Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Google kładzie światłowód przez Atlantyk

24 postów w tym temacie

zorza

Firma Google wstąpiła do konsorcjum tworzącego transatlantyckie połączenie światłowodowe. Jest to odpowiedź na potrzebę coraz większej przepustowości Internetu wynikającą z rosnącego w olbrzymim tempie rynku sieciowej komunikacji głosowej i wideo.

Przeczytaj cały tekst "Google kładzie światłowód przez Atlantyk" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawa inicjatywa.. 300 mln $ to koszt przedsięwzięcia, czy tylko wartość kabla? mimo wszystko suma ta robi wrażenie i zwróci sie zapewne bardzo szybko, pogratulować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem na discovery parę tygodni temu program jak się takie kable naprawia. Ludzie - gwiezdne wojny to pikuś w kontekście futurystyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Polska na tym skorzysta, tak jak cały świat. Dziwią mnie niektóre powyższe komentarze. Już teraz na dnie Atlantyku jest pociągniętych kilka(naście?) ogromnych kabli światłowodowych. Myśleliście, że niby jak w tej chwili łączymy się z amerykańskimi serwerami (czy chociażby dzwonimi do USA!)? Przez satelitę idzie tylko niewielka część danych, większość jest przesyłana kablami przez ocean.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 12:26, tomas92 napisał:

Co z tego, że będzie szybsze połączenie z Ameryką, jeżeli w Polsce nie będzie można z
tego korzystać :)


Jak to nie? Większość obecnych serwisów internetowych, a właściwie ich serwerownie mieszczą się w USA, więc na pewno pomoże to zwiększyć przepustowość łącz, które zapychają m.in. takie bzdury, jak łańcuszki na gg, maile od O2.pl i duża ilość uczestników na portalach z usługami wideo... :(

Po za tym mądra inwestycja. Szkoda, że TAKIE GIGANTY jak Microsoft i Apple nie podjęły decyzji z takim przedsięwzięciem. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to będzie droższy interes. Dobra inwestycja na pewno znacznie polepszy działanie sieci. Szkoda, że u nas w Polsce nikt nic nie robi, aby polepszyć jej działanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Google jest już na tyle ogromną firmą, że może sobie na takie rzeczy pozwolić.

Cóż, według mnie dobrze czynią. Podoba mi się to, że nie dbają tylko o swoje produkty, ale również chcą pomagać innym no i umilać życie internautom. Na pewno dzięki tym kablom zwiększy się przepustowość, a mity o rzekomym końcu internetu odejdą do lamusa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w zasadzie spodziewałem się większego kosztu. A te są takie, że samo Google mogłoby je udźwignąć.Szkoda tylko, że wyżej wspomniane MS i Apple się nie przyłączyli do tego przedsięwzięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować