Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PeCetowe GTA IV bez komentarza Rockstara

105 postów w tym temacie

Dnia 30.04.2008 o 22:20, ROTFL napisał:

Śladowym mówisz? Niemal wszyscy piraci w mojej okolicy już zaopatrzyli się w magiczny
piracki zestaw Xbox360 Arcade + przeróbka, bo szkoda im kasy na dobrego procka i kartę
graficzną (a taki zestaw kosztuje ich 800 zł + czyste płyty).


Z nastu osobiście znanych mi posiadaczy tych konsol nie jest przerobiona ani jedna. W poprzedniej generacji, ci sami posiadacze konsol mieli sprzęty poprzerabiane i w zależności od platformy piracili w mniejszym bądź większym stopniu. Teraz nikomu się już nie chce z tym bawić. Jak dla mnie spadek piractwa na tej generacji konsol jest więc dość znaczny - do zera.

Zapewne nie wszędzie tak to wygląda, niemniej jednak z punktu widzenia Rockstara rynek konsolowy jest dużo ciekawszy. Polska parodia rynku gier oczywiście nie ma większego znaczenia dla takiego produktu, ale jednak. W pierwszej minucie po premierze wraz z kumplem każdy z nas wysupłał 320PLN na edycję kolekcjonerską i nie uważał, że został oszukany. A posty pecetowców liczących na "góra 130PLN, bo inaczej to będzie zdzierstwo", powinny mówić same za siebie. Dla którego rynku wolałbyś robić gry? Dla tego gdzie możesz je sprzedać tanio, czy drogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 23:28, piernickd napisał:

Ahahaha Crytek nie narzeka ze malo zarobil!? Wlasnie bardzo malo zarobil i zapowiedzial
ze wiecej exlu na PC nie bedzie!

Ciekawe czy moze miec to jakikolwiek zwiazek z przereklamowywaniem Crysisa jako REWOLUCYJNEJ gry, podczas gdy byl to "tylko" dobry fps. No i nie wspominam o wymaganiach...

Zreszta to jest fenomen, na PC juz nic sie nie oplaca, wszystko piraca, a taki Blizzard na to smarka, robi swoje i ma z tego wiecej, niz niektorzy przy sprzedawaniu sie na wszystkie mozliwe konsole + PC.
Jeszcze ktosby pomyslal, ze moze to miec zwiazek z JAKOSCIA gier... Brrr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to się R* nie dziwię przecież i tak na PC jest więcej piratów niż oryginalnych kopii a poza tym ta gra będzie miała wymagania dość duże a jak będziemy chcieli mieć wszystko na full detalach to potrzeba niezłego sprzętu już bardziej się konsole opyla kupić bo nic na niej nie tnie i wszystko w full detalach no i oczywiście taniej wychodzi
xbox 360 Arcade -około 999 zeta
PC-karta graficzna asusa EN 8800 GT (849PLN)+procek Intel Core 2 Quad Q6600 2,4 Ghz (od 550 do 900PLN) to już jest minimalnie 1399 a co z resztą sprzętu??
Konsole mają żywotność z 6 lat góra ale PC też wiecznie z tym zestawem rządzić nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 08:55, barteksuchy napisał:

Ja to się R* nie dziwię przecież i tak na PC jest więcej piratów niż oryginalnych kopii
a poza tym ta gra będzie miała wymagania dość duże a jak będziemy chcieli mieć wszystko
na full detalach to potrzeba niezłego sprzętu już bardziej się konsole opyla kupić bo
nic na niej nie tnie i wszystko w full detalach no i oczywiście taniej wychodzi
xbox 360 Arcade -około 999 zeta
PC-karta graficzna asusa EN 8800 GT (849PLN)+procek Intel Core 2 Quad Q6600 2,4 Ghz (od
550 do 900PLN) to już jest minimalnie 1399 a co z resztą sprzętu??
Konsole mają żywotność z 6 lat góra ale PC też wiecznie z tym zestawem rządzić nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barteksuchy nie przesadzaj z tą ceną GF''a 8800 GT :P bo porządną karte z tej serii można kupić za 600zł :P.
A wracając do tematu uważam, że nie zabija się kury znoszącej złote jaja tak więc R* prawdopodbnie wyda GTAIV na pc pomimo tego piractwa im się to opłaci tym bardziej, że nie muszą robić gry od podstaw a tylko konwersje więc nie pochlonie to aż tak wielkich funduszy. A pirarctwo równe zeru to jest ale na PS3 póki co :P Przecież xboxowa wersja GTA wyciekła do sieci na 6 dni przed premierą i chyba nie musze wam mówić jak była rozchwytywana :/ więc gadanie o tym że na konsolach nie ma piractwa to wielka bujda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że wyjdzie około pod koniec wakacji , niech zgadne wymagania będą piekielne ? Szczerze to ta gra mnie nie pociąga zbytnio ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym "bez komentarza" nie koniecznie musi być zaprzeczeniem :) może być całkowicie odwrotnie. Nie skomentowali bo może nie chcieli nic jeszcze mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wyjdzie. A nie mówią, żeby ludzie nie czekali na tańszą i ulepszoną oraz ładniejszą wersję na PC. Tylko kupili na konsole, a potem dodatkowo jeszcze na swoje piecyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie robili żadnej konwersji, to by powiedzieli to samo, co mówił Microsoft o Halo 3 na PC. GTA IV na PC to tylko kwestia czasu, a jęczenia konsolowców (widziałem na innych forach, po prostu śmiać się chce z tych fanboyów) o konsolowości GTA czy inne "przeciw" nic nie dadzą. Dla R* taki port to po prostu dodatkowe kilka zer na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej ale nie mówcie że piratów nie ma na konsolach. Co było kilka dni przed premierą GTA IV ? Otóż to że już była możliwa do pobrania przez różne programy. Więc nie mówcie że piractwo na konsole spadło do zera bo to jest nieprawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh... I tak czy siak, na pewno zrobią, a problemem jest tylko - kiedy? xP

btw Straszne tu narzekania są, no! ja sam postanowiłem sobie uzbierać pieniądz na konsolę, a przy tym także grać na PC. ;p

A granie na konsole jest tak naprawdę droższe niż na PC, ponieważ same konsole, może tańsze niż PC, to gry są 2-3 krotnie droższe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 10:08, lewak napisał:

Gdyby nie robili żadnej konwersji, to by powiedzieli to samo, co mówił Microsoft o Halo
3 na PC. GTA IV na PC to tylko kwestia czasu, a jęczenia konsolowców (widziałem na innych
forach, po prostu śmiać się chce z tych fanboyów) o konsolowości GTA czy inne "przeciw"
nic nie dadzą. Dla R* taki port to po prostu dodatkowe kilka zer na koncie.

Jakie będą wymagania na PC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 10:31, alien-man napisał:

Ej ale nie mówcie że piratów nie ma na konsolach. Co było kilka dni przed premierą GTA
IV ? Otóż to że już była możliwa do pobrania przez różne programy. Więc nie mówcie że
piractwo na konsole spadło do zera bo to jest nieprawda

Piractwo na konsolach jest, ale nie na taką skalę jak na PC (a na PS3 na razie w ogóle), wersja na X360 wyciekła i co? I nic, bo gra i tak bije rekordy sprzedaży:
http://www.gram.pl/news_6g3iJ,8_GTA_IV_jest_rekord_dnia_pierwszego.html
A na PC to by najwyżej padł rekord ilości ściągnięć z torrenta. Smutna prawda, ale do pecetowych piratów nie dociera to, że podcinają gałąź na której siedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować