Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Tomkowi Tincowi z Electronic Arts Polska!

390 postów w tym temacie

Bardzo proszę o rzetelną informację n/t DRM w SPORE. Czy rzeczywiście wygląda to tak jak jest opisywane:
Spore will be using a modified version of digital rights management (DRM) software SecuROM as copy prevention, which will require authentication upon installation and when online access is used. This system was announced after the originally planned system met opposition from the public, as it would have required authentication every ten days.[64] It was also announced that Spore will be playable without a disc after installation. A disadvantage of this DRM software is that it does not allow one user to login to his/her Spore profile on another user''s copy of the game, and that it has a limit of three installations. The installation limit is triggered each time a user changes certain pieces of hardware, reformats the computer, or installs/upgrades a new operating system. Furthermore, when a user uninstalls Spore, the installation count is not reset.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie kartę graficzną asus na chipsecie nividia geforce 6200 sterownik zainstalowany orginalny dołączony do karty, mój problem to gra w gry typu simsy , spore po prostu na ekranie kiedy postacie poruszają się pozostają cienie linie uniemożliwia to grę, dodam że przy starszym typie karty nividia geforce tego problemu nie było. Czy instalacja sterownika np. ze stony nividi rozwiąże ten problem, lub czy gry posiadają własne sterowniki do tej karty, w jej właściwościach znajdują się specyfikacje np.do gry Diabllo II, ale nie ma simsów, czy można je pobrać jeśli tak to skąd?

PS. Sprzęt pozostał taki sam wymieniona została tylko karta graficzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam dwa małe pytanka. Jaka jest Polska cena gry Spore na DS-a i czy rzeczywiście gra miała swoją Polską premierę , piątego września ? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RamboPL: narazie nie ma planow wydawania naszych starszych gier w nizszej cenie. Generalnie wszystkie gry z serii EA Classics (rozumiem, ze o nia Ci chodzi) sprzedawane sa wlasnie w cenie 49 zl.
SwenG: prawda jest, ze SPORE korzysta z tego systemu. Efekt tego jest taki, ze do instalacji gry niezbedne jest polaczenie z internetem. O ile mi wiadomo, to wykorzystywana przez SPORE wersja SecuROM rozni sie znacznie od tej "powszechnie znanej", zeby jednak miec dwustuprocentowa pewnoscia postanowilem doglebnie sprawe zbadac. Spodziewajcie sie odpowiedzi ASAP.
anias25: w takich sprawach doradzam kontakt z naszym centrum pomocy technicznej: pomoc_techniczna@ea.com. Powinni odpowiedziec na Twoje pytania.
Sebat1: Gra kosztuje 159 zl i owszem, miala swoja premiere w Polsce w dniu 5-go wrzesnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tomku,

Powiedz mi, jak to jest z tymi zabezpieczeniami Spore''a. Faktycznie można zainstalować grę tylko 3 razy i koniec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie dotyczące gry Left 4 Dead kiedy planujecie wydaci ją w polsce bo światowa premiera jest ustalona na 20 listopada i czy planujecie ją jakość polonizować myśle tu o spolszczeniui kinowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa zwiazana z limitem instalacji gry SPORE przedstawia sie nastepujaco: na swoim komputerze (przy zalozeniu, ze caly czas posiadac bedzie on ta sama konfiguracje sprzetowa) instalowac mozemy go w nieskonczonosc. Jesli jednak chcielibysmy instalowac gre za kazdym razem na innym komputerze, badz na naszym, ale po zmianie jego podzespolow itp., to zrobic mozemy to w sumie (razem z pierwsza instalacja) tylko trzy razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 11:24, EATomek napisał:

Sprawa zwiazana z limitem instalacji gry SPORE przedstawia sie nastepujaco: na swoim
komputerze (przy zalozeniu, ze caly czas posiadac bedzie on ta sama konfiguracje sprzetowa)
instalowac mozemy go w nieskonczonosc. Jesli jednak chcielibysmy instalowac gre za kazdym
razem na innym komputerze, badz na naszym, ale po zmianie jego podzespolow itp., to zrobic
mozemy to w sumie (razem z pierwsza instalacja) tylko trzy razy.

Co w przypadku, kiedy zmienię cały sprzęt (bądź ważniejsze podzespoły) więcej niż rzeczone 3 razy? Bo zakładam, ze nie muszę kupować po raz wtóry gry. Z kim można się potem kontaktować w takiej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 11:24, EATomek napisał:

Sprawa zwiazana z limitem instalacji gry SPORE przedstawia sie nastepujaco: na swoim
komputerze (przy zalozeniu, ze caly czas posiadac bedzie on ta sama konfiguracje sprzetowa)
instalowac mozemy go w nieskonczonosc. Jesli jednak chcielibysmy instalowac gre za kazdym
razem na innym komputerze, badz na naszym, ale po zmianie jego podzespolow itp., to zrobic
mozemy to w sumie (razem z pierwsza instalacja) tylko trzy razy.


I co potem? Już nic nie da się zrobić? Płyty będą bezużyteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 11:24, EATomek napisał:

Sprawa zwiazana z limitem instalacji gry SPORE przedstawia sie nastepujaco: na swoim
komputerze (przy zalozeniu, ze caly czas posiadac bedzie on ta sama konfiguracje sprzetowa)
instalowac mozemy go w nieskonczonosc. Jesli jednak chcielibysmy instalowac gre za kazdym
razem na innym komputerze, badz na naszym, ale po zmianie jego podzespolow itp., to zrobic
mozemy to w sumie (razem z pierwsza instalacja) tylko trzy razy.


jakie podzespoly są brane pod uwagę?
czy tylko płyta główna jak w przypadku systemu czy może coś jeszcze np. procesor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Ostatnio EA "szaleje" zabezpieczeniami. Chciałbym się dowiedzieć czy jest szansa aby Dragon Age nie miało takich zabezpieczeń?
Wiem, że do premiery daleko ale bardzo czekam na tą grę a nie chciałbym być zaskoczony dowiadując się o tym zaraz przed premierą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak, ze po dokonaniu tych trzech instalacji plytka jest bezuzyteczna. Jesli istnieje koniecznosc zainstalowania gry po raz kolejny, nalezy skontaktowac sie z naszym centrum pomocy technicznej (pomoc_techniczna@ea.com, 22 852 27 30). I sprawa powinna byc zalatwiona :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 10:07, EATomek napisał:

Nie jest tak, ze po dokonaniu tych trzech instalacji plytka jest bezuzyteczna. Jesli
istnieje koniecznosc zainstalowania gry po raz kolejny, nalezy skontaktowac sie z naszym
centrum pomocy technicznej (pomoc_techniczna@ea.com, 22 852 27 30). I sprawa powinna
byc zalatwiona :-)


Tylko, że niektórzy nie mają neta na kompach do grania, bo to tylko robi syf i co wtedy? W grę mam prawo legalnie zagrać nie mając internetu. EA w taki sposób szkodzi uczciwym graczom i sobie, a nie piratom.
Już by było lepiej gdyby np. ten kto nie ma neta na PieCu do grania mógł wysłać meila do EA aby Ci mu przysłali grę nie wymagającą dostępu do sieci.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 10:07, EATomek napisał:

Nie jest tak, ze po dokonaniu tych trzech instalacji plytka jest bezuzyteczna. Jesli
istnieje koniecznosc zainstalowania gry po raz kolejny, nalezy skontaktowac sie z naszym
centrum pomocy technicznej (pomoc_techniczna@ea.com, 22 852 27 30). I sprawa powinna
byc zalatwiona :-)


A po co wprowadzono takie rozwiązanie? Czy możesz mi to wytłumaczyć? Bo nie bardzo rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam już dwa miesiące na odpowiedzenie czy gra Medal of Honor: Airborne z serii EA Classics jest w wersji 1.3.

Tak trudno jest odpakować pudełko i zobaczyć jaka to wersja gry jest na plycie DVD? Tomek obiecałeś się dowiedzieć i nic z tego, facet, facet jesteś niesłowny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 10:07, EATomek napisał:

Nie jest tak, ze po dokonaniu tych trzech instalacji plytka jest bezuzyteczna. Jesli
istnieje koniecznosc zainstalowania gry po raz kolejny, nalezy skontaktowac sie z naszym
centrum pomocy technicznej (pomoc_techniczna@ea.com, 22 852 27 30). I sprawa powinna
byc zalatwiona :-)


Wytłumacz mi proszę, dlaczego płacąc za grę niemałe pieniądze mam jeszcze błagać support żeby pozwolili mi w nią zagrać, bo akurat miałem ochotę/musiałem dorzucić ramu/wymienić hdd lub procek/przeinstalować system ? Jakiś racjonalny powód wrzucenia tego badziewia (SecuRom)? Chyba nie myślisz, że zniechęci to piratów (myślę, że wręcz odwrotnie - zmotywuje ich do twórczego działania)? Zniechęci raczej potencjalnych klientów - bo ja na przykład - więcej gier z tym syfem nie kupię. Szkoda nerwów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 10:07, EATomek napisał:

Nie jest tak, ze po dokonaniu tych trzech instalacji plytka jest bezuzyteczna. Jesli
istnieje koniecznosc zainstalowania gry po raz kolejny, nalezy skontaktowac sie z naszym
centrum pomocy technicznej (pomoc_techniczna@ea.com, 22 852 27 30). I sprawa powinna
byc zalatwiona :-)


Miałam zamiar kupić Spore, ale jak czytam o tych trzech instalacjach... Czy wersja do ściągnięcia z EA store też może być instalowana tylko trzy razy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam 2 pytania:
Jak bardzo Electronic Arts jest dumne z tego, że "Sporki biją rekordy...nielegalnych ściągnięć"?
Może wreszcie EA nie będzie dawało zabezpieczeń typu SecuRom?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 10:23, discopete napisał:

Czekam już dwa miesiące na odpowiedzenie czy gra Medal of Honor: Airborne z serii EA
Classics jest w wersji 1.3.

Tak trudno jest odpakować pudełko i zobaczyć jaka to wersja gry jest na plycie DVD? Tomek
obiecałeś się dowiedzieć i nic z tego, facet, facet jesteś niesłowny.

Hej,

Bardzo przepraszam i prosze jednoczesnie - jesli mozecie, to przypominajcie mi o takich sprawach :-) Nie udzielam odpowiedzi dlatego, ze nie chce, ale dlatego, ze czasem w tym natloku roznych spraw po prostu o czyms zapominam.

ASAP zbadam sprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz dotytczaca gry SPORE i systemu zabezpieczen:
Moi drodzy. Nim zaczniecie jeszcze bardziej denerwowac sie na zaistniala sytuacje, odpowiedzcie sobie prosze na jedno pytanie: na ilu zwykle komputerach instalujecie jeden egzemplarz gry? :-) Zaryzykuje stwierdzenie, ze jakies 90% tu obecnych dany tytul instaluje tylko na jednym komputerze. Ja osobiscie na przyklad nie jestem sobie w stanie przypomniec, bym dana gre instalowal na wiecej niz dwoch komputerach (a mialo to i tak miejsce tylko wtedy, kiedy po prostu wszedlem w posiadanie nowego sprzetu).

SPORE mozna zainstalowac bez zadnych przeszkod na roznych trzech komputerach i... I czy to naprawde jest az tak wielkim problemem? :-) Jesli juz koniecznie ktos bedzie musial zainstalowac gre na wiecej, niz trzech maszynach, to - jak mowilem juz wczesniej - moze skontaktowac sie z nasza pomoca techniczna. Nie mowie, ze to absolutnie zadne utrudnienie. Ale odpowiedzmy sobie na jeszcze jedno pytanie: czy naprawde jest to problem az tak wielki, ze trzeba na jego temat prowadzic tak przepelniona emocjami i nerwowoscia dyskusje? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować