Zaloguj się, aby obserwować  
Revanchist

Indiana Jones - Temat Ogólny

320 postów w tym temacie

Cała seria z Indianą jest naprawdę extra, ale w każdym z 3 części jest tyle absurdów, że głowa mała (zwłaszcza część 1 i 3). Zaczynając od tego, że niektóre zdarzenia nie miały prawa mieć miejsca (niemiecka AfricaKorps w latach 30., Indi z radzieckim RPG-7 z lat 60.) poprzez duże błędy merytoryczne (mapa Europy z części pierwszej) kończąc na niezłej fantazji autorów (samolot z 1. części, który nie powstał do końca wojny). Ale żeby nie było, że film mi się nie podobał. Podobał mi się ale czasem aż zęby bolały.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 23:14, Union Pacific napisał:

"Dobry duchu renowacji, daj nam siły po libacji" xD W starej wersji ten tekścik był nieco
inny. Ale Indy i jego ojciec wymiatają! Oglądałem to po raz n-ty i dalej mnie śmieszył.


Rzeczywiście tekst był inny, mam gdzieś u siebie ten film na VHS, stary strasznie i tam pamiętam tłumaczenie było inne. Też oglądałem ten film po raz n-ty, ale to się po prostu nie nudzi :P Sean Connery pokazał na co go stać ;) A na jednym z plakatów promocyjnych do filmu był mniej więcej taki slogan:
"Indiana Jones powraca .... i tym razem zabiera ze sobą tatę" :)

I taki cytat:
HENRY
You doltl Do you think that my son would be that stupid that he would bring my Diary all the way back here?

...

You didn''t, did you?
You didn''t bring it, did you?

INDY
Well, uh...

HENRY
You did!!

INDY
Look, can we discuss this later?

HENRY
I should have mailed it to the Marx Brothers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz dzisiaj widziałem film z Indianą na jedynce - bardzo mi się spodobał. Zawierał wszystko co najlepsze w filmach przygodowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A głupi Indy wziął notes xD

Indy "- Pff, akurat. Wyprzedza was o 2 dni, a to więcej niż mu potrzeba. Ma przyjaciół w każdym mieście stąd aż do Sudanu. Zna 12 języków, zna wszystkie miejscowe zwyczaje. Wtopi się w tłum i nigdy go nie odnajdziecie. Przy odrobinie szczęścia może już znalazł Graala.-"
Po jakimś czasie:
Henry "- Mówiłeś, że zna 12 języków..."
Indy " Żartujesz, Marcus zabłądził kiedyś we własnym muzeum" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 23:32, Union Pacific napisał:

A głupi Indy wziął notes xD

Indy "- Pff, akurat. Wyprzedza was o 2 dni, a to więcej niż mu potrzeba. Ma przyjaciół
w każdym mieście stąd aż do Sudanu. Zna 12 języków, zna wszystkie miejscowe zwyczaje.
Wtopi się w tłum i nigdy go nie odnajdziecie. Przy odrobinie szczęścia może już znalazł
Graala.-"


Eee przepraszam ? Czy ktoś tu mówi po angielsku ? Lub chociaż w starożytnej grece ? Nie dziękuję pani jestem wegeterianinem ... nie dziękuję ... Sallah ! xD

Dnia 17.05.2008 o 23:32, Union Pacific napisał:

Po jakimś czasie:
Henry "- Mówiłeś, że zna 12 języków..."
Indy " Żartujesz, Marcus zabłądził kiedyś we własnym muzeum" xD


Wymiatający cytat xD albo na końcu Marcus mówi
"Dalej za mną ! Znam drogę !"
Poczym prawie spada z konia i gna na złamanie karku xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach, czekało się na ponowne zobaczenie "Ostatniej Krucjaty" czekało...
Jak zwykle świetny popis aktorski, tandem Connery i Ford to po prostu mistrzostwo!
2 z wpadek, wymienione przez mateuszaprymę przuyważyłem, ale co do reszty...naprawdę nie wiedziałem.
Swoją drogą kilka ciekawych samochodów w "Krucjacie..." wystąpiło.

Z cytatów,pamiętam ten,choć z nieco innego tłumaczenia.. (może być niedokładnie i to bardzo, ale sens zachowany)

Indy: "Samoloty na 11-stej"
Henry: <wyciąga swój zegarek> "Jest już trzecia" xD


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 23:39, Outlander-pro napisał:

Eee przepraszam ? Czy ktoś tu mówi po angielsku ? Lub chociaż w starożytnej grece ? Nie
dziękuję pani jestem wegeterianinem ... nie dziękuję ... Sallah ! xD

"Biedny Marcus" :D

..."- Dyrektor miejscowego muzeum starożytności zaprasza pana do siebie
- Sługa uniżony. Nie wiedziałem, że jestem tu tak szeroko znany...
- Tutaj nie ma muzeum.
- Czy mogę prosić o papiery??
- Papiery? Oczywiście! Uciekaj.
- Yyy...
- Proszę, dzisiejsza gazeta, właśnie przeczytałem hehe. Uciekaj"
- Eee... powiedziałeś....
- Uciekaj!!! (ryp szwabowi xD)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 23:45, Union Pacific napisał:

"Biedny Marcus" :D


Hehe, dokładnie :D Po prostu humor w IJ jest obłędny :>
Ta scena z gazetą rozbraja mnie za każdym razem xP
Jeszcze fajne było jak Jones udawał znawcę sztuki by dostać się do zamku :D
Albo
"-Junior muszę Ci coś powiedzieć...
-Nie czas na sentymenty, powiesz mi jak stąd wyjdziemy ...
-Podłoga się pali !"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zauważyłeś pewną ciekawostkę? :D Jak w katakumbach pod biblioteką była scena, gdy Elza i Indy znaleźli rysunek Arki Przymierza rozległa się muzyka taka sama jak właśnie w "Indiana Jones i Poszukiwacze zaginionej Arki"? :D Ja to od strzała wypatrzyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 00:01, Union Pacific napisał:

A zauważyłeś pewną ciekawostkę? :D Jak w katakumbach pod biblioteką była scena, gdy Elza
i Indy znaleźli rysunek Arki Przymierza rozległa się muzyka taka sama jak właśnie w "Indiana
Jones i Poszukiwacze zaginionej Arki"? :D Ja to od strzała wypatrzyłem.


Ano była przez chwilkę, ale Raider''s March to znak serii pojawia się w każdej części :> Ale dobre gdy Elza pokazuje mu rysunek to on mówi tylko "taa, wiem ..."
W końcu sam odnalazł Arkę xD Dlatego taki znudzony głos miał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ostatnia krucjata" wymiata ;). Humor sytuacyjny i dialogi pierwsza klasa! Dobra była scena na sterowcu z biletami ;), albo z tym głupim niemieckim pilotem który wleciał w tunel ;). Mam nadzieję, że humor będzie jednym z najmocniejszych elementów "Kryształowej Czaszki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh oprócz kapelusza, zamierzam kupić jeszcze parę innych rzeczy, chociażby torbę. Nie wiem czy kogokolwiek to interesuję, ale znalazłem stronę gdzie można nabyć replikę torby Mark VII którą miał Indy zawsze nosił przy sobie: http://magnolic.ipower.com/catalog/product_info.php?cPath=23&products_id=66&osCsid=5 ec2c9942ae3b2cf14afa45a6ed50a5f

Ogólnie wygląda wypas, nie tylko by udawać Indyego, ale nawet na codzień można by z nią chodzić. Kształt, wygląd itepe ma taki jak oryginał, jest tylko inny rozkład kieszeni. W każdym razie zamierzam takie cacko się kupić :P

Zarejestrowałem się także na polskiej stronce o Indym, nie wiem czy ktoś przebywa na tamtejszym forum, w każdym razie jestem też tam :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 16:30, Outlander-pro napisał:

Zarejestrowałem się także na polskiej stronce o Indym, nie wiem czy ktoś przebywa na
tamtejszym forum, w każdym razie jestem też tam :


Mozesz podac linka? (jak regulamin pozwala).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2008 o 17:41, 666Alucard666 napisał:

Mozesz podac linka? (jak regulamin pozwala).


Nie wiem, chyba podpadałoby to pod reklamę albo ogłoszenie. Wpisz po prostu w wyszukiwarce indiana jones i wyskoczy Ci link do polskiej strony ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie "Ostatnia krucjata" to najlepsza część serii! Świetne połączenie filmu przygodowego z elementami komedii. Oprócz wymienionych przez was dialogów mnie rozśmieszyła rozmowa Indy''ego z rycerzem. Nie pamiętam jak to dokładnie brzmiało, ale jakoś tak:
-Przecież to 700 lat!
-No trochę sobie poczekałem. :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 17:54, mika818 napisał:

Ja też uważam, że "ostatnia krucjata" jest najlepsza! Dwie poprzednie części też są niczego
sobie. Ciekawe jakie będzie "Królestwo Kryształowej Czaszki"

Mam nadzieję, że podtrzyma to co wniosły poprzednie części, ale przekonamy się już za cztery dni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2008 o 18:02, deif33 napisał:

Mam nadzieję, że podtrzyma to co wniosły poprzednie części, ale przekonamy się już za
cztery dni. :)


Przed chwilą przeczytałem że w necie można znaleźć już pierwsze recenzje nowego Indiany który został pokazany na festiwalu w Cannes. Podobno opinie są entuzjastyczne a w filmie jest "jeszcze większa dawka humoru".
Sam czytać recenzji nie zamierzam :P Wolę samemu obejrzeć film, bez wcześniejszego czytania recenzji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2008 o 18:10, Outlander-pro napisał:


Przed chwilą przeczytałem że w necie można znaleźć już pierwsze recenzje nowego Indiany
który został pokazany na festiwalu w Cannes. Podobno opinie są entuzjastyczne a w filmie
jest "jeszcze większa dawka humoru".
Sam czytać recenzji nie zamierzam :P Wolę samemu obejrzeć film, bez wcześniejszego czytania
recenzji :D


ja tez wolę najpierw oglądnąć film. Nie chce sobie psuć niespodzianki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oglądałem wczoraj na TVP i była scena gdzie znaleźli ten duży X na podłodze biblioteki. bardzo ciekawe że po rozwaleniu kawałka podłogi duży X nagle zniknął. pozostał tylko otaczjaący go kwadrat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować