• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 11.04.2012 o 14:03, vegost napisał:

Bo seria Crysis nigdy nie była dobrze zoptymalizowana. Dali super grafikę co wszyscy
od niej mają mokro w majtkach, ale zapomnieli ja dostosować do komputerów.


A co powiesz na gry, które mają dużo gorszą grafikę od Crysisa i przy tym jeszcze gorszą optymalizację?
Ja nie wiem po co to narzekanie. Do dziś Crysis to jedna z najładniejszych gier i jak na te czasy to już nie powinno się narzekać na jej optymalizację (która wcale tak zła nie jest), skoro po premierze grałem na średnio-wysokich na jednym z pierwszych Core2Duo i GF 8600 GT.
Haters gonna hate jak to mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.04.2012 o 19:25, sirufok napisał:

A co powiesz na gry, które mają dużo gorszą grafikę od Crysisa i przy tym jeszcze gorszą
optymalizację?
Ja nie wiem po co to narzekanie. Do dziś Crysis to jedna z najładniejszych gier i jak
na te czasy to już nie powinno się narzekać na jej optymalizację (która wcale tak zła
nie jest), skoro po premierze grałem na średnio-wysokich na jednym z pierwszych Core2Duo
i GF 8600 GT.
Haters gonna hate jak to mówią.


No mój quad jakoś nie daje sobie rady na najwyższych ustawieniach a spełniam wymagania z dużym zapasem. Więc żadne "Haters goona hate" tylko niech EA lepiej przyłoży się do pracy jak ma wygrać nagrody. Bo mi się wydaję, że dostali je od tak dla zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 11.04.2012 o 19:58, vegost napisał:

No mój quad jakoś nie daje sobie rady na najwyższych ustawieniach a spełniam wymagania
z dużym zapasem. Więc żadne "Haters goona hate" tylko niech EA lepiej przyłoży się do
pracy jak ma wygrać nagrody. Bo mi się wydaję, że dostali je od tak dla zasady.



Moje C2D E8400 [oc 4.0] + GTX 260 EVGA Suprclocked i w renderingu DX9 Crysis jedynka bez problemów bujał mi na full. Na działanie gier na danym sprzęcie skupia się wiele czynników, min np to czy masz syf w systemie, czy antywirus/firewall zamulają pracę itp itd.
Podobnie same podzespoły, niejeden gówniany quad z niższej półki do dziś ustępuje dwujajowcom takim jak serie 8400-8600 czy procki i3 [weź chociazby kilka niewypałów od AMD, bodajże jeden chyba nawet ma 6 rdzeni a wypada biedniej niż dwurdzeniowy i3 - ilość to nie wszystko jak nie idzie w parze z jakością]

A i sam crysis nie jest tak tragicznie zoptymalizowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.04.2012 o 15:40, Numenpl napisał:

ty lepiej podaj co wszystko rozdziałke itp. bo w dx10 CW mowy nie ma być odpalił na full


1440/900 bo taka jest natywna mojego monitora i kłania się czytanie ze zrozumieniem, wyżej pisze jak byk w renderingu DX9 bo mój system na XPku stoi [z racji posiadania 4GB ram nie widziałem i do wymiany sprzętu na kompletnie cały nowy na nowych podzespołach nie widzę sensu zmiany na win7, zwłaszcza, że moja karta to GTX 260 który tak czy siak nie korzysta z DX11, zas DX10 zawsze był wielkim picem na wodę toteż też nie spuszczałem się nigdy nad tym "ficzerem"], ustawienia ile fabryka pozwalała dać w danej opcji tyle było ustawione czyli pod DX9 taki full jaki jest dostępny taki był ustawiony [nie mam obecnie Crysisa na dysku zainstalowanego więc nie pamiętam jak się poszczególne suwaki nazywały], stabilne 40-60 fps bez problemu [podobnie jak w Batmanie AA z physxem na full]

P.S.
Weź pisz jak człowiek bo te gryzmoły ciężko rozczytać, znaki interpunkcyjne, gramatyka... zlituj się nad moimi oczyma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po co mam się litować nad kimś, który po prostu walnie w temacie nic co może się przydać. Gadka o sprzęcie gdzie widać że zerowe pojęcie w temacie. No ale podastawowa zasada podaj rozdzielczość oraz ustawienia i tego nie podałeś dopiero jak zwraca ci się uwagę to wtedy podajesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Bezpodstawna gadkę to prowadzili ci powyżej, ja dodałem od siebie, że z jedynka nie miałem problemów. Nie mniej prezentujesz poziom chamstwa i brodzika intelektualnego [zwłaszcza pytając o to czy gra chodziła w DX10 jak wyżej jak byk wszystko było opisane, wystarczyło przeczytać].
A ustawienia full - to ustawienia full, pod dany rendering, jaki tu sens wymieniać poszczególne suwaki. Podobnie rozdzielczość w 1080p pewnie też by nie gorzej latało, nawet zakładając że minimalne klatki spadły by o 10-15 i tak niżej 30-25 bym nie spadał.
Wniosek - dorośnij do poziomu normalnej rozmowy.

P.S.
Prześledź sobie ten temat zanim zaczniesz oceniać kto ma o czym zerowe pojęcie.
Pozdro i poćwicz [preferowane - myślenie, czytanie ze zrozumieniem tez nie zaszkodzi]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.04.2012 o 12:22, Pietro87 napisał:

Bezpodstawna gadkę to prowadzili ci powyżej


Mam nadzieję, że nie miałeś mnie na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Odezwał się specjalista od wszystkiego. Gadka o procesorach dobitnie świadczy także o twoim chamstwie - seria e8x00 na dłuższą metę nie opłacała się w porównaniu do serii e5x00 a po 2007 widać już było przebłyski że era 2 rdzeniowców się powoli kończy . Na dodatek gdybyś pomyślał to byś sobie przypomniał że gadka o crysisie jako posiadacz karty nvidii to głupota. Zwłaszcza o problemach z grą bo crytek sam przyznał się do "taniej" optymalizacji pod te karty przez co one nie miały zbytnich problemów z grą. CW by gorzej chodziły bo tej "taniej" optymalizacji już nie ma. I podstawowa zasada jak gadasz na jakich detalach to jeszcze podajesz rozdziałkę no chyba że wierzysz w bajeczki że rozdzielczość nie ma nić do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 13.04.2012 o 18:51, vegost napisał:

Mam nadzieję, że nie miałeś mnie na myśli.


No zaiste twoja i sirufoka rozmowa wnosi niesamowite treści do tematu i do zadanego wcześniej pytania jednego z userów xD

@Numenpl

Szkoda mi klawiatury na twoje marne prowokacje, keep on trollin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.04.2012 o 23:32, Pietro87 napisał:

No zaiste twoja i sirufoka rozmowa wnosi niesamowite treści do tematu i do zadanego wcześniej
pytania jednego z userów xD


No jak nie ? Napisałem, że może sobie pograć w Crysisa na niskich detalach bo o wyższych to sobie może zapomnieć na takim sprzęcie. Więc w czym widzisz problem ? Jak na razie to ty własnie robisz off-top w temacie a nie ja.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam chciałbym się dowiedzieć czy gra Assassin''s Creed Revelations chodziłaby płynnie na moim sprzęcie, gdyż zamierzam kupić tę grę, ale nie wiem czy będzie chciała chodzić.
Mój sprzęt:
Procesor: Intel Core 2 Duo E6400 2,13GHz, ew. mogę go podkręcić
Karta Graficzna:Nvidia GeForce 240
Ram: 2,5GB
Płyta główna: MSI MS-7366 nForce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam czy Call of Duty: Modern Warfare 3 bedzie działać płynnie na przynajmniej średnio-wysokich?

Spec:
Athlon II x2 270
AMD HD 5570
4GB RAM
Rozdzielczosć 1366x768.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam! Chciałbym się zapytać czy na tym komputerze odpalą się wszystkie gry na max detalach i gry które wyjdą ?

Intel Core i3 - 2105, 3.10 Ghz
8 Gb Ram
Asus ENGTX 550 Geforce GTX 550 TI 1Gb DDR 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.04.2012 o 17:13, kryst90 napisał:

Witam! Chciałbym się zapytać czy na tym komputerze odpalą się wszystkie gry na max detalach
i gry które wyjdą ?

Intel Core i3 - 2105, 3.10 Ghz
8 Gb Ram
Asus ENGTX 550 Geforce GTX 550 TI 1Gb DDR 5


Nie. Proc tylko dwujajeczny i bardzo słaba karta grafiki. Na dziś jest ok, ale za 1/2 roku niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.04.2012 o 18:13, KrzysztofT napisał:

>

Nie. Proc tylko dwujajeczny i bardzo słaba karta grafiki. Na dziś jest ok, ale za 1/2
roku niekoniecznie.


Procesor jest 4 rdzeniowy. Tak mi powiedzieli. A jakieś zamienne części ? Coś byście mi doradzili. Bo właśnie dopiero będę kupował nowego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.04.2012 o 18:23, kryst90 napisał:

> >
>
> Nie. Proc tylko dwujajeczny i bardzo słaba karta grafiki. Na dziś jest ok, ale za
1/2
> roku niekoniecznie.

Procesor jest 4 rdzeniowy. Tak mi powiedzieli. A jakieś zamienne części ? Coś byście
mi doradzili. Bo właśnie dopiero będę kupował nowego kompa.


Procesor jest dwurdzeniowy, jak każdy I3, ale obsługuje 4 wątki (HT). Z czterordzeniowcami nie ma on nic wspólnego. A części zamienne. Procesor na dzień dzisiejszy jest dobry i na twoim miejscu czekałbym na premierę słabszych procków z rodziny IB Intela (nie musisz wtedy zmieniać mobaska, tylko zaktualizować bios), a co do grafy - na dzień dzisiejszy bym nie zmieniał - nie opłaca się. GTX 570 tanieje coraz bardziej, więc też bym poczekał - zwłaszcza do premiery "średniaków" Keplera (GTX 660) - ceny powinny spaść - zwłaszcza, że AMD obniżyło ceny Radosławów 77xx i 79xx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.04.2012 o 18:32, KrzysztofT napisał:


Więc opłaca się brać ? Ze wszystkim (kupuje cały komputer) i z windowsem wychodzi 3 tyś zł. Bo przecież i tak mogę potem ulepszyć tylko czy się opłaca za takie pieniądze i w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.04.2012 o 18:44, kryst90 napisał:

>
Więc opłaca się brać ? Ze wszystkim (kupuje cały komputer) i z windowsem wychodzi 3 tyś
zł. Bo przecież i tak mogę potem ulepszyć tylko czy się opłaca za takie pieniądze i w
ogóle.


Nie. O wiele lepszy zestawik (jeżeli masz monitor) :

819 zł Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX (rabat)

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-2500k-3-3ghz-lga1155-box-bx80623i52500k-358735/

899 zł EVGA GTX480, DDR5 1,5GB (015-P3-1480-KR)


http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-gtx480-ddr5-1-5gb-015-p3-1480-kr-426744

342 zł ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155


http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-p67-pro3-b3-intel-p67-lga-1155-360678

289 zł Western Digital Caviar Blue, 3.5'''', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX) OEM


http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-500gb-sata-iii-7200rpm-wd5000aakx-oem-353686

138 zł Good Ram DDR3 2X4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)


http://www.morele.net/pamiec-good-ram-ddr3-4096mb-pc1333-cl9-gr1333d364l9-4g-294462

299 zł XFX Core 650W 135mm 80+ SLI PSU - P1-650S-NLB9 OEM


http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-650w-135mm-80-sli-psu-p1-650s-nlb9-oem-364298/

63 zł LG SuperMulti SATA DVD+/-R24x,DVD+RW8x,DVD+R DL 16x,SecurDisc,bare bulk(czarny) (GH24NS90 RBBB)


http://www.morele.net/lg-supermulti-sata-dvd-r24x-dvd-rw8x-dvd-r-dl-16x-securdisc-bare-bulk-czarny-gh24ns90-rbbb-448044

145 zł SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410)


http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-410-pure-black-at-x-ssd-bt-410-397103/

345 zł Microsoft Windows 7 Home Premium 32bit SP1 PL OEM

http://www.morele.net/microsoft-windows-7-home-premium-32bit-sp1-pl-oem-377357

= 3339zł

Czterordzeniowy procesor, wydajna (acz gorąca i głośna) karta graficzna, przyzwoita płyta główna, dysk 500GB, 8GB pamięci, zasilacz z zapasem mocy, nagrywarka, przewiewna obudowa. Z czasem dokupisz sobie lepsze chłodzenie na procka i możesz go kręcić. Jeśli nie chcesz kręcić to kupujesz 2500 bez k i zyskujesz na tym 120zł.

Ten zestawik zjada na śniadanie ten podany przez ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się