• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 08.12.2011 o 14:57, sirufok napisał:

Na stacjonarnym powinno śmigać na wysokich. Na laptopie raczej na trochę mniejszych ustawieniach.


ok dzięki wielkie, ale na pewno sie uruchomi na tym lapku? bo PC-ta jeszcze nie mam- dopiero za 2 miechy bede kupowal a na Can you run it wychodzi że z moją kartą graficzną nie pójdzie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.12.2011 o 19:24, piotrekkj napisał:

ok dzięki wielkie, ale na pewno sie uruchomi na tym lapku? bo PC-ta jeszcze nie mam-
dopiero za 2 miechy bede kupowal a na Can you run it wychodzi że z moją kartą graficzną
nie pójdzie:(


I wcale się nie dziwię bo ten laptop to połączenie fajnego procka i fatalnej karty graficznej (szybszą miał mój PC w 2005 roku...). Podejrzewam że ta gra się na nim włączy. I może nawet w 800*600 i absolutnie minimalnych detalach będzie te 30 fps-ów. Ale na nic więcej się nie nastawiaj - na tej karcie to nawet Starcraft II jest niegrywalny w średnich detalach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobry,

Mój blaszak wygląda tak:
Intel Dual-Core E6500 2.93 GHz
HIS Radeon HD 5770 1 GB
2 GB DDR2 RAM
Win XP

Jak by tutaj wyglądała sprawa z Wiedźminem i Crysis-em? I czy ew. dokupienie dodatkowych 2 GB RAMu coś poprawi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.12.2011 o 23:28, Hoplita napisał:

Pierwsze części oczywiście.

To nie widzę specjalnej potrzeby dokupywania pamięci. I tak jej nie wykorzystają, zwłaszcza na XP.

Gdybyś miał Win7 / Vistę x64 i grał w Wieśka #2, cztery giga ramu by się przydało... oj przydało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.12.2011 o 23:36, szypek26 napisał:

Gdybyś miał Win7 / Vistę x64 i grał w Wieśka #2, cztery giga ramu by się przydało...
oj przydało :)

W sumie to właśnie mam zamiar niedługo przerzucić się na Win 7, więc kiedyś będzie można nad tym ramem pomyśleć, ale z racji że na razie mam w planach jedynie przejście pierwszych części tych gier to chyba za bardzo spieszyć się nie muszę. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie ten temat.
Takie pytania to tutaj : http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=59298

@szypek26
Jak komuś nie zależy na ubbersamplingu i graniu na kilku monitorach tudzież powyżej 1080p to 4-6 giga ramu dla W2 starcza luzem =)
Ja na swoim prawie 4 letnim PC na ultra grałem [bez ubber], co prawda w 1440/900 bo to natywna mojego monitora, ale tez wrażenia wizualne były spoko, na kompie za 3-4 tysie składanym w okresie 2010-2011 nawet przy 4 gb ram poszalał by w 1080p na fullu w Wiesława bez zgrzytów [chyba, żeby trafiło na pechowca u którego ta gra świruje - vide mój bradjak, komp za ponad 6 patyków, W2 miewał zaciachy nawet na low przy testach do 15 fps miejscami, taki urok niedorobionych produkcji od CDP xD]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie czy TOR pójdzie na tym kompie:
GF 7300 GT 256mb
AMD Athlon 2600+ 2.0Ghz
1.5 GB Ram
Jest jakaś możliwość przetestowania gry przez kilka dni ? Trial lub coś takiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.12.2011 o 20:08, kryst90 napisał:

Mam pytanie czy TOR pójdzie na tym kompie:
GF 7300 GT 256mb

Nie spełnia minimalnych wymagań.

Dnia 17.12.2011 o 20:08, kryst90 napisał:

AMD Athlon 2600+ 2.0Ghz

Nie spełnia minimalnych wymagań.

Dnia 17.12.2011 o 20:08, kryst90 napisał:

1.5 GB Ram

Z trudem spełnia minimalne wymagania.

Dnia 17.12.2011 o 20:08, kryst90 napisał:

Jest jakaś możliwość przetestowania gry przez kilka dni ? Trial lub coś takiego ?

Niestety nie. Przynajmniej na razie, na triale nastawiałbym się nie szybciej niż za 2-3 miesiące. Ale przy tym sprzęcie to o graniu w TOR-a możesz zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam planuje zakup Arkham City i Crysisa 2 mój PC:
Intel Core 2 Duo e5400 2.7gHz
Nvidia GeForce 9600GT 512MB
2GB RAM (Windows XP)

Dam radę pograć? I czy w miarę płynnie, ofc nie uśmiecha mi się granie poniżej 30 fpsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, czy na tym kompie pójdzie Wiedźmin 2 w rozdzielczości 1280x1024?

Intel Pentium IV 2.8 GHz @ 2.9 GHz
2 GB RAM DDR 2
Gigabyte 430 GT 1 GB DDR 3 Low Profile
Windows XP SP 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Seriousq - B:AC spokojnie Crysis 2 może pewny nie jestem
ANDERSEN100 - odpalić odpali ale wydajność nie ta liga za słaby proc grafa
Ifym - low detale może odpali za mało masz ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobra rok 2011 za nami chciałbym teraz przedstawić moje "top 10 najgorzej zoptymalizowanych gier 2011" - tylko optymalizacja a czy gra dobra czy nie to nie o to tutaj chodzi

10)Wiedźmin 2 - w dniu premiery no sytuacji nikomu przedstawiać chyba raczej nie trzeba fatalny start z wersją 1.0 okraszony nutą Securom''a a w dodatku znaczek nvidia i na tych kartach najgorzej działała.

9)Bulletstorm - podobnie jak wyżej tyle że tu kiepsko było z powodu dziwacznej obsługi rozdzielczości (wystarczyła nie ta rozdziałka i fps gorsze niż to normalnie powinno być)

8)Fable 3 PC - grafika z przed laty a wymagania z kosmosu.

7)Dragon Age 2 - ta gra trafiła ną tą wybitną listę za tekstury z przed kilku lat do których wymagana jest karta z dx11 dzięki czemu wydajność leci łeb na szyję!!

6)Crysis 2 - nie najładniejsza i nie najlepiej działająca(stabilność zwłaszcza) w dniu premiery ale przynajmnie patche zrobiły swoje + cały cyrk z DX11.

5)Brink - jak ktoś nie słyszał o grze i ma GF nic straconego na kartach HD Radeon to nawet dobrze działa ale na GF to po prostu masakra.

4)RAGE - na silniku ID Tech 5 i jak na razie od strony technicznej fail obsługuje 1 bajer nvidia ale i tak wszystko zależy od tego jaki masz procesor bo gra kiepsko zrobiona na OpenGL.

3)Battlefield 3 - za przeproszeniem grafika jak w BF:BC2 a wymagania większe plus poronione combo origin+battlelog dobija to strasznie.

2)Skyrim - no od strony kart graficznych nie jest co prawda źle ale co za debile piszą pod 2 rdzenie według standardu z przed 6 lat??? efekt taki niby wszystko fajnie na początku ale potem naprawdę zastanawia się człowiek co ludziom z bethesdy strzeliło do głowy.

1)Saints row the Third - pierwsze odpalenie poczułem się jakbym grał znowu w Gothica 3 w dniu premiery, na serio bardziej zwalonej optymalizacji gry to w roku pańskim 2011 to nie doświadczyłem ponoć i tak lepiej niż SR2 ale i tak król najbardziej zwalonych optymalizacji może być tylko jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak naprawdę w pierwszej trójce powinna znaleźć się Arcania... Bo wymagania zalecane to było aż GTX 295 i intel core i7. Niemcy chyba ostro popili jak optymalizowali tą grę...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak stoję ze Skyrim''em i Arkham City ?

Windows 7: Home Premium
Procesor: Intel Pentium CPU P6100 @ 2.00GHZ 2.00GHZ
4GB RAM
Karta Graficzna: NVIDIA GEFORCE: 310M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się