Zaloguj się, aby obserwować  
TuRaSs

GTA IV na PC - Temat Ogólny

16837 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2010 o 22:42, Kirabaxior napisał:

Traffic ci znikł? To miałem dawno. Po prostu zwiększyłeś detale i komp musiał coś usunąć
z gry. Zmniejsz dety do poprzednich i wszystko wróci do normy.


Chyba nawet nie o to chodzi. To był jakiś pojedynczy wybryk gry, teraz już wszsytko jest w porządu. :) Patch u mnie porpawił wydajność, jakość również. Jest w grze teraz jednak coś dziwnego przy stosowaniu opcji very high cieni - wtedy gra znacząco zwalnia, a jakościowo wielkiej różnicy nie widać (w stosunku do high).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy warto instalować 1.0.0.6?? Bo mi na 5 patchu śmiga gra super z commandline i mam ciągle ponad 50 FPS przez cały czas. Czy faktycznie 6 patch poprawia grafikę? Cienie mnie akurat nie interesują. jak to jest?

Dodatkowo jak to jest z commandline, działa z najnowszym patchem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2010 o 22:40, kuba9876543210 napisał:

Problem microstutteringu jest dosyc powszechny, tzn. nie tylko Ty masz z tym problem.

Ja chyba jednak poczekam z zasysaniem tego patcha... ;]

nie mam tego problemu, mi chodzi o to że tekstury czasem znikną itp. z ludźmi, samochodami etc nie mam problemu.
EFLC już jest w MM czy jednak trzeba czekać do piątku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dłuższe testy u siebie po patchu #6 i doszedłem do prostego wniosku, że ten gwałtowny drop fpsów powodują właśnie te nowe cienie. Nie sądziłem, że do tego kiedyś dojdzie, ale jestem zmuszony grać bez cieni.
Różnica jest następująca: około 16/32 fps (odpowiednio cienie wł./wył.) I to bez względu na ich poziom detali.
Nie mam pojęcia, ale wydaje mi się, że cienie chyba powinny być rysowane nie przez CPU, ale GPU. W GTA4 wszystko jest przerzucone na procek, bo karta grafiki się prawie wcale nie grzeje. Ale za to reszta detali nie ma u mnie wpływu na wydajność: anizo x4 oraz suwaki na pozycje odpowiednio 50/50/20.

Czekam niecierpliwie na EfLC - oby Cenega dziś je rozsyłała.
/edit
Oh yeah, dziś Cenega wysyła kopie PC! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2010 o 17:32, Agntx napisał:

Czekam niecierpliwie na EfLC - oby Cenega dziś je rozsyłała.
/edit
Oh yeah, dziś Cenega wysyła kopie PC! :)


Zamówiłem na gramerze...

"Status Twojego zamówienia: pakowanie i przygotowanie do wysyłki
Przewidywana data dostawy: 19.4.2010 - 20.4.2010"
FFFUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 17:17, Marcin08 napisał:

w Media mrkt w Lublinie również nie ma, natomiast powiedzieli że do wieczora mogą dostać,
jutro raczej na bank już będą...



wróciłem właśnie z miasta i odwiedziłem media m i rzeczywiście jeszcze nie ma. A nadzieja była:)
Ciekawe jak z ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

109, lub 119... innej opcji raczej nie ma... :)

a swoj,ą drogą wreszcie udało mi się ustawić GTA żeby działalo jak powinno...
nie przypuszczałem że wyłączenie cieni tak dużo daje :)
tak więc cofam narzekania na nowy patch, bo po pogrzebaniu jest całkiem w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sie nauczyłem że jak chcesz pograć w dniu premiery, kupuj w sklepie a nie w preorderze...
tylko RAZ otrzymałem przed premiera (dragon age) wiec z mojego punktu widzenia nie warto sie w to bawić, bo póxniej tylko szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 17:59, gogiell napisał:


> Czekam niecierpliwie na EfLC - oby Cenega dziś je rozsyłała.
> /edit
> Oh yeah, dziś Cenega wysyła kopie PC! :)

Zamówiłem na gramerze...

"Status Twojego zamówienia: pakowanie i przygotowanie do wysyłki
Przewidywana data dostawy: 19.4.2010 - 20.4.2010"
FFFUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

poprawiłeś mi humor ;)
tak w ogóle to nie rozumiem po co pre order skoro i tak nie dostajesz w dniu premiery.., nawet jak będzie za 120 zł w MM, to kupię , co z tego że na gram pl taniej jak muszę dorzucić na przesyłkę a potem czekać do połowy następnego tygodnia czy coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę w grę po upatchowaniu do wersji 1.0.6.0 i oprócz innego menu jakichś większych zmian nie widzę... Szkoda tylko, że po zainstalowaniu patcha spolszczenie odmówiło posłuszeństwa.
BTW.

Spoiler

Kogo zabiliście, kiedy stanęliście przed wyborem; albo Playboy X albo Dwayne? Ja zabiłem Playboya, a Wy? I pytanie dla osób, które przeszły grę 2 razy: czy ten wybór ma jakieś znaczenie na dalszy przebieg historii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

No ja też Playboya. Nie nie jestem pewien, czy to nie wpływa potem na aczika ze znajomymi, bo gdy Dwayne''a miałem na 90% to dostałem to osiągnięcie.



A, ja jutro rano zaatakuje Media i może EfLC już będzie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować