Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Retrogram: Blade Runner

24 postów w tym temacie

Lucas the Great

Dzisiejszy odcinek Retrogramu poświęcamy całkowicie jednej grze... choć w zasadzie wcale nie całkowicie, bo przy okazji tego tytułu nie sposób wspomnieć o książce i filmie, które go poprzedziły. Zapraszamy na spotkanie z trzema wcieleniami Łowcy Androidów.

Przeczytaj cały tekst "Retrogram: Blade Runner" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta gra to nie małe a duże arcy-dzieło przez duże A i D po prostu klimat jest niesamowity to wręcz jest film nie wręcz a jest to film

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O grze słyszałem naprawdę wiele dobrego, lecz jak dotąd nie miałem jeszcze okazji zagrać w tą przygodówkę. BTW, a książka, na której podstawie powstał ten tytuł jest po prostu genialna. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że nigdy jej na oczy nie widziałem, to zawsze miałem przeczucie, że gra jest szczególna. Da się ją u nas jeszcze zdobyć? Zaraz zapytam o to Google, ale jakby ktoś mi odpowiedział, to byłbym wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoda że nikt nie pomyślał o wznowieniu tego tytułu zwłaszcza teraz gdy na rynku ukazało się jubileuszowe wydanie filmu . Zapewne gdyby postarano się o sensowne spolszczenie gra znalazła by nabywców , bo tak dobrych tytułów nie ma zbyt wiele na naszym rynku szczególnie jeśli idzie o przygodówki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film jest po prostu super, często do niego wracam (jak dla mnie pozycja obowiązkowa, kultowa), książki jeszcze nie czytałem, ale trzeba to jak najszybciej nadrobić. Gra jest dobra jak dla mnie z tego względu, że nie przepadam za przygodówkami. Bardzo dobry felieton, tylko pogratulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Końcówka artykułu smutna i, niestety, prawdziwa. Teraz media spoza branży chętnie opisują tylko casuale z Wii i WoWa (wyjątkiem jest Wiedźmin, ale tylko w Polsce). Prawdziwe, ambitne produkcje są pomijane. Nawet o Bioshocku wspominano tylko odnośnie wygranej licznych tytułów gry roku... :(

A co do samej gry - żałuję szczerze, że nie grałem. Szkoda, że prawa do niej posiada EA - bo to znaczy, że raczej nie doczekamy się reedycji, a szanse na remake prawie nie istnieją :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólni9e trzeba pogratulować Philipowi Dickowi za napisanie takiej ksiązki, szkoda tlyko że zmieniono oryginalnytytuł, mnie sie podoba - ale chyba nie miałyby wzięcia film ani gra z takim tytułem.
POdsumowanie:
genialny film
gra
i oczywiście powieść "Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dick Philip K.: Czy androidy marzą o elektrycznych owcach? [1994] Nowa Fantastyka 1994 nr 1 s. 25-40.Nie jest to powieść a opowiadanie.Dokładne namiary jak wyżej.Sam posiadam numer tej gazety.A wszyscy tutaj za jakimś nieukiem powtarzają że książka och i ech.Żenujące.To tak nawiasem co do gry nie grałem i nie mam zdania.Oj kto wam te "felietony" pisze...........poniżej krytyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

archeus --> Jeśli ograniczone horyzonty i nieumiejętność skorzystania z choćby tak prostej w obsłudze rzeczy, jak internetowa wyszukiwarka, nie pozwalają ci na znalezienie i potwierdzenie rzetelnych informacji, to proponuję stanąć przed lustrem, wskazać palcem we własną podobiznę i rozpocząć mantrę: "Nieuk, nieuk, nieuk..."
Litościwie załączam dwa linki...

http://en.wikipedia.org/wiki/Do_Androids_Dream_of_Electric_Sheep%3F
http://www.mareno.pl/prod/MIDN/8374692316

A w Nowej Fantastyce ta POWIEŚĆ ukazała się tradycyjnie w kilku odcinkach, począwszy od października 1993... posiadam niemalże wszystkie roczniki, więc wiem... Wystarczy?

[edit] drugi link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 17:04, archeus napisał:

Dick Philip K.: Czy androidy marzą o elektrycznych owcach? [1994] Nowa Fantastyka 1994 nr
1 s. 25-40.Nie jest to powieść a opowiadanie.Dokładne namiary jak wyżej.Sam posiadam numer
tej gazety.

Do znajdującej się powyżej odpowiedzi Myszastego dodam jeszcze dane wydawcy o przywołanym na jednym z obrazków wydaniu powieści Dicka (już pod marketingowym tytułem nawiązującym do filmu Scotta):
Philip K. Dick, Blade Runner, ISBN: 83-7469-231-6, Data wydania: 28.04.1995, Format: 105mm x 171mm, Liczba stron: 272
Przy okazji polecam prześledzić definicje takie jak "czasopismo" i powiązane z nią "gazeta" oraz "miesięcznik" - bo NF na pewno gazetą nie jest :)

EDIT: jeszcze zacytuję Maćka Parowskiego, redaktora Nowej Fantastyki - na temat tego dzieła Dicka:
"Blade Runner" nakręcony na podstawie tej książki, uchodzi za najciekawsze dokonanie kina SF ostatnich kilkunastu lat. Powieść różni się od filmu, niesie więcej wątków, inaczej rozkłada akcenty między kwestią policyjną a filozoficzną. Policjant szuka robota między ludźmi. Filozof z przerażeniem znajduje go w sobie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować