ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2010 o 18:29, colin321 napisał:

No to masz problem... Zobacz swojego e maila powinna Ci przyjść prośba o przesłanie zdjęć

> z cd keyami gier.

Jak narazie nic na maila mi nie przychodzi ale jedno mnie nie pokoi

Stosujemy zasade zerowej tolerancji dla jakichkolwiek naruszen umowy subskrybenta Steama i zasad postepowania online - blokujemy na stale wszystkie konta w posiadaniu uzytkownika za którekolwiek z nastepujacych przewinien:

Kopiowanie, sprzedawanie lub wymienianie kont

Obejmuje to wystawienie konta lub CD Keya (jesli fizyczny klucz CD nie jest podawany) w serwisie aukcyjnym lub na forum dyskusyjnym.

Jako że CSa, CSS i L4D2 nabyłem właśnie poprzez podany mi klucz... no to mogę mieć z tym mały problem o ile poprawnie to interpretuję.

Mam nadzieje że cała ta sytuacja to tylko wynik konserwacji serwerów, oby wszystko działało poprawnie po postawieniu ich spowrotem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 18:50, Alehor napisał:

Mam nadzieje że cała ta sytuacja to tylko wynik konserwacji serwerów, oby wszystko działało
poprawnie po postawieniu ich spowrotem :D

Śmiem wątpić. Twoje konto zostało wyłączone, konserwacja serwerów raczej nic do tego nie ma. Jeśli kupiłeś na allegro czy innym ebayu cdkeya to złamałeś zasady użytkowania Steama. Musisz liczyć się z konsekwencjami - wyłączeniem konta w razie wykrycia. Nic z tym nie zrobisz, czeka cie kupno nowych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 20:41, meJKu napisał:

Nic z tym nie zrobisz, czeka cie kupno nowych gier.


Sweet wieloletnie konto i blisko 40 gier prawdopodobnie poszło się dymać. Przeliczając że połowa z nich to kupowane premierówki za 100zł+ no to nie wesoło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 21:23, Crew_900 napisał:

Pisz do Valve i domagaj się wyjaśnienia



Już dawno to zrobiłem, ale na forach ludzie którzy spotkali się z podobnymi sytuacjami piszą że ciężko doczekać się odpowiedzi nawet jeśli wyśle sie skany CD-keyi itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno ? ;p A pisałeś. że te problemy masz po tej przerwie
No i czy wysłałeś im też zdjęcia skanów. Jak dzisiaj to zrobiłeś to poczekaj parę dni, a jeżeli nie odpiszą a ty nie masz nic na sumieniu to załóż sprawę przeciwko Valve ;p
Duże szanse są, że wygrasz bo masz pudelka itp ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2010 o 21:35, Alehor napisał:


Już dawno to zrobiłem, ale na forach ludzie którzy spotkali się z podobnymi sytuacjami
piszą że ciężko doczekać się odpowiedzi nawet jeśli wyśle sie skany CD-keyi itp


A to dziwne :) kumplowi w ten sam dzień dali odpowiedź i umożliwili dostęp do własnego konta. Być może wszystko wróci do normy lada dzień. Ja się cieszę bo u mnie wszystko w jak najlepszym porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 21:44, ArkStorm napisał:

Ja się cieszę bo u mnie wszystko
w jak najlepszym porządku.


Ehh, zazdroszcze. Problem w tym że jak na złość skaner odmawia mi współpracy, po za tym częsć key;'' mam alei brakuje mi CD keyi do 3 gier z czego 2 zakupiłem dość niedawno, reszte zakupiłem bezpośrednio z platformy steam lub otrzymalem giftem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2010 o 22:00, Alehor napisał:

Ehh, zazdroszcze. Problem w tym że jak na złość skaner odmawia mi współpracy, po za tym
częsć key;'' mam alei brakuje mi CD keyi do 3 gier z czego 2 zakupiłem dość niedawno,
reszte zakupiłem bezpośrednio z platformy steam lub otrzymalem giftem :(


Myślę że jak opiszesz zaistniałą sytuację, podasz login, hasło i maila to bez problemów przywrócą Ci dostęp do konta. Uważam, iż panowie z Valve przychylnie podchodzą do takich spraw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 22:36, ArkStorm napisał:

Myślę że jak opiszesz zaistniałą sytuację, podasz login, hasło i maila to bez problemów
przywrócą Ci dostęp do konta. Uważam, iż panowie z Valve przychylnie podchodzą do takich
spraw :)

W kwestii kupowania CDKeyów na aukcjach internetowych są bezlitośni. Możesz próbować ale wątpię czy to coś da. Złamałeś zasadę to licz się z konsekwencjami.
@Crew, sprawę to on przegra na 100%, bo nie dotrzymał zasad umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglibyscie mi wytlumaczyc skad sprzedajacy biora te CD-Keye? Bo chyba nie u oficjalnego sprzedawcy Valve na wschodnia Europe, wtedy nie bylyby takie tanie. Czesc moze jest nielegalnie zdobywana, dlatego nie dziw, ze Valve potepia osoby nabywajace te klucze, no ale chyba nie wszyscy sprzedawcy tak robia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 23:32, kuba9876543210 napisał:

Moglibyscie mi wytlumaczyc skad sprzedajacy biora te CD-Keye? Bo chyba nie u oficjalnego
sprzedawcy Valve na wschodnia Europe, wtedy nie bylyby takie tanie. Czesc moze jest nielegalnie
zdobywana, dlatego nie dziw, ze Valve potepia osoby nabywajace te klucze, no ale chyba
nie wszyscy sprzedawcy tak robia?

Skąd? Duża cześć jest nielegalnie zdobywana. Są jeszcze ludzie, którzy kupują pudełkową, sprzedają osobno cdkey, a następnie pudełka bez informacji o tym, że cdkey jest już zarejestrowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale wszyscy tak robia? To czemu jest np. na allegro sporo sprzedawcow, ktorzy maja bardzo dobra opinie?
Gdyby oni te keye generowali i sprzedawali zanim znajda sie w pudelku i ktos trafi na "zuzytego" keya, to szybko nadszarpali by swoja reputacje, a niektorzy sporo tego sprzedaja...
Tak czy siak wole nie ryzykowac - kluczy jeszcze nie kupowalem i raczej nie bede ;) Poki co tylko jedno konto kupilem na allegro (trafila sie niezla okazja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ się uczepiłeś tych steam key`ów. Kolega przecież napisał, że gry ma pudełkowe , zakupione przez usługę steam i otrzymane jako prezent.
Zresztą ja mam większość gier ze stam key`ów i nic się nie dzieje z kontem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 07:55, Crew_900 napisał:

Ależ się uczepiłeś tych steam key`ów. Kolega przecież napisał, że gry ma pudełkowe ,
zakupione przez usługę steam i otrzymane jako prezent.
Zresztą ja mam większość gier ze stam key`ów i nic się nie dzieje z kontem

Alehor napisał: "Jako że CSa, CSS i L4D2 nabyłem właśnie poprzez podany mi klucz... no to mogę mieć z tym mały problem o ile poprawnie to interpretuję." Ja to rozumiem jako zakup samego cdkeya.

I się Crew nie zdziw pewnego dnia gdy zobaczysz, że twoje konto zostało wyłączone, bo czasem takie brednie wypisujesz w tym temacie, że aż szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 23:22, meJKu napisał:

>@Crew, sprawę to on przegra na 100%, bo nie dotrzymał zasad umowy.


No nie pocieszaj mnie... na chwilę obecną nie otrzymałem odpowiedzi od supportu, jeszcze tak zapytam, czy w przypadku wyłączenia mojego konta powinienem otrzymać informacje o tym po przez e-mail?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 12:01, Alehor napisał:

> >@Crew, sprawę to on przegra na 100%, bo nie dotrzymał zasad umowy.

No nie pocieszaj mnie... na chwilę obecną nie otrzymałem odpowiedzi od supportu, jeszcze
tak zapytam, czy w przypadku wyłączenia mojego konta powinienem otrzymać informacje o
tym po przez e-mail?

Niekoniecznie, a na odpowiedź od support możesz czekać nawet do 14 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 00:17, kuba9876543210 napisał:

No ale wszyscy tak robia? To czemu jest np. na allegro sporo sprzedawcow, ktorzy maja
bardzo dobra opinie?


Kupują w jakimś kraju, gdzie np. L4D jest bardzo taki powiedzmy 2000 pudełek z grą, potem skanują keye i sprzedają na Allegro. Kody na Steam są "internacjonalne", a jak jest na innych platformach (Battle.net, EADM...) to nie wiem.

Alehor - Valve zwyczajnie nie ma jak udowodnić Ci, że kupiłeś gry jako key. Po to jest Steam, żeby pudełka były niepotrzebne, prawda? A co jeśli ty gdzieś zgubiłeś/wyrzuciłeś swoje pudełko? Nie mają prawa zbanować Ci konta z tyloma grami za samo podejrzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się