Zaloguj się, aby obserwować  
Spayki

Newsletter community: pr0gram 01 - Kobiety a gry

79 postów w tym temacie

Dnia 18.02.2008 o 16:19, pobite gary napisał:

mozesz napisac gdzie ten artykul widziales juz wczesniej?

Hmm... podejrzewam,że w pierwszym poście w tym temacie :D

BTW. Ja jeszcze nie dostałem pr0gramu,choć numer zerowy otrzymałem od razu na drugi dzień. Z tego co widzę nie jestem wyjątkiem,mam nadzieję,że szybko się z tym uporacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 16:23, mati285 napisał:

> mozesz napisac gdzie ten artykul widziales juz wczesniej?
Hmm... podejrzewam,że w pierwszym poście w tym temacie :D


To dobrze, że przeczytał w tym temacie - tak w założeniu to miało wyglądać, że wstęp z newslettera prowadzi do pełnego tekstu, tu na forum.

Dnia 18.02.2008 o 16:23, mati285 napisał:

BTW. Ja jeszcze nie dostałem pr0gramu,choć numer zerowy otrzymałem od razu na drugi dzień.
Z tego co widzę nie jestem wyjątkiem,mam nadzieję,że szybko się z tym uporacie.

Tak, jesteśmy świadomi problemu, myślę jednak że numer drugi powinien dotrzeć do wszystkich zainteresowanych.

Sprawdźcie również czy przypadkiem pr0gram nie wpadł wam do spamu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 16:40, Laid back napisał:

Tak, jesteśmy świadomi problemu, myślę jednak że numer drugi powinien dotrzeć do wszystkich
zainteresowanych.

Czyli jeżeli ktoś do tej pory nie dostał pr0gramu to może się oswoić z myślą,że już go nie dostanie i ma czekać na drugi numer?

Dnia 18.02.2008 o 16:40, Laid back napisał:

Sprawdźcie również czy przypadkiem pr0gram nie wpadł wam do spamu ;)

Po tym jak trafił tam zerowy numer to oczywiście sprawdzałem,ale tym razem w spamie również pusto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja np. 16 lutego dostałem pr0gram dwa razy. Pierwszy raz o 2:30, drugi raz o 13:40. I co ja teraz zrobie z dwoma egzemplarzami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rzadko czytam gram, ale jako że pojawił się stosowny newsletter przeczytałam sobie "temat numeru" i jak powiedziałby Szekspir: wiele hałasu o nic.
Spostrzeżenia zawarte w tej notatce są nawet nie to że sztampowe, a zwyczajnie przeterminowane. :) Owszem, były takie czasy kiedy kobiety i dziewczyny niezwykle rzadko grały (co przynajmniej częściowo wiązało się z dostępnością komputerów i z otoczką informatyczną - kto pamięta ustawianie ręcznie w instalatorze programu IRQ i DMA płyty dźwiękowej?) ale to już nieaktualne. Dziś różnica mam wrażenie częściej odnosi się do definicji "grania". Jest sporo dziewczyn i kobiet które grają w gry, o ile grać nie zdefiniujemy: "spędzać na tym minimum 60 godzin w miesiącu i znać wszystkie nowe tytuły przynajmniej ze słyszenia". Jeżeli koniecznie ktoś chce robić rozróżnienia płciowe między graczami to naprawdę można do tego tematu podejść w sposób bardziej interesujący (kilka bardzo sensownych sugestii podał Graffis).
Z mojego punktu widzenia newsletter gram zaliczył właśnie potężny falstart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 17:14, mooman napisał:

Ja np. 16 lutego dostałem pr0gram dwa razy. Pierwszy raz o 2:30, drugi raz o 13:40. I
co ja teraz zrobie z dwoma egzemplarzami...


Ejjj... no to oddawaj mi jednego!!! Ty dostałeś dwa a ja żadnego. Chociaż jest już 18.02...
Czy to możliwe??? Macie tam jakiś error czy co???

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 15:56, SSj2- napisał:

Wiele osób nadal nie otrzymało maila ;) W tym ja :)


Dlatego zachęcamy do lektury HTML-owego wydania, do którego link podał już wcześniej Laid back :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i nie bardzo mi się ten newsletter podoba ;). Artykuł zgodnie z sugestiami Graffisa i Boginki jest słaby, ot, takie lanie wody, zamiast konkretów :P. Mam nadzieję, że drugi numer będzie bardziej dopracowany i nie zaliczy takiej wtopy, jak teraz - wielu gramowiczów do tej pory go nie otrzymało ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na moją skrzynkę przyszły dwa newslettery :) A niektórzy nie dostali wcale, to ma być sprawiedliwość? ;p

A sam artykuł taki sobie, moim zdaniem nieco mija się z sednem sprawy. Wyjaśnienie dlaczego kobiety rzadko grają jest IMHO dużo prostsze- większość gier to w większym lub mniejszym stopniu zabawa w wojnę, a to jak wiadomo kręci głównie facetów (ot takie uwarunkowanie genetyczne ;p ). Ta teoria wyjaśnia też czemu dziewczyny grają głównie w gry takie jak Simsy (a fuj ;p ), wyścigi czy platformówki dla dzieci :) A wyjątki od reguły się rzecz jasna zdarzają i tylko ją potwierdzają :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 17:43, Outlander-pro napisał:

Heh, mimo że mam ptaszka, nadal newslettera nie dostałem :(


Ja też nie dostałam i nie spodziewam się, że dojdzie :( A zerówka doszła szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 17:43, Outlander-pro napisał:

Heh, mimo że mam ptaszka, nadal newslettera nie dostałem :(

Ja też nie... Widocznie pojawiły sie jakieś problemy. Szczerzę mówiąc, wątpię aby to wydanie pr0gramu jeszcze do nas doszło... Przeczytałem wersję HTML-ową i teraz czekam na drugi numer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2008 o 17:55, Igor FCBayern napisał:

Ja też nie... Widocznie pojawiły sie jakieś problemy. Szczerzę mówiąc, wątpię aby to
wydanie pr0gramu jeszcze do nas doszło... Przeczytałem wersję HTML-ową i teraz czekam
na drugi numer :)


Też przeczytałem wersję HTML i powiem tak: co to w ogóle jest ? Czegoś takeigo nawet nie powinni wysyłać ! Link do tekstu gramowiczki, 3 linki do tematów na forum które śa powszechnie znane i to wszystko, cieszcie się dzieci ... No i ogłoszenie o konkursie. Fajnie ale mogłem o tym też przeczytać na stronie, jeżeli już to powinna byc o tym tylko wzmianka a anie to ogłoszenie zajmuje 1/4 newslettera. Imho ten nr to żal, nawet zerowy był lepszy : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oho, dyskusja rozgorzała, a ja wciąż newslettera nie mam, pomimo, iż ptaszek mam zaznaczony ... no już od dawna :) Program 00 dostałem, ale 01 ni widu ni słychu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 18:14, Outlander-pro napisał:


> Ja też nie... Widocznie pojawiły sie jakieś problemy. Szczerzę mówiąc, wątpię aby
to
> wydanie pr0gramu jeszcze do nas doszło... Przeczytałem wersję HTML-ową i teraz czekam

> na drugi numer :)

Też przeczytałem wersję HTML i powiem tak: co to w ogóle jest ? Czegoś takeigo nawet
nie powinni wysyłać ! Link do tekstu gramowiczki, 3 linki do tematów na forum które śa
powszechnie znane i to wszystko, cieszcie się dzieci ... No i ogłoszenie o konkursie.
Fajnie ale mogłem o tym też przeczytać na stronie, jeżeli już to powinna byc o tym tylko
wzmianka a anie to ogłoszenie zajmuje 1/4 newslettera. Imho ten nr to żal, nawet zerowy
był lepszy : /


Tekst melixy był napisany dla newslettera, ale z oczywistych względów całego nie umieściliśmy w pr0gramie. Tematy na forum są Tobie znane, ale nie ludziom, którzy rzadko zaglądają na forum (albo może jeszcze w ogóle nie mieli okazji). Z newsletterem jak z imprezą - trzeba trochę czasu żeby się rozkręciła ;)

A co do problemów z przesyłką - następny numer już powinien dotrzeć do wszystkich zainteresowanych [odpukuje] :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 10:49, Laid back napisał:

Tekst melixy był napisany dla newslettera, ale z oczywistych względów całego nie umieściliśmy
w pr0gramie.

Po pierwsze - jakie to oczywiste względy? Dla mnie to nie jest oczywiste, więc proszę o objaśnienie.
Po drugie - miałkość tego tekstu wykazali już m.in. Graffis i Boginka, od siebie dodam tylko, że jeśli już komuś zlecacie napisanie czegoś, to do jasnej anielki - niech to przejdzie chociaż pobieżną korektę zarówno merytoryczną, jak i językowo-stylistyczną. Nie dość, że tytuł jest kłamliwy (powinien brzmieć "dziewczynki a gry"), to w dodatku na pierwszy plan wybija się nie tyle kwestia płci pięknej wśród graczy, co wielka ochota autorki na przypięcie sobie etykietki - WYJĄTKOWY UNIKAT. Za przeproszeniem dupa, a nie unikat, kobiet grających w gry jest całkiem sporo, niektóre z nich w dodatku są ładnych parę lat starsze do melixsy, więc jak ona chce się wybić, to niech poszuka innej dziedziny lub w tej osiągnie coś więcej poza przynależnością do grupy. W dodatku jak walczyć ze stereotypami, skoro sama autorka - ponoć graczka jak się patrzy - powtarza je z pełnym przekonaniem (wybór między ciuchami a grą) i tylko nieudolnie doradza, jak zmienić taki trend.

Jeżeli chcecie, żeby temat "pobudził nas do refleksji i przemyśleń", to dajcie nam artykuły, które faktycznie je pobudzą.

Dnia 25.02.2008 o 10:49, Laid back napisał:

Tematy na forum są Tobie znane, ale nie ludziom, którzy rzadko zaglądają
na forum (albo może jeszcze w ogóle nie mieli okazji).

Według mnie warto jednak podkreślić, że sekcja community oznacza odnośniki do tematów na forum, to także nie jest aż tak oczywiste. Gdyby to były odnośniki do artykułów, taka forma byłaby akceptowalna, jednak jeśli chcecie promować tematy na forum, to wypadałoby napisać więcej niż te kilka słów pod linkiem, u mnie efekt był przeciwny do zamierzonego - gdy zobaczyłam, że to zwykłe linki do tematów na forum, natychmiast odechciało mi się czytać. W sumie nie wiadomo wedle jakiego klucza wybraliście te tematy, czemu akurat te a nie inne, co w nich specjalnego. Wg mnie pole do popisu duże, niestety realizacja mierna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 16:44, Meghan_mph napisał:

Po pierwsze - jakie to oczywiste względy? Dla mnie to nie jest oczywiste, więc proszę
o objaśnienie.


Ze względu na miejsce - newsletter powinien być krótki i zwięzły, inaczej ludziom nie chciało by się do niego zajrzeć.

Dnia 25.02.2008 o 16:44, Meghan_mph napisał:

Po drugie - miałkość tego tekstu wykazali już m.in. Graffis i Boginka, od siebie dodam
tylko, że jeśli już komuś zlecacie napisanie czegoś, to do jasnej anielki - niech to
przejdzie chociaż pobieżną korektę zarówno merytoryczną, jak i językowo-stylistyczną.
Nie dość, że tytuł jest kłamliwy (powinien brzmieć "dziewczynki a gry"), to w dodatku
na pierwszy plan wybija się nie tyle kwestia płci pięknej wśród graczy, co wielka ochota
autorki na przypięcie sobie etykietki - WYJĄTKOWY UNIKAT. Za przeproszeniem dupa, a nie
unikat, kobiet grających w gry jest całkiem sporo, niektóre z nich w dodatku są ładnych
parę lat starsze do melixsy, więc jak ona chce się wybić, to niech poszuka innej dziedziny
lub w tej osiągnie coś więcej poza przynależnością do grupy. W dodatku jak walczyć ze
stereotypami, skoro sama autorka - ponoć graczka jak się patrzy - powtarza je z pełnym
przekonaniem (wybór między ciuchami a grą) i tylko nieudolnie doradza, jak zmienić taki
trend.

Jeżeli chcecie, żeby temat "pobudził nas do refleksji i przemyśleń", to dajcie nam artykuły,
które faktycznie je pobudzą.


Nie bierzemy odpowiedzialności za artykuły napisane przez Gramowiczów. Jeśli tekst jest miałki i płytki - proszę, napisz kontrę. Podyskutuj z melixsa. Czytelnicy ocenią. W newsletterze jest mailbox, gdzie możecie wysyłać swoje teksty. Nie powiem jednak żebyście nas nimi zalali...

Dnia 25.02.2008 o 16:44, Meghan_mph napisał:

Według mnie warto jednak podkreślić, że sekcja community oznacza odnośniki do tematów
na forum, to także nie jest aż tak oczywiste. Gdyby to były odnośniki do artykułów, taka
forma byłaby akceptowalna, jednak jeśli chcecie promować tematy na forum, to wypadałoby
napisać więcej niż te kilka słów pod linkiem, u mnie efekt był przeciwny do zamierzonego
- gdy zobaczyłam, że to zwykłe linki do tematów na forum, natychmiast odechciało mi się
czytać. W sumie nie wiadomo wedle jakiego klucza wybraliście te tematy, czemu akurat
te a nie inne, co w nich specjalnego. Wg mnie pole do popisu duże, niestety realizacja
mierna.


Możemy napisać kilkanaście zdań pod linkiem opisując wątek - ale po co? Jeśli wątek dotyczy poradzeniu się jaką grę kupić, to jaki ma sens opis tego na kilkanaście zdań? Kto i po co ma to czytać?
Dwa wątki były wybrane w związku z Walentynkami, a inne - bo są popularne i wg mnie ciekawe. Czy wszędzie musi być klucz i metoda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować