji Polskiej i w efekcie będę sobie musiał poczekać na spolszczony dodatek pomimo tego że tak jak w wypadku podstawki na nic mi to spolszczenie niepotrzebne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja wolę nie instalować. Taa, teraz czekać na to kiedy CDP wyda patch pod naszą wersję. Mam przeczucie, że w BdtS pogramy dopiero pod koniec sierpnia :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 14:56, Karharot napisał:

Po prostu bosko:(
Po zainstalowaniu BDtS gra stwierdza:
Niewłaściwa płyta w napędzie.
Włóż do napędu oryginalną płytę CD/DVD "Mass Effect".

Ciekawe czy to bug czy też angielska łatka nie współgra z zabezpieczeniami wersji Polskiej
i w efekcie będę sobie musiał poczekać na spolszczony dodatek pomimo tego że tak jak
w wypadku podstawki na nic mi to spolszczenie niepotrzebne:(


No to po prostu świetnie, ręce opadają. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie instalował jeszcze BDtS to niech się wstrzyma. Niestety tak jak myślałem jesteśmy skazani na oczekiwanie ze strony CDP. Jak myślicie do grudnia się wyrobią ze spolszczeniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha... u mnie jeszcze weselej. Nawet zainstalować się nie da. "Język polski w grze Mass Effect nie jest obsługiwany przez ten instalator":/
Trzeba jakieś tricki wykonać, lub instalować ze specyficznego miejsca, żeby instalacja odpaliła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam angielską i zaraz sprawdzę i dam znać ( no nie tak zaraz w sumie za 25 minut przy tym transferze)
BTW taka ciekawostka: Kupowałem w anglii właściwie w dniu premiery i słuchajcie co pisze na odwrocie boxa :
Includes free additional content- face off against horrific battarians
Ja wiedziałem, że mi czegoś w tej grze brakowało... 0_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jedno, po cholerę na odwrocie instrukcji jest napisane jak byk: klucz umożliwia pobranie dodatków i uaktualnień do gry skoro możemy je sobie w buty wsadzić. Chociaż jest w tym chaczyk bo faktycznie nie jest napisane, że umożliwia korzystanie z nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę radość z ukazania się BDtS szybko prysła :(
Ja niestety nie zajrzałem wcześniej na forum i zadałem sobie podwójnego trudu,bo najpierw musiałem przeinstalować grę na full english (z polską kinówką nawet instalka nie chce się uruchomić ),by po 20 minutach dowiedzieć się,że i tak nici z grania :( Pozostaje tylko czekać na oficjalne info od CDP, jeżeli nie wpadną na idiotyczny pomysł pełnej lokalizacji to może wcale nie będziemy musieli długo czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 15:42, mati285 napisał:

Jak widzę radość z ukazania się BDtS szybko prysła :(
Ja niestety nie zajrzałem wcześniej na forum i zadałem sobie podwójnego trudu,bo najpierw
musiałem przeinstalować grę na full english (z polską kinówką nawet instalka nie chce
się uruchomić ),by po 20 minutach dowiedzieć się,że i tak nici z grania :( Pozostaje
tylko czekać na oficjalne info od CDP, jeżeli nie wpadną na idiotyczny pomysł pełnej
lokalizacji to może wcale nie będziemy musieli długo czekać...


Niestety raczej wpadną :)
A czy ktoś próbował zainstalować samą łatkę 1.01 bez dodatku i działa?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 15:52, Mudvayne335 napisał:

A czy ktoś próbował zainstalować samą łatkę 1.01 bez dodatku i działa?????


Nie bardzo wiem po co komu byłaby sama łatka ale przed chwilą sprawdziłem i nie działa:(
Gra wywala ten sam błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom, ja nie mam problemu, czyli to wina lokalizacji, sama łatka też nie wiele daje tak w sumie jak i "dodatek" w końcu to jedna misja więcej tylko ( z gatunku pobocznych, czyli nie za długa) , jedna planetka na której toczy się ta misja i tyle...
Edit: ahh i nowy achievement z nią związany, to tyle....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 16:00, Karharot napisał:

Nie bardzo wiem po co komu byłaby sama łatka

Mi by się np. przydała. Z tego co wyczytałem poprawia te zwiechy występujące po wybraniu niektórych kwestii dialogowych,które mnie szczególnie irytują :/ Mam nadzieję,że przynajmniej samą łatkę szybko przystosują do naszej wersji. Teraz wiadomo przynajmniej dlaczego nie mamy żadnego info od CDP, bo po co informować gracza,że ukazało się coś w co i tak nie może on na razie zagrać...

@RavenSoul
Miłej zabawy w takim razie :)

A tak w ogóle to jest jakiś sposób usunięcia tej łatki poza reinstallem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta misja poboczna to raczej mi pachnie czymś trochę większym niż te zwyczajne eksploracje - nie trudzili by się z nową rasą i achievementem tylko po to żeby można sobie było wystrzelać kilkunastu gości w jednym budynku/kopalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować