Zaloguj się, aby obserwować  
bolter

Radio Maryja i oddziały wiernych moherowych beretów!!! [M]

445 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2006 o 20:59, Furrbacca napisał:

Po krótkim namyśle i interpretacji własnej, oraz (wystarczająco) obiektywnych znajomych, doszedłem
do wniosku, że choć w tej rozgłośni nie są podawane fakty i ogólnie wbrew swoim założeniom
jest niezwykle upolityczniona, to jednak nie powinna przerywać swojej działalności.


Mylisz się w tej kwestii - gdyby ludzie faktycznie zainteresowani katolickim radiem stracili "RM", to bez trudu znaleźliby inną, typowo religijną rozgłośnię (modlitwy, msze, filozofowanie), bo Radio Maryja nie jest jedyne (czego wielu nie potrafi dostrzec). Problem jednak leży w tym, że tak naprawdę nie ma popytu na modlitwy i msze - nie da się na tym dużo zarobić, czasem są też problemy z utrzymaniem się. Z kolei na wskazywaniu wroga, mówieniu co jest dobre a co złe, komentowaniu w sposób skrajnie subiektywny wydarzeń politycznych, a to wszystko pod płaszczykiem religii, można zbić kokosy. I Rydzyk to robi od lat. Każdy fanatyzm (a w szczególności fanatyzm religijny) jest groźny i dlatego sądzę że lepiej by było, gdyby Radio Maryja przestało istnieć. Fakt, starszym ludziom raczej nie przyjdzie do głowy chwytanie za kałachy i wychodzenie na ulice, ale te kilka procent w każdych wyborach czy referendach, którymi może manipulować w sposób całkowicie dowolny JEDEN człowiek, woła o pomstę do nieba.

Dnia 11.01.2006 o 20:59, Furrbacca napisał:

Powinna zostać jedynie odmieniona.


Czcze gadanie. Dopóki nie chcą tego słuchacze Radia Maryja (a chcą czegoś wręcz odwrotnego), ks. Rydzyk nie kiwnie w tej sprawie nawet palcem. Niestety przez te kilka lat doszło do takiej sytuacji, że nad Rydzykiem nikt już nie stoi. Nawet papież (przypomnijcie sobie czasy przed wejściem Polski do UE - co mówił Jan Paweł II, a co Tadeusz Rydzyk oraz w jaki sposób na ten temat wypowiadali się słuchacze i przyjaciele Radia Maryja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 00:29, Vilmar napisał:

/.../ ale te kilka procent w każdych wyborach czy referendach, którymi może manipulować w
sposób całkowicie dowolny JEDEN człowiek, woła o pomstę do nieba.

Przedtem "autorytetem moralnym" i to na znacznie większą skalę był Adam Michnik, za którym stała "Gazeta Wyborcza" i cała Agora. Ciekawe, że wtedy to nikomu nie przeszkadzało. Ale Michnik propagował inne "wartości".

Dnia 13.01.2006 o 00:29, Vilmar napisał:

> Powinna zostać jedynie odmieniona.

Czcze gadanie. Dopóki nie chcą tego słuchacze Radia Maryja (a chcą czegoś wręcz odwrotnego),
ks. Rydzyk nie kiwnie w tej sprawie nawet palcem. /.../

Jak jest zapotrzebowanie społeczne, to ktoś je musi zaspokoić. Robi to ks. Rydzyk. Upadek rozgłośni zacznie się wtedy, gdy zapotrzebowanie społeczne na ten typ audycji wygaśnie. Najlepszym sposobem przeciwdziałania jest zrobienie konkurencyjnej rozgłośni.
A ja ciągle pytam, gdzie ta wasza tolerancja dla innych niż Wasze pogladów?
Wczoraj, w telewizji TRWAM był wywiad z ministrem Religą (powtórzony dzisiaj). Życzyłbym sobie takiej kultury przeprowadzenia wywiadu w pozostałych stacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 10:41, KrzysztofMarek napisał:

Wczoraj, w telewizji TRWAM był wywiad z ministrem Religą (powtórzony dzisiaj). Życzyłbym sobie
takiej kultury przeprowadzenia wywiadu w pozostałych stacjach.


A ja widziałem wywiady z rektorem Jaroszem, przykładem etyki w biznesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 19:42, bolter napisał:

czy rydz ma szanse na poprawienie się będzie dobry czy dalej h... ? wkońcu założenie radia
m miało dobre intencie


Daj spokój, rydz to rydz, nie zmieni się. To chory człowiek, a w dodatku nieleczony, więc ja mu szans nie daję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 19:44, Budo napisał:

> czy rydz ma szanse na poprawienie się będzie dobry czy dalej h... ? wkońcu założenie radia

> m miało dobre intencie

Daj spokój, rydz to rydz, nie zmieni się. To chory człowiek, a w dodatku nieleczony, więc ja
mu szans nie daję.

co prawda to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 20:09, myniekka napisał:

wie może ktoś na jakiej częstotliwości odbiera to radio?? :P

107,2 albo 102,7 ==> jakoś tak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2006 o 19:13, bolter napisał:

wiecie co zaówarzyłem RADIO MARYJA TO SEKTA !!!!! naprawde wszystko się zgadza z opisem sekty
!

Nie słucham Radia Maryja, więc nie wiem, co tam mówia. Mogę wypowiedzieć się o telewizji Trwam: życzyłbym sobie, żeby w pozostałych mediach dyskusje prowadzono z taką kulturą, jak w telewizji Trwam. Co do Radia Maryja to mam jednakże wrażenie, że dosłownie wszyscy zazdroszczą mu sukcesu. Bez dotacji państwowych podrzędny ksiądz wyrósł na medialnego magnata i tego to już mu darować nie można. Trzeba go zniszczyć, podobnie jak Kluskę który zmiast podzielić się majątkiem z odpowiednimi partiami wolał dać pieniądze na kościół...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2006 o 22:03, KrzysztofMarek napisał:

Co do Radia Maryja to mam jednakże wrażenie, że dosłownie wszyscy zazdroszczą mu sukcesu.
Bez dotacji państwowych podrzędny ksiądz wyrósł na medialnego magnata i tego to już mu darować
nie można. Trzeba go zniszczyć, podobnie jak Kluskę który zmiast podzielić się majątkiem z
odpowiednimi partiami wolał dać pieniądze na kościół...


Zaraz zaraz... czy ktoś chce zniszczyć Radio Maryja? Wydaje mi się, że po dojściu do władzy PiS Radio ma się coraz lepiej. Tu nie chodzi o to, że ktoś odniósł sukces tylko o to, że katolickie radio miesza się w politykę, głosi nieprawdę i treści antyemickie. Gdyby nie to, nie miałbym nic przeciwko Rydzykowi i jego radiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również nie słucham RM (zresztą nie słucham żadnego radia) ale chciałbym zauważyć, że nawet Watykan wypowiedział się ostatnio z delikatną negatywną aluzją pod jego adresem.
Właśnie za zajmowanie się polityką a nie duszpasterstwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2006 o 22:26, Jozeph napisał:

> /.../ . Tu nie chodzi o to, że ktoś odniósł sukces tylko o to, że katolickie
radio miesza się w politykę, głosi nieprawdę i treści antyemickie.
/.../

Muszę powtórzyć, że nie słucham radia. Nie mogę podjąć polemiki dotyczaćej głoszenia czegoś tam przez radio. Natomiast co do telewizji Trawam, będacej przybudówką Radia Maryja, to niczego nagannego nie zauważyłem. I, nieco złośliwie odpowiem: dlaczego świeccy przedstawiciele świata politycznego mieszają się do katolickiego radia? Dlatego, że nie da się oddzielić zupełnie religii od polityki, ani polityki od religii. Radio Maryja głośno mówi o sprawach niewygodnych dla części polityków, więc je zwalczają, a że mają wpływ na całą resztę mediów, to i ich głos jest bardziej słyszalny. Może gdyby każda partia miała własną oficjalną rozgłośnie i własną oficjalną telewizję, mielibysmy rzeczywistą demokracje, ale jak dotąd, to nikt nie potrafił do tego doprowadzić, każdy woli położyć rączkę na państwowej telewizji i państwowym radiu utrzymywanym głównie z podatków katolików, których w Polsce jest większość. I tym katolikom odmawia się wpływu na to, na co płacą, więc płacą dodatkowo na swoją rozgłośnię. Zachęcam do działań konstruktywnych: przekonajcie ludzi do poparcia planów zorganizowania rozgłośni SLD (np. Radio Magdalenka), rozgłośni ateistów (np. Radio Bez Przesądów), homoseksualistów (Radio Równości) itd... Mamy Teatr Żydowski, możemy mieć rozgłośnię (nie zaproponuję nazwy, bo zaraz zostanę antysemitą).
Finansowe poparcie ludzi będzie wyznacznikiem popularności i sukcesu ;P
I wtedy podyskutujemy...na równych prawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2006 o 23:09, KrzysztofMarek napisał:

Muszę powtórzyć, że nie słucham radia. Nie mogę podjąć polemiki dotyczaćej głoszenia czegoś
tam przez radio. (...)
Radio Maryja głośno mówi o...

Pozostawię to jak zwykle bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

same radio to dobra sprawa szczególnie do starszych schorowanych ludzi, ale radio niepotrzebnie miesza się w politykę próbując przekazać poglądy ojca dyrektora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2006 o 23:09, KrzysztofMarek napisał:

politycznego mieszają się do katolickiego radia? Dlatego, że nie da się oddzielić zupełnie
religii od polityki, ani polityki od religii.


Tu się z tobą nie zgodzę. Jeśli jakiś ksiądz miesza się w politykę to znaczy że nie jest dobrym księdzem. Każdy człowiek wierzący może sympatyzować z jaką partią chce i Kościół nie może mu powiedzieć, że PiS jest dobry PO be i jeszcze do tego Wałensa był agentem SB tak ja to zrobiło Radio Maryja i telewizja Trwam. A z polityką jest co innego bo partia może być katolicka ale Kościół nie może być partyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2006 o 23:13, kNOT napisał:

> /.../
Pozostawię to jak zwykle bez komentarza.

Rozumiem, że to nie jest komentarz?
To, o czym mówi głosno Radio Maryja znam z drugiej ręki: komentarzy prasowych, zwłaszcza niektórych gazet, wypowiedzi nieprzychylnych polityków (z jednym pozytywnym - Michalkiewicza) i postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować