Zaloguj się, aby obserwować  
radeon1

Kącik fanów Half-Life 2

4433 postów w tym temacie

mam mały problem sprzętowy
gram sobie w moda Zombie Panic, ale jak zauważyłem problem dotyczy całości HL2
otóż kiedy zaczynam mówić, zakładając że mnie słychać, to mikrofon działa za głośno, a kiedy zmieniam w ustawieniach to te się nie zapisują...jak tylko kliknę zastosuj i wyjdę z menu ustawienia się resetują :/
ktoś wie o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 14:20, Beleth napisał:

mam mały problem sprzętowy
gram sobie w moda Zombie Panic, ale jak zauważyłem problem dotyczy całości HL2
otóż kiedy zaczynam mówić, zakładając że mnie słychać, to mikrofon działa za głośno,
a kiedy zmieniam w ustawieniach to te się nie zapisują...jak tylko kliknę zastosuj i
wyjdę z menu ustawienia się resetują :/
ktoś wie o co chodzi?

Zapewne masz plik config.cfg (inny dla każdej gry) ustawiony jako Tylko do odczytu. Sprawdź, jeśli jednak nie masz to...no co tu gadać, masz problem i lepiej skontaktuj się z Pomocą techniczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zmiana ustawień w steamie nic nie daje

plik config.cfg jest w porządku

na stronie pomocy technicznej steama podają same nieużyteczne informacje -_-

dodatkowo nie działa mi konsola...myślicie że reinstalka steama coś da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 16:13, Beleth napisał:

zmiana ustawień w steamie nic nie daje

plik config.cfg jest w porządku

na stronie pomocy technicznej steama podają same nieużyteczne informacje -_-

dodatkowo nie działa mi konsola...myślicie że reinstalka steama coś da?

konsolkę się włącza- w opcjach lub jeśli wolisz w samym pliku config.cfg, więc może po prostu nasz wyłączoną.
A reinstalacja na pewno pomoże...tylko nie nainstalowuj nowego Steam''a na starego tylko wywal wszytko (oprócz katalogu z twoim profilem oczywiście). Ewentualnie jeśli chcesz zachować wszytko co już ze Steam''a ściągnąłeś, wywal wszytko oprócz katalogu SteamApps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy waszym zdaniem opłaca się grać w half-life 2 z poradnikiem? Zastanawiam się czy nie zepsuje to gry, i czy grając samemu nie będę miał większej frajdy, niż jak bym grał z poradnikiem. Wydaje mi się ,że ciekawiej by było odkrywać wszystko samemu. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednie wnioski wyciągnąłeś sam. Poradnik absolutnie nie jest potrzebny, dasz radę samemu. Kiedy będziesz myślał, że się zgubiłeś pamiętaj, że Half-Life 2 jest grą dosyć liniową i nie ma jakiegoś świata pokroju Obliviona. Po prostu idź dalej :)
No i pamiętaj o uważnym śledzeniu fabuły, dialogów... Stąd największa frajda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 10:33, Norman93 napisał:

Witam. Czy waszym zdaniem opłaca się grać w half-life 2 z poradnikiem? Zastanawiam się
czy nie zepsuje to gry, i czy grając samemu nie będę miał większej frajdy, niż jak bym
grał z poradnikiem. Wydaje mi się ,że ciekawiej by było odkrywać wszystko samemu. Z góry
dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.


Moim zdaniem nie ja przeszedłem bez poradnika i było ciekawie ale za to ominąłem kilka sekretnych lokalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 10:33, Norman93 napisał:

Witam. Czy waszym zdaniem opłaca się grać w half-life 2 z poradnikiem? Zastanawiam się
czy nie zepsuje to gry, i czy grając samemu nie będę miał większej frajdy, niż jak bym
grał z poradnikiem. Wydaje mi się ,że ciekawiej by było odkrywać wszystko samemu. Z góry
dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.

Nie ma takiej potrzeby. Gra jest na tyle prosta, że można sobie poradzić bez poradnika. Pamiętaj że praktycznie wszystkie zagadki będą się opierały na fizyce, więc najczęściej trzeba będzie przenieść parę rzeczy w inne miejsce (np. cegły) lub użyć gravity guna ( o nim dowiesz się w swoim czasie).

Ja podstawkę, i dwa episody ukończyłem bez zaglądania do poradników. Nie miałem specjalnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile w pierwszej części Half-Life''a można było się jakoś zaciąć, o tyle w dwójce już raczej jest to trudne. Praktycznie zawsze jeśli się pojawi jakiś problem to jego rozwiązaniem będzie odpowiednie użycie gravity guna. Z poradnika nie ma sensu w tej grze korzystać, bo raz że nie ma w niej żadnych bardziej skomplikowanych zagadek, a dwa satysfakcja z przejścia gry jest wówczas dużo mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 10:41, Pawlo09 napisał:

\..\ ale za to ominąłem kilka sekretnych lokalizacji.


A propos sekretnych lokalizacji, pytanie:

Gdzie to jest? :P

20080621110022

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 11:00, kx22 napisał:

Gdzie to jest? :P


W lokacji gdzie na tym wysychającym jeziorku odbywasz finalną walkę z hunter-chopperem, na tej swojej łódce. Gdy go zniszczysz, jeśli pamiętasz to otwierasz takie wrota wodne by móc popłynąć dalej, do kontrolek tamy. Na lewo za tymi wrotami, w skale są dwa tunele ściekowe. Jeden z tych tuneli jest otwarty - więc sobie do niego wchodzisz, sprintem przebiegasz jakieś toksyczne goo i znajdujesz jaskinię ze "Wszystkowiedzącym Vortem".

P.S. A tak naprawdę to jego kwestie można usłyszeć też od innych Vortów jak się je trochę "pomęczy'' ;) On po prostu ma te teksty skondensowane jak mleczko dla dzieci. ^^''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 11:23, Dexter McAaron napisał:

W lokacji gdzie na tym wysychającym jeziorku odbywasz finalną walkę z hunter-chopperem,
na tej swojej łódce. Gdy go zniszczysz, jeśli pamiętasz to otwierasz takie wrota wodne
by móc popłynąć dalej, do kontrolek tamy. Na lewo za tymi wrotami, w skale są dwa tunele
ściekowe. Jeden z tych tuneli jest otwarty - więc sobie do niego wchodzisz, sprintem
przebiegasz jakieś toksyczne goo i znajdujesz jaskinię ze "Wszystkowiedzącym Vortem".


Brawo zdobywasz główną nagrodę:
Worek ziemniaków dla całej rodziny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 12:05, kx22 napisał:

Brawo zdobywasz główną nagrodę:
Worek ziemniaków dla całej rodziny :P


Jeśli młode i z sadzonym jajeczkiem, do tego z kefirkiem, to jestem happi :)

A poza tym quiz o Halfie Lajfie też już jest, i nawet to pytanko na nim było... Może tam wypróbuj swą wiedzę?? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 12:21, Dexter McAaron napisał:

A poza tym quiz o Halfie Lajfie też już jest, i nawet to pytanko na nim było... Może
tam wypróbuj swą wiedzę?? :>

E tam, tak dałem bo mi sie przypomniało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od premiery Orange Box mineło już 9 miesięcy a o trzecim epizodzie ni widu ni słychu. Jak myślicie, czemu to tak długo trwa? Wiem, że między premierami kolejnych epizodów mijał około rok, ale wcześniej mieliśmy zawsze jakieś informacje a teraz? Raptem jeden artwork o ile nawet można to tak nazwać. Wiem, że nie chcieli, aby powtórzyła się sytuacja jak z drugim epizodem, że na trailerach były pokazane rzeczy, z których ostatecznie zrezygnowali, ale no kurcze, jeśli premiera ma odbyć się jeszcze w tym roku to już na pewno są jakieś pewniaki.. Więc jak sądzicie, kiedy dostaniemy jakieś pierwsze informacje o nowym dodatku i czego się po nim spodziewacie?

Mi się wydaje, że Gordon zginie na Borealis podczas ostatecznej walki z Advisor-ami. Pokona ich używając prawdopodobnie jakiegoś urządzenia stworzonego przez Aperture Science, które odnajdzie na łodzi. Kombinat bez kontroli zacznie popadać w coraz większy chaos aż w końcu upadnie i ludzie znów będą wolni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować