Zaloguj się, aby obserwować  
dudi_mati

Burnout Paradise na PC

894 postów w tym temacie

Gra jest świetna, ale nie łapię, dlaczego mam na najniższych detalach podczas wyscigow mniej FPS niż w GTAIV na średnio-wysokich detalach ... ? Wydaje się niemożliwe że tak jest, ale w burnoucie podczas wyscigow mam 7 fps, a w GTAIV podczas gry... 9-13 ! no bez jaj !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 01:17, Pernia napisał:

Gra jest świetna, ale nie łapię, dlaczego mam na najniższych detalach podczas wyscigow
mniej FPS niż w GTAIV na średnio-wysokich detalach ... ? Wydaje się niemożliwe że tak
jest, ale w burnoucie podczas wyscigow mam 7 fps, a w GTAIV podczas gry... 9-13 ! no
bez jaj !


Nie wiem czemu tak masz, u mnie jest niemal cały czas 60 fps na full detalach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 00:41, kviathus napisał:

> Wie ktoś gdzie są złomowiska? Mam już kilka aut, ale nie mogę ich zmienić...

http://faqsmovies.ign.com/faqs/document/article/847/847935/snakeeysfriex_rightdevil77_burnout_paradise_2008jan30.pdf

Masz tu mapę całego Paradise. ;) Mi się przydała do znalezienia ośmiu bilbordów i dwóch
superskoków. :)

Swoją drogą giera po prostu wymiata. Tak się wkręciłem, że już mam 80% singla (pozostało
mi bodajże 40 punktów do Elite i potem jeszcze większość rekordów ulic; skoszenia, bilbordy
i superskoki już z glacy ;)). Ta gra daje tyle frajdy, ze w głowie się nie mieści. ;)


Już znalazłem dawno, przy ponownym uruchomieniu gry złomowisko samo się włącza, BTW gra rządzi, a najbardziej w multi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostaw na razie stery od grafy i spróbuj pokombinować z czym innym. Pokombinuj ze sterownikami dźwięku, bo może to ci grę zwalnia. Ściągnij sterowniki bezpośrednio ze strony producenta płyty głównej (jeżeli masz zintegrowany dźwięk). Jak nie stery, to może sprzętowe przyspieszenie dźwięku? Wpisz w start>uruchom dxdiag i tam w zakładce dźwięk masz możliwość zmiany tego. Spróbuj zmienić i zobacz czy jest gorzej czy lepiej. Nic innego do głowy mi nie przychodzi na razie, bo skoro ilość detali nie wpływa na płynność gry, to raczej nie karta graficzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 12:31, Adam Słoma napisał:

Zostaw na razie stery od grafy i spróbuj pokombinować z czym innym. Pokombinuj ze sterownikami
dźwięku, bo może to ci grę zwalnia. Ściągnij sterowniki bezpośrednio ze strony producenta
płyty głównej (jeżeli masz zintegrowany dźwięk). Jak nie stery, to może sprzętowe przyspieszenie
dźwięku? Wpisz w start>uruchom dxdiag i tam w zakładce dźwięk masz możliwość zmiany
tego. Spróbuj zmienić i zobacz czy jest gorzej czy lepiej. Nic innego do głowy mi nie
przychodzi na razie, bo skoro ilość detali nie wpływa na płynność gry, to raczej nie
karta graficzna.


Wpływa, ale nie w znaczącym stopniu. Różnica jest max o 2 czy 3 fpsy, gram ze wszystkim wyłączonym na 800x600, a jak włączyłem AA na 4 i 1024x768 wszystko na medium to miałem w większosci miejsc tyle samo FPS, tylko czasem było troszkę wolniej ...
Sterowniki ściągałem najnowsze, bo niedawno formata miałem ( mam zintegrowany dźwięk, i mobo SIS 661FX-M7 ... może dasz linkiem ? ). Przyspieszanie sprzętowe mam na maksa. Ogólem mój PC działa wolniej od jakiegoś czasu, w codzie miałem kiedyś stabilne 60 fps, to teraz mam 25-60... z tym, że utrzymuje się zazwyczaj na pozimie 45-50 dość stabilnie... nie wiem o co chodzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 15:22, Zauri napisał:

moze go po prostu przeskanuj, albo zrob formata ?


.................................................................
Mam nadzieję że poprostu niedowidziałeś, czy chciałeś wbić sobie posta, bo napisałem, że ostatnio robiłem formata. Skanowałem system kilka dni temu. Czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję wymianę procesora i dokupienie ramu, po prostu masz za słabego kompa aby odpalić tą grę, nic z tym nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 15:44, Kraju92 napisał:

Ja proponuję wymianę procesora i dokupienie ramu, po prostu masz za słabego kompa aby
odpalić tą grę, nic z tym nie zrobisz.

LOL. Spełniam wymagania, to wymagam żeby gra działała. Nie będę się z tym paćkał, bo w czerwcu będe składał nowego kompa. A w między czasie chce pograć. Kumpel ma najsłabszego Athlona X2, 1 Gb ramu i ati X1550, i działa mu PŁYNNIE, nie wiem przy ilu FPSach, ale płynnie. I to bardzo płynnie. a ma troche procesów na karku, a ja wszystko wyłączam,....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 15:46, Pernia napisał:

> Ja proponuję wymianę procesora i dokupienie ramu, po prostu masz za słabego kompa
aby
> odpalić tą grę, nic z tym nie zrobisz.
LOL. Spełniam wymagania, to wymagam żeby gra działała. Nie będę się z tym paćkał, bo
w czerwcu będe składał nowego kompa. A w między czasie chce pograć. Kumpel ma najsłabszego
Athlona X2, 1 Gb ramu i ati X1550, i działa mu PŁYNNIE, nie wiem przy ilu FPSach, ale
płynnie. I to bardzo płynnie. a ma troche procesów na karku, a ja wszystko wyłączam,....

Moim zdaniem minimalne zawsze są zaniżone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 15:47, line's napisał:

> > Ja proponuję wymianę procesora i dokupienie ramu, po prostu masz za słabego
kompa
> aby
> > odpalić tą grę, nic z tym nie zrobisz.
> LOL. Spełniam wymagania, to wymagam żeby gra działała. Nie będę się z tym paćkał,
bo
> w czerwcu będe składał nowego kompa. A w między czasie chce pograć. Kumpel ma najsłabszego

> Athlona X2, 1 Gb ramu i ati X1550, i działa mu PŁYNNIE, nie wiem przy ilu FPSach,
ale
> płynnie. I to bardzo płynnie. a ma troche procesów na karku, a ja wszystko wyłączam,....

Moim zdaniem minimalne zawsze są zaniżone.


No, zwłaszcza przy tej grze, w której wszyscy spiewacie o super optymalizacji, a która działa mi gorzej niż GTA, w którym wogole wymagań nie spełniam? Ba, w burnoucie wychodze nawet trochę poza jeżeli chodzi o procesor i karte graficzną. I nie mów ze są zaniżone, bo tak robić nie mogą. Podali że na tej konfiguracji gra ma działać i ma działać. Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 15:52, Pernia napisał:

No, zwłaszcza przy tej grze, w której wszyscy spiewacie o super optymalizacji, a która
działa mi gorzej niż GTA, w którym wogole wymagań nie spełniam? Ba, w burnoucie wychodze
nawet trochę poza jeżeli chodzi o procesor i karte graficzną. I nie mów ze są zaniżone,
bo tak robić nie mogą. Podali że na tej konfiguracji gra ma działać i ma działać. Tyle
w temacie.

Niby tak, ale kiedyś, przy starsym kompie, w sam raz spełniałem wymagania Fable na minimum(procek też powyżej), a gra się nieco cięła na minimum.
Burek ma świetną optymalizację, ale zauważ, że grafa jest lepsza niż na konsolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 16:00, line's napisał:

> No, zwłaszcza przy tej grze, w której wszyscy spiewacie o super optymalizacji, a
która
> działa mi gorzej niż GTA, w którym wogole wymagań nie spełniam? Ba, w burnoucie
wychodze
> nawet trochę poza jeżeli chodzi o procesor i karte graficzną. I nie mów ze są zaniżone,

> bo tak robić nie mogą. Podali że na tej konfiguracji gra ma działać i ma działać.
Tyle
> w temacie.
Niby tak, ale kiedyś, przy starsym kompie, w sam raz spełniałem wymagania Fable na minimum(procek
też powyżej), a gra się nieco cięła na minimum.
Burek ma świetną optymalizację, ale zauważ, że grafa jest lepsza niż na konsolach.


no, to jak wytłumaczysz to, że ja mam lepszy sprzet niż mój kumpel, a mu działa dobrze a mi się tnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przestan ze plakac, masz do bani procesor i dobrze o tym wiesz, sam mam najslabsze x2 3800+ i ciesze sie full detalami z co najmniej 40fps`ami... ciagle sie zaslaniasz przykladem gta, nie zapominaj,ze na poczatku na konfiguracji minimalnej (czyli z GF 7900) gra miala problemy z teksturami a framerate nie przekraczal 20fps...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, to chyba tak, z reszta tak jak kazdy, czekaja nas jeszcze legendarne auta (m.in. pojazd uderzaja podobny do tego z powrotu do przeszlosci, a w dodatku lewituje :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Przyspieszanie sprzętowe mam na maksa.

A próbowałeś je zmniejszać, albo wyłączyć?

Strona sis ze sterami http://www.sis.com/download/ wybierasz system, potem audio driver i do twojej płyty idą stery SIS7012. Odinstalowujesz te stery co masz (w przypadku gdyby ci się resetował komp podczas odinstalowywania, odinstaluj go w trybie awaryjnym) i zainstaluj te stery. Wiem że są stare, ale i twoja płyta do najnowszych nie należy, a ja kiedyś z SiSem też miałem dźwiękowe problemy i te stery mi pomogły.

Sorki że dopiero teraz odpisuje, ale w pracy dzisiaj urwanie głowy miałem......... ale za to wcześniej do domku się urywam:)
Cheers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 19:06, Zauri napisał:

z tego co wiem, to chyba tak, z reszta tak jak kazdy, czekaja nas jeszcze legendarne
auta (m.in. pojazd uderzaja podobny do tego z powrotu do przeszlosci, a w dodatku lewituje
:D)


No właśnie nie wiem, bo czytając newsy na Criteriongames.com i zaglądając w dodatki wszędzie pisze że będzie możliwy do kupienia...Ciekawe też co z nową wyspą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 16:02, Pernia napisał:

no, to jak wytłumaczysz to, że ja mam lepszy sprzet niż mój kumpel, a mu działa dobrze
a mi się tnie ?

Wiesz no, ciężko mi jest cokolwiek powiedzieć jeśli nie widzę konfiguracji. Twój kumpel może mieć od ciebie kartę lepszą, a reszta jest gorsza. U ciebie może komp jest zamulony, może stery przestarzałe? U mnie działa wybornie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować