Zaloguj się, aby obserwować  
TuRaSs

GTA IV na PC - Temat Ogólny

16837 postów w tym temacie

Ja też przed momentem dostałem paczkę. W sumie się jej spodziewałem w dniu premiery. Z ceną nie było źle - dzięki zniżce 10zł na Kompanii Graczy za grę z przesyłką dałem 101zł z groszami. W sumie jeśli chodzi o pre-ordery to ich unikam, ale taki Mass Effect 2 przyszedł mi 2 dni przed premierą sklepową (z gram.pl).

Fajne jest to pudło, takie tłoczone, choć myślałem, że będzie też tekturowa obwoluta ;) Cieszy PL wersja papierów, jak i okładki. I jak zwykle babol z tyłu przy wymaganiach:
System: Windows Vista, Windows 7 SP1, XP SP3
Pamięć: 15GB RAM dla 7, Vista i XP.
Kurde, muszę dokupić jeszcze 12 GB RAMu, żeby zagrać :/

@Crew_900
Jeśli Ci tnie także bez cieni, to ja nawet nie chcę myślę, co masz za kompa. Mi wyłączenie cieni dało prawie w 100% płynną rozgrywkę - w tunelach mam nawet do 60 klatek!
I tak - jest nowy patch do EfLC - pisałem o tym parę stron wcześniej.

/edit
Heh, w środku paczki jest dodatkowa płytka z demkiem Settlers 7. Nice ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Core i5 3.20 Ghz
GeForce 9800 GTX+
4 GB DDR3 1600 Mhz Geil
Asus P7P55D LE
Corsair 650 W


Ale już naprawiłem to , tylko bez tej komendy tektury sobie migają -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Gdańskim Saturnie (Galeria Bałtycka) powiedziano mi, że dziś już nie ma co liczyć, że EfLC się pojawi. To samo w Empiku. Natomiast w Media Markt, nikt nie był w stanie jasno określić czy jest dziś możliwość zakupu dodatków u nich.

Sprawdzałem to koło 14. Może ktoś ma bardziej aktualne info? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie trzy pytania niecierpiące zwłoki dla tych, co na konsoli już grali:

1. Rozumiem, że epizody to są głównie mission-packi, a wszelkie rzeczy, typu gołębie czy skocznie zostają do zaliczenia tylko w podstawce?
2. Widzę nowe stacje radiowe i tracki w instrukcji - czy one dołączyły do głównej puli kawałków dostępnych z podstawki, czy po prostu słyszy się tylko i wyłącznie te utwory, które są w podstawce? I jak ma wpływ nowych kawałków na podstawkę?
3. Stacje radiowe są wyraźnie podzielone na dwa epizody - czyli dla TLaD i BoGT są osobne stacje i nie występują wszystkie na raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda w kwestii, gdy posiada się i podstawkę i dodatki, bo posiadam tylko add-ony, ale jest raczej podobnie.

Dnia 16.04.2010 o 16:15, Agntx napisał:

1. Rozumiem, że epizody to są głównie mission-packi, a wszelkie rzeczy, typu gołębie
czy skocznie zostają do zaliczenia tylko w podstawce?

Raczej tak. Gołębi nie widziałem, a skocznie nie chciały mi się naliczyć.

Dnia 16.04.2010 o 16:15, Agntx napisał:

2. Widzę nowe stacje radiowe i tracki w instrukcji - czy one dołączyły do głównej puli
kawałków dostępnych z podstawki, czy po prostu słyszy się tylko i wyłącznie te utwory,
które są w podstawce? I jak ma wpływ nowych kawałków na podstawkę?

Odpowiem tylko na drugie pytanie. O ile reszta stacji trzyma klimat to Vladivostok po TBoGT zmienił się bardzo mocno.

Dnia 16.04.2010 o 16:15, Agntx napisał:

3. Stacje radiowe są wyraźnie podzielone na dwa epizody - czyli dla TLaD i BoGT są osobne
stacje i nie występują wszystkie na raz?

Są wszystkie naraz. W TLaD można słuchać Vice City FM z TBoGT. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 15:38, TommyGunPG napisał:

W Gdańskim Saturnie (Galeria Bałtycka) powiedziano mi, że dziś już nie ma co liczyć,
że EfLC się pojawi. To samo w Empiku. Natomiast w Media Markt, nikt nie był w stanie
jasno określić czy jest dziś możliwość zakupu dodatków u nich.

Sprawdzałem to koło 14. Może ktoś ma bardziej aktualne info? ;)


Ja bylem przed chwila w media markt i powiedzieli, ze bedzie dopiero w poniedzialek...ehhh, moze tesco bedzie mialo na czas. widzial ktos w tesco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem się spytać ile potrzeba zapłacić za komputer, który dobrze poradzi sobie z grą GTA IV bez żadnego ścinania. Chodzi mi o jak najtańszy model. Cena może być w "mniej więcej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 17:08, Crew_900 napisał:

Komputer za 10.000 tysięcy po tym nowym patchu co wyszedł by chyba wystarczył

Już nie przesadzaj. :P Za trzy - pięć tysięcy będzie dobry komp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 16:22, gitarka napisał:

Odpowiem tylko na drugie pytanie. O ile reszta stacji trzyma klimat to Vladivostok po
TBoGT zmienił się bardzo mocno.


Właśnie wcześniej czytając instrukcję myślałem, że ktoś zrobił wtopę i pomieszał soundtracki, bo o ile w GTA4 we Vladivostok słyszeliśmy tylko ruskie kawałki, to teraz są same amerykańsko-europejskie, jak Pjanoo od Prydza, Love Takes Over od Guetty czy Weekend od Graya. A to bardzo podchodzi pod klimaty kiczowatych imprez w TBoGD; bardzo się cieszę także z Vice City FM - aż się prosiło, by go wprowadzić w tym dodatku. I jeszcze prowadzi go nie kto inny, jak Fernandez!

Dnia 16.04.2010 o 16:22, gitarka napisał:

Są wszystkie naraz. W TLaD można słuchać Vice City FM z TBoGT. :)


Spoko. Ale i tak dla zachowania klimatu w TLaD będę słuchał tylko gitarowych brzmień z LCHC albo Rock Radio :]

Jeszcze coś schrupię i zabieram się do instalacji - ciekawe, jak to będzie wyglądać: modyfikacja plików GTA4 czy jakiś osobny folder. Do zobaczenia w EfLC i Games for Windows LIVE (tag Man In Trance jakby co :P ).

@WeziWoo
Myślę, że bez problemu za około 2000 zł znajdziesz kompa, który da radę z GTA na bardzo wysokich ustawieniach w dużej rozdzielczości (do ceny nie wliczam monitora i systemu operacyjnego, bo tego ostatniego i tak się w konfigach nie wlicza [choć nie wiem, why]).

@Crew_900
Możesz popuścić sobie lekko smycz? Bo to już fajne nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 17:08, Crew_900 napisał:

Komputer za 10.000 tysięcy po tym nowym patchu co wyszedł by chyba wystarczył

eh.....
@WeziWoo
Core2Quad Q8200 2.33GHZ około 400zł po chwili szukania
Gigabyte 9800GT 1GB Ram tutaj tak mniej więcej 300-500zł
4GB Ram nie wiem ile ale raczej bardzo mało
Asus P5k Pro też mniej więcej 300-400 zł
powinno być dostępne w tym momencie bardzo tanio i ja gram na najnowszym patchu na średnich detalach płynnie.
ogółem to jakiś komp porównywalny do tego powinien dać radę.
choć w tym momencie mogą być dostępne lepsze podzespoły za tę samą cenę, ja tylko podaję przykład. czyli jakieś 1000-1500zł i powinno działać dobrze. chyba że ktoś ma znajomości to już nie wnikam, może i nawet za 1000zł ktoś mu załatwi takie części że na wysokich będzie hulać.

To jak, był ktoś w MM i widział EFLC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 17:22, Crew_900 napisał:

Na 9800 GT nie pograsz sobie na wysokich detalach w GTA co ty piszesz .

Ja mam 9800GTX+ i co najmniej średnie detale

....przecież napisałem że ŚREDNIE. w żadnym miejscu nie napisałem że będzie płynnie na takim sprzęcie na wysokich detalach...

Edit: to jest kurcze jakaś klątwa z tą pudełkową PCtową wersją GTA 4 i dodatków. nigdy nie ma w terminie. chodzi oczywiście o empiki, media markty etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do tych, co kupowali na Allegro: coś mi się wierzyć nie chce, że jest to edycja wydana przez Cenegę.
Ktoś tam dał wcześniej linka do aukcji i jak byk widać, że to edycja "to supply in UK only". Pomijając w takim przypadku brak polskiej instrukcji czy pudła, takie osoby nie mają oficjalnego supportu w PL, nie zarejestrują gry w Kompanii Graczy ani nie dostaną extrasów w stylu np. ewentualnego spolszczenia czy choćby demka Settlersów 7 na DVD w paczce, tak jak ja dostałem ;) Kupowanie kota w worku, tak, jak się sam z podstawką przekonałem na szmaciarskim Wirtusie (ale dzięki pewnej osobie ostatecznie mam PL edycję GTA4 :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 18:55, RamiroPL napisał:

Jak to się stało, że te dodatki podobno zajmują 16 gb? Na GfWL napisane jest, że TLaD
waży 4gb, a TBoGT 3 gb.

bo te na płytach nie wymagają podstawki, czyli zawierają wszystkie potrzebne pliki(pliki podstawki+dodatku) już na płycie. a wersja z GfWL wymaga posiadania podstawki bo ma tylko dane z dodatków.

Może być w sobotę dostawa czy jak już to dopiero w poniedziałek jeśli chodzi o MM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować