Zaloguj się, aby obserwować  
MaccCry

Metro 2033: The Last Refuge - temat ogólny

173 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2011 o 17:51, Crew_900 napisał:

Ciekawe czy w tej wersji będzie miało wpływ to co postanowiliśmy na końcu w Metro 2033.

Nie będzie miało. Dobre zakończenie to tylko alternatywna wersja wydarzeń, nie mająca nic wspólnego z uniwersum. Było o tym w jednym z wywiadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Książka miało o wiele więcej wątków, skupiała się nad wyjaśnieniem sensu istnienia człowieka i jego natury, gra to niestety tylko kolejna historia o ratowaniu świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem sobie do gry. Gram aby odblokować jak najwięcej osiągnięć. W związku z tym mam dwa pytania:
1. Jak i czym zabić demona? Strzelba i walić mu w głowę i pysk?
2. Gdzie na powierzchni znajduje się skrytka stalkerów? W której misji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2012 o 14:30, marekl1975 napisał:

1. Jak i czym zabić demona? Strzelba i walić mu w głowę i pysk?

Wczoraj zabiłem jednego w Dead City. Padł po 10-12 strzałach z Shotguna. Celowałem
oczywiście w okolicach głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wielu próbach przejścia chyba najtrudniejszego, albo jednego z trudniejszych wg mnie etapu gry: Frontline, w końcu ruszyłem dalej i dobrnąłem do ostatniej misji gry. Poszło gładko i tak oto mogę sklecić kilka zdań na temat produkcji.

Metro 2033 nie jest typowym shooterem i to od razu rzuca się w oczy. Amunicję musimy oszczędzać, konsekwentnie podnosić ją z ciał poległych wrogów oraz przeszukiwać wszyskie okoliczne skrzynie jeśli chcemy pozostać przy życiu, a oto nie jest łatwo w Metrze. Wrogowie są dość sprytni, mają naprawdę zabójczą moc w grupie i im amunicja się nie kończy w przeciwieństwie do naszego bohatera - Artema. Cała rozgrywka kręci się w jakiś sposób wokół poszukiwania ammo oraz apteczek. Otoczka horroru, która nadali grze twórcy, jest nawet niezła, ale nijak to się ma do powieści Glukhovskiego, który napisał książkę Metro 2033. Tam strach jest odczuwalny na każdej stronicy, w grze już tylko gdzieniegdzie i to w niewielkich ilościach. Szkoda bo tereny, na których przychodzi nam walczyć aż proszą się o wywoływanie ciar u gracza. Brakuje jakiś krzyków, dźwięków imitujących goniącego nas kogoś (potwora?) i innych typowych dla horroru. Arsenał w grze jest bardzo skromny do tego byle jaki, ale to w zasadzie "zasługa" miejsca akcji w metrze, pod ziemią. Graficznie jest dobrze, ale o dziwo, gra mocniej mi grzeje kompa niż np. Crysis 2. Niestety produkcja jako całość częściej mnie wkurzała niż przyciągałą przed monitor na kolejne minuty. Powodem tego jest właśnie niedostępność amunicji i zdecydowanie za rzadki kontakt z jej sprzedawcami; ociąganie się naszych towarzyszy, którzy są tylko zlepkiem pikseli, w ogóle nam nie pomagają; słaby klimat - można to było zrobić o niebo lepiej; mutanty i inne potwory, które są za mocne a występują za często - tutaj duży kontrast z książką, tam Artem jeśli w ogóle z nimi walczył to niewiele. Podsumowując: nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam darmową kopię z tego Facebooka, ale przy próbie uruchomienia wyskakuje błąd, że nie znaleziono jakiegoś Physxloader.dll. Mam tego Physxa ściągnąć skądś czy o co chodzi? W ogóle po cholere mi Physx jak ja mam Radeona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2012 o 23:02, Ecko09 napisał:

Mam darmową kopię z tego Facebooka


Kod na Steama szybko dostałeś? Ja kliknąłem rano i jeszcze nic nie mam. Jak to wyglądało w Twoim przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2012 o 20:15, KrzychW napisał:

Kod na Steama szybko dostałeś? Ja kliknąłem rano i jeszcze nic nie mam. Jak to wyglądało
w Twoim przypadku?

Powinieneś automatycznie go otrzymać, ja w sekundę po kliknięciu miałem wyświetlony kod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 20:17, PanSzpieg napisał:

Powinieneś automatycznie go otrzymać, ja w sekundę po kliknięciu miałem wyświetlony kod.


Nic takiego nie zauważyłem, a na stronie Metro 2033 jest też masa postów z prośbą "klikających" o klucze.
To co, teraz mam znielubić i polubić ponownie? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 20:17, PanSzpieg napisał:

Powinieneś automatycznie go otrzymać, ja w sekundę po kliknięciu miałem wyświetlony kod.


Nic takiego nie zauważyłem, a na stronie Metro 2033 jest też masa postów z prośbą "klikających" o klucze.
To co, teraz mam znielubić i polubić ponownie? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - wiem, że przytrzymując R można zmienić amunicję z "metrowej" na "pieniężną".
A jak to zrobić w drugą stronę? Bo trzymam R i nic się nie dzieje, a nie chcę strzelać pieniędzmi (dopiero 1 raz

Spoiler

wyszedłem na powierzchnię

).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 22:31, Marcin08 napisał:

czy opłaca się grać w grę w sytuacji, gdy wciąż nie mam przeczytanej książki (ciągle
w planach)?


Tak

Książka a gra to w większości inne historie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować