Zaloguj się, aby obserwować  
Laid_back

Forum 2.6 - ogólna dyskusja

3059 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2014 o 20:48, LESZ3u napisał:

Ostatnio pojawił się jakiś istny wysyp spamerów zaśmiecających forum reklamami jakiejś
pirackiej strony. Podobno nie można tego zablokować po IP, ale może szłoby napisać jakiś
prosty skrypt, który blokuje komentarze z określonym, charakterystycznym dla tych wpisów
zestawem słów/zdań?

Wątpię. Ogólnie rzecz biorąc łatwiej jest utrudnić życię zwykłemu człowiekowi niż spamerowi.
Tu masz wypisane różne sposoby oraz ich wady http://sblam.com/techniki.html
W sumie, to można banować użytkowników Tora i np krajów takich jak Chiny. Tylko pewnie, to już jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2014 o 20:48, LESZ3u napisał:

Ostatnio pojawił się jakiś istny wysyp spamerów zaśmiecających forum reklamami jakiejś
pirackiej strony. Podobno nie można tego zablokować po IP, ale może szłoby napisać jakiś
prosty skrypt, który blokuje komentarze z określonym, charakterystycznym dla tych wpisów
zestawem słów/zdań?


Podobnoż nie da się nic zrobić poza kasowaniem postów i ewentualnym banowaniem konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie reklam pojawiających się podczas przeglądania forum na ipadzie, ale pewnie na innych tabletach/smartfonach wygląda to podobnie. Czy ktoś kto to projektował jest w ogóle świadomy, że reklama typu na całą stronę, która "automatycznie zamknie się za x sekund albo kliknij link żeby zamknąć" pojawia się w momencie wejścia na forum, wejścia do 1 tematu, wejścia do 2 tematu... Trochę tego dużo, nie? Mnie to skutecznie odstrasza od zwiedzania forum. Tak tylko się pienię...;)

Ps. Po wysłaniu tego posta zgadnijcie co mi wyskoczyło? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to się dzieje przy każdym wejściu do tematu/dodaniu posta/odświeżeniu strony itp. to najprawdopodobniej nie jest to zamierzone i jeśli problem nie zniknie warto by było żebyś wysłał o tym formularz do ekipy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście poprawić wyniki wyszukiwania w trybie nocnym? Biała czcionka na żółtym tle jest naprawdę nieczytelna... Oczywiście wiem, jakiego słowa szukam i wstawiam je sobie automatycznie w pole żółtego prostokąta, ale czarna czcionka na białym tle wyglądałaby dużo estetyczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co może być powodem takiego rozjechania przycisków przy poście? Dodam, że coś takiego mam wyłącznie na Chromie na laptopie (na PC w 1080p jest ok) i układ naprawia się przy powiększeniu strony. Nie jest to wielki problem, ale lubię, gdy wszystko jest idealnie :P

20140131191744

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry że akurat do ciebie ale ty tutaj chyba najczęściej zaglądasz i być może masz jakiekolwiek pojęcie w tej sprawie.

A mianowicie - jest jakakolwiek choćby w 1/3 realna szansa że grasz zostanie reanimowany w ciągu powiedzmy pół roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, sam korzystam z Chrome''a i mam tak samo :( Choć mam rozdzielczość ekranu 1366x768, to po powiększeniu strony u mnie też ten problem znika. Wydaje mi się, że to jest jakiś błąd samego programu, gdyż w Operze ten problem nie występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2014 o 17:29, Tyler_D napisał:

Sorry że akurat do ciebie ale ty tutaj chyba najczęściej zaglądasz i być może masz jakiekolwiek
pojęcie w tej sprawie.

A mianowicie - jest jakakolwiek choćby w 1/3 realna szansa że grasz zostanie reanimowany
w ciągu powiedzmy pół roku?

Rozejrzałem się, popytałem i największe szanse na konkretną odpowiedź masz wtedy, gdy zapytasz Kamila.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=93139&u=4

Możesz też spróbować z Krzyśkiem ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=93140&u=9 ). Wiem, że przyszedłem i zalinkowałem, ale tam niemal na pewno padnie jakaś konkretna odpowiedź, a przynajmniej tak wynika z mojego małego rekonesansu wewnątrz Gramowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2014 o 19:22, Ranveld napisał:

Co może być powodem takiego rozjechania przycisków przy poście? Dodam, że coś takiego
mam wyłącznie na Chromie na laptopie (na PC w 1080p jest ok) i układ naprawia się przy
powiększeniu strony. Nie jest to wielki problem, ale lubię, gdy wszystko jest idealnie
:P


Trochę stary post, ale odpowiem. Wynika to z różnic w renderowaniu czcionek przez przeglądarkę dla różnych środowisk. Nie jest do błąd przeglądarki (raczej jej specyfika), a błąd projektanta strony - nie przewidział, że ktoś może mieć inne środowisko i nie zostawił kilku dodatkowych pikseli w boksie zawierającym przyciski. Zgłaszałem to kiedyś, ale zero odzewu. Można to samemu poprawić instalując wtyczkę typu Stylish i dodając do niej styl dla forum:

table.posts div.btns {
width: 210px !important;
}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Co prawda już naprawiłem to sobie edytując css w ten sposób stylebotem, ale warto znać przyczynę tego małego błędu. Dobrze wiedzieć, że to nie do końca wina mojej przeglądarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umarł, a potem nikt nie widział sensu w jego naprawie. To samo było z Graszem, chociaż ten wrócił na chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zadałem pytanie odnośnie gramowego IRCa głównie dlatego, że dostałem info o tym, iż postawienie go nie byłoby trudne i wystarczyłoby zainteresowanie nim. Ostatecznie po zebraniu opinii Gramowiczów to tak wyszło, że z jednej strony fajnie by było, jakby wrócił, a z drugiej potrzebne byłyby osoby, które by go naturalnie rozkręcały - rozmowy z osobami z branży i tak dalej... po prostu potrzebny byłby tam opiekun IRCa.

Jednak wydaje mi się, że chyba ciężko byłoby znaleźć osoby, które by z niego korzystały tak na stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2014 o 15:29, Muradin_07 napisał:

- rozmowy z osobami z branży i tak dalej

To znaczy? Zieloni? Jeśli mnie pamięć nie myli żadnego zielonego [ pomijając ''nadzorców'' ] tam się nie uświadczyło. Z irca korzystali zwykli userzy. No chyba że mówisz o czymś innym, jakaś nowa formuła irca czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inaczej - ja miałem się tylko dowiedzieć, czy zainteresowanie nowym IRCem będzie. Wtedy także wywiązała się mała dyskusja co do formy, w jakiej miałby on funkcjonować, co byłoby w nim mile widziane i też wszystkie te uwagi zapodałem "zielonym" wraz z uwagami do GSów. Oczywiście można by było jeszcze raz przedyskutować to wszystko, bo jednak trochę czasu od tego wszystkiego minęło i jeśli więcej osób byłoby zainteresowane wznowieniem IRCa to zapewne będzie możliwość go wznowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować