Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Tomkowi Tincowi z Electronic Arts Polska!

390 postów w tym temacie

Panie Tomku !

Kupiłem na gram.pl grę Crysis Warhead. Jeszcze nie testowałem (choć wczoraj mi przysłali ) więc mam pytanie.

Czy myślisz że Crysis Wars mogło by być najlepszą strzelanką MMO w tym roku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wszelkie sprawy związane z ideologią i innymi dziwnymi rzeczami:

Jakie zabezpieczenia będą w grach: Dead Space i Mirror''s Edge? (o ile coś o tym wiadomo)

W jaki sposób zabezpieczenie gry Crysis: Warhead rozpoznaje konfigurację komputera? Czy przeinstalowanie systemu (powiedzmy z XP na Vistę) również jest traktowane jako zmiana konfiguracji?

To są pytania, a teraz wyjaśnienie, dlaczego.
Wszystkie trzy gry są obiektami mojego zainteresowania niemniej nie mam zamiaru wycinania nożem na ich pudełkach ilości wykonanych instalacji. Jeśli rozpoznanie konfiguracji zaczyna się i kończy na płycie główniej to jestem w stanie przełknąć ta "obelgę" ze strony EA. Jeśli nie... no cóż. Z komputerami dzieją się różne rzeczy. Ja na przykład wymieniłem kartę graficzną, wymienię procesor i wymienię kartę dźwiękową - nie za jednym razem. Czasem zdarza się przeinstalować system - doszedłem w tym do takiej wprawy, że zajmuje mi to 40 minut (łącznie z instalacją sterowników i podstawowych programów).
To chyba zabrzmi jak szantaż, ale nie mam zamiaru kupować tych gier jeśli zabezpieczenia "anty-użytkownikowe" mają powodować znaczne pogorszenie komfortu korzystania z oprogramowania, które podobno służy do rozrywki.
I podobnie jak użytkownik Vojtas mam świadomość tego, że nikt z EA Polska nie jest w stanie zmienić tych zabezpieczeń, nie może też w swych wypowiedziach zbytnio oddalać od linii obrony z centrali EA (gdziekolwiek to jest) i w związku z tym prosiłbym o fakty a nie PR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi wyjaśnić czemu Mirror''s Edge nie wychodzi zlokalizowany na konsole nowej generacji? Bo dziwne, że taki Red Alert 3 już wyjdzie spolonizowany na next geny, choć wydaje mi się że strategie nie są aż tak popularne na konsolach w Polsce(narazie strategie są domeną PC) i na pewno Mirror''s Edge osiągnie lepszy wyniki sprzedarzy w naszym kraju, choćby z tego względu, że na PC wychodzi później. Więc dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialbym byc zbyt natarczywy ale czy 2 tygodnie to za malo czasu na proste odpowiedzi na pytania odnosnie gier, ktorych premiera lada dzien..? Jakos tak chyba nie do konca ok...

Dnia 15.09.2008 o 14:08, rnr napisał:

mam pytania odnosnie NHL 09 i NBA live 09:

1. Czy wersja na pc bedzie nareszcie rownie zaawansowana jak na najnowsze konsole, czy
tez bedzie to tylko lekko inaczej pomalowana wersja zeszloroczna?

2. Czy nareszcie nastapi powrot do akceptowania wiekszej ilosci padów, kiedy dzialaly
bez problemu a od kilku lat malo ktore, nawet takie popularne jak logitech precision
albo death finger nie dzialaja.

z gory dzieki za info, pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzis odpowiedzi udzielam wyjatkowo wczesniej, ale ze wzgledu na naprawde spora ilosc spraw zwiazanych ze zblizajaca sie premiera FIFA 09, okolo godziny 15.00 moglbym nie miec takiej mozliwosci.

rnr: Gra NBA Live 09 nie ukaze sie w wersji na komputery osobiste. Co do NHL, to na pecety sie ukaze i w odniesieniu do poprzedniej edycji wprowadzono wiele zmian. Ciezko jest mi natomiast wypowiadac sie na temat padow, poniewaz tego nie wiem. Stosownych informacji proponuje szukac na oficjalnych forach dyskusyjnych traktujacych o tej grze dostepnych w krajach, w ktorych jest ona bardziej popularna, niz w Polsce.

4YoU: C&C Red Alert 3 nie bedzie zlokalizowany w wersji na konsole XBOX 360 (w odroznieniu od edycji pecetowej, ktora naturalnie zlokalizowana - kinowo - bedzie). Na konsole (rowniez kinowo) zlokalizowany zostanie natomiast Dead Space.

Dlaczego taka sytuacja nie bedzie miala miejsca w przypadku Mirror''s Edge? Niestety, nie zawsze mamy wplyw na to, czy dana gra bedzie zlokalizowana. Zalezy to od wielu osob/czynnikow, w tym rowniez od studia. Mirror''s Edge zatem zlokalizowany nie zostanie, co nie zmienia jednak faktu, ze zmierzamy do tego, by co raz wiecej tytulow konsolowych bylo spolszczanych (przyklad: Dead Space).

belzerg: Tak naprawde Crysis Warhead to dwie gry - Crysis Warhead (kampania single-player) oraz Crysis Wars (multiplayer). Za obydwie te gry odpowiedzialne byly dwa studia, co gwarantuje, ze w kazdy z nich wlozono odpowiednio duzo pracy i - co tu duzo mowic - serca. Mysle wiec, ze tak. O Crysis Warhead mozna powiedziec, ze jest najlepszym sieciowym shooterem tego roku.

Ryan Kam: zdarzalo mi sie juz na lamach tego forum wypowiadac sie w podobnych sprawach. Mawialem wtedy, ze "nie jest to aktualnie planowane". W przypadku MoH 10th Anniversary rowniez nie jest to aktualnie planowane, ale nie mozna tego w stu procentach wykluczyc. Naprawde wiele moze sie w tej materii zmienic w ciagunajblizszych tygodni, dlatego tez zachecam do regularnego zapoznawania sie z nasza oferta.

Inuki: Przykro mi. Mirror''s Edge bedzie wydany w pelnej polskiej wersji jezykowej (tekst i glosy) na pecety, natomiast edycja konsolowa zlokalizowana nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 12:22, EATomek napisał:

Inuki: Przykro mi. Mirror''s Edge bedzie wydany w pelnej polskiej wersji jezykowej
(tekst i glosy) na pecety, natomiast edycja konsolowa zlokalizowana nie bedzie.


Też jest mi przykro, że nie zarobicie na mnie. Czekałem na grę od pierwszego infa, a tu taka wiadomość. Na bank nie możecie zrobić PC-towej wersji gry kinowo? Polska wersja na pewno zabije klimat ME. Zresztą pewnie znowu użyjecie jakiegoś g... wartego DRM-a, pokroju SecuRoma. Jednym słowem EA ma graczy w d... poważaniu - jak zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Inuki: Przykro mi. Mirror''s Edge bedzie wydany w pelnej polskiej wersji jezykowej
> (tekst i glosy) na pecety, natomiast edycja konsolowa zlokalizowana nie bedzie.

Też jest mi przykro, że nie zarobicie na mnie. Czekałem na grę od pierwszego infa, a tu taka wiadomość. Na bank nie możecie zrobić PC-towej wersji gry kinowo? Polska wersja na pewno zabije klimat ME. Zresztą pewnie znowu użyjecie jakiegoś g... wartego DRM-a, pokroju SecuRoma. Jednym słowem EA ma graczy w d... poważaniu - jak zwykle.
EDIT: Sorry za dubla, już wysyłam formularz do modków, z prośbą o usunięcie zbędnego posta. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 17:10, Lex napisał:

Też jest mi przykro, że nie zarobicie na mnie. Czekałem na grę od pierwszego infa, a
tu taka wiadomość. Na bank nie możecie zrobić PC-towej wersji gry kinowo? Polska wersja
na pewno zabije klimat ME. Zresztą pewnie znowu użyjecie jakiegoś g... wartego
DRM-a, pokroju SecuRoma. Jednym słowem EA ma graczy w d... poważaniu - jak zwykle.

Hmmm... jak do tej pory każda gra Ea, którą mam jest w kilku wersjach językowych jednocześnie - nie trzeba ryzykować pokaleczenia się lokalizacją - o ile nic się nie zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 18:22, GRAMy napisał:

W imieniu własnym oraz Electronic Arts Polska witamy wszystkich w wątku dedykowanym
Konsulowi tej właśnie firmy - Tomkowi Tincowi. To tutaj będzie on odpowiadał na
zadane przez Was pytania związane z wykonywaną przez niego pracą. Jeśli nie jesteście
pewni czym zajmuje się nasz Gość, zachęcamy do lektury notatki znajdującej się pod tym
adresem: http://www.gram.pl/konsule.asp#kon32
Tam również znajdziecie informacje o porach dyżuru Konsula, podczas którego będzie on
udzielał odpowiedzi na Wasze zapytania.

Bądźcie jednak wyrozumiali, gdyż udzielenie wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie Wasze
pytania z czysto technicznego punktu widzenia (ograniczony czas) nie jest możliwe.
Pamiętajcie również, aby pytania były artykułowane możliwie jasno i klarownie.

Życzymy Wam miłych i owocnych chwil spędzonych z Konsulami!

Z pozdrowieniami,

Ekipa gram.pl

Uwaga: Dzisiejszy dyżur Konsula (22.09) został odwołany. Tomek oczywiście odpowie
na zadane pytania, ale w późniejszym terminie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie mam grę FULL SPECTRUM WARRIOR TH posiadam do niej Karte rejestracji elektroniczej i klucz rejestracji niestety nie moge poradzic sobie z zaintalowaniej jej nie moge wpisac pełnego kodu prosze o pomoc leszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 09:12, lech0603 napisał:

witam serdecznie mam grę FULL SPECTRUM WARRIOR TH posiadam do niej Karte rejestracji
elektroniczej i klucz rejestracji niestety nie moge poradzic sobie z zaintalowaniej jej
nie moge wpisac pełnego kodu prosze o pomoc leszek

Oj, chyba pomyliles watki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze do Mirror''s Edge (nie odpuszczę ;-P ):
Skoro nie możemy liczyć na polską wersję podczas premiery ME na next geny to czy jest szansa, że w późniejszym czasie wyjdzie polska wersja np. wraz z premierą ME na PC? Tak jak np. zrobiła Cenega z Assassin''s Creed na X360 i PS3, że najpierw wydała po angielsku, a potem w całkowitej polskiej wersji językowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy planowane są obniżki cen na polskim rynku? chodzi mi o to że np Crysis kosztuje ok 140 zl i daje 10h rozrywki, na co FarCry2 od Ubisoftu kosztuje ok 80 zł i daje ok 50h rozrywki, w ogóle dlaczego gry od EA na pc są takie drogie czy nie da się tego bardziej dostosować do polskich realiów. Aby każda nowa gra od EA(w edycji normalnej) kosztowała max 99,99 zł bo taką cenę jestem w stanie przeboleć, 140 zł nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 22:27, 4YoU napisał:

Ja jeszcze do Mirror''s Edge (nie odpuszczę ;-P ):
Skoro nie możemy liczyć na polską wersję podczas premiery ME na next geny to czy jest
szansa, że w późniejszym czasie wyjdzie polska wersja np. wraz z premierą ME na PC? Tak
jak np. zrobiła Cenega z Assassin''s Creed na X360 i PS3, że najpierw wydała po angielsku,
a potem w całkowitej polskiej wersji językowej.

Ja dołożę pytanie pokrewne: Czy EA planuję w niedalekiej przyszłośći polonizować jakieś gry na konsole? Bo dla wielu ludzi to jest przeszkodą że na konsole gry są po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie,

Nie tylko ja oburzyłem się akcją marketingową Electronic Arts, która ewidentnie pokazuje jak bardzo Electronic Arts ignoruje realia historyczne polskie, ale i światowe, a także najzwyklejszy szacunek do ludzi.

Szczegóły są dostępne w wątkach na Forum:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=27950&u=82 (posty od dnia 24.10.2008)
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=42523&u=3

i komentarzach do informacji o ukazaniu się gry:
http://www.gram.pl/news_8g3gG,e7_Command_Conquer_Red_Alert_3_pre_order_trwa.ht ml

Czy nie jest Panu po prostu wstyd pracować dla Electronic Arts?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Muszę się czegoś zapytać :) Czy to, że gra "Skate" jest teraz w cenie 89zł, jest wynikiem obniżki cen? Czy ta cena zostanie już na zawsze, czy może gra będzie tyle kosztować przez określoną ilość czasu? I pytanko nr 2 - czy mogło by powstaś coś w stylu "Ea Classics" z tym, że na konsole(mam na myśli X360) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem niezwykle ciekaw jak EA Polska wycenia swoje produkty na nasz rynek.

Ostatnio pojawiła się seria "śmieciuchów" (bo inaczej nie można tego nazwać) w cenach edycji wręcz kolekcjonerskich (SPORE, Dead Space, C&C). Za pudełko DVD i instrukcję (ze środkiem drukowanym jednym kolorem) trzeba wg. producenta płacić ok 139 zł (Dead Space).

Jak te ceny mają się do Polskich realiów zwłaszcza, że konkurencja w podobnych cenach zwykła sprzedawać edycje kolekcjonerskie, a jedyne porównywalne zestawy konkurencji (jakościowo) to tanie serie po 10 zł (ba! niektóre mają nawet pudełka!).

Osobiście jako gracz czuję się nabijany w butelkę, zwłaszcza przy zakupie Dead Space jakość nawet nadruków na DVD trzymała poziom z przed 10-ciu lat (nie pisze tu o jakości gry bo to zupełnie dwie różne sprawy, tu akurat jest ok). Tym bardziej zaskakuje więc sugerowana cena, gdyż zestaw po zawartości sądząc jest jeszcze przeznaczony dla Węgrów.

Ciekaw jestem czy polityka cenowa się w końcu w EA Polska zmieni i śmieciuchy staną się pełnoprawnymi wydaniami jak u wspomnianej konkurencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat tu mogę ja Ci odpowiedzieć, choć z EA nie mam nic wspólnego :). Swego czasu podobne pytanie już się przewijało odnośnie Spore, które też do tanich nie należy (zresztą jak wszystko co EA u nas wydaje) i odpowiedź brzmiała, że takie jest polecenie zagranicznej centrali, natomiast od sklepów zależy czy na taką cenę przystaną (mogą ustalić własną, niższą cenę, ale oczywiście wtedy sklepy będą stratne, więc... wiadomo). Tak więc można uznać, że polskie EA robi co im zagranica zagra, bo wyboru nie mają i u nas są tylko nazwą z dodatkiem PL bez większego znaczenia. Takie realia.

Dodam, że Licomp Empik Multimedia też chyba jest w podobnej sytuacji, bo bardzo biedne wydania Call of Duty aż rażą prymitywizmem jak na współczesne czasy. A do tego najnowsza odsłona CoD: World at War ma kosztować słone 139,90zł (oficjalna cena na stronie polskiego wydawcy). Obłęd. W główkach się poprzewracało po prostu. Pozostaje nie kupować, czekać aż stanieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Melchah, Twoja odpowiedź poddaje w wątpliwość sens istnienia polskiego działu EA, bo jeśli on nie potrafi przekonać zwierzchników to samo "bycie dla bycia" mija się z celem.

Tu więc pytanie do konsula, czy w końcu dacie radę przekonać zwierzchników co do polskiego rynku, czy po prostu nic nie będzie się w tym aspekcie robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować