Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect oficjalnie na PC!

160 postów w tym temacie

No to się popisaliście. Na całej linii. Dlaczego interesuje was polityka wydawnicza M$ to jedyna część problemu jaka rozważacie. Ale jak już sobie życzycie to proszę. Nie wydaje mi się żeby M$ na tym ucierpiał, gra na bank będzie wymagać DirectX 10 i nakręci im koniunkturę sprzedaży pewnego średnio udanego systemu operacyjnego. Po drugie nie widzę możliwości porażki ME w wydaniu pecetowym. To produkt BioWaru, gości którzy wydali taka ilość cRPG jak żadna ina firma, wiedzą co robią kiedy coś projektują. A za sukcesem ME stał właśnie pomysł na projekt, to on decydował o jego sukcesie , wszystko inne to ładne opakowanie i "wisienka" na szczycie tortu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie drugi na liście po Wiedźminie - RPG z prawdziwego zdarzenia! ;)
Tylko, żeby nie zwalili, tylko zrobili to dobrze, bo na konsoli to jakoś zbyt prosto jest i od razu na PieCa już nie za bardzo by się powiodło. ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo mnie to cieszy! może choć kilka lokacji dołożą, których chyba nie ma zbyt wiele...przynajmniej tak wynika z relacji graczy. wiele planet po prostu zieje pustką i nudą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bioshock, Gears of War, Lost Planet, a teraz Mass Effect. Już jakiś czas temu uznałem, że jeśli kupować konsolę, to tylko PS3, bo wszystkie musthave''y z xklocka i tak się pojawią na PC. Poza tym, X360 ma dużo gier typowo "pecetowych", w które na PC gra się bardzo dobrze. Zaś tytuły typowo konsolowe (jak Devil May Cry 4), często dzieli z PS3. Sama zaś maszynka Sony ma dużo gier pozwalających na odetchnięcie od tych wszystkich FPSów (które nas wręcz zalały w poprzednim roku) i tym podobnych "blaszakowych" pozycji (że wymienię tu jedynie Uncharted, Heavenly Sword, czy, widocznego już na horyzoncie, God of War 3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie uspokójcie się !! No i co że Xbox traci exclusiva?? Ucierpicie na tym ?? Na pewno nie oraz PC-towcy nawet jak polowa z piraci to druga połowa będzie miała orginal i Bioware i tak zarobi nie bójcie się . A po 2 co z tego że tytuły na ps3 są exclusivami ?? Macie jakaś w tym satysfakcje że nie wychodzą na PC??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 18:49, au_rel napisał:


Jeśli "śmieszne" GoW, które było wielokrotnie nagradzane i pociągnęło sprzedaż XO w milionach
nie spodobało Ci się, to obawiam się, że Mass Effect też nie przypadnie Ci do gustu.
Może być zbyt "konsolowe i uproszczone" jak na gusty PeCeciarzy...


Przeglądając filmiki jest szansa na to że jednak mi się gra spodoba :). Co do tych pceciarzy to tak się składa że jestem multiplatformowy. Mam w domu kilka konsol i PC, a pierwszą moją platformą była konsola. Jednak po zakupie PC jakoś gry na konsole wydają mi się zwyczajnie prymitywne, choć jest kilka perełek w mojej kolekcji. Ale muszę też przyznać że granie na PC i konsoli to dwie różne sprawy. Dla porownania DMC 3 na PC zwyczajnie jest nudny (mimo że mam pada) ale na playstation gra sprawia kupę frajdy. God of War też świetne ale na PC nawet bym do tego nie podszedł gdyby wyszedł. Pewnie gdybym miał Xa to też bym się GoWem zachwycał, ale na PC zwyczajnie zieje nudą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ au rel i wszyscy którzy podpisują się pod jego wypowiedzią:

Może jestem starym graczem...
Ale w niedalekiej przeszłości, na rynku cRPG''ów pojawiła się produkcja dziś już kultowa...

Pierwsze cRPG w świecie STAR WARS, "Knights of the Old Republic". się to cudo zwało (HAIL, Lord Revan!)

Ci sami ludzie odpowiedzialni za tą grę wydali też MASS Effect....

i wiecie co?

obie najpierw były na konsolach, jak bardzo wiele gier które wyszły z Bioware...

I zobaczyli gracze że to było dobre...

Użytkownicy, przestańcie narzekać, nie żyjemy już w czasach kiedy od sterowania w konwersjach bolały zęby.
Dziś na komputerach więcej się pracuje, a konsole ewoluują w stronę prostych komputerów tylko do gier, tyle że z multiplayer...

i nie wiem kto mówi o niskiej sprzedaży na rynku PC i sprzedaży w milionach egzemplarzy w jednym zdaniu...

Na rynku gier to duży sukces...

Ah i post jest do au rel''a i osoby przez nią cytowanej...

i Jeśli poczytać analizy rynkowe to w ciągu pierwszego półrocza gra osiąga 80% swojej sprzedaży, czyli prawie w całości wypełnia niszę, dlatego to świetny moment żeby wrzucić ją gdzie indziej, bo wciąż jest jeszcze nowa, i może zdobyć dużo chętnych na innym rynku....

Niech moc będzie z wami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 16:29, Liqid napisał:

Nie dziwię się. Ale bez fajerwerków, bo to było wiadomo od zawsze :P W zamian oni dostaną
choćby Dark Messiah : Elements :P



Fantastyczna zamiana. PeCetowcy dostaną znakomitego RPGa w obłędnym wykonaniu, a na Xboksie pojawi się archaiczna, potwornie brzydka i kompletnie niegrywalna przez zwalone sterowanie (tak, jakby to był jakiś problem zrobić dobre sterowanie na padzie) namiastka gry FPP, która nadaje się do spuszczenia w klopie. Naprawdę, sprawiedliwie, nie ma co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 19:25, Vegan napisał:

W PS3 podoba mi sie to, że ich dzieła pozostają na zawsze tylko ich.


Aha, ciekawe. Bo ja na moim Xboksie gram w Ace Combat 6, DMC4, Virtua Fighter 5 i jeszcze kilka innych gier, o których jeszcze dwa lata temu nie przypuszczałbym, że pojawią się na innej platformie niż maszyna Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 21:49, Buniek2 napisał:

Blizzard Beast
i tylko po to mam kupić konsole ;] :P?


No nie wiem, ja na przykład kupiłem po to, żeby nie grać na PC, bo po prostu nie lubię grać na kompie, i choćby MS był na kompie za friko, to i tak wolałbym płatnego na konsoli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w ogóle grał w to Mass Effect tak porządnie ? Można prosić o jakąś recenzje i w miarę obszerny opis gry. Oczywiście gry-online.pl są płatne, abonamentu nie posiadam więc g***o poczytam bez urazy. Z góry dziękuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sam ukończyłem Mass Effecta i mogę z pelną odpowiedzialnością powiedziec, że to obecnie jeden z najlepszysz RPGów. Cieszę się razem z PCtowcami. Zapewne Mass Effect lepiej sprzeda się na PC,konsolowcy nie stoją tak mocna za RPGami, ale napewno dużym problemem będzie piractwo i jestem ciekaw też jak PC ME będzie wyglądał. Napewno lepiej, pól roku różnicy pomiędzy wersjami. Mam nadzieję, że wyeliminują te wolno dogrywające się tekstury, które były poważnym problemem na 360, to jedyna rzecz ktora mnie denerwowała w tej grze. Tak, czy siak, to świetna produkcja. Absolutny must have!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować