Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Crytek kończy z PeCetowymi exclusive'ami

88 postów w tym temacie

W moim odczuciu decyzja twórców jest jak najbardziej dobra.

W końcu po co ograniczać się do jednej platformy, skoro po zrobieniu dajmy na to Crysisa na Playstation 3 oraz Xboxa 360 dochód firmy na pewno by się zwiększył, bo żaden konsolowiec nie pogardziłby dobrą grą. Piractwo jest głównym z mankamentów PeCetów - w przypadku konsol jest ono w znacznym stopniu mniejsze, co prawda X360 jest złamany, ale takie PS3 już nie. No cóż, pozostaje czekać na Crysisa w wersji na konsole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem graczem PC i cieszy mnie decyzja Crytec. Czekam aż studia deweloperskie naprawdę zaczną nie tworzyć gier na PC w ogóle. Jedyne dane odnoście piractwa jakie dane mi było widzieć wskazują że liczba złodziei wśród graczy sięga w Europie 90%. Innymi słowy odcięcie się od rynku PC byłoby jedynym realnym sposobem na uderzenie w te kanalie.
Jeśli te 90% jest prawdziwe to zobaczcie jak wygląda nie tyle sprzedaż co popularność Crysis - o ile pamiętam chwalili się milionem kopi w którymś momencie, a zatem w Crysis grało około 10 milionów graczy (na innych kontynentach odsetek złodziei wśród graczy to około 80% w Ameryce i grubo ponad 90% w Azji).

Ale żeby nie było, że tak się z Crytek jednoczę. Nie da się ukryć, że zastosowali chamskie zagrywki rodem ze stajni M$, które szybko zostały ominięte. Po drugie przed premierą poobcinali grę na gorsze bo zapewne EA zaczęło naciskać na szybkie wydanie produktu. No i marketing związany z wymaganiami - patrząc na wyniki ankiety sprzętowej na Steam można sobie zobaczyć, że 30-40% graczy jest w stanie uruchomić grę na średnich ustawieniach, na których i tak dobrze wygląda. To, że do maksimum trzeba mieć znacznie lepszy sprzęt niż średniak chyba nikogo nie dziwi bo stosuje się to teraz już do większości gier na PC. Assasins Creed, Legend - te gry mają znacznie wyższe wymagania niż Crysis - nie jestem ich w stanie uruchomić i osiągnąć płynną animację nawet na niskich detalach, a z Crysis nie miałem problemu na średnich. Jakoś tak jednak jest, że zaistniał termin "crysisowe wymagania" a nie "wymagania jak w Assasins Creed".

Jestem za tym, by wszyscy przestali tworzyć na PC. Naprawdę. To, że na 10 graczy, którzy nagle nie będą mieli w co grać znajdzie się tylko jeden, który za gry płaci utwierdza mnie w owym stanowisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ludzi którzy twierdzą że Crytek będzie na konsole kroił grafikę ... Jakoś Far Cry 2 który na screenach prezentuje się równie dobrze, jeżeli nie lepiej niż Crysis jest robiony na konsole i niema z tym żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem.. ta gra się sprzedała świetnie biorąc pod uwagę jej wymagania.Większość PC''otwców nie ma takiego komputera żeby uciągnąć Crysisa na maksa a uruchamiane Crysisa na niskich trochę mija się z celem biorąc pod uwagę że to jest raczej pokaz silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest bardzo dobra (91% procent na gamerankings nie wzięło się z niczego). Pamiętam takie zestawienie popularności torentów gier i Crysis był faktycznie na topie z, o ile pamiętam, 25000 pobrań dziennie. W tym zestawieniu Wiedźmin też był wysoko. Jakby mnie 25000 łebków dziennie kroiło z kasy też bym się wk... zdenerwował. Żal mi ale rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Podziękujmy teraz wszystkim, którzy nazywając siebie fanami różnych serii, wbijają im
> gwóźdź do trumny, nie kupując nigdy oryginału. I to pewnie oni będą najgłośniej płakać,
> gdy kiedyś się okaże, że do grania już tylko konsola została...

Nie wiem czy wiesz, ale piractwo na konsolach jest równie wielkie jak na PC, może tylko z tym wyjątkiem, że konsolkę do pirata musisz przerobić (koszt ok. 50 PLN) i zaassać go z sieci za pośrednictwem PC. W domu posiadam i PC i konsolkę PSP. Na PC specjalnie nie gram (po przygodzie z sieciówkami, ich nie da się piracić (nie na taka skale jak singel playery) inne gry mnie nie ciągną), na konsoli też od czasu do czasu, i zwykle w tytułu zassane z sieci.

Dlaczego tak robie, z prostej przyczyny. Jakbyś pograł trochę na PSP, zauważyłbyś że producenci cię olewają, albo idą na prościzne i okrają grę jak tylko się da, albo nie potrafią prawidłowo wyważyć poziomu gry, dopasować sterowania. W takie tytuły zwykle po ok. 1-2 godzinach odechciewa ci się grać. A cena tych gier jest taka sama, jak kilku innych tytułów, które zostały naprawdę profesjonalnie zrobione (patrz. GTA LSC, VSC; GoW:CoO; NFS MW, Carbon; GRAW,). Tyle, ze je można wymienić w top 10/20, a do dziś powstało ok. 100-150 gier (jak nie więcej). Do tego dochodzi wysoka cena gier, pewnie teraz się to zmieni po wprowadzeniu polskiego oddziału playstation, ale to i tak za późno.

Z PC takiego problemu nie ma, gry są zwykle dobrze wyważone, a jak nie to można to naprawić w łatce. Ale za to jest inny, różny sprzęt, różne wymagania. Ktoś o zdrowych zmysłach nie kupi czegoś, gdy nie ma pewności ze mu to odpali (największy plus konsol, tam wszystko co na nie stworzone ruszy), wiec jak nie ma dema, to musi zaassać pirata, a jak już go zassa to po co ma kupować oryginał?

Z drugiej jednak strony jakby piractwo miało taki wymiar jak to się Craytekowi wydaje, już dawno nie było by CDProjektu czy Cenegi. Niech chłopaki nie przesadzają, i zaczną robić gry na już istniejące o co najmniej pół roku karty graficzne, a nie na co dopiero mające powstać, bo wtedy nic dziwnego, że wydają grube miliony dolarów na grę, w którą w dniu premiery może zagrać tylko kilkaset tysięcy graczy. Zamiast bawić się w super rzeczywistość i mega efekty, lepiej skupić się na lepszej grywalności. Idea sukcesu Nintendo Wii.

> Czas na zbieranie na Playstation 3 :] w sumie granie na konsole jest wygodniejsze :]

Wygodne jest to że konsolka załącza się po 5-7 sec, wrzucasz gierkę w napęd i grasz :D

PS. Pewnie zostanę zjechany ale takie są realia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla tych wszystkich debili którzy Crysisa "zassali". Kto następny? Creative Assembly? Relic Entertainment? Gas Powered Games? Phenomic? Piranha Bytes? A może Blizzard? Ehh... To jest po prostu zatrważające jakimi idiotami potrafią być gracze... Już nawet nie chodzi do jasnej... o to żeby być "kul" i nie łamać prawa, ale po prostu wspierać rynek, wspierać firmę która wydaje gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 13:18, Darkstar181 napisał:

Druga sprawa : schrzaniono obiecaną optymalizację. Żeby udźwignąć grę, potrzeba naprawdę
potężnej machiny, zwłaszcza, jeśli chcemy obejrzeć grę na przysłowiowych pełnych detalach
grafiki.


Tu się mylisz mój drogi. Tak, wprawdzie wciąż mała liczba graczy może cieszyć się Crysisem w pełnych detalach, ale spójrz na sprzedasz sprzętu który jest go w stanie unieść... albo tak jak wspomina Crytek na listy torrentowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla Crytek''a to bardzo dobra, bo najoczywistsza, decyzja. Crysis na konsole zarobi pewnie grube miliony, a te pieniądze pozwolą na tworzenie kolejnych tytułów Far[Cry]sis i innych.
Ale dla PeCe-towych graczy to nie za dobra wiadomość. Od tej decyzji, a całkowitym odseparowaniu się firmy Crytek od PC jest mały kroczek. A jak wiemy komputery osobiste w dzisiejszych czasach jako platformy do gier są coraz gorzej postrzegane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 14:00, hallas napisał:

Jestem graczem PC i cieszy mnie decyzja Crytec. Czekam aż studia deweloperskie naprawdę
zaczną nie tworzyć gier na PC w ogóle. Jedyne dane odnoście piractwa jakie dane mi było
widzieć wskazują że liczba złodziei wśród graczy sięga w Europie 90%. Innymi słowy odcięcie
się od rynku PC byłoby jedynym realnym sposobem na uderzenie w te kanalie.


Genialny pomysł! A zamknięcie stacji benzynowych uderzy w piratów drogowych, bo nie będą mieli na czym jeździć i będzie mniej/nie będzie wcale wypadków drogowych. Trzeba je koniecznie zamknąć, to jedyne wyjście!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz a propo piractwa. Jeszcze jestem w stanie zrozumiem(choć zdaje sobie sprawę że to też złe, blebleble) gdy ktoś gry ma w du*** i traktuje je jako trzeciorzędną rozrywkę i sobie od czasu do czasu coś ściągnie. Ale jeśli ktoś spędza przy grach masę czasu... a i tak piraci... takiej osoby nie rozumiem. Czy naprawdę nie rozumie że przycina gałąź na której wspólnie siedzimy? Od dziś zero tolerancji dla piractwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ŻE CO ? PS3 nie jest złamany ? ehh.. "bo na torrentach gier nie ma " ? jest zlamany i to od jakiegoś czasu ... tak samo jak Wii ale o tym to juz kazdy wie... : (( a wracając do tematu... gdyby w Polsce się lepiej "Żyło" to i by takich sytuacji było mniej lub wcale ... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować