• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Witam
Mam pytanie czy pojda mi pewne gry na moim nowym sprzecie
Oto parametry
Intel Core i5 4X 3,20GHz
Radeon HD 5570 1gb DX 11
8 gb ram
Windows 7 64bit
Chodzi mi o detale wysokie lub bardzo, na rozdzialce 1280X1024 lub 1024X768
A te gry to np. AC 2, ACB, ACR, wiedzmin 2, gta 4, Battlefield 3, LA Noire
A jesli to pomoze to na maxie gram w : wiedzmina 1, Ac 1, Crysis, Battlefield BC 2 Vietnam, FIFa 11, Mafia 2 i Batman Arkham Asylum

PROSZE O POMOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jedyną grą, która mogła by stawiać opory to chyba GTA 4 (choć niekoniecznie jeśli zainstalujesz najnowsze patche poprawiające optymalizację). Reszta powinna bez problemu hulać przynajmniej na wysokich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiedźmin 2 powinien pójść na średnich. Komputer wygląda trochę jak z allegro czyli fajny procesor, fajny ram ale karta graficzna bardzo słaba, a to właśnie karta graficzna jest najważniejsza. GTA 4 prawdopodobnie na średnich, Assassin''s creed wszystkie części na wysokich, Battlefield 3 średnie, LA Noire średnio wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

Przy tej karcie graficznej to może być ciekawie a o max. detalach to sobie pomarzysz...Bo zgodnie z:
http://pclab.pl/art40976-19.html
To wydajność tej karty jest na poziomie HD4670 czy GeForce 9600GSO więc nawet antyki pokroju 9600GT czy HD4850 są znacznie szybsze.

Podejrzewam że:
a) Wiedźmin 2 - tylko i wyłącznie minimalne detale, może pojedyncze opcje na średnie detale ale wątpię. Powinieneś mieć ok. 30 klatek na sekundę w 1280*1024 i wszystkie opcje graficzne wyłączone, a przynajmniej na tyle można liczyć przy GeForce 9600GT, karcie porównywalnej do twojej.
b) Battlefield 3 - minimalne detale. I nic więcej.
c) GTA IV - a tu powinno być nieźle i średnie, może nawet wysokie detale powinny być osiągalne.

To że starsze tytuły ci śmigają w max nic niestety nie znaczy bo taki Wiedźmin 1 to też wyciąga ze 100 fps-ów na 9600GT ale dwójka to już ledwo co działa.

Choć nie powiem, śmiać mi się chce z tego konfigu - procesor za 8 stów i 8 GB ram łączyć z kartą za 200 zł xDDD To tak jakby wsadzać do ferrari silnik od malucha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No wlasnie przed chwila wiedzmina 2 uruchomiłem i zdziwienie wielkie otoz poszło mi na ultra na rozdzialce 1024x768
wiec jednak ta karta nie jest taka zla do gier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.02.2012 o 19:19, wiedzmin9555 napisał:

no wlasnie czyli jednak karta na jakie pol roku rok nie bedzie waskim gardlem mojego
kompa
Czy sie myle?


Mylisz się. Karta była wąskim gardłem dla twojego kompa od samego początku. Spójrz na mój pecet, Procesor wolniejszy, RAM''u mniej a karta graficzna ze 3 czy 4 razy szybsza co oznacza że mój komputer jest szybszy w grach od twojego. Podzespoły muszą współpracować świetnie, i tutaj ziptofaf ma absolutną rację. Wiedźmin 2 chodzi ci owszem na ultra ale w 1024x768, mi na ultra chodzi w 1440x900, zmierzam do tego że tych ultra detali nie zobaczysz na swojej rozdzielczości. Ja dla przykładu puściłem sobie z 1280x800 wiedźmina 2 na ultra detalach i szczerze mówiąc wyglądał gorzej niż w 1920x1080 na średnich, wyglądał bardziej jak na nisko-średnich. Twój pecet nie jest nie wiadomo jak źle ale dobrze też nie jest. Twoja karta graficzna powinna być przynajmniej taka jak moja czyli HD 6850 lub GTX 460. Ale jeśli grasz właśnie w takiej rozdziałce 1024x768 to w sumie przez parę miesięcy powinieneś mieć spokój z upgradem.;)
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.02.2012 o 17:33, damiank485 napisał:

Mojemu koledze wiedźmin 2 śmiga na wysokich w 1150x800? Jakoś tak. A ma 9600GT.


Nie wierzę i w tym miejscu proszę o screen z włączonym Frapsem. Widziałem Phenom II X4 940 + GeForce 9600GT w Wiedźminie 2, mogę zresztą w każdej chwili poprosić brata o włączenie tej gry u siebie i przysłanie mi screenów. 30 fps-ów, 1280*1024 i minimalne detale, co najwyżej kilka bajerów na średnie uda się przestawić.

Ba, mogę też włączyć go tu i teraz na GT540M. I pokazać ci jak ładnie wygląda przy ~25 klatkach na sekundę bo więcej nie będzie. Zresztą...w sumie dlaczego nie zrobić tego teraz. W tej samej scenie na 9600GT będę mieć koło 35 fps-ów, co zresztą zaraz mogę też wysłać.

Aha, dla mnie "śmiga" na wysokich oznacza 40+ klatek i poziom szczegółów: wysoki. A nie okolice 20 fps-ów w budynkach i 10 w walkach.

Gra jest oczywiście w najnowszej dostępnej wersji i w pełni legalna. Sterowniki w przypadku PC-ta pochodzą sprzed mniej więcej miesiąca (choć sprawdzałem też na starszych), podobnie z laptopem.

Więc aż chcę zobaczyć te wysokie i ultra detale na kartach za 2 stówy. Zwłaszcza że w ultra włącza się automatycznie uberpróbkowanie co jest równoznaczne z tym że nawet HD6850 dostaje zadyszki. No chyba że 10 klatek na sekundę to płynność, wtedy wierzę.

20120215200428

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale Wy nie porownujcie tej karty do 9600 gt. Nie mam w tej chwili frapsa i nie wiem jak to zrobic. Nie musicie tez wierzyc ale przeciez dla swojego dobra bym niesciemnial. Fakt nie chodzi idealnie ale jak ustawie 1024*768 detale srednio wysokie to chodzi bez zarzutow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ej, no spokojnie zip;) Ja tylko podaję informacje jakie on mi przekazał. Nie wiem tego na 100%, grałem u niego w wiedźmina 2 ale to było zanim dostałem swojego więc trudno mi powiedzieć jakie miał wtedy detale ustawione. Mówił że gra na wysokich, czy to prawda czy też nie, cóż przekonam się jak u niego będę...;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.02.2012 o 20:26, wiedzmin9555 napisał:

Ale Wy nie porownujcie tej karty do 9600 gt. Nie mam w tej chwili frapsa i nie wiem jak
to zrobic. Nie musicie tez wierzyc ale przeciez dla swojego dobra bym niesciemnial. Fakt
nie chodzi idealnie ale jak ustawie 1024*768 detale srednio wysokie to chodzi bez zarzutow.


...."No wlasnie przed chwila wiedzmina 2 uruchomiłem i zdziwienie wielkie otoz poszło mi na ultra na rozdzialce 1024x768"

Taaa, ultra już zmieniło się w średnio wysokie czyli takie gdzie ma się z 3x tyle fps-ów. Więc skutecznie już naściemniałeś. A później znajdują się osoby wierzące w to że na low endowej karcie pograją w max. detalach w najnowsze gry...

Ja to się osobiście nawet tym nie irytuję ale po prostu nie lubię jak ktoś mówi o cudach niewidach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy powie mi ktoś czy Warhammer Mark of Chaos to działa na win764bit home premium bo nie chciał bym aby po zakupie okazało się że nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy Call Of Duty Modern Warfare 3 pójdzie na moim sprzęcie:

System Operacyjny: Microsoft Windows XP Home Edition
DirectX: 9.0c
Procesor: Intel Pentium III xeon,2933 MHz
Pamięć fizyczna: 3584 MB
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 9800 GT (1024 MB)
Karta Dźwiękowa: Intel 82801 GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]
3,50 GB RAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Stawiam, że to jest Core 2 Duo E7500.

Aczkolwiek w MW3 nie grałem, nie mam tegoż produktu w domu na stanie więc co do działania to już sie nie wypowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.03.2012 o 16:39, DracoBart31 napisał:

Czy na sprzęcie z sygnaturki ruszy Borderlands?


Ruszy :)
Pewnie w 1280x1024 i niższych detalach ale ruszy no problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się