• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 07.05.2012 o 21:26, Numenpl napisał:

zapomnij BF3 ma sporo większe wymagania niż te gry co podałeś.


Tak na pewno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.05.2012 o 21:57, Chlorofil napisał:

> zapomnij BF3 ma sporo większe wymagania niż te gry co podałeś.
>

Tak na pewno ;)


Skoro wiesz lepiej to po co zadajesz pytanie czy Ci gra pójdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.05.2012 o 09:10, Sericulum napisał:

Skoro wiesz lepiej to po co zadajesz pytanie czy Ci gra pójdzie...

odpuść sobie koles liczy że gra dobrze będzie mu działać na integrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.05.2012 o 12:37, Magok napisał:

Które to forum na którym zdajesz to pytanie 4,5? Na tej grafice nie pograsz.


Pogram, filmik up wszystko przedstawia. Czytając komentarze autora filmiku podaje, że gra na karcie zintegrowanej z prockiem. Także dziękuję za wasze zdanie ale nie musicie już na to pytanie odpowiadać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na youtube odpalają gta 4 na kartach typu geforce 6600 i grają płynie więc się nie sugeruj tym filmikiem.
Ja jednak na tej intergrze bym nie próbował grać w tą gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.05.2012 o 12:44, Magok napisał:

Na youtube odpalają gta 4 na kartach typu geforce 6600 i grają płynie więc się nie sugeruj
tym filmikiem.
Ja jednak na tej intergrze bym nie próbował grać w tą gre.


Także tego... kolega pożyczył mi płytkę z Bfem 3 i urzył konta origin ale tylko żebym sprawdził tryb Single.
Zdziwicie się... na średnich ciągnie w okolicach 30fps. Sprawdzałem frapsem. Na low 40fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dlaczego nas ma dziwić, że single Ci się odpalił. Nigdy nie porównuj multi do single. A multi Ci się może włączy jak będziesz sam na serwerze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To do ciebie nie dociera bo co innego single a co innego multi np. BC2 w single na moim wysłużonym samsungu R522 (T6500 2,1 ghz ,HD 4650 1GB GDDR3, 3 GB RAM )ładnie na high detalach idzie ale na multi gra praktycznie jest niegrywalna i muszę grać na stacjonarnym. Więc filmiki z singla można sobie w 4 litery wsadzić. Na multi każdy ci powie min. 3 rdzenie i mocna grafika a nie integra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.05.2012 o 13:32, Chlorofil napisał:

Przyzwoitym testowym filmikiem fps bym tego nie nazwał, ponieważ jest to mapka metro, najpłynniejsza mapka bety, która jest bardzo dużo mniej wymagająca od Caspian Border, początek (najbardziej wymagająca w niej przestrzeń) praktycznie bez przeciwników, później walka w metrze, gdzie się uzyskuje największą liczbę fps, choć nawet tam nie nazwałbym tego przyzwoicie płynną grą.
Osobiście odradzam, kupna tej gry, ponieważ jak będzie dochodzić do bardziej wymagających walk, to najprawdopodobniej będziesz ginął przez małą liczbę fps, co na pewno nie będzie przyjemne.
Ewentualnie możesz się zapytać twórcy tego filmu jak ta gra mu chodziła na dużej mapce z przeciwnikami, takiej jak Caspian Border, ale wątpię, żeby na tej mapce w becie grał, ponieważ te mapki były zabezpieczone hasłem, którego zdobycie graniczyło z cudem, w prawdzie można było bardzo łatwo obejść te słabe zabezpieczenie hasłem, ale mało graczy o tym wiedziało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Multi bez szans, 64vs64 prawdopodobnie w ogóle nie ruszy, zaliczy albo crash albo zjedzie poniżej 1 fpsa do wartości zamarzniętego ekranu.
Większe otwarte mapy w singlu też bez szans na utrzymanie 30 fps.

GTA4 - tak samo, gra to totalny optymalizacyjny crap, a filmiki na Yt można sobie w dupsko wsadzić [mogę odpalić kompa z GTXem 590 i procem i7 wyposażonego w 8GB Ram i nagrać film który wrzucę na YT po czym opisać w nim, ze grałem na C2D 2ghz i GFie 8600]

P.S.
Tak czysto informacyjnie - nie kompromituj się z tym swoim bełkotem technologicznym.
GF 6600 mimo posiadania wpisanej obsługi PS/VS 3.0 nawet nie jest przez GTA4 wspierany, minimum do tej gry to była 7800 jak dobrze pamiętam, Ergo filmiki na YT tych co to niby na 6600 grają to wielki bałach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.05.2012 o 16:22, Chlorofil napisał:

Co do GTA IV to gram na tym kompie płynnie na średnich.

A tutaj kontynuując wątek BFa
http://www.youtube.com/watch?v=1YSLpPFgSpU



Kolego ja mam tylko pytanie. Przyszedłeś tutaj po radę, żeby zapytać się czy gra ruszy czy kłócić się z inymi, którzy bądź co bądź na tym się znają? Jeśli sam wiesz, że gra ruszy to po co się pytasz i zabierasz innym czas, hm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.05.2012 o 16:47, DracoBart31 napisał:

Kolego ja mam tylko pytanie. Przyszedłeś tutaj po radę, żeby zapytać się czy gra ruszy
czy kłócić się z inymi, którzy bądź co bądź na tym się znają? Jeśli sam wiesz, że gra
ruszy to po co się pytasz i zabierasz innym czas, hm?


Raczej słabo się znają ale masz rację. Kończymy już ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Bo to zwykły troll, który już nie jeden degrad i nie jednego bana zaliczył.
Swoją droga standardowo zgłoszone do decyzji moderacji, może tym razem zrobią z nim porządek permanentnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się