• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Na minimum może poleci, ale rewelacji nie będzie.
Zassaj demo BioShocka zanim go zakupisz i sprawdź jak będzie latać. ME1 powinien śmigać na minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.04.2011 o 13:30, Damianuss1 napisał:

Czy posiadając AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3600+, 3 GB RAM i GeForce GT240 512 uciągnę
Wiedźmina 2 na minimalnych przynajmniej?

A to wymagania http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,9325110,Wiedzmin_2___wymagania_sprzetowe.html


Co prawda ta gra jeszcze nie wyszła ale patrząc po wymaganiach to jesteś bez szans - za słaby procesor i karta graficzna. W sumie podejrzewam że się włączy ale na jakąkolwiek płynność bym się nie nastawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy mój sprzęt pociągnie Wieśka 2 tak abym mógł grać komfortowo.
Wymagania wieśka (chodzi mi o minimalne):
http://www.gram.pl/news_8AvlHOm4_Wymagania_sprzetowe_Wiedzmina_2_raz_jeszcze_tym_razem_bezposrednio_od_wydawcy_nowe_screeny_sa_w_pakiecie.html

Mój sprzęt:
AMD Athlon 4200 + Dual Core 2,21Ghz X2
2GB RAM
Radeon HD 4670

Dodam że ostatnio miałem podobne wątpliwości przy ACB, który na minimalnych również wymagał lepszego procesora niż posiadam. A grę ukończyłem na średnich detalach bez mniejszych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.04.2011 o 19:15, et-f napisał:

Czy battlefield bad company 2 będzie chodził na karcie graficznej Mobile Intel (4) Series
Expres chipset family


Na 100% nie. Najlepiej zainwestuj w jakąś porządną kartę Nvidii lub Radeona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.04.2011 o 19:52, Szynkars napisał:

Na 100% nie. Najlepiej zainwestuj w jakąś porządną kartę Nvidii lub Radeona.


Z chęcią zobaczę jak on zmienia kartę graficzną w laptopie opartym na chipsecie Intela... podejrzewam że bez lutownicy i sporej dozy alkoholu (bo na trzeźwo takie pomysły raczej szybko z nas uchodzą) się nie obejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie znam się zbytnio na laptopach, więc nie wiem jak to dokładnie wygląda. Zbyt powierzchownie oceniłem post tego użytkownika, fakt. Inna sprawa, że ostatnio rzekomo wyszedł jakiś laptop z oddzielną kartą graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nic żes powierzchownie nie ocenił, tylko bzdury na pałę piszesz panie i nawet do błędu się nie przyznasz =)

A karty zewnętrzne - są sporadyczne eksperymenty, ostatnio wyszła chyba tez jakąś od zielonych [ale tu nie jestem pewny na 100%, mało mnie to w sumie interesuje], w samym laptopie zaś, zależnie od modelu można czasem wymienić gpu, ale to już robi serwis i takich modeli jest stosunkowo niewiele.

Jest jeszcze bodajże jakaś Obudowa na układ GPU od MSI, która to chyba pozwalała podłączyć dowolny z ową obudową kompatybilny układ pod dany sprzęt jako zewnętrzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy gra MotoGP ''08 pójdzie na moim sprzęcie?

Oto konfiguracja:

Procesor:
AMD Athlon 64 3000+ 1.8 GHz

Pamięć RAM:
KINGSTON 512MB DDR 400 MHZ

Karta graficzna:
GIGABYTE GF 6600 256 MB DDR2


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!!!

Chciałbym spytać się czy Wiedźmin 2 pójdzie na moim sprzęcie na minimalnych wymaganiach??

Czy gra będzie mi się zacinać przy większej liczbie osób na ekranie??

Mój piec:
Intel Core 2 duo e5200 2.5 GHz
NVIDIA GeForce 9400 GT
2 giga ram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy taki komp poradzi sobie z nowszymi grami typu mafia 2 czy Home front ?
Liczę na waszą pomoc .

Intel Pentium 4 CPU 3GHz (Mogę od brata mieć Intel Core 2 Quad 2.40 GHz)
3GB RAM
NVIDIA GeForce 9800 GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.04.2011 o 21:48, Wiesniak14 napisał:

Czy taki komp poradzi sobie z nowszymi grami typu mafia 2 czy Home front ?
Liczę na waszą pomoc .

Intel Pentium 4 CPU 3GHz (Mogę od brata mieć Intel Core 2 Quad 2.40 GHz)
3GB RAM
NVIDIA GeForce 9800 GT

Po wymianie procesora, nawet na ten który podałeś w nawiasie, nie będzie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Trudno jest oceniać wymagania gry która nawet jeszcze nie wyszła, ale sądząc po oficjalnych wymaganiach - nie ma najmniejszych szans na odpalenie gry z taką kartą graficzną. Minimalnie GF 8800, który jest znacznie szybszy od 9400 GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

hmmm ale moja pecet odpala wszystkie najnowsze gry typu mafia 2,cywilizacja V,call od duty black ops itp więc wiedźmin 2 też powinne chodzić.Moja karta spełnia warunek ma 3.0 shadery no i 1 giga pamięci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tu znalazł informacje o mojej karcie:Procesor graficzny GeForce 9400 GT oferuje 2x wzrost wydajności w stosunku do porównywalnej serii kart graficznych z serii 8, pozwalając na rozgrywkę w najnowszych grach PC niewielkim kosztem. Dzięki temu możesz się cieszyć popularnymi grami w sposób, w jaki powinno się w nie grać.

Więc moim zdaniem dużo się pomyliłeś bo jak karty geforce 8 są lepsze od geforce 9??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się