Zaloguj się, aby obserwować  
radeon1

Kącik fanów Half-Life 2

4433 postów w tym temacie

Dnia 08.10.2007 o 20:47, Virus 500 napisał:

Hmm po pogodzie widzę że to tam gdzie trza się napocić żeby zniszczyć ten helikopter , to znaczy
tam gdzie tama prowadząca do Black Mesa East tak ?

...no przecież piszę, że Water Hazard, a po screenie widać, że to drugi etap( z uzbojonym ślizgaczem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2007 o 20:29, 13AciD37 napisał:

Winda w Black Mesa East Afaik z noclipem
Jutro po szkole nagram i wrzucę filmik


Akurat bez noclipa, który z resztą nie jest do tego potrzebny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie, ale teleport działałby o wiele sprawniej gdyby było lepsze oprogramowanie - zgadnijcie na jakim systemie pracowali... jako podpowiedź "blue screen". :)

A z ciekawych lokacji to nie można zapomnieć o tej, gdzie można spotkać lewitującego typka (mapa Black Mesa East jakby co).

20071009072731

20071009073001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jedno. W podstawce (HL2) bodajże nie było dynamicznego oświetlenia. W E1 mamy zaawansowany efekt HDR, stąd wnioskuję, że Dynamic lightings również są zaimpletowane. I tu moje pytanko, czy myślę dobrze? I jakie nowe efekty pojawią się w E2? A jakie w E3? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W HL2 i HL2 Episode One nie ma dynamicznego oświetlenia bo nie ma dynamicznych map . ale w Episode Two będzie udoskonalona wersja Silnika Source z dynamicznymi cieniami oraz oświetleniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 15:19, Virus 500 napisał:

W HL2 i HL2 Episode One nie ma dynamicznego oświetlenia bo nie ma dynamicznych map .

Może się czepiam, może się mylę ale samo dynamiczne oświetlenie to nie jest czasem to co już w pierwszym Unrealu było? Jak się mylę to z góry przepraszam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 15:51, destro177 napisał:

> W HL2 i HL2 Episode One nie ma dynamicznego oświetlenia bo nie ma dynamicznych map .
Może się czepiam, może się mylę ale samo dynamiczne oświetlenie to nie jest czasem to co już
w pierwszym Unrealu było? Jak się mylę to z góry przepraszam:)

Tak. Virusowi chodzi ło zpewne odynamiczne oświetlenie z poszerzonym zakresem jasności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 15:19, Virus 500 napisał:

W HL2 i HL2 Episode One nie ma dynamicznego oświetlenia bo nie ma dynamicznych map . ale w
Episode Two będzie udoskonalona wersja Silnika Source z dynamicznymi cieniami oraz oświetleniem


Uuu. Słabo. Czyli dobrze zrobiłem, pytając. :-) Przynajmniej będzie w E2.
BTW. Tak, chodziło o to troszkę bardziej zaawansowane niż to z Unreala. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem pytanie Virusa i postanowiłem, że do przejścia gry nie będę aktywny w tym temacie - nawet tu nie zajrzę. Bo za bardzo boję się o spoilery :P No, to do zobaczenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 20:43, Virus 500 napisał:

I co przeszedł ktoś już Episode Two ?


Premiera w Polsce 19.10.07, a zważywszy na marny odsetek ludzi pobierających gry ze Steama, to raczej wątpie :) Ale za to będzie w pełnej polskiej wersji kinowej (chociaż niestety nie obędzie się bez zgrzytów - polskie fonty w TF2 będą wyglądać na prawdę paskudnie...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę gry Valve w polskiej wersji językowej xD
Ale angielska wersja jest już dostępna od dziś i można kupić poprzez steama lub na allegro Orange Box :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 20:59, Virus 500 napisał:

Ale angielska wersja jest już dostępna od dziś i można kupić poprzez steama lub na allegro
Orange Box :)


Owszem, jest. A co do Allegro, to pewnie gość te gry ściąga za kasę, jaką mu ludzie przelewają na konto i wypala na jakichś tanich płytach CD-R, albo jest tak że on mówi "sorry, premiera opóźniona o 10 dni" :) Nie wiem czemu ludzie się aż tak zanadto Allegro sugerują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 21:14, Sth`Devilish napisał:

> Ale angielska wersja jest już dostępna od dziś i można kupić poprzez steama lub na allegro

> Orange Box :)

Owszem, jest. A co do Allegro, to pewnie gość te gry ściąga za kasę, jaką mu ludzie przelewają
na konto i wypala na jakichś tanich płytach CD-R, albo jest tak że on mówi "sorry, premiera
opóźniona o 10 dni" :) Nie wiem czemu ludzie się aż tak zanadto Allegro sugerują.

Jak widać na strponie aukcji jest to przedsprzedaż więc naturalne będzie że grę się dostanie "When it''s done" tak samo było z Dark Messiah. Zresztą, Allegro, nie Allegro, gdziekolwiek oferują przedsrzedaż(zwykle w sklepach internetowych) jest zawsze tak samo, w końcu trudno, żeby sprzedawca miał towar przed premierą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 14:03, Virus 500 napisał:

Grałem już w Episode Two i muszę powiedzieć że zmieniła się trochę gra jak to przedstawiali
w trainerach , nie ma połowy tych zdarzeń co były w trainerach .

Norma, oni tak zawsze:)
P.S. nie chodziło Ci czasem o TRAILERY? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 21:09, zadymek napisał:

Jak widać na strponie aukcji jest to przedsprzedaż więc naturalne będzie że grę się dostanie
"When it''s done" tak samo było z Dark Messiah. Zresztą, Allegro, nie Allegro, gdziekolwiek
oferują przedsrzedaż(zwykle w sklepach internetowych) jest zawsze tak samo, w końcu trudno,
żeby sprzedawca miał towar przed premierą:)


Sprzedawcy [głównie Ci więksi] bardzo często mają gry przed premierą [by je wywalić na półki równo z premierą] :).
Co więcej kilka razy były afery, że kilka egzemplarzy "wylatywało" kilka dni wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować