ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 27.09.2011 o 12:36, Kadaj napisał:

Steam zapisuje na serwerze jedynie stany gier objętych funkcjonalnością Steam Cloud.
Innych musisz poszukać na swoim dysku - ich lokalizacja zależy od konkretnej gry.


A które tytuły są tym objęte:
mi w szczególności chodzi o te tytuły: Deus Ex; Human Revolution,Warhammer 40,000 Space Marine,Mafia II,Metro 2033,Dungeon Siege III.

Dnia 27.09.2011 o 12:36, Kadaj napisał:

Erm? A jest? Ja to robiłem jakieś 2 miesiące temu, wystarczyło odebrać maila i wpisać
kod.

Kolega męczył się z tym ok.24 h,instalował od nowa w7 ultimate 64 bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 12:58, lis_23 napisał:

mi w szczególności chodzi o te tytuły: Deus Ex; Human Revolution,Warhammer 40,000 Space
Marine,Mafia II,Metro 2033,Dungeon Siege III.

Steam Cloud obejmuje głównie gry z trybem multiplayer. Z tego co wiem Deus ex, metro 2033 i mafia II mają zapisane stany gry na dysku twardym, w folderze steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2011 o 13:02, Darkstar181 napisał:

Steam Cloud obejmuje głównie gry z trybem multiplayer. Z tego co wiem Deus ex, metro
2033 i mafia II mają zapisane stany gry na dysku twardym, w folderze steam.


Tam nie znalazłem nic,save do Metro 2033 są w dokumentach,do Mafi II i Deus Ex nie ma nigdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 12:58, lis_23 napisał:

A które tytuły są tym objęte:

Możesz to sprawdzić wchodząc na zakładkę gry w sklepie, tam w szczegółach będziesz miał czy Steam Cloud jest obsługiwany.


PS Do Mafii II: C:\Users\pleple\AppData\Local\2K Games

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 13:12, lis_23 napisał:

Tam nie znalazłem nic,save do Metro 2033 są w dokumentach,do Mafi II i Deus Ex nie ma
nigdzie.

Łatwo to można sprawdzić wchodząc w Library i zmieniająć widok na List View (środkowa ikonka). Wtedy widać przy grach ikonki chmurki, odpowiadające za obecność SteamCloud.

Gdzieś na forum Steama była lista gier z obsługą Steam Cloud. Jak znajdę w historii to wrzucę linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 14:14, Mordant napisał:

Łatwo to można sprawdzić wchodząc w Library i zmieniająć widok na List View (środkowa
ikonka). Wtedy widać przy grach ikonki chmurki, odpowiadające za obecność SteamCloud.

Chodzi o tę chmurkę? / fotki /
czyli,w tym przypadku nie muszę nic robić a save zostaną?

20110927143718

20110927143730

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 14:37, lis_23 napisał:

Chodzi o tę chmurkę? / fotki /
czyli,w tym przypadku nie muszę nic robić a save zostaną?

Tak, gry z obsługą SteamCloud trzymają sejwy na serverze Steama.
Ale na wszelki wypadek sprawdź, czy ta opcja jest włączona - PPM na grę > Properties > Updates, na samym dole zaznacz Enable Steam Cloud synchronization for <gra>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2011 o 14:48, Mordant napisał:

Ale na wszelki wypadek sprawdź, czy ta opcja jest włączona - PPM na grę > Properties
> Updates, na samym dole zaznacz Enable Steam Cloud synchronization for <gra>.


Dzięki,mam włączoną tę opcję
martwi mnie tylko ta Mafia II i brak save - znalazłem jeszcze to ale co tutaj miałbym skopiować aby zachować save?

20110927150027

20110927150035

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 15:00, lis_23 napisał:

martwi mnie tylko ta Mafia II i brak save - znalazłem jeszcze to ale co tutaj miałbym
skopiować aby zachować save?


Przeczytaj PS z mojego poprzedniego posta. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem:
w poniedziałek będę miał nowy system na nowym dysku,niestety,nie mogę sobie przypomnieć hasła do mojego konta steam
mam tylko nazwę konta i adres kontaktowy
czy nazwa konta to to samo,co nazwa użytkownika Steam?
mogę jakoś odzyskać hasło lub zamienić je na nowe? - niby jest taka opcja na steam,ale trzeba podać stare hasło ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 08:58, Mordant napisał:

Nazwa konta to nazwa, przez którą można Cię dodać do listy znajomych. Jak jesteś zalogowany
na Steamie, widnieje w prawym górnym rogu: xxxx''s Account (zarówno na stronie jak i
w programie).


Nie do końca - nick w Społeczności można zmienić niezależnie od loginu, ja na przykład mam inny login, a inny nick w Społeczności. Chociaż, jeśli niczego się nie zmieni, to jest chyba tak jak piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn?
we wtorek na nowym kompie,nowym systemie zainstaluję Steam - co będę musiał podać aby odzyskać swoje obecne konto?
adres emaill i hasło?
czy także nazwę konta?

P.S:FAQ jest po angielsku,czyli nie dla mnie ;)

PS2:
" Do Mafii II: C:\Users\pleple\AppData\Local\2K Games "
tego to znaleźć w ogóle nie mogę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 13:03, Minamir napisał:

Nie do końca - nick w Społeczności można zmienić niezależnie od loginu, ja na przykład
mam inny login, a inny nick w Społeczności. Chociaż, jeśli niczego się nie zmieni, to
jest chyba tak jak piszesz.

Tak jak napisałem. Nick w Community jest wyświetlany w *lewym* rogu na liście znajomych. Nazwa konta w prawym górnym w głównym oknie (tam gdzie można wybrać zakładki Store, Library, News, Community) / na stronie.
Naszym ustawionym nickiem nie można dodać kogoś do friendlisty, jedynie przez nazwę konta / email (oraz stronę z custom id, ale nie o tym mowa).

Zresztą, we wrzuconym obrazku widać o czym mówię. Czerwono zakreślona nazwa konta, we friendliście własny nick.
Góra strona www, dół główne okno steama, prawo friendlista.

@lis_23
Na tej stronie (na dole) możesz wybrać inny język, jeżeli akurat nie znasz angielskiego. Polskiego niestety nie ma.
Specjalnie dla Ciebie sam sprawdziłem jak to wygląda i po kliknięciu na [Retrieve a lost account] mamy parę opcji odzyskania konta - przez nazwę konta, email na który jest zarejestrowane konto lub użyty CDKey.

A co do Mafii, wklej to w pasek adresu:
Vista?/7: C:\Users\NazwaUżytkownika\AppData\Local\2K Games\
XP: C:\Documents and Settings\NazwaUżytkownika\Local Settings\Application Data\2K Games

20111002153922

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.10.2011 o 15:42, Mordant napisał:


@lis_23
Na tej stronie (na dole) możesz wybrać inny język, jeżeli akurat nie znasz angielskiego.
Polskiego niestety nie ma.
Specjalnie dla Ciebie sam sprawdziłem jak to wygląda i po kliknięciu na [Retrieve a lost
account] mamy parę opcji odzyskania konta - przez nazwę konta, email na który jest zarejestrowane
konto lub użyty CDKey.

Też brzmi troszeczkę skomplikowanie ;)
w kwestii fotki: ja mam tylko to u góry po prawej / konto /,tego drugiego niżej po prawej nie mam
chodziło mi o to,co będę musiał zrobić na nowym kompie,nowym systemie; instaluję Steam i co dalej?
co będę musiał wpisać żeby mieć obecne konto?
aha,gry mam zostawić tak jak jest obecnie/,potem będzie je trzeba instalować od nowa na nowym systemie?
czy będą jakieś problemy? - pamiętam ze z rok,półtora temu chciałem ponownie zainstalować DoW II i gra nie chciała się instalować z płyty tylko ściągała się ze Steam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 15:42, Mordant napisał:

Naszym ustawionym nickiem nie można dodać kogoś do friendlisty, jedynie przez nazwę konta
/ email (oraz stronę z custom id, ale nie o tym mowa).


Hm, znajomy z pewnego forum dodał mnie do listy znajomych mimo że nie podawałem mu ani loginu, ani maila. Chyba że sam wszedł przez ten customID, bo jest taki sam jak mój nick w community.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 16:17, lis_23 napisał:

chodziło mi o to,co będę musiał zrobić na nowym kompie,nowym systemie; instaluję Steam
i co dalej?
co będę musiał wpisać żeby mieć obecne konto?

Po instalacji po prostu się logujesz. Z tym, że najprawdopodobniej dostaniesz na maila wiadomość od SteamGuarda (domyślnie aktywny), aby autoryzować nowego kompa. Bodaj musisz przekopiować kod w okno logowania. Nie pamiętam za bardzo.

Dnia 02.10.2011 o 16:17, lis_23 napisał:

aha,gry mam zostawić tak jak jest obecnie/,potem będzie je trzeba instalować od nowa
na nowym systemie?
czy będą jakieś problemy?

Jeżeli zostawisz katalog Steama to gry zostaną i nie trzeba będzie ich jeszcze raz ściągać. Powinny chodzić bez problemu.
Jeżeli skasujesz folder Steama to radziłbym najpierw odinstalować wszystkie gry, żeby później nie było cyrków z liczbami aktywacji gier (jeżeli jakieś posiadają taki DRM).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 17:18, Mordant napisał:

Po instalacji po prostu się logujesz.


No i oto mi chodzi,co będę musiał wpisać logując się?
nazwę konta?,czy ona się pojawi dopiero po zalogowaniu się? / chyba tak,o ile pamiętam /
czyli,będę musiał wpisać adres email i hasło?

Dnia 02.10.2011 o 17:18, Mordant napisał:

Jeżeli zostawisz katalog Steama to gry zostaną i nie trzeba będzie ich jeszcze raz ściągać.
Powinny chodzić bez problemu.
Jeżeli skasujesz folder Steama to radziłbym najpierw odinstalować wszystkie gry, żeby
później nie było cyrków z liczbami aktywacji gier (jeżeli jakieś posiadają taki DRM).


Tzn?,mam skopiować cały katalog Steam z C:/pliki programów (x86)?
będę miał nowy dysk twardy i nowy system / seven zamiast visty /,mogę ten katalog skopiować na zewnętrzny dysk twardy,później miałbym zainstalować Steam na nowym systemie i dysku i po prostu wkleić do C:/pliki programów skopiowany wcześniej katalog Steam,tak?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 18:58, lis_23 napisał:

No i oto mi chodzi,co będę musiał wpisać logując się?
nazwę konta?,czy ona się pojawi dopiero po zalogowaniu się? / chyba tak,o ile pamiętam /
czyli,będę musiał wpisać adres email i hasło?

Do logowania jest potrzebna nazwa konta i hasło.

Jeżeli nie pamiętasz któregoś, to wcześniej pisałem jak można je odzyskać.

Dnia 02.10.2011 o 18:58, lis_23 napisał:

Tzn?,mam skopiować cały katalog Steam z C:/pliki programów (x86)?
będę miał nowy dysk twardy i nowy system / seven zamiast visty /,mogę ten katalog skopiować
na zewnętrzny dysk twardy,później miałbym zainstalować Steam na nowym systemie i dysku
i po prostu wkleić do C:/pliki programów skopiowany wcześniej katalog Steam,tak?.

Jeżeli nie chcesz od nowa ściągać gier/updatów to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.10.2011 o 19:11, Mordant napisał:


Jeżeli nie chcesz od nowa ściągać gier/updatów to tak.


Yhy - 3 godziny kopiowania,prawie 80 GB ...
a myślałem,że wystarczy po prostu zainstalować Steam na nowym kompie i grać ...
rozumiem,że jak skopiuję ów katalog Steam i wkleję go do programów na nowym systemie i dysku to sejvy zapisane w tej chmurce zostaną?
a gdybym tego nie zrobił?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się