Zaloguj się, aby obserwować  
cruzer

Komputer dla gracza za nie duze pieniadze...

28 postów w tym temacie

Konfiguracja sprzętowa komputera wcale nie nalezy do łatwych..szczególnie dlatego że w sklepach towaru az sie pólki uginaja tylko dla przeciętnego użytkownika wybór wcale nie jest łatwy.Jakieś propozycje?Tylko pamiętajcie że przeiętny uzytkownik ma też przeciętny portfel!Heh.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputer dla gracza z nieduże pięniądze nie istnieje :) Bardzo mi przykro, nie podałeś pozatem zasobności portfela tegoż przeciętnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to markowa plyta glowna i zasilacz - na tym sie nie oszczedza. Mozesz troche oszczedzic na RAM''ie kupujac powiedzmy 512MB (byle jakies firmowe).
Absolutne minimum w grafice to jakis Radek 9550 (pozniej juz tylko karty pokroju GF6600 czy R9800Pro)
Procesor powiedzmy okolo Semprona 2800+. Sa tanie. Dobra plyte pod niego dostaniesz juz za jakies 200 - 250 PLN.

Napisz cos wiecej o zasobnosci Twojego portfela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W maju 2004 roku kupiłem komputer "dla gracza" za 6 tyś. i jak dotąd nie narzekałem. Dopiero po ponad półtora roku przyszedł czas na upgrade RAM''u. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 14:03, HumanGhost napisał:

W maju 2004 roku kupiłem komputer "dla gracza" za 6 tyś. i jak dotąd nie narzekałem. Dopiero
po ponad półtora roku przyszedł czas na upgrade RAM''u. :-)


ale 6 tyś to jest troche dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 13:40, Arclight napisał:

Komputer do gier na dłużej niż rok zaczyna się od 3000 zł.

No co Ty??? Wykorzystując możliwości OC wytarczą 2000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 14:10, CH1CKEN napisał:

> Komputer do gier na dłużej niż rok zaczyna się od 3000 zł.
No co Ty??? Wykorzystując możliwości OC wytarczą 2000zł.


Można jedynie podkręcić kartę graficzną, choć od takiej za 450 zł nie wymagałbym na tym polu cudów. Zresztą osobiście uważam, że lepiej kupić droższy sprzęt, ale niepodkręcony i zrobić to dopiero, jak zajdzie potrzeba. Tańszy trzeba będzie wtedy po prostu wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - (w ramach mojej wykształcającej się nowej tożsamości ;)) - kup konsolę! ;)

Po drugie - moim zdaniem 2 tysiące w zupełności wystarczą na dobry komputer dla gracza. I to bez wykorzystywania możliwości OC. Będzie to sprzęt, na którym pograsz w - powiedzmy - prawie najwyższych detalach we wszystkie nowości. Jak długo - trudno powiedzieć. Ale historia pokazuje, że lepiej teraz kupić taki sprzęt i później upgrade''ować, niż kupować "na zapas". A w najgorszym wypadku po pewnym czasie można zrezygnować z pewnego stopnia detali i tyle. Wiecie, nie każdy musi grać zawsze w najwyższych. :)

Wspomnę jeszcze, że ja jakoś rok temu (o kurcze, to już tak długo...) za owe ~2 tysiące (hmm, no może to było trochę bliżej do 2,5... ale mniej niż 3 na pewno ;)) kupiłem Athlona 3000+ z 1GB RAM, dyskiem 80 GB i GF6600 - i jakoś do teraz nie narzekam na wydajność, ot czasem może trochę detale przykręcę.

Ale - jak już wspominałem - lepiej chyba konsolę. ;) Ja w każdym razie w PC już nie inwestuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 14:21, Domek napisał:

Ale - jak już wspominałem - lepiej chyba konsolę. ;) Ja w każdym razie w PC już nie inwestuję.


Zdrada! Na stos :].

Jeszcze pytanie czy będzie grał w strategie i shooter''y fpp (strategie chyba ngdy nie podbiją TV, a gra w np. moh na padzie to jak jedzenie zupy widelcem ;)) czy interesuja go ścigałki i "gry akcji".


Ale swoją drogą konsole mają tą zaletę, że nie trzeba sę martwić o drugie 512 ram''u, o to czy płyt główna obsługuje pci-e itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 14:21, Domek napisał:

Po pierwsze - (w ramach mojej wykształcającej się nowej tożsamości ;)) - kup konsolę! ;)


Popieram

PS2 maja premierę chyba w 2000 roku i do tej pory wychodzą na nią gry

to pomyśl, czy na kompie z 2000 roku zagrasz w jakieś nowe gierki

Pozostaje jeszcze kwestia cen, ale zawsze możesz kupić coś taniej na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsole??Bueee....Jak bym miał zamiar mieć konsole to bym tutaj nie pisał..Poza tym konsole są dla dzieci..Zaczęło się od Pegasusa czy coś tam..Konsole mnie nie interesuja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować