Zaloguj się, aby obserwować  
radeon1

Kącik fanów Half-Life 2

4433 postów w tym temacie

Ja to w sumie juz do tej mysli przywykłem. Wzasadzie bezHl2 i Ep 1 dodatek kosztowałby tyle samo jesli dobrzesięgam pamięcią wstecz. Zatem dopóki reczywiście nie podwyższają ceny z tego powodu to już jestem całkiem spokojny. Z początku bylem zbulwersowany, bo obawiałem się właśnie wyciskania kasy, ale z zapowiedzi cenowych wynika, że generalnie to "psu ryba" :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od TF2 - jeżeli na prawdę jest taki rewelacyjny i rewolucyjny, to być może Orange Box jest wart 120 zł. Jeżeli nie i jest to po prostu kolejna wariacja nt "strzelamy po sieci z widoku fpp", to jak dla mnie te 120 zł to conajmniej o 1/4 za dużo jak na kolejny krótki dodatek do gry i kolejną strzelankę sieciową (Portala nie liczę, bo to popierdółka jest zwykła, takie rzeczy się robi i wydaje za darmo, albo jako bonus)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam się cieszę że to tylko 120 zł bo za tyle gier mogło komuś coś odbić i jeszcze podciągnąć cenę chociaż i tak przz jakiegoś... nie dało się uniknąć ponownego kupna np. HL2 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 12:28, Virus 500 napisał:

Taa u mnie też jest opóźniony , to wina tego spolszczenia .

Super... Rzecz strasznie irytuje... Chociaż przeszedłem tak całą grę, ale tylko i wyłącznie dla lepszego zrozumienia zdarzeń. Wcześniej zaliczyłem wersje po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się właśnie zastanawiam nad tymi rzeczami może ktoś mi wyjaśni :
1) Kim są nasi wrogowie ten Kombinat , to kosmici czy ludzie którym coś wszczepiono i są pod kontrolą czegoś
2)Co to jest za duży robal z kim Breen gadał
3) Czemu gra się tak zaczyna od jazdy pociągiem , w HL 1 było do wyboru dwie drogi , ale zaczniemy pracować dla G-Mana lub wysyła nas do potworów
4) Kim jest G-Man
5)Czemu świat tam tak wygląda
Kurde myślałem że wszystkiego się dowiem w Episode Two a tu piszą że będzie Epizod Trzeci ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 15:43, Virus 500 napisał:

A ja się właśnie zastanawiam nad tymi rzeczami może ktoś mi wyjaśni :
1) Kim są nasi wrogowie ten Kombinat , to kosmici czy ludzie którym coś wszczepiono i są pod
kontrolą czegoś

Ogółem kombinat to rasa nawiedzająca planety, pladrujące je i integrująca się z istotami je zamieszkującymi - tzn. przejmują nad nimi władzę. W przypadku ziemi brali ludzi i przerabiali ich na żołnierzy.

Dnia 07.10.2007 o 15:43, Virus 500 napisał:

2)Co to jest za duży robal z kim Breen gadał

Combine Advisor - bodajże szefunio tych kosmitów

Dnia 07.10.2007 o 15:43, Virus 500 napisał:

3) Czemu gra się tak zaczyna od jazdy pociągiem , w HL 1 było do wyboru dwie drogi , ale zaczniemy
pracować dla G-Mana lub wysyła nas do potworów

Bo do tego pociągu wsadził nas G-man

Dnia 07.10.2007 o 15:43, Virus 500 napisał:

4) Kim jest G-Man

Dowiemy się w Episode Two

Dnia 07.10.2007 o 15:43, Virus 500 napisał:

5)Czemu świat tam tak wygląda

Tam tzn. gdzie?

Dnia 07.10.2007 o 15:43, Virus 500 napisał:

Kurde myślałem że wszystkiego się dowiem w Episode Two a tu piszą że będzie Epizod Trzeci ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 15:43, Virus 500 napisał:

Kurde myślałem że wszystkiego się dowiem w Episode Two a tu piszą że będzie Epizod Trzeci ...

To że będzie epizod trzeci wiadomo już od dawna, tylko nie wiedomo kiedy wyjdzie. I zapewne w trzecim epizodzie dowiemy się wszystkiego, co jest niezrozumiałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 16:39, Virus 500 napisał:

A właśnie , skąd się wziął ten Kombinat i taa ogromna wieża .....


Z tego co kojarze, to po incydencie w Black Mesa w różnych miejscach na świecie pootwierały się portale, przez które dostała się m.in. ta tajemnicza rasa Kombinatu (a także inne stworzenia, bo np w drugiej części spotykamy przecież znajome "ufoludki", które tym razem są nam przyjazne :)), a ta ogromna wieża - a raczej cytadela, to nic innego jak baza wypadowa Kombinatu, w której z więzionych tam ludzi tworzeni są kolejni żołnierze Kombinatu, a masowo produkowane tam machiny bojowe. Stąd też te elektryczne ściany, które mają za zadanie uniemożliwić dostanie się buntowników do Cytadeli.

PS. Jak coś, to ja mam na sprzedaż konto z HL2+CSS+Ep1 o niezbyt wygórowanej cenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>. Stąd też te elektryczne ściany, które mają za zadanie uniemożliwić dostanie się buntowników

Dnia 07.10.2007 o 18:19, Sth`Devilish napisał:

do Cytadeli.

Elektryczne ściany są głównie po to, by zbierać surowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 19:48, Virus 500 napisał:

A po ile ?


Chyba dobrze wiesz, że forum nie służy pogawędkom i ogłoszeniom, a ja i tak już tą zasadę lekko nagiąłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kaskada rezonansowa nie otworzyła ko końca portali zrobiła to burza portali spowodowana wysłaniem rakiety w HL1. Vourdiganty w HL1 są żołnierzami kombiantu poznać to można po obręczach na rekach szyi itp. W HL2 są to wolne istoty które uciekły z Xenu przed kombinatem. Jednego sługę kombinatu możemy spotkać w HL2 na stacji (zamiata).
Combine Advisor - bodajże szefunio tych kosmitów
Trochę prawda trochę nie. Wszyscy z kombinatu tak wyglądają a nie tyko ich "szefuńcio"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2007 o 13:22, Virus 500 napisał:

Kurde ja myślałem że za tym stoi tylko jeden robal a tu jest ich sporo ! :
http://hlstory.hl2-pl.info/gfx/art/combine/ep1/combine_escape_pods.jpg
Ale dlaczego aż ich tyle w jednej cytadeli ??

Pewnie dlatego iż jeden robal by sobie nie dał rady z zarządzaniem całej planety, więc ma swoich pomocników, czyli podobnie jak jest teraz na świecie. Jest Prezydent/Premier i ministrowie do różnych instytucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować