Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Tomkowi Tincowi z Electronic Arts Polska!

390 postów w tym temacie

Mam takie pytanie. Cena gry Spore w Polsce wynosi 159.90zł. W ameryce ta sama gra kosztuje w dolarach około 50$ co daje po przeliczeniu na złotówki około 112zł. Pytam się więc skąd w Polsce taka cena?.
Czekam na odpowiedź bo jak narazie to pan konsul sobie chyba wszystkich olewa. Rozumiem że praca i tak dalej ale żeby nie móc przeznaczyć dosłownie 10 minut na odpowiedź na zadane tu pytania. Może pan konsul myśleć o mnie co chce ale jak się ludzi oszukuje tak bezczelnie to ciężko myśleć i mówić w inny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewne pytania wygodniej jest nie odpowiadać ;). Są jeszcze w necie sklepy, które nie poszły po linii najmniejszego oporu i oferują Spore po 119zł. Fakt, że niewiele (znalazłem jeden), ale zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 12:21, damos123 napisał:

Mam takie pytanie. Cena gry Spore w Polsce wynosi 159.90zł. W ameryce ta sama gra kosztuje
w dolarach około 50$ co daje po przeliczeniu na złotówki około 112zł. Pytam się więc
skąd w Polsce taka cena?.

Zapomniałeś o jednej podstawowej rzeczy. 1$ = 1€. W Niemczech cena Spore to 49.99€ a w WB 39.99Ł. Teraz pozostaje tylko przeliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dlugiej nieobecnosci (zwiazanej z urlopem, wypadajacym akurat przez dwa dyzury) wracam i odpowiadam :-)

4YoU: tak, mozna spodziewac sie lokalizacji gier next-genowych.
damos123: cena gry SPORE została ustalona odgórnie na cały region.
łidżet, Emillo2: raczej wszystko sie zgadza.
logray: owszem, edycja kosmiczna zostanie w Polsce wydana. Co do edycji kolekcjonerskich innych gier, to tak - mysle, ze mozna sie ich spodziewac.;-)
danio1021: powod zawsze jest jeden, chec maksymalnego dopracowania produktu.
danio1021: obawiam sie, ze nie bardzo rozumiem pytanie :-) Poza tym, opublikowane w sieci artykuly na temat FIFA 09 (wersji PC, XBOX 360 i PS3) sa bardzo entuzjastyczne :-)
Rolf22: niestety, te wymagania nie sa jeszcze znane. Mysle jednak, ze kwestia czasu (i to niezbyt dlugiego) jest ich ogloszenie.
maclaurin: data premiery nie jest jeszcze znana.
łidżet: za wczesnie, by o tym mowic. Do premiery The Sims 3 pozostalo jeszcze troche czasu :-)
Van Kur: narazie nie ma jeszcze informacji na ten temat. Kilka dni temu jednak widzialem The First Decade w Warszawie, wiec gra jest jeszcze dostepna.
Sprawa Orange Box: no i po sprawie :-)
damos123: Nikogo tutaj nie olewam... Informacja dotyczaca mojego urlopu oraz niemoznosci pojawienia sie na forum zostala dostarczona opiekunom tego forum. Z tym oszukiwaniem to bym jednak tez nie przesadzal... To naprawde mocne slowa, a w internecie raczej maja takie samo znaczenia, jak w tzw. realu, prawda?
czupryn:
Melchah: na ktore? :-)
rafekx 12: tak, Mercenaries 2 bedzie dostepne w calosci w jezyku angielskim.

Na pytanie dotyczace WAR odpowiem w ciagu godzinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie WAR: cena abonamentu w Polsce nie jest jeszcze znana. Spradzajcie jednak regularnie ten wątek i serwis ea.pl - na pewno zamieścim tam oficjalne wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 12:06, EATomek napisał:

damos123: cena gry SPORE została ustalona odgórnie na cały region.


Dlaczego? Jesteśmy w Polsce, ludzie nie zarabiają tyle ile w Europie Zachodniej. Dlaczego podnieśliście cenę, hę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważaj bo się dowiesz dlaczego. Jak zawsze ceny europejskie a zarobki polskie. Tak to już jest. Jednak chciałbym się dowiedzieć dlaczego cena poszła w górę?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powod jest dokladnie taki, jak napisalem: taka byla decyzja centralna. Nie bylo to zalezne od polskiego EA. To jest jedyny powod.

Nawiasem mowiac, kwestia najblizszych dni/tygodni jest nastepujace wydarzenie: ceny premierowych edycji gier konsolowych, wydawanych przez EA, beda nizsze niz dotychczas. A to wszystko dzieki umacniajacej sie zlotowce :-)

To takie moje male, konsularne ogloszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 12:06, EATomek napisał:

damos123: cena gry SPORE została ustalona odgórnie na cały region.

Dnia 25.08.2008 o 12:06, EATomek napisał:

Melchah: na ktore? :-)

Mój zarzut można uznać za nie trafiony, odpowiedź jest wyżej ;) (fragment damosa123).

Jak rozumiem jednak, owa cena odgórnie ustalona nie ma żadnego wpływu na to, jak każdy sklep podchodzi do sprzedaży i na ile ustawi swoją cenę? Bo cudem znalazłem jeden internetowy (na szczęście), gdzie Spore pomimo nagłego skoku ceny pozostał na poziomie 130zł (dokładnie 119,50 + wysyłka).

Innymi słowy - gram.pl i inne przybytki tego typu po prostu się wystraszyły, że nie wyjdą na swoje po ustaleniu waszej (nowej) ceny na grę i wywindowały cenę do bezpiecznego dla siebie poziomu. Tak przynajmniej rozumuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo już coś na temat daty wydania Bety Patcha 1.5 do Battlefield 2 oraz czy w patchu będzie nowa mapa "Shanghai Showdown" która widniała jakiś czas na stronie z statami, a potem została wykasowana.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 19:53, EATomek napisał:

Panowie, powod jest dokladnie taki, jak napisalem: taka byla decyzja centralna. Nie bylo
to zalezne od polskiego EA. To jest jedyny powod.


Ale dlaczego centrala podniosła cenę? Dla-cze-go?
To naprawdę bardzo proste pytanie. Z zapartym tchem czekamy na odpowiedź.

Dnia 25.08.2008 o 19:53, EATomek napisał:

Nawiasem mowiac, kwestia najblizszych dni/tygodni jest nastepujace wydarzenie: ceny
premierowych edycji gier konsolowych, wydawanych przez EA, beda nizsze niz dotychczas
.
A to wszystko dzieki umacniajacej sie zlotowce :-)


O ile wiem, złotówka właśnie słabnie, a dolar i euro idą w górę (odpowiednio 2,25 i 3,31).
Poza tym nie mam konsoli, więc mnie to średnio obchodzi delikatnie mówiąc.

Dnia 25.08.2008 o 19:53, EATomek napisał:

To takie moje male, konsularne ogloszenie.


Bomba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakieś ograniczenie pytań, które można zadać ? :P

ponawiam:
Kiedy skończy się jedna wielka ściema jaką jest Closed Beta ? (piszę tu o sytuacji sprzed kilku dni, w której ogłoszono konkurs na 19, a odbył się on o 18)
Kiedy będą obiecane informacje o patchu do BF2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

danio1021: nie, nie ma ograniczenia :-)
Nic mi nie wiadomo o tym, by byla to jakakolwiek "sciema". Poki co trwa i mysle, ze warto sie z tego cieszyc. W koncu betatesty pomagaja tworcom uczynic gre maksymalnie dopracowana i pozbawiona bledow... A graczom zapoznac sie z nia jeszcze przed premiera. Chyba wszyscy powinni byc zadowoleni, prawda? :-)
Co do patcha do gry BF2 to przeczytalem Twoj post i wyslalem (doslownie kilka sekund temu) pytanie do DICE. Kiedy odpowiedz uzyskam, znajdzie sie ona rowniez tutaj, na forum.
A jesli chodzi o FIFA 09... Wersja PC nie jest konwersja z PS2. Wierz mi - widzialem te gre w akcji. Zreszta nie tylko ja, ale rowniez wielu dziennikarzy. Odwiedz polskie serwisy growe, poczytaj zapowiedzi :-)
4YoU: premiera niebawem, wiec i informacje rowniez ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o reedycje . Czy będą tańsze? Gry już troche stare Medal of honor NFS MW mogły by być sprzedawane chociaz po 30 zł. tak samo z booster packami do Battlefielda 2.
A co bedzie na tym patchu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować