ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Ja właśnie sobie niedawno konto w banku otworzyłem, mam kartę debetową i sporo pieniędzy na niej a mimo to Steam odrzuca moją płatność.
To pewnie przez to, że nie używałem karty jeszcze, przynajmniej tak mi się wydaje o0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 11:06, BartekSteam napisał:

Ja właśnie sobie niedawno konto w banku otworzyłem, mam kartę debetową i sporo pieniędzy
na niej a mimo to Steam odrzuca moją płatność.
To pewnie przez to, że nie używałem karty jeszcze, przynajmniej tak mi się wydaje o0

Możliwe, że nie ustawiłeś sobie limitów na transakcje internetowe. W mbanku czy ING zanim można w ten sposób korzystać z karty należy ustalić limit dla takich transakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, teraz dopiero zauważyłem, że musiałem wejść w "Activate New Card" na moim koncie ...
No nic, wypróbuję zaraz bo trzeba ksiązkę kupić do szkoły hehe :P
Dzięki za szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Steam zawsze gdy pierwszy raz uruchamia się grę (pierwsze uruchomienie danej gry w ogóle, np. zaraz po zakupie i ściągnięciu) musi instalować DX i inne cuda (rekord - RF Guerrilla, gdzie instalował mi DX, Visual C++ Runtime Libraries i klienta GFWL)? Bo tak na chłopski rozum, powinien chyba najpierw sprawdzić, czy w ogóle jest konieczne instalowanie czegokolwiek, tak, jak robiły dawniej instalatory (m.in. wykrywały zainstalowaną wersję Directa i instalowały go tylko w przypadku, gdy to było konieczne), może z wyjątkiem tych od EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież sprawdza czy jest, może wyglądać jak instalacja ale to najpierw sprawdza. Direct sprawdza czy są aktualne biblioteki, potem ten Runtime, pamiętaj, że ten Runtime ma dużo wersji. U mnie jak do tej pory tyle tego jest i nie wiem po co to jest.

20110907183438

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, trwa to za długo, jak na samo sprawdzanie. Poza tym komunikat w okienku Steama nie pozostawia żadnych wątpliwości, za każdym razem jest tam napisane "Trwa instalacja...". A jest to tym bardziej wkurzające, że próbowałem zagrać w demo Cloning Clyde, które po zainstalowaniu DX uruchomiło się w kilka sekund, a Steam instalował DX kilka dobrych minut (raczej więcej, niż 5, bliżej 10). I tak przy każdej grze, dobrze, że tylko przy pierwszym uruchomieniu, ale tak czy inaczej - wkurza (nic, tylko czekaj - czekaj, aż gra się pobierze, czekaj, aż Steam zainstaluje to i owo, a jak Ci nie daj Boże po zakupie gry wyskoczy, że serwery Steam są zajęte, to można berserka dostać ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To miej pretensje do twórców tych gier. Kupisz grę która nie wymaga steama to samo się robi, teraz tak jest w każdej grze. U mnie to się wszystko robi w ciągu jednej minuty widocznie masz, miałeś jakieś braki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Najprawdopodobniej wystąpił błąd inicjowania lub aktualizacji transakcji. Odczekaj chwilę i spróbuj ponownie lub skontaktuj się z działem pomocy technicznej."
Jak długo będzie ten komunikat wisieć? Nie mogę sobie NFS kupić :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 23:39, Mordant napisał:

"Najprawdopodobniej wystąpił błąd inicjowania lub aktualizacji transakcji. Odczekaj chwilę
i spróbuj ponownie lub skontaktuj się z działem pomocy technicznej."
Jak długo będzie ten komunikat wisieć? Nie mogę sobie NFS


Godzina coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie pograć w Shogun 2 Total War po długiej przerwie. Jednak steam bezpowrotnie od kilku dni mi odmawia włączenia tej gry. Piszę ciągle że gra jest w tej chwili nie dostepna i żeby spróbować ponownie za chwile. 4 dzień czekam a dalej gry nie mogę włączyć co mam zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2011 o 18:39, sylwasss napisał:

Chciałem sobie pograć w Shogun 2 Total War po długiej przerwie. Jednak steam bezpowrotnie
od kilku dni mi odmawia włączenia tej gry. Piszę ciągle że gra jest w tej chwili nie
dostepna i żeby spróbować ponownie za chwile. 4 dzień czekam a dalej gry nie mogę włączyć
co mam zrobić ?


Problem występuje tylko przy tej grze czy przy wszystkich? Jak to pierwsze to sprawdź spójność plików gry, a jak to drugie - przeinstaluj Steama (usuń wszystko z katalogu Steama poza folderem steamapps i plikiem steam.exe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2011 o 18:59, Mercuror napisał:

Problem występuje tylko przy tej grze czy przy wszystkich? Jak to pierwsze to sprawdź
spójność plików gry, a jak to drugie - przeinstaluj Steama (usuń wszystko z katalogu
Steama poza folderem steamapps i plikiem steam.exe).


Działa, pomogło sprawdzenie spójności plików gry. Okazało się że brakowało exe-ka. Steam dociągnał co miał dociągnąc i gra się uruchomiła. Dziękuje za pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to ojro na Steam''ie już by zarobili na mnie kupę kasy, a tak to nie mnie pocałują w (_!_) Nic nie kupiłem i nie kupię. Red Orchestra 2 z 20% rabatem i wychodzi o 40zł drożej niż kupienie pudełkowego wydania z gram.pl. FAIL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2011 o 14:19, luzac napisał:

Bo na Steamie kupuje się przy przecenach rzędu 75%-90%. Wtedy widać różnicę!

Tak, tylko że w przypadku pre orderów z dodatkowym "czymś", pal sześć jeśli to będzie broń / dodatek broni etc, które są tylko na Steam''ie to jestem skazany na kupienie drożej albo wcale.

Teraz tak pomyślałem.. A Origin? Jakiej waluty używa? <googluje>


EDYTA: Złotówki.. Trzeba założyć konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2011 o 15:57, Stalker69 napisał:

Tak, tylko że w przypadku pre orderów z dodatkowym "czymś", pal sześć jeśli to będzie
broń / dodatek broni etc, które są tylko na Steam''ie to jestem skazany na kupienie drożej
albo wcale.

Ciekawe podejście, albo kupuję najbardziej wypasioną wersję albo wcale nie kupuję. Zgaduję, że nie masz samochodu, bo przecież na te z najwyższej półki Cię nie stać? ;)

Miłego korzystania z Origin i promocji ograniczonych regionalnie tylko do North America :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2011 o 16:06, Mercuror napisał:

Ciekawe podejście, albo kupuję najbardziej wypasioną wersję albo wcale nie kupuję. Zgaduję,
że nie masz samochodu, bo przecież na te z najwyższej półki Cię nie stać? ;)

Hah, masz rację. Tzn, źle się wyraziłem. Miałem na myśli, że nie ma alternatywy dla pre ordera z dodatkami. Albo na Steamie albo wcale.

Dnia 13.09.2011 o 16:06, Mercuror napisał:

Miłego korzystania z Origin i promocji ograniczonych regionalnie tylko do North America
:)

Taaak.. Dzięki za to info ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie używałam Steama od ho ho i jeszcze trochę i mam teraz problem. Za nic nie mogę ustawić sobie nowego hasła, a starego nie pamiętam. Kod weryfikacyjny wpisuję, na pytanie odpowiadam, daję nowe hasło i błąd. Próbowałam poprzez wprowadzenie klucza z Lost Planet, który przypisywałam do swojego konta daaawno temu, ale też wywala jakiś błąd :/ Kwestia Steama czy u mnie jest coś nie tak?

EDIT: nvm, pytanie było złe x_X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się