Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect oficjalnie na PC!

160 postów w tym temacie

Dnia 13.02.2008 o 02:28, Stwór napisał:

Tak jak było z Kotor''ami:)

Cóż KotORy były dobre, choć tylko ''jedynka'' była dziełem BioWare. Ale to nie było dzieło takie jak Fallout, czy P:T. Druga część starwarsowego cRPG była trochę bliżej Tormenta, dzięki tej samej ekipie ludzi, teraz pracujących w Obsidian. Wciąż jednak były widoczne wady - drobne związane z kwestiami cRPG, większe jeśli chodzi o spójność z universum SW. Tak czy siak, są większe i to o wiele cRPG na PC niż którykolwiek z KotORów.
Ciekawe jest też to, ze pełen KotOR II, z odblokowanym contentem wyciętym przez komercyjny pośpiech LA ukaże się jedynie na PC. Więcej informacji: http://www.team-gizka.org/wip.html

Dnia 13.02.2008 o 02:28, Stwór napisał:

Informacja że w maju już pogramy w ME też raczej świadczy o tym że od jakiegoś czasu są prowadzone prace by > ukazał się na PC.

Cóż... konwersja Jade Empire też trwała, też miała być wielka, a wyszło... cóż bardzo przyjemnie, ale za łatwo, za krótko, za mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 19:59, Curtiss napisał:

No to się popisaliście. Na całej linii. Dlaczego interesuje was polityka wydawnicza M$
to jedyna część problemu jaka rozważacie. Ale jak już sobie życzycie to proszę. Nie wydaje
mi się żeby M$ na tym ucierpiał, gra na bank będzie wymagać DirectX 10 i nakręci im koniunkturę
sprzedaży pewnego średnio udanego systemu operacyjnego. Po drugie nie widzę możliwości
porażki ME w wydaniu pecetowym. To produkt BioWaru, gości którzy wydali taka ilość cRPG
jak żadna ina firma, wiedzą co robią kiedy coś projektują. A za sukcesem ME stał właśnie
pomysł na projekt, to on decydował o jego sukcesie , wszystko inne to ładne opakowanie
i "wisienka" na szczycie tortu.


Gra nie będzie wymagać Visty do działania
http://masseffect.bioware.com/forums/viewtopic.html?topic=617426&forum=125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wyjaśnienia, dla tych którzy marudzą, że M$ sprzedało exclusiva... - M$ nie ma tu już nic do powiedzenia. EA wykupiło BioWare w listopadzie zeszłego roku, a wraz z nim wszystkie IP należące do Bio (czyli marki Mass Effect, Jade Empire, Dragon Age). Czyli: Mass Effect na 360 wydał jeszcze Microsoft, wersję PC wyda natomiast już EA - to jest ich marka teraz i mogą ją wydać nawet na komórki jeśli chcą. To samo tyczy się też innych tytułów - np. taki Dragon Age zapowiadany tylko na PC może równie dobrze trafić na 360 i PS 3. Nie rozstrzygam czy to dobrze czy źle, podaje tylko fakty, a te są takie że prawa do ME ma EA. Co do innych "exluziwów" to M$ postępuje różnie (chodzi mi tu o tytuły do których M$ ma prawa): take GoW wyszło na PC, ale np. już PGR 4 czy Forza 2 już nie.

Co do samego ME - gra jest wspaniała :) Na klocku przechodzę ją drugi raz i wierzcie mi - macie na co czekać. W maju marsz do sklepu i życzę wszystkim "blacharzom" miłej zabawy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 02:19, Graffis napisał:

Korzystając z tej alegorii [...]

Piękna alegoria, choć chyba nie do końca alegoria. W każdym razie sam posiadam takie obawy. Mainstream w grach komputerowych to FPS i RTS oraz Simsy (na PC) a na konsolach... nie mam pojęcia. Wydaje mi się, że gry, w których mimo wszystko zawsze musi być akcja i odnoszę wrażenie, że w wielu przypadkach akcja bierze górę. Wracając do owego porównania - fast-food (w stylu amerykańskim) szkodzi, bo jest oparty na tłuszczu a brak mu witamin. Zjesz raz na do roku - nic się nie stanie. Jesz codziennie - tyjesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[quote]
W zeszłym tygodniu informowaliśmy o niepotwierdzonych doniesieniach, z których wynika, że Mass Effect trafi na PeCety. Tę informację potwierdził Rya Muzyka, wiceprezes BioWare''u.
[/quote]

CEO BioWare nazywa się Ray Muzyka, w tekście jest maleńka literówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hallas --->

"Mainstream w grach komputerowych to FPS i RTS oraz Simsy (na PC) a na konsolach... nie mam pojęcia"

No właśnie.... nie masz pojęcia a się wypowiadasz..

"Wydaje mi się, że gry, w których mimo wszystko zawsze musi być akcja i odnoszę wrażenie, że w wielu przypadkach akcja bierze górę. "

No właśnie, wydaje ci się.... Sorki, ale piszesz po prostu bzdury i wprowadzasz ludzi w błąd. Streszcę Ci to krótko - kompa mam od roku 1995, niejeden "upgrejd" już przeżyłem. Ostatni sobie darowałem i zamiast tego kupiłem 360. Nie zamierzam oczywiście nikogo przekonywać, niech każdy gra na czym lubi. Ja pisze po prostu swoje zdanie - absolutnie tego zakupu nie żałuje. Gry nie są ani "płytsze" ani nastawione na akcję (owszem takie też są, ale tak samo na PC więc co to za zarzut ?). Znajdziesz tu większość gatunków takich jak na PC + parę innych. Są nawet strategie (owszem akurat w nie na padzie gra się gorzej). Z zauważalnych różnic dodałbym jescze że gry nie są tak zabugowane, nic się nie zawiesza i nie ma tym podobnych cudów. No i na dużym TV gra się lepiej niż na monitorze (IMO oczywiście). To tyle - acha i jeszcze raz dodam: nie zamierzam ani ciebie ani nikogo innego przekonywać do zakupu konsoli - lubisz grać na pc, to graj na pc, nic mi do tego. Apeluje tylko żebyś nie wprowadzał ludzi w błąd, tym bardziej że sam żadnej konsoli nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Blizard Beast: Masz racje ale po części... Exclusive''y pomagają sprzedać konsole... Ale to nie znaczy, że mają być przez wieczność takowym Exclusive... Dla przykładu podam nieszczęsne Halo 1. Co jak co był to główny tytuł napędowy Xbox''a 1 a po kilku latach wydano go na PC.. Owszem Halo moze nie jest grą najwyższych lotów jak niektóre tytuły "napędowe" Sony, ale nie zmienia to faktu, ze to biedne Halo stało się flagowym tytułem Xboxa... I mimo to wychodzi na PC zarówno w miare dobra jedynka jak i biedna dwójka :) I założe się, że trójka też wyjdzie... Choćby jako tytuł "promujący" nastęonego Windowsa i Dx 11 xD. To samo stało sie z Mass Effect... Mass Effect swoje już zrobił sprzedał dużo konsol i sprzedał się w dużej ilości kopii... Wiec czemu teraz MS iałby żyć z samych reedycji na Xkloca? Wydali na PC... To samo mogłoby z powodzeniem zrobić Sony ze swoimi tytułąmi.. Najpierw wydac na konsolke by ją opchnąć... A potem nagle chwycić kawałek tortu zwany PC... ;] Tym bardziej, że jak to jeden z kolegów zauważył gry na PC nie sprzedają sie moze lepiej, ale napewno dłużej... Mam tu na myśli liczne reedycje gier na tą samą platforme z obniżaną ceną a nie przykład z FF na inne konsole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 12:34, Lordpilot napisał:

Apeluje tylko żebyś nie wprowadzał ludzi w błąd, tym bardziej że sam żadnej konsoli nie masz.

Aha, czyli jak rozumiem, to że grą kultową na konsolach jest Guitar Hero, a na kompie Fallout to zupełny przypadek? To że sami producenci potwierdzając, że zależy im bardziej na nieskomplikowanej i uproszczonej rozgrywce, by przyciągnąć casual players to też przypadek?
Nie jest problemem, że na PC *też* są gry nastawione na akcję, a raczej to, że od czasu gdy konsole na dobre zagościły w domach coraz mniej jest gier nie nastawionych tylko na akcję, i to najczęściej bardzo prostą i niewymagającą akcję.
Co ciekawe problem nie wynika z tego jakie są możliwości techniczne konsol, bo to choć słabsze od high-endowych kompów, nie są aż tak małe, ale w tym jaki jest ''target customer'' dla samych producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 03:44, Graffis napisał:

Ale to nie było
dzieło takie jak Fallout, czy P:T. Druga część starwarsowego cRPG była trochę bliżej
Tormenta, dzięki tej samej ekipie ludzi, teraz pracujących w Obsidian.


Cóż jeśli mam być szczery to na gry pokroju Falloutów 1 i 2 czy P:T już straciłem nadzieję:) Do dziś potrafię usiąść do Fallouta, a sama gra już jest dla mnie żywą legendą! Za to same Kotory były dobre i co mnie cieszyło w uniwersum gwiezdnych wojen, a w tym świecie najbardziej mi gry cRPG brakowało i było to bardzo miłe urozmaicenie. Kotor II mniej mi się podobał niż pierwsza część bo niestety była to gra "niepełna" co dawało się odczuć. Ale skoro ma wyjść wersja uzupełniona to świetnie. Patrząc na gry BioWare jestem pełen nadziei że Mass Effect okaże się kolejną bardzo dobrą grą która wciągnie mnie na jakiś czas:)

Dnia 13.02.2008 o 03:44, Graffis napisał:

Cóż... konwersja Jade Empire też trwała, też miała być wielka, a wyszło... cóż bardzo
przyjemnie, ale za łatwo, za krótko, za mało...


Niestety masz rację. Jade Empire jest bardzo dobre, ale za krótkie i za łatwe. Niemniej fabuła bardzo mi się podobała i gra wciągła mnie bardziej niż wszystkie Gothic 3, Obliviony czy Two Worlds razem wzięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 19:12, razor192 napisał:

Fajnie lecz jest jedno ale... przecież to KotOR z lepszą grafiką ^^


nie przesadzaj co do Kotora to niedłgo wyjdzie 3[podobno] w gruncie rzeczy ME moze jest troche podobny do Kotor''a ale czy to źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 19:12, razor192 napisał:

Fajnie lecz jest jedno ale... przecież to KotOR z lepszą grafiką ^^


KotOR i Mass Effect łączy to, że oba dzieją się w przyszłości Sci-Fi. To by było z grubsza na tyle, jeśli chodzi o podobieństwa. Oczywiście, w obu grach widać charakter i specyfikę gier od Bioware... Ale naprawdę, system walki jest odmienny, świat jest inny i bardziej osadzony na rzeczywistej historii ludzkości...

Wracając do oczekiwania edycji PC, to muszę was ostrzec, że gra jest krótsza, niż można by się spodziewać. Przejście jej zajęło mi około 25 godzin, a nie spieszyłem się specjalnie i nie biegłem tylko przez główny wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wiecie czemu na konsole bardziej sprzedaja sie takie gry jak GoW a na PC nie ? Dlategóż to że na konsole nie macie prawie żadnego wyboru wyjdzie gra a wy nie macie w co grać i tak musiscie kupić , a jak kupicie to wam szkoda kasy i zazwyczaj przechodzicie ta grę w 100% , a n.p na PC człowiek kupi sobie grę za 70-80zł pogra sobie parę dni i mu sie nie spodoba to dalej nie będzie grał i odstawi grę nie przejmując sie ze stracił prawie 300zł , a na konsolach niestety tak niema i dlatego tyle milionów sprzedaje sie na konsole a na PC tyle tysięcy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo, ze jestem typowym PeCetowcem... To jednak musze stwierdzić, ze gothix pleciesz bzdury... Gears Of War sprzedał się na Xkloca lepiej bo był PRZED wersją PC... Większosć osób w stanach ma zarówno konsole jak i PC... Po co mieliby kupować drugi raz to samo tyle, ze na PC? Założe sie, że gdyby wyszedł Crysis na konsole to lepiej od wersji PC by sie nie sprzedał... ( na PC coś koło 1 miliona dolarów... ) Można też zobaczyć, sprzedaż gier multipatformowych jak Call Of Duty 4 na konsole więcej idzie, bo ludzie wolą grać na konsoli, bo jest prostsza w obsłudze ( brak instalek, sterowników itp... ). Ja tam osobiście przyznam, się ze jakoś wole granie na PC... Na Konsolach są fajne gry, ale jakoś nie daje mi to tam radochy. Po za tym mciągle nie umiem przekonać się do pada zamiast klawiatury i myszki ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować