Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Crytek kończy z PeCetowymi exclusive'ami

88 postów w tym temacie

pepsi

Piractwo szerzące się w dziedzinie gier komputerowych zniechęciło kierownictwo studia Crytek do tego stopnia, że zrezygnowało ono z polityki wypuszczania na rynek produkcji przeznaczonych wyłącznie na PeCety. Nie oznacza to jednak, że twórcy Crysisa całkowicie odwrócą się od właścicieli komputerów osobistych.

Przeczytaj cały tekst "Crytek kończy z PeCetowymi exclusive'ami " na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się im wcale. Marna sprzedaż całkiem niezłej gry plus duże spiracenie ich najnowszego tytułu dało swoje. Można się było tego spodziewać, heh. Ja sam dodam, iż granie na PC umiera śmiercią naturalną przez wirusa zwanego "piractwem" i nic tego raczej nie zatrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podziękujmy teraz wszystkim, którzy nazywając siebie fanami różnych serii, wbijają im gwóźdź do trumny, nie kupując nigdy oryginału. I to pewnie oni będą najgłośniej płakać, gdy kiedyś się okaże, że do grania już tylko konsola została...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bo taka jest druzgocząca prawda ... piractwo było jest i będzie ... no ale co do Krajzisa na PS3 i X360 ... Crysis bez Shaderów ;O = PS 3 (jakoś pójdzie) , Crysis jako gra karciana = Xbox 360 ; ) : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marna sprzedaz byla dlatego, ze po pierwsze obietnice tworcow okazaly sie bzdura (jak kupicie najnowszego kompa, ktory bedzie w sprzedazy za pol roku, dodatkowo wesprzecie M$ kupujac Viste to bedziecie mieli lepsza grafike niz na XP). Wymagania Crysisa sa wrecz niebotyczne, super grafike zarezerwowana dla DirectX 10 mozna spokojnie osiagnac na XP z DirectX 9, a sama gra jesli chodzi o rozgrywke jest sredniawa co zreszta przyznaja sami recenzenci. Gracze wiec za ich oklamywanie dali firmie solidnego kopa. A na konsolach tez kwietnie piractwo, co mnie akurat nie cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zadowolony, bo far cry na pc grałem(a minimalnych detalach, ale grałem ^^). Teraz będę miał możność pograć w crisisa na full(czego na pc sobie nigdy bym nie pozwolił). :)

Pozostaje tylko czekać na dokładniejsze info i mam nadzieję, że będzie to na okres co najmniej jesienny, bo już niedługo MGS4 i BF:BC. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i się zacznie narzekanie na piractwo, kozioł ofiarny musi być;
gość nie może się przyznać do błędu (braku wydania na konsole) i zwala winę na piratów, gra pod względem grafiki wymiata ale tylko tyle i dlatego sprzedaż słaba choć w Polsce sporo pudełek się sprzedało; jak zawsze mało kasy, inny powód to, że ludzie się wystraszyli, że im nie pójdzie na PC przy tych wymaganiach, których nie mają już konsole,
swoją drogą ja mam edycję specjalną Crysisa, w którą nie grałem jeszcze bo mam GF4-MX440 :) ;) ;) ale już nie długo wymiana PC!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety...sami do tego doprowadziliśmy.

Moje zbiory to w 90% gry oryginalne łącznie z szalenie drogim Flight Simulatorem X, ale nie żałuje. Mogę zrozumieć jeszcze osoby, które ściągają gry kosztujące po 1XX zł (chociaż jeszcze 5-8 lat temu, taka cena to standard), ale jeżeli mamy coraz więcej extra klasyk, bestsellerów i innych wynalazków to takie postępowanie jest szczytem pazerności i głupoty.

Np: teraz do kupienia jest Saga Gothic za 21,99 zł. Przecież to mikroskopijne pieniądze w porównaniu z jakością tych wspaniałych dwóch gier.

Uważam również, że dobrze byłoby gdyby CDPROJEKT/CENEGA zgarniali jak najwięcej tytułów, bo niektóre gry innych wydawców albo przez wieki są drogie, albo znikają z półek sklepowych.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Wojmanem.

Crytek sam jest sobie winien.Piractwo piractwem ale polityka firmy polegajaca na lgarstwie i wyciaganiu od ludzi kasy na nowy sprzet pod pretekstem "lepszej jakosci" i tego typu bzdetow,konczy sie solidnym kopem od konsumenta.I slusznie.

Co do samego Crysisa,to jak dla mnie gra i tak sprzedala sie niezle,jak na przecietniaka jakim byla oraz wymagania sprzetowe ktore prezentowala.Na rozsadnym sprzecie crysisa plynnie mozna bylo w zeszlym roku odpalic w detalach mniej wiecej w polowie,a wtedy gra wcale nie zachwycala grafika bardziej niz inne fpsy z koncowki zeszlego roku.A pod katem gameplayu nic nadzwyczajnego w niej nie bylo.

Nie neguje ani istnienia ani szkodliwosci piractwa,ale nie lubie gdy firma demonizuje to zjawisko by przykryc wlasne bledy/klamstwa lub tez zwyczajne przecietniactwo swoich produkcji i ich overhyping.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, ponieważ nie kończą z PC''tami. Ale coś z PC słabo po prostu w kwestii gier ostatnio(jest w co grać, ale w stosunku do konsol to mało). Zacząłem już rozmyślać nad kupnem konsoli, chociaż, z internetem byłoby u mnie cienko(słabe łącze). A PC nie umrze, ponieważ gdyby umarł, to by piractwo na nim przestało akurat istnieć(brak nowych gier...), a na śmierć się nie zanosi(jeszcze).

Powinna powstać jakaś międzynarodowa organizacja, która by tropiła ludzi łamiących prawa autorskie, które są już najbardziej łamanym prawem w historii. ;/

EDIT: Wojman - zgadzam się, wystarczy, że przynajmniej na PC robią, to i na konsole też mogą, w końcu gra jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muhaha !
Ja pitolę (przepraszam za wyrażenie), co za propaganda...
Tak, tak, to przez piratów Crysis nie sprzedawał się tak dobrze, jak powinien... co za bzdura.
Gra sprzedawała się gorzej, ponieważ Crytek nieźle przekabacił graczy PC. Najwyższe ustawienia, cykl dnia i nocy, niektóre elementy fizyki zostały specjalnie "zablokowane", by zmusić ludzi do kupna Visty. Oczywiście, po premierze okazało się, że wystarczy wprowadzić małe zmiany w pliku konfiguracyjnym, by odblokować najwyższe ustawienia na Win XP i DX9. Swoją drogą, jakoś w Wiedźminie taki cykl dnia i nocy nie potrzebuje DX10...

Druga sprawa : schrzaniono obiecaną optymalizację. Żeby udźwignąć grę, potrzeba naprawdę potężnej machiny, zwłaszcza, jeśli chcemy obejrzeć grę na przysłowiowych pełnych detalach grafiki.

I trzecie sprawa : Gra nie była tak porywająca jak zakładano. Ot, była bardzo dobra. Ale nie rewolucyjna (przynajmniej pod względem grywalności)
A teraz cwaniaki chcą ukryć swoje błędy pod zasłoną piractwa na PC... tak jakby go nie było na konsolach (skąd filmiki z GTA 4 w internecie, parę dni przed premierą? A zbanowane konta to też nic ? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sie obrażają że gry na PC są piracone kiedy to samo dzieje się z gierkami z konsol. X360, PS niema znaczenia. Ten ruch Crytek nie jest spowodowany tym ze Crysis jest piracony tylko tym aby powiększyć sobie rynek i zarobić troche na konsolowcach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tak piractwo które usprawiedliwia to że gra jest zwyczajnie słaba, identyczna sytuacja jak z UT3. Niech producenci zrobią zmiany w personelu i niech lwia część pracowników nie pracuje nad grafiką i efektami.
A piractwo istnieje także na konsolach wiec nie sądzę żeby poprawiło to sprzedaż Crysisa.
Już dzisiaj widać efekty mulplatformingu w FPSach - niska prędkosć gry, słaby system celowania etc. Strach pomyśleć jak będzie wyglądał Crysis na konsolach gdy ma się w pamięci FarCry''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda trochę... Miejmy tylko nadzieję, że to iż kolejne tytuły Cryteka będą multiplatformowe, nie wpłynie znacząco na jakość wersji PC (gorsza grafika, sterowanie robione pod pada itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh boje sie wersji crysisa na Xboxa naprawde ... PS3 jeszcze ujdzie ale X klocek to już bedzie porażka ... niech poczekaja i wypuszczą na X720 ; ) ten tez pochodzi 2-3 lata potem juz w lepszych grach spadek fps i nie wiadomo czy sie na Crysiska 2 załapie ; ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nio tak , jak by na Xe nie było piratów, w każdym czy Pecet, czy konsolka, będą piraty. Zawsze znajdzie się ktoś kto ominie to wszystko, to tylko kwestia czasu hehhh. a i tak ta gra nie przypadła mi do gustu! ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować