Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Service Pack do Visty wciąż nie rozwiązuje wielu problemów

88 postów w tym temacie

Ludzie, co oni robią??Najpierw wydają niedorobionego Windowsa potem Service Packa.Czy to dbanie o klienta czy tylko akcja na pokaz??,,Że niby coś robimy"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 20:44, Gol Galad napisał:

Zamiast Visty to już lepiej poczekać na kolejnego Windowsa, bo zakup jej raczej mija
się z celem, o ile mamy Linuxa czy XP. (to jest pisane z doświadczeń innych osób w stosunku
do Visty, nie moich!
) ;\



Właśnie większość osób, które się tutaj wypowiada ma informacje z niepewnego źródła, tak jak teraz Zorza się nie popisał, albo od kolegi kolegi. Tak naprawdę Vista nie jest taka zła jak ją malują. Fanbojem MS nie jestem, i szczerze mówiąc wolałbym Apple, ale większość osób psioczących w tym temacie na Viste tak na prawdę nie miała z nim styczności na dłuższą metę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 19:31, DArkon1990 napisał:

MIałem już przyjemność Testować ŚVistę i powiem jedno, Windows Vista to Shiit, XP Rulllzzzzz,
na Śviście Neostrada nie działa, miałem problemy z obsługa systemu i ogólnie mi się nie
podoba, tylko wygląd Śvisty mi się podoba, reszta nie.


O, yeah, Neon nie działa na Viście, dzwoniłem nawet do gościa z Tepsy i gość mówi, że to wina systemu, coś go tam blokuje(ciekawe, bo wcześniej Neon chodził na Viście), nawet na sterownikach do Visty. Sam mam(się rymło) ten systemik, dostałem z kompem, i nie jest taka zła. Ma nawet swoje plusy - DX 10, wygląd, a jeśli poszukasz w gazetach, przyśpieszysz komp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to mi sie podoba najbardziej....
Jęczycie i pomstujecie na SP1 do Visty którego 99% z was na oczy nie widziało...
Krytykujecie system którego (przynajmniej połowa z was) nie ma i nie miała zainstalowanego, mało tego, deklaruje że NIE zainstaluje....
Pozostałym życzę napisania chćby JEDNEGO programu i sprzedania go w ilościu 100 egzemplarzy przy cenie nie niższej niż 100 zł/licencja.
Ludzie weźcie się w garść, moda na krytykowanie M$ powoli mija.
Pamiętam jak wchodził dos 6.22 - ludziska płakały.
Windows 3.1 - płacz, bo system nie uciągnie.
Windows 95... to samo.
Windows 98 - całkowicie zbędne wodotryski, wystarcza 95.
....
Windows XP - ci w microsofcie na głowę upadli, komu to będzie chodziło - 80% deklaruje że nie zainstaluje, bo wystarcza 98.
XP SP1 - na co to komu, "czytałem" że zwalnia system zamiast przyspieszać. Nie instalujemy...
XP SP2 - we łbach się poprzewracało. Nie instalujemy. SP1 jest wystarczające, system śmiga jak talala.
Vista - alllllleeee kicha. "Czytałem(!) ze nie chodzi, zwalnia, sprzet tego nigdy nie uciągnie". Nie instalujemy (80%, 10% się nie przyznaje że ma)
Vista SP1 - tfu, no dziadostwo takie. Zwolni mi jeszcze bardziej system (pisze user który deklaruje że ma XP, i NIE zainstaluje Visty).
I dalej, za rok:
Windows 7 - eeee. Nie uciagnie mi system, w zupełności wystarczy mi Vista..... etc.
Widzicie pewną zależność?
Przekrojowo przejechałem sie po róznych forach dyskusyjnych. Atmosfera wszędzie taka sam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już się miałem rozpisywać, już miałem komentować długo i na temat, ale Kajetan Chrumps mnie ubiegł. Lepiej, zwięźlej i dosadniej tego się chyba nie dało zrobić :). Dokładnie ta było i dokładnie tak będzie. Co z tego że gry pod XP śmigają teraz szybciej niż pod Vistą? Już za chwilę, albo nie będzie gier pisanych pod XP (no, może dłuższą chwilę :-)), bądź też sprzęt będzie taki, że różnica będzie się zacierać. Bo różnica tych -nastu % wydajności jest zauważalna przy granicy 20-30 FPS. Powyżej i tak jest płynnie, więc nie ma znaczania (dla mnie, czy klatek będę miał 50, czy 60. Żeby nie było - mam XP 32Bit SP2 i Vista Home Premium 64 Bit. I uważam, że nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy czym zapomniałeś, że Vista to naprawdę syf. Patrząc z naukowego punktu widzenia ma więcej minusów niż plusów. Tak samo jak ME. Z kolei XP też ma błędy... Ale z kolei ma więcej plusów.

Nie ma systemu idealnego (no dobra, Linux ;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Visty? 100% oryginał używany przez 90 dni i po tym czasie testowany na 3 grach (Legacy of Kain: Defiance, Pontifex, Far Cry). Następnie te same gry tyle, że na orginalnym XP (ten sam laptop oczywiście). Na Viście nie dało się grać w 1 i 3, a w drugiej było po 10-15 FPS. Na XP - 1 ok. 17 FPS, druga - ok. 50 FPS, trzecia - ok. 35 FPS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo OGROMNEJ ilości ramu 4 GB wciąż jest coś nie tak.

Ja już nie wiem jakiego trzeba mieć kompa żeby Vista dobrze działała.

A i jeszcze jakiego żeby płynnie chodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 21:40, Lamb3rt napisał:

Visty? 100% oryginał używany przez 90 dni i po tym czasie testowany na 3 grach (Legacy
of Kain: Defiance, Pontifex, Far Cry). Następnie te same gry tyle, że na orginalnym XP
(ten sam laptop oczywiście). Na Viście nie dało się grać w 1 i 3, a w drugiej było po
10-15 FPS. Na XP - 1 ok. 17 FPS, druga - ok. 50 FPS, trzecia - ok. 35 FPS).


Coś mi sie nie chce wierzyć w te cyferki, bo ja takich skoków nie miałem, a sprzetu super nie mam.

Ciekaw jestem na jakim kompie, no i jaką wersje dokładnie miałes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cyferki może idealnie dokładne nie są, ale odwzorowują to, co co wyszło mi po zainstalowaniu XP na laptopie. Po prostu cała moc laptopa szła w płynne ustawianie bajerów Visty. A jedyną "zaletą" (bardzo uciążliwą dla użytkownika) jest system zabezpieczeń przed uruchamianiem niechcianych programów. Reszta to zmiany estetyczne i kalka z XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, laptop nie słuzy do grania. Pewnie miałeś źle dobrana wersję systemu do konfiguracji i tutaj o dziwo, Vista jest idealny do laptopów nowszej generacji, gdyż udowodniono, że wersja z Areoglass ciągnie mniej prądu i laptopy dłużej trzymają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 21:40, Lamb3rt napisał:

Visty? 100% oryginał używany przez 90 dni i po tym czasie testowany na 3 grach (Legacy
of Kain: Defiance, Pontifex, Far Cry). Następnie te same gry tyle, że na orginalnym XP
(ten sam laptop oczywiście). Na Viście nie dało się grać w 1 i 3, a w drugiej było po
10-15 FPS. Na XP - 1 ok. 17 FPS, druga - ok. 50 FPS, trzecia - ok. 35 FPS).


Lubię takie cyferki wzięte z księżyca. Przeglądnij sobie te testy http://www.firingsquad.com/hardware/amd_nvidia_windows_vista_driver_performance_upda te/page3.asp , a zobaczysz, że wydajność na Viscie (zwłaszcza w nowych grach) nie ustępuje wydajności na XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ciągnięcie prądu - MINIMALNY pobór mocy i jakimś cudem z 1,5h godziny maksymalnej pracy baterii robiło się ok. 45 minut... Na XP - o 30 minut więcej.

PS Wiecie w czym był główny powód słabej działalności gier? Ano z powodu EMULACJI DirectX 9...

Więc Vista może sobie przyśpieszać... Ale tylko w DX 10. Gdyby była w 100% zgodna z DX 9 - nikt by na nią nie krzyczał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 21:50, Lamb3rt napisał:

Jeśli chodzi o ciągnięcie prądu - MINIMALNY pobór mocy i jakimś cudem z 1,5h godziny
maksymalnej pracy baterii robiło się ok. 45 minut... Na XP - o 30 minut więcej.

PS Wiecie w czym był główny powód słabej działalności gier? Ano z powodu EMULACJI DirectX
9...

Więc Vista może sobie przyśpieszać... Ale tylko w DX 10. Gdyby była w 100% zgodna z DX
9 - nikt by na nią nie krzyczał.



Sorry, to czy masz emulacje, czy nie zależy z tego co się orientuje z karty graficznej, a nie Visty. Ja mam Viste i mam normalnie DirectX 9.0c

Kolejna sprawa dużo osób psioczyło, że niby Vista ciągnie dużo prądu i w ogóle, a tu zoonk, bo z pół roku temu jeden serwis internetowy (teraz juz nie pamiętam jaki, ale zagraniczny) przetestował 5 laptopów, różnych firm. I co okazało się? O ile Vista, bez Aeroglassu ciągnie minimalnie więcej prądu, to Vista z Aeroglassem włączonym, działa troche dłużej. Nie ma tutaj żadnych rewelacji wydajnościowych, ale działała dłużej na każdym z laptopów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 21:47, Night Elf napisał:

Pewnie, laptop nie słuzy do grania. Pewnie miałeś źle dobrana wersję systemu do konfiguracji
i tutaj o dziwo, Vista jest idealny do laptopów nowszej generacji, gdyż udowodniono,
że wersja z Areoglass ciągnie mniej prądu i laptopy dłużej trzymają.



O kurde nie wiedzialem o tym. To jest naprawde gdzies udowodnione? Mozesz jakis link do testu zapodac, bo nie wierze po prostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować