ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 12.10.2010 o 16:16, Feallan napisał:

Alehor - Valve zwyczajnie nie ma jak udowodnić Ci, że kupiłeś gry jako key. Po to jest
Steam, żeby pudełka były niepotrzebne, prawda? A co jeśli ty gdzieś zgubiłeś/wyrzuciłeś
swoje pudełko? Nie mają prawa zbanować Ci konta z tyloma grami za samo podejrzenie.


Dokładnie !!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 16:16, Feallan napisał:

Alehor - Valve zwyczajnie nie ma jak udowodnić Ci, że kupiłeś gry jako key. Po to jest
Steam, żeby pudełka były niepotrzebne, prawda? A co jeśli ty gdzieś zgubiłeś/wyrzuciłeś
swoje pudełko? Nie mają prawa zbanować Ci konta z tyloma grami za samo podejrzenie.


Dla nich wystarczy że nie podeśle im skanów cd-key''i, a właśnie trzech mi brakuje, szkoda tylko że na aukcjach sprzedawcy zapewniają że "klucze są w 100% legalne" i ich zakup nie może ci zaszkodzić... wysłałem zdęcia keyi do L4D i Orange-boxa oraz pudełek z wszystkich gier retailowych zarejstrowanych na steamie. Mam nadzieje że odzyskam konto tak jak kolega z tego tematu http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=60779&u=13. ciekawi mnie jak się wybronił mimo iż keye zakupił na aukcji. Mam też pewne podejrzenie żę valve mogło uznać za nieuczciwe zdobycie przezemnie blisko 90 achivmentów w TF2 w przeciągu dwóch godzin zdobytych na przystosowanym do zdobywania achivmentów serverze. Takie zatrzęsienie osiągnięć na pewno wywołało podejrzenia. Sam nie wiem co robić. Korzystam z platformy steam od 4 lat (to konto ma 2 lata) i nigdy nie spodziewał bym się że spotka mnie coś takiego ze strony Valve. Czuję się ograbiony, moja wieloletnia kolekcja została mi odebrana z nieznanych mi bliżej powodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 17:18, Alehor napisał:

Dla nich wystarczy że nie podeśle im skanów cd-key''i, a właśnie trzech mi brakuje


Podeślij te co masz i powiedz, że kilka zgubiłeś. Muszą Ci odblokować to konto.

>Mam nadzieje że odzyskam konto tak jak kolega

Dnia 12.10.2010 o 17:18, Alehor napisał:

z tego tematu http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=60779&u=13. ciekawi mnie jak się
wybronił mimo iż keye zakupił na aukcji.


Chyba niepotrzebnie się martwisz. Wszelakie supporty bywają mało komunikatywne, ale rzadko są złośliwe.

Normalnie się wybronił. Nie masz obowiązku przechowywania karteczki z kluczem. Co najwyżej MOŻESZ ją przechowywać, żeby mieć zabezpieczenie w przypadku zniknięcia gry.

Dnia 12.10.2010 o 17:18, Alehor napisał:

Mam też pewne podejrzenie żę valve mogło uznać
za nieuczciwe zdobycie przezemnie blisko 90 achivmentów w TF2 w przeciągu dwóch godzin
zdobytych na przystosowanym do zdobywania achivmentów serverze.


A tu się nie wypowiadam, nie znam się na tym. Może to i nieuczciwe, ale powinni wyzerować Ci achievementy, a nie masę gier zabierać... Jak wyglądało to zdobywanie na specjalnym serwerze?

Zresztą jeśli dostałeś bana za to, to na pewno zrobił to jakiś bot, Valve nie może pilnować czy 20 milionów użytkowników Steamia nabija acziwki tak jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 17:36, Feallan napisał:

Jak wyglądało to zdobywanie na specjalnym
serwerze?


Raczej nie można tego uznać za nielegalne, poprostu serwer był tak przystosowany że stwarzał okazje wymagane do otrzymania poszczególnych achivmentów, a wszystko to w deathmatchowej oprawie. Ale fakt faktem, TAKA ilość osiągnięć zdobytych w tak krótkim czasie na pewno wywołało podejrzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 17:50, Alehor napisał:

Ale fakt faktem, TAKA ilość osiągnięć zdobytych w tak krótkim czasie na pewno
wywołało podejrzenia.


E tam. Nikt tego w Valve nie kontroluje. Nie da się. Chyba że jakieś boty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 17:18, Alehor napisał:

ciekawi mnie jak się wybronił mimo iż keye zakupił na aukcji. Mam też pewne podejrzenie żę valve mogło uznać

W wielu aukcjach sprzedawcy deklarują, że mają skany oryginalnych CD keyówi. Może nie kłamią:)

Dnia 12.10.2010 o 17:18, Alehor napisał:

za nieuczciwe zdobycie przezemnie blisko 90 achivmentów w TF2 w przeciągu dwóch godzin

A jest w umowie coś o Achikach?

Dnia 12.10.2010 o 17:18, Alehor napisał:

Czuję się ograbiony, moja wieloletnia kolekcja została mi odebrana z nieznanych mi bliżej powodów.

No to mam nadzieję, że odpowiednio wyżaliłeś się Support''owi...od tego jest.

PS A z tym key'' ami to to nie jest tak, że "brakuje im". Valve to nei policja, nie szukają sobie roboty. Musi ktoś inny próbować zarejestrować grę i zgłosić Suportowi, że się nie da (i udowodnić co trzeba). Zakładam , że skoro key''e "weszły" nie okazało się po czasie, że są generowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak sprzedawcy od których kupiłeś key mają skany ich to powiedz, żeby dali skana. Ja wczoraj miałem dziwny i jedyny przypadek mianowicie gdy chciałem włączyć CS:S niby wszystko ok ZONK - Serwery steam są zajęte bla bla bla... I tak przez 1 godz nie mogłem włączyć, żadnej gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 00:01, Alehor napisał:

No ślicznie, chcą żebym im teraz wysłał scan keya z CSS który zakupilem na allegro 3
tygodnie temu...

Lepiej uważać na takie aukcje. Często jest tak, że klucze są ok, ale pochodzą np. z Azji. Valve bardzo nie lubi takich numerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że sprzedawca chce współpracować jednak key kupiłem blisko 3 tygodnie temu a konto zabowali mi 3 dni temu - on już dawno wywalił skany... teraz szukamy sensownego rozwiązania bądz rekompensaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 11:14, Alehor napisał:

Problem polega na tym że sprzedawca chce współpracować jednak key kupiłem blisko 3 tygodnie
temu a konto zabowali mi 3 dni temu - on już dawno wywalił skany... teraz szukamy sensownego
rozwiązania bądz rekompensaty

Nawet nie wiesz jak łatwo jest rozpoznać czy klucze pochodzą z jakiś generatorów. Jeśli ich sprzedawca używał, jesteś w dupie. Myślę, że dlatego chcą skana akurat tej gry. I wiesz, że to nie wystarczy? Do skana musisz dołączyć osobną karteczkę z nazwą konta oraz numerem twojego zgłoszenia do supportu, nie wiem jak to zrobisz nie posiadając fizycznie tej karteczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co w razie gdy ktoś da mi "Gifta" ?
Bo jako tako klucza nie dostaje, jedynie jak dobrze pamiętam potwierdzenie na adres e-mail ? Że dodano grę do mojego konta steam ?

Ja np mam Gifty w większości czyli CSSource,KFloor,MEdge,Stalker:CC

I jedynie Race 07 i L4D2 mam fizyczne kartki z CD-Keyem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 11:55, Soniaczek87 napisał:

A co w razie gdy ktoś da mi "Gifta" ?
Bo jako tako klucza nie dostaje, jedynie jak dobrze pamiętam potwierdzenie na adres e-mail
? Że dodano grę do mojego konta steam ?

Ja np mam Gifty w większości czyli CSSource,KFloor,MEdge,Stalker:CC

I jedynie Race 07 i L4D2 mam fizyczne kartki z CD-Keyem.


jeśli gifty nie były zakupione przez obciążone karty kredytowe i nie było żadnych problemów z płatnoscią to nie masz co sie martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 11:55, Soniaczek87 napisał:

A co w razie gdy ktoś da mi "Gifta" ?

Z prezentami nie masz się co martwić, chyba, że kupujesz je na allegro. Jak już napisał kolega wyżej, sprzedawca może kupować takie prezenty poprzez kartę kredytową, później może bez problemu cofnąć płatność i w rezultacie nie masz ani pieniędzy, ani konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, otóż gdy na przykład kupię grę COUNTER STRIKE
ANTHOLOGY to czy będzie możliwość odfajkowania, bądź poprostu nie dodania do konta takich zbędnych gier jak
Day of Defeat
Deathmatch Classic
Ricochet
które są zawarte w CD-Key''u?? aby mieć poprostu czystego CS:CZ i CS 1.6 bez innych zbędnych dodatkow na koncie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 18:55, Alehor napisał:

Mam pytanko, otóż gdy na przykład kupię grę COUNTER STRIKE
ANTHOLOGY to czy będzie możliwość odfajkowania, bądź poprostu nie dodania do konta takich
zbędnych gier jak
Day of Defeat
Deathmatch Classic
Ricochet
które są zawarte w CD-Key''u?? aby mieć poprostu czystego CS:CZ i CS 1.6 bez innych zbędnych
dodatkow na koncie?


Powinna być taka możliwość. Przynajmniej była taka możliwość w przypadku Orange Boxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 18:55, Alehor napisał:

Mam pytanko, otóż gdy na przykład kupię grę COUNTER STRIKE
ANTHOLOGY to czy będzie możliwość odfajkowania, bądź poprostu nie dodania do konta takich
zbędnych gier jak
Day of Defeat
Deathmatch Classic
Ricochet
które są zawarte w CD-Key''u?? aby mieć poprostu czystego CS:CZ i CS 1.6 bez innych zbędnych
dodatkow na koncie?

Będziesz je miał przypisane do konta, ale nie musisz instalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 19:02, Dared00 napisał:

Będziesz je miał przypisane do konta, ale nie musisz instalować.


nie o to chodzi, po prostu nie chce takiego zbędnego syfu na moim nowym koncie(taka moja fanaberia) i dlatego tylko pytam czy jest to możliwe by owego syfu nie podczepiać do całej reszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 19:12, Alehor napisał:

> Będziesz je miał przypisane do konta, ale nie musisz instalować.

nie o to chodzi, po prostu nie chce takiego zbędnego syfu na moim nowym koncie(taka moja
fanaberia) i dlatego tylko pytam czy jest to możliwe by owego syfu nie podczepiać do
całej reszty

Tak jest możliwe. Tylko jaki jest sens? Tracisz tylko gry bezpowrotnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się