Zaloguj się, aby obserwować  
bolter

Radio Maryja i oddziały wiernych moherowych beretów!!! [M]

445 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2006 o 21:42, Arar napisał:

tak, masz racje RM trzeba zmienic ale Rydzyk nie będzie raczej chciał odpolityczniac się a
RM bez niego to nie RM (coś jak CDA bez Smugglera)

PROFANIE, jak możesz porównywać Radio Maryja z AR i Smugglerem, powinni cie za to koniami rwać.
A tak szczerze mówiąc to ja mam w głębokim uszanowaniu co te staruszki myślą i gadają do momentu w którym nie spróbują ich wprowadzić w czyn np. pobić mnie parasolką bo mam długie włosy, nosze sie na czarno i czytam satanistyczne pisma (vide CDA)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2006 o 21:46, Hubi Koshi napisał:

PROFANIE, jak możesz porównywać Radio Maryja z AR i Smugglerem, powinni cie za to koniami rwać.


Błagam o przebaczenie Ojca Prowadzącego ;P

Dnia 11.01.2006 o 21:46, Hubi Koshi napisał:

A tak szczerze mówiąc to ja mam w głębokim uszanowaniu co te staruszki myślą i gadają do momentu
w którym nie spróbują ich wprowadzić w czyn np. pobić mnie parasolką bo mam długie włosy, nosze
sie na czarno i czytam satanistyczne pisma (vide CDA)


Właśnie mojemu kumplowi zdarzyła się podobana sytuacja: szedł sobi chodnikiem i słychał muzy z odt. mp3 i podeszła do niego jakaś staruszka i go zaczęła okładac laską!!! no nacjonalizm muzyczny proszę państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2006 o 21:52, Arar napisał:

Właśnie mojemu kumplowi zdarzyła się podobana sytuacja: szedł sobi chodnikiem i słychał muzy
z odt. mp3 i podeszła do niego jakaś staruszka i go zaczęła okładac laską!!! no nacjonalizm
muzyczny proszę państwa.


I właśnie z takiego powodu "RM" powinno się zmienić. Żeby ogłaszać Słowo Boże, a nie polityczne gadki, które przez słuchaczy są często z tym Słowem mieszane. A to co zauważyłem, to to, że "MB" nie uważają konkretnej muzyki za złą. Raczej ogólnie uważają wszystko za zło. Wszystko, czego "OR" nie wprowadzi na listę rzeczy dozwolonych. A my zamiast to wytłumaczyć i (na przykład) dać "MB" posłuchać muzyki klasycznej z mp3, to wyśmiewamy je/ich, co prowadzi do jeszcz większego utwierdznia w przekonaniu, że "RM" to jedyna oaza dobra w calym złym świecie. Właściwie wychodzi na to, że problem bardziej tkwi w nas samych, a nie w "MB"...

PS. "MB" - "moherowe berety"
"RM" - Radio Maryja
"OR" - Ojciec Rydzyk
PS. 2 Arar - ja nie adresuję tych postów do Ciebie (żebyś nie czuł się urażony :)), tylko po prostu mogę odwołać się do Twojego tekstu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2006 o 21:15, Hubi Koshi napisał:

Nawet sobie nie wyobrażasz z jaką rozkoszą bym ci zaprzeczył./.../
Ta sytuacja przypomina mi troche średniowiecze i sytuacje najniższych warstw społecznych chłopstwa /.../

Pozwól, że zwrócę Twoją uwagę na jeden drobny fakt. W średniowieczu podatki były niższe, niż teraz. Nawet chłopi płacili niższe. I nie musieli wypełniać PITów, które mnie, człowiekowi z wyższym wykształceniem (farmaceutą jestem), zajmowały 3-4 godziny. Teraz mniej, bo korzystam z programów, ale nie życzę nikomu wypełniania PITu ręcznie...
A co było bezpośrednim powodem wybuchu wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych (to uproszczenie, aby każdy wiedział o co chodzi), jak nie podwyżka podatków (tak nieznaczna, że dzisiaj nikt by nawet nie zauważył)?
Radio Maryja odpowiada na pewne "zapotrzebowanie społeczne". Ludzie słuchają, bo im to odpowiada. Jak czytam posty w tym wątku to widzię główną tendencję: zakazać, zabronić, zmienić, ograniczyć...Ja radia Maryja nie słucham, ale od czasu do czasu oglądam telewizję TRWAM. I nic w niej nagannego nie znajduję.
A co do radia Maryja... Gdzie się podziała Wasza tolerancja panowie dyskutanci? Tolerujecie wybiórczo (to nie do Ciebie Hubi Koshi) to, co jest zgodne z Waszymi poglądami? To już nie jest tolerancja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było nie fair z twojej strony wyrzucać mnie z tej "Wybiórczej tolerancji" teraz nie moge z tym dyskutować.
Przez to porównanie miałem po prostu na myśli porównanie sytuacji ludzi wtedy i teraz, która w obu sytuacjach wcale nie była taka przyjemna. Okej wtedy podatki były niższe, ale poza tym były: Choroby, Maruderzy(w końcu średniowiecze to wiek niemal nieustannych wojen), Bandyci, i cała masa innego uprzykrzającego życie tałatajstwa. Ludzie zwyczajnie szukali ujścia od tego wszystkiego (oraz oczywiście wierzyli w Bozie) i znajdowali to w religi. Tak samo sytuacja takich np. emerytów w Polsce jest raczej nie do pozazdroszczenia (na wsi jest może jeszcze zjadliwa bo często żyją razem ze swoimi dziećmi wnukami, ja tak na przykład mam)
Ogólnie w Radiu Maryja i TV Trwam nie podoba mi sie to że próbują narzucić swój pogląd na świat. Bóg nam przecież dał wolną wole, a mi sie jakoś wydaje że Ojciec Prowadzący razem ze swoim wsparciem próbuje nam powiedzieć "Albo żyjecie jak ja wam mówie albo idziecie od razu do Piekła" taka postawa zwyczajnie nie daje człowiekowi wyboru, który przecież jest ESENCJĄ tego że Bóg dał nam wolną wole. Bez niej Dobro i Zło nie miało by absolutnie żadnego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 11:46, Hubi Koshi napisał:

To było nie fair z twojej strony wyrzucać mnie z tej "Wybiórczej tolerancji" teraz nie moge
z tym dyskutować.

/.../
Ależ możesz, najlepszy dowód, że odpowiedziałeś. Ja po prostu nie widziałem u Ciebie jednostronnego podejścia, które za słuszne uznaje tylko własne poglądy.
Masz wolną wolę, to możesz oglądać telewizję TRWAM i znajdować w niej to, czego ja nie znajduje, a mianowicie narzucanie poglądów (ja widzę jedynie przedstawianie poglądów wystepujacych tam osób) a możesz też tej telewizji nie oglądać (tak, jak ja nie słucham Radia Maryja). Każda telewizja manipuluje informacją poprzez ich wybór, jeśli stacja TVN24 i TVP 3 przerywaja transmisję z Sejmu, to zwykle dalej prowadzi ją TRWAM.
A tak, zupełnie na marginesie, jak ktokolwiek może Ci (i komukolwiek innemu) narzucać poglądy, jeśli Ty masz wybór, przyjąć je lub odrzucić, bez negatywnych konsekwencji? Bo co, zmusi Cię siłą do ich przyjęcia? pozbawi Cię pracy, premii? Dla mnie takie gadanie o "narzucaniu" poglądów jest właśnie tylko gadaniem ludzi, którzy tolerancję pojmują jedynie jako akceptację ich własnych pogladów. Tym, którzy przedstawiają własny pogląd, natychmiast przypisują "narzucanie poglądów". W cudzym oku źdźbło, we własnym belka...Gdzie ta sławetna tolerancja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 12:33, KrzysztofMarek napisał:

> To było nie fair z twojej strony wyrzucać mnie z tej "Wybiórczej tolerancji" teraz nie
moge
> z tym dyskutować.
/.../
Ależ możesz, najlepszy dowód, że odpowiedziałeś. Ja po prostu nie widziałem u Ciebie jednostronnego
podejścia, które za słuszne uznaje tylko własne poglądy.
Masz wolną wolę, to możesz oglądać telewizję TRWAM i znajdować w niej to, czego ja nie znajduje,
a mianowicie narzucanie poglądów (ja widzę jedynie przedstawianie poglądów wystepujacych tam
osób) a możesz też tej telewizji nie oglądać (tak, jak ja nie słucham Radia Maryja). Każda
telewizja manipuluje informacją poprzez ich wybór, jeśli stacja TVN24 i TVP 3 przerywaja transmisję
z Sejmu, to zwykle dalej prowadzi ją TRWAM.
A tak, zupełnie na marginesie, jak ktokolwiek może Ci (i komukolwiek innemu) narzucać poglądy,
jeśli Ty masz wybór, przyjąć je lub odrzucić, bez negatywnych konsekwencji? Bo co, zmusi Cię
siłą do ich przyjęcia? pozbawi Cię pracy, premii? Dla mnie takie gadanie o "narzucaniu" poglądów
jest właśnie tylko gadaniem ludzi, którzy tolerancję pojmują jedynie jako akceptację ich własnych
pogladów. Tym, którzy przedstawiają własny pogląd, natychmiast przypisują "narzucanie poglądów".
W cudzym oku źdźbło, we własnym belka...Gdzie ta sławetna tolerancja...

coś w tym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 12:33, KrzysztofMarek napisał:

Bo co, zmusi Cię
siłą do ich przyjęcia? pozbawi Cię pracy, premii? Dla mnie takie gadanie o "narzucaniu" poglądów
jest właśnie tylko gadaniem ludzi, którzy tolerancję pojmują jedynie jako akceptację ich własnych
pogladów. Tym, którzy przedstawiają własny pogląd, natychmiast przypisują "narzucanie poglądów".
W cudzym oku źdźbło, we własnym belka...Gdzie ta sławetna tolerancja...

Wiem że uznacie że troche teraz demonizuje, ale przyjrzycie sie społeczeństwom w np. Niemczech w latach 1920-1939, albo sąsiednim nam Białorusi 2004/2005, oraz Rosji 1918-1990. Wiem wiem może troche przesadzam, ale uważam że fanatyzm i wszelkiego rodzaju idealistyczny przesadyzm, należy zwalczać, bo się to może bardzo źle skończyć. Przede wszystkim jednak trzeba wszystkim ludziom znaleźdź coś do roboty, żeby mogli sie wyładować, albo rozwijać bo jak mawiają "Człowiek Szczęśliwy nie będzie wysadzał w powietrze domów, ani porywał samolotów"
Wiem Wiem Demonizuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem tytuł tematu w sposób taki, żeby nie był jawnie obraźliwy.
Jednoznaczne obrażanie nie jest zgodne z regulaminem.

Poza tym nie będę wnikał w opinie forumowiczów jeżeli nawet są kontrowersyjne, ale nie podpadają pod KK.
W innym wypadku trzeba byłoby również pozamykać 3/4 wszystkich pozostałych mediów w Polsce w tym gazety i telewizje komercyjne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 21:06, Olamagato napisał:

Zmieniłem tytuł tematu w sposób taki, żeby nie był jawnie obraźliwy.
Jednoznaczne obrażanie nie jest zgodne z regulaminem.

Poza tym nie będę wnikał w opinie forumowiczów jeżeli nawet są kontrowersyjne, ale nie podpadają
pod KK.
W innym wypadku trzeba byłoby również pozamykać 3/4 wszystkich pozostałych mediów w Polsce
w tym gazety i telewizje komercyjne).

dziękuje naprawde !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 18:43, Hubi Koshi napisał:

>/.../ ale uważam że fanatyzm i wszelkiego rodzaju idealistyczny przesadyzm,
należy zwalczać, /.../

Soso Dżugaszwili (bardziej znany jako Stalin) też nikogo nie zwalczał, nawet Trockiego i trockistów, on tylko walczył o pokój...
Nawet w 1919 roku wysuwał pokojowe propozycje Polaczkom (po zatwierdzeniu, w styczniu 1919 roku, planu wojny z Polska), to też tylko dla osiągnięcia pokoju...
Jak chcecie zwalczać, to zwalczajcie, ale bez wciskania kitu, jacyście to tolerancyjni, tylko inni to fanatycy i w dodatku niebezpieczni...
Pozwolę sobie nie zgodzić się z Olamagato. Moim zdaniem, stosując jednakowe kryteria dla wszystkich, to trzeba by zamknąć nie 3/4 pozostałych mediów, ale co najmniej 9/10. Conajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Very Gut, mi tam to w sumie wszystko zwisa, bo mnie nie dotyczy, a swoją opinie wyraziłem :-D. Historia wszystko zweryfikuje, więc mówiąc krótko "Pożyjemy Zobaczymy", mam tylko nadzieje że nigdy nie miałem i nigdy nie będę miał racji. Swoją drogą to po prostu trzeba zmienić nie tylko świat, ale i Polske, tak by ludzie zwyczajnie nie mieli powodów by popierać jakiegokolwiek przywódce.
Nie mówie że jestem tolerancyjny, mnie po prostu coś nie obchodzi do momentu w którym mnie albo komuś innemu to bezpośrednio nie zagraża, ani nie krzywdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Radio Maryja jest złe?

Nie ma drugiego na świecie drugiego radia, które sferę sakrum mieszałoby z bagnem polityki.
Emeryci czy jak wolicie "MB", słuchają tego radia ponieważ znajdują tam ciekowe audycje, jak np ŚP moja babka.
I tu zaczyna się problem, większościa tych ludzi da się łatwo, manipulowac. Rydzyk, który zbudował imperium medialne za pieniądze społeczeństwa, wykorzystuje to, chcąc się stac "magnatem mającym znaczący wpływ na politykę". Przy tym obraża ludz np Wałęsa itp. Segreguje ludzi na komunistów i żydów. Może najlepiej tych którzy według ojca dyrektora są be to rostrzelac. Najgorsze jest, to że motłoch słuchający tego radia, wierzy Rydzykowi i jet gotów oddac w sensie dosłownym za niego życie, co jednoznacznie dowodzi, iż nie ma własnego zdania. Co gorza wiekszosc czarnej komuny - ZHNowców i nie tylko np. Marek Jurek. Włazi w d*** Rydzykowi, aby uzuskac jego poparcie. Jaki cel ma w Tym Rydzyk? Pewnie mu niezłą kasę smarują. Dodatkowo zdobywa coraz wiekszy wpływ na rzady w panstwie. Jaki wklad w radio maryja ma Rydzyk? żaden za takie pieniądze jakie wydoił od ludzi każdy mógłby zrobic nie jedno radio. Powiedzcie mi dlaczego ludzie go słuchaja, nie potrafia analizowac informacji, wyciagac wniosków, nie widzą tej calej obłudy "Ojca dyrektora", który już dawno minął się ze swoim powołaniem. Tak, to jest jak się pochodzi z wielodzietnej, biednej rodziny. Pazernosc na władze i pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 22:23, Grizzly. napisał:

Ja jestem z "moherowego miasta" choć nigdy nie widziałem w Toruniu Maybacha. Może Rydzyk trzyma
go ciąlge w garażu żeby potem jajek z niego nie zmywać...
http://www.torun.com.pl/aktualnosci/?w=1616#dalej

Temat jest zbyt gorący, żeby podgrzewać atmosferę. Co mniej spostrzegawczy mogą nie zauważyć, że to zdjęcie to fotomontaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować