Zaloguj się, aby obserwować  
Revanchist

Indiana Jones - Temat Ogólny

320 postów w tym temacie

Wiecie, ja czytałem że Ford chciał wziąć udział w kolejnej części Indiany Jonesa, ale twórcy chcieli zrobić z tego trylogię (końcowa scena z "Ostatniej Krucjaty" - zachód słońca, miał być świetnym zakończeniem) i Harrison zagroził że jeśli nie zrobią nowego IJ w najbliższym czasie to on już nie zgodzi się zagrać (chyba mówił że jeśli w ciągu 20 lat tego nei zrobią, to potem się już nie zgodzi). O Forda się nie martwię - trochę się zestarzał, ale nadal daje rade - to naprawdę świetny aktor :)

Tak w ogóle polecam oficjalną stronkę o Indianie Jonesie (eng): http://www.indianajones.com/site/index.html

Jest tam też oficjalny sklep z gadżetami - zgadnijcie co zamówiłem ? ^^ Fedora ! FTW :D I nie tylko, jak paczka przyjdę to dam fotki jakieś ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 11:26, Wodzasty napisał:

Jakby nie patrzeć to my, wówczas piękni i młodzi, byliśmy docelową widownią filmów spod
znaku kapelusza i bicza...:)

Dokładnie...a że faceci nigdy ponoć nie dorastają ;)
Pamiętam jak mając jakieś 10 lat wycinałem z gazet każde info czy mini obrazek o Indianie ;)

Dnia 15.05.2008 o 11:26, Wodzasty napisał:

GeoT -> dorzuciłbym Świadka, Wybrzeże moskitów i Pracującą dziewczynę - Ford
bardzo starał się o zróżnicowane role... Co z tego, kiedy z czasem zaczął grywać w gniotach
pokroju Air Force One...

pełna filmografia dla zapominalskich (w końcu wiek się kłania ;) ) i ciekawskich.
http://harrison.ford.filmweb.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 11:37, Outlander-pro napisał:

Jest tam też oficjalny sklep z gadżetami - zgadnijcie co zamówiłem ? ^^ Fedora ! FTW
:D I nie tylko, jak paczka przyjdę to dam fotki jakieś ^^


Burżuj! :P

A tak na poważnie: ile wynosi kompletna suma w przeliczeniu na naszą walutę? I jak wygląda w przypadku kapeluszy rozmiarówka? Nie mam pojęcia jaką wielkość miałbym zamawiać przy napływie kasy... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o nowym wydaniu DVD i zmyłkowym napisie "AVAILABLE FOR THE FIRST TIME" ?
A wydanie Kolekcjonerskie 4xDVD to co ? Jest ono zdecydowanie lepsze i ze zdecydowanie większą ilością dodatków. Całą BONUS DVD wypełniają materiały dodatkowe i naprawdę warto mieć ją w kolekcji. Zawarto tam masę wywiadów, unikatowych zdjęć z planu i ciekawostek min.: Pierwotnie Indianę miał grać Tom Selleck ale (na szczęście) podpisał kontrakt na serial Magnum.

20080515114313

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ford mówił, że jeżeli daliby rolę Jonesa innemu aktorowi, to nawrzucałby Lucasowi i Spielbergowi zanim by ich zabił ;).
Evil Khan--->Jako ciekawostkę podam, że Indiana Jones jest stylizowany na filmy klasy B ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2008 o 11:45, lordfett napisał:

Burżuj! :P

Hehe :P

Dnia 15.05.2008 o 11:45, lordfett napisał:

A tak na poważnie: ile wynosi kompletna suma w przeliczeniu na naszą walutę? I jak wygląda
w przypadku kapeluszy rozmiarówka? Nie mam pojęcia jaką wielkość miałbym zamawiać przy
napływie kasy... ;P


Zamawiałem ten kapelusz: http://shop.indianajones.com/catalog/product.xml?product_id=414974;category_id=;pcid 1=;pcid2=

Jest podane jak wybrać dobry rozmiar - wystarczy zmierzyć sobię głowę (tylko trzeba pamiętać że to w calach :P)
Oprócz kosztów kapelusza trzeba doliczyć koszt wysyłki, który do Polski wynosi ~41$ z tego co pamiętam.
Dlatego zaszalałem i kupiłem jeszcze pare rzeczy ^^
3 koszulki, bat i pistolet (a co, będzie na Halloween czy coś xD).
Dolar stoi teraz ~2,20zł więc imho nawet się opłaca kupić :)
Ogólnie polecam przejrzeć co ma sklep na stanie: naprawdę fajne rzeczy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

----Trivia----
Ten kapelusz to popularny w pierwszej połowie ubiegłego wieku model Fedora, noszony przez gangsterów i bohaterów czarnych kryminałów.

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciekawostek

Dnia 15.05.2008 o 11:47, Evil Khan napisał:

min.: Pierwotnie Indianę miał grać Tom Selleck ale (na szczęście) podpisał kontrakt na
serial Magnum.


Był jeszcze Nick Nolte, dopiero potem zaproponowano rolę Harrisonowi Fordowi. Poza tym na poczatku żadne studio nie chciało się podjąć nakręcenia filmu. W końcu zgodził się Paramount planując ten film jako produkcję niskobudżetową (!). Na szczęście nakręcono film (po trzykrotnym przekroczeniu budżetu) i film okazał się hitem a koszta zwróciły sięz nawiązką ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 13:06, Skywalker560 napisał:

Trzykrotnym?! Steve nakręcił go w 73 i za 18 mln dolarów (a budżet mieli 20 mln). Coś
te Twoje informacje są niekompetentne ;).


To że nakręcił film w 73 dni, to wiedziałem, ale mam tu w swoim źródle (czytaj: gazetka Hit! z Cinema City xD) jest napisane że przekroczono budżet 3 razy. Może nie mam racji, może mam i to Ty jej nie masz ;>
Ale w 73 dni to niezły czas ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje źródło to Film i jest pewne, bo jak Stevie mógł przekroczyć 20 mln budżet aż trzy razy, gdy oszczędzał na czym się da, a wydał na film jedynie te 18 mln? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 13:49, Skywalker560 napisał:

Moje źródło to Film i jest pewne, bo jak Stevie mógł przekroczyć 20 mln budżet aż trzy
razy, gdy oszczędzał na czym się da, a wydał na film jedynie te 18 mln? ;)


Dobra, dobra skoro jesteś pewny ... chociaż może na początku nie zaplanowali 20 mln ? Może najpierw było mniej, dopiero później go zwiększyli ? =)

Ps: kombinuję z layem do GS''a w klimacie Indiany, ale słabo mi idzie xD W ogóle się na tym nie znam. Muszę jakąś ramkę mieć na nick bo nic nie widać. Chyba że inne tło wezmę, ale to jest fajne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 14:01, Outlander-pro napisał:

Dobra, dobra skoro jesteś pewny ... chociaż może na początku nie zaplanowali 20 mln ?
Może najpierw było mniej, dopiero później go zwiększyli ? =)


Nie, od początku planowano budżet 20 mln by nie wyszedł z tego filmu pretensjonalny gniot.

Dnia 15.05.2008 o 14:01, Outlander-pro napisał:

Ps: kombinuję z layem do GS''a w klimacie Indiany, ale słabo mi idzie xD W ogóle się
na tym nie znam. Muszę jakąś ramkę mieć na nick bo nic nie widać. Chyba że inne tło wezmę,
ale to jest fajne :P


Też myślałem nad takim layem, ale moje umiejętności posługiwania się programami graficznymi nie wystarczają do takich zadań ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2008 o 14:06, Skywalker560 napisał:

Nie, od początku planowano budżet 20 mln by nie wyszedł z tego filmu pretensjonalny gniot.


Chyba mogę się z Tobą zgodzić. Poszukałem trochę w necie i nie znalazłem niczego o przekroczeniu budżetu ;)

Dnia 15.05.2008 o 14:06, Skywalker560 napisał:

Też myślałem nad takim layem, ale moje umiejętności posługiwania się programami graficznymi
nie wystarczają do takich zadań ;).


Wiesz, wielkiego talentu mieć nie trzeba :P Ja w ogóle nie użyłem żadnego programu (nawet painta) tylko mocno kombinowałem z opcjami GS''a i jakoś wyszlo, jestem nawet z siebie zadowolony (teraz już widać napis "outlander-pro, przewodniczący" itepe). Poza tym zawsze można eksperymentować ;] Na razie skończyłem, może dam jeszcze pare poprawek później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 14:20, Outlander-pro napisał:

Chyba mogę się z Tobą zgodzić. Poszukałem trochę w necie i nie znalazłem niczego o przekroczeniu
budżetu ;)


Nie chyba, tylko na pewno ;).

Dnia 15.05.2008 o 14:20, Outlander-pro napisał:

Wiesz, wielkiego talentu mieć nie trzeba :P Ja w ogóle nie użyłem żadnego programu (nawet
painta) tylko mocno kombinowałem z opcjami GS''a i jakoś wyszlo, jestem nawet z siebie
zadowolony (teraz już widać napis "outlander-pro, przewodniczący" itepe).


Wiem, widziałem ;). Ale ja czegoś takiego nie lubię, miałem podobne layouty kiedyś i szybko pozmieniałem, chciałbym zrobić coś takiego jak Lesz3yk - layout oparty o Tomb Raider Legends ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2008 o 14:22, Skywalker560 napisał:

Nie chyba, tylko na pewno ;).

To może chodziło o inny film ? No nieważne, wiem już że budżet był 20mln co do "Poszukiwaczy..."

A najnowszy ma mieć budżet chyba 125 mln dolarów. Sporo, sporo, ciekawe ile film zarobi :>

Dnia 15.05.2008 o 14:22, Skywalker560 napisał:

Wiem, widziałem ;). Ale ja czegoś takiego nie lubię, miałem podobne layouty kiedyś i
szybko pozmieniałem, chciałbym zrobić coś takiego jak Lesz3yk - layout oparty o Tomb
Raider Legends ;).


W jakim sensie nie lubisz ? Niestety Lesz3yk nie ma już tego layoutu o którym mówisz, więc nie wiem o jaki Ci chodzi. Teraz ma klasyczny, początkowy lay. Ja tam często layów nie zmieniam - to jest mój trzeci w historii GS''a ;] Jakby co to jestem gotów słuchać uwag, chociaż i tak to pełna amatorka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 14:37, Outlander-pro napisał:

A najnowszy ma mieć budżet chyba 125 mln dolarów. Sporo, sporo, ciekawe ile film zarobi
:>


Na pewno dużo, Indiana Jones to film kultowy, więc magia tytułu przyciągnie widzów. Poza tym te 120 (nie 125 raczej, zresztą nie ma różnicy ;)) to nie jest tak dużo w porównaniu z np. Saharą, której budżet to 160 mln ;).

Dnia 15.05.2008 o 14:37, Outlander-pro napisał:

W jakim sensie nie lubisz ? Niestety Lesz3yk nie ma już tego layoutu o którym mówisz,
więc nie wiem o jaki Ci chodzi. Teraz ma klasyczny, początkowy lay. Ja tam często layów
nie zmieniam - to jest mój trzeci w historii GS''a ;] Jakby co to jestem gotów słuchać
uwag, chociaż i tak to pełna amatorka ;)


A ja to często robię, a nie lubię w takim sensie, że mało w tym mojego wkładu albo po prostu często nie pasuje (mi czy do gramsajta ;)), choć od tego zaczynałem ;). No, ale zakończmy offtop ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 14:48, Skywalker560 napisał:

Na pewno dużo, Indiana Jones to film kultowy, więc magia tytułu przyciągnie widzów. Poza
tym te 120 (nie 125 raczej, zresztą nie ma różnicy ;)) to nie jest tak dużo w porównaniu
z np. Saharą, której budżet to 160 mln ;).


No to, to jasne, film zarobi wiele, pozostaje pytanie: jak wiele ? ^^ Film kultowy, każdy stary fan będzie chciał wiedzieć jak wyszła najnowsza część, a młodsi widzowie będą mieli okazje może poznać Indianę od tego filmu. Na pewno odniesie sukces :>
No i oczywiście są filmy które miały większy budżet ale i tak liczy się efekt ^^ A Sahara fajny film.

Dnia 15.05.2008 o 14:48, Skywalker560 napisał:

A ja to często robię, a nie lubię w takim sensie, że mało w tym mojego wkładu albo po
prostu często nie pasuje (mi czy do gramsajta ;)), choć od tego zaczynałem ;). No, ale
zakończmy offtop ;).


Hmm, teraz jest 100% mojego wkładu w ten lay ;P A ten co teraz wyszedł nie uważam za taki zły - tekst po lewej, Indy po prawej :D No ale koniec OT :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 15:14, Outlander-pro napisał:

No to, to jasne, film zarobi wiele, pozostaje pytanie: jak wiele ? ^^ Film kultowy, każdy
stary fan będzie chciał wiedzieć jak wyszła najnowsza część, a młodsi widzowie będą mieli
okazje może poznać Indianę od tego filmu. Na pewno odniesie sukces :>


Mam nadzieję, że tak. Szkoda, że nie wiadomo co z Jurassic Park IV, a ten film też przyniósłby przynajmniej dobry zysk, tak jak np. trójka. Dobrze, że chociaż nowy Indy jest w dobrych rękach...

Dnia 15.05.2008 o 15:14, Outlander-pro napisał:

No i oczywiście są filmy które miały większy budżet ale i tak liczy się efekt ^^ A Sahara
fajny film.


Nie wiem, nie oglądałem, ale widzę w tym jedynie próbę zdyskontowania sukcesu Indy''ego/jazdę po nośnym temacie/Penelope Cruz ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 15:23, Skywalker560 napisał:

Mam nadzieję, że tak. Szkoda, że nie wiadomo co z Jurassic Park IV, a ten film też przyniósłby
przynajmniej dobry zysk, tak jak np. trójka. Dobrze, że chociaż nowy Indy jest w dobrych
rękach...

Hmm Jurassic Park, mogliby, chociaż wiesz, nie zawsze da się wymyślić ciąg dalszy, albo czasem nie do końca się opłaca czy coś :> Zawsze to inne filmy się porobi. A co do tego co mówiłem wcześniej (że Harrison chciał by się pospieszyli z tym nowym IJ) to powiedział konkretnie Ford że jeśli nie zdecydują się na nowego IJ do 2008 roku to żadne pieniądze go nie przekonają do powrotu. Na szczęście mamy nowego Indy''ego już niebawem ^^

Dnia 15.05.2008 o 15:23, Skywalker560 napisał:

A Sahara fajny film.
Nie wiem, nie oglądałem, ale widzę w tym jedynie próbę zdyskontowania sukcesu Indy''ego/jazdę
po nośnym temacie/Penelope Cruz ;].


Wbrew pozorom nie naśladuje to Indianę Jonesa (chociaż widziałem takie zapowiedzi "Nowy Indiana Jones" itepe) to jest to dobry film przygodowy z dobrą obsadą który ogląda się dość lekko. Główny bohater nie przypomina Indyego, jest raczej zawiadaką że tak powiem :> Film ogólnie polecam, ale raczej nie czerpie z IJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować