• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 02.01.2012 o 17:46, DambialkoX napisał:

Jak stoję ze Skyrim''em i Arkham City ?

Windows 7: Home Premium
Procesor: Intel Pentium CPU P6100 @ 2.00GHZ 2.00GHZ
4GB RAM
Karta Graficzna: NVIDIA GEFORCE: 310M

słabo. Wątpię że to w ogóle pójdzie szczerze mówiąc. Jest nikła szansa żeby wleciał skyrim na minimalnych. Ściągnij demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.01.2012 o 17:46, DambialkoX napisał:

Jak stoję ze Skyrim''em i Arkham City ?

Windows 7: Home Premium
Procesor: Intel Pentium CPU P6100 @ 2.00GHZ 2.00GHZ
4GB RAM
Karta Graficzna: NVIDIA GEFORCE: 310M

batman odpali ale nie licz na więcej niż medium najgorzej absolutne low detale co do skyrim = zapomnij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

GF 9600GT (512 MB RAM)
Athlon X2 64 3800+
4GB RAM DDR II
WINDA 7 64

Czy Skyrim by się uruchomił na kompie? I jeśli tak, to jaka płynność, jakie detale? Mam możliwość sporego OC grafy, OC procka jeśli już to tylko symboliczne. Gry nie mam, ale rozważam kupno.

Właściwie, to podobne pytanie, co do gry RAGE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.01.2012 o 13:12, Heimdallr napisał:

GF 9600GT (512 MB RAM)
Athlon X2 64 3800+
4GB RAM DDR II
WINDA 7 64

Czy Skyrim by się uruchomił na kompie? I jeśli tak, to jaka płynność, jakie detale? Mam
możliwość sporego OC grafy, OC procka jeśli już to tylko symboliczne. Gry nie mam, ale
rozważam kupno.

Właściwie, to podobne pytanie, co do gry RAGE.


Skyrim odpali. Mało tego pójdzie na średnich bez ścinek. Kolega ma podobny do ciebie pecet, a dokładniej to 9600GT w wersji 1gb, Intel Core 2 Duo 1.6GHz (nie pamiętam dokładnie jaki model) i 2GB RAM DDR2. Skyrim chodzi mu na średnich więc w twoim przypadku nie widzę przeciwwskazań. Co do RAGE to nie wiem bo w teorii nie powinien się nawet odpalić, 8800GT jest lepszą kartą niż 9600GT ale wszyscy wiemy że w praktyce często jest o wiele lepiej*. Spróbuj demo;)

* Nawet jak odpali to wątpię żebyś wskrzesił w to więcej niż detale na minimum;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

za słaby procek do RAGE bo na tym gra dosłownie jedzie wiem bo mam full wersję. I działa dobrze na HD 4830 ale ponieważ gra na OpenGL robiona to dużo zależy od procka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wiem jak z optymalizacją obu Batmanów, dlatego pytam, czy odpalę obie gry (Batman: AA i Batman:AC w wysokich detalach z włączonym, physX?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.01.2012 o 10:32, Hommicide napisał:

Nie wiem jak z optymalizacją obu Batmanów, dlatego pytam, czy odpalę obie gry (Batman:
AA i Batman:AC w wysokich detalach z włączonym, physX?

Arkham Asylum to na 100% w wysokich w full HD. Co do Arkham City to też ale pewnie nie w full HD. Myślę że może średnio-wysokie na 1920x1080.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.01.2012 o 01:13, GoToSle3p napisał:


Na tym chłamie z zintegrowaną grafiką od Intela? W minimalnych detalach i owszem ale nic ponadto.

@ silentscream
W życiu. Tzn. włączy się ale będzie 1 klatka na sekundę w minimalnych detalach czego ja graniem bym nie nazwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

GTA: The Ballad Of Gay Tony jest dobrze zoptymalizowane? Na jakie detale mogę liczyć? (gram tylko w 1024x768, innej rozdzielczości mój monitor niestety nie obsługuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.01.2012 o 21:46, Hommicide napisał:

GTA: The Ballad Of Gay Tony jest dobrze zoptymalizowane? Na jakie detale mogę liczyć?
(gram tylko w 1024x768, innej rozdzielczości mój monitor niestety nie obsługuje).

Ogólnie gta IV nie było dobrze optymalizowane ale powinieneś sobie ze sprzętem poradzić w wysokich detalach, tym bardziej że grasz w 1024x768, cholera chciałbym mieć monitor/tv co ma tylko HD ready bo ogólnie w nowe gry można grać bardzo płynnie, niestety mam głupie full HD i muszę w tym grać nie zauważając potrzeby na full hd... Dlatego często zmieniam rozdzielczość na 1440x900/1280x900.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.01.2012 o 21:46, Hommicide napisał:

GTA: The Ballad Of Gay Tony jest dobrze zoptymalizowane? Na jakie detale mogę liczyć?
(gram tylko w 1024x768, innej rozdzielczości mój monitor niestety nie obsługuje).

powiedz że żartujesz z tym pytaniem bo jak patrzy się na twój podpis to ROTFL XD pójdzie bez problemów. Co ty masz za monitor że wyciąga jedynie 1024x768??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.01.2012 o 22:20, Numenpl napisał:

> GTA: The Ballad Of Gay Tony jest dobrze zoptymalizowane? Na jakie detale mogę liczyć?

> (gram tylko w 1024x768, innej rozdzielczości mój monitor niestety nie obsługuje).

powiedz że żartujesz z tym pytaniem bo jak patrzy się na twój podpis to ROTFL XD pójdzie
bez problemów. Co ty masz za monitor że wyciąga jedynie 1024x768??


Nie żartuję, w GTA IV po wgraniu patcha (1.0.7.0, albo 1.0.4.0) na wysokich ustawieniach z filtrami anizotropowymi oraz dynamicznym oświetleniem miałem 40-50 klatek w dzień, a w nocy spadało do 18-25 i utrzymywało się na tym poziomie, aż do świtu. Dopiero po wyłączeniu "filtrów", "odbić" i obniżenia "zasięgu widzenia" dawało się grać w nocy.

// Monitor to FP51G Benq.


@damiank485 - ja na swój nie narzekam, ale kilkukrotnie miałem problemy z uruchamianiem niektórych gier (Mafia II, Metro 2033,), które za pierwszym razem włączały się w domyślnej rozdzielczości (większej niż 1024x768), przez co miałem czarny ekran i napis "out of range". Trzeba było grzebać w ustawieniach gry i zmieniać ustawienia obrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chcę zakupić sobie Battlefield 3 żeby grać w trybie multiplayer, mam internet neostrada 512kb/s i czy taki internet wystarczy do tej gry ?

a mój komputer to ;
4gb ram, proceser intel core 2 duo CPU E7300 2.66GHz 2,67GHz
karta graficzna NVIDIA GeForce9500GT

Więc komp da rade ale czy internet 512kb/s też ? zaznaczam że chodzi mi głównie o multiplayer .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cześć

Zastanawiam się nad kupnem nowego laptopa i chciałbym wiedzieć jak mniej wiecej pójdą mi takie gry jak Battlefield 3 czy Skyrim w roździałce 1366 x 768.
Specyfikacja laptopa:

Intel® Core™ i7 2630QM 2 GHz
4 GB RAM
GeForce GT540M 2GB

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

Przez pójdą masz na myśli uruchomią się? Tak. Ale jeśli masz na myśli jakieś wysokie detale - nie.

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-540M.41715.0.html - GT540M zapewnia wydajność wystarczającą by pograć w minimalnych detalach. Ale na więcej się nie nastawiaj.

Nie znam budżetu na laptopa ale jeśli jest to więcej niż 2600 zł to da się już znaleźć modele z HD6770M bądź GT555M, są o ok. 30% szybsze a co za tym idzie, można już wtedy pomyśleć o średnich detalach w wymienionych przez ciebie tytułach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie mam pojęcia jak BF ale mi Skyrim śmiga na wysokich detalach na lapku z Radeonem 5470, więc kartą sporo starszą i dużo mniej wydajną niż 540M, szczególnie że tu podałeś procka i7, a ja mam Turiona 2x2,3 GHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się