ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 26.08.2011 o 12:53, KrzysztofMarek napisał:

Kupiłem grę, dostarczono mi ją za opłatą do domu, ale grać nie mogłem wtedy, kiedy chciałem,
tylko wtedy, kiedy Steam ogłosi premierę.


Czyli wiesz, jak się poczuły na przykład osoby zamawiające Wiedźmina 2 i otrzymujące grę przed premierą? Co prawda Steama nie było, ale był system zabezpieczający i sprawdzający datę na serwerze zewnętrznym. To samo przy Dragon Age 2. O zabezpieczeniach typu StarForce nie wspomnę.

Deus Ex jako zintegrowany ze SteamWorks (dzięki czemu masz achievementy, bo nie wiem czy Cloud też jest, ale jak jest masz zapisy gry przechowywane na serwerze zewnętrznym) miał premierę w określonych regionach dokładnie w tym samym czasie. Jeśli napisane jest, że premiera tego i tego dnia, to będzie tego i tego dnia.

Steam monitoruje tylko oprogramowanie z nim związane, czyli gry. Żebyś na przykład nie musiał samodzielnie szukać łatek. Zlinczujmy ich za to, że dbają o aktualizację produktów. Adres mailowy jest ukryty, a informacje dostajesz na niego tylko, kiedy ktoś próbuje wejść na Twoje konto. Wstyd i hańba! Żeby producent/dystrybutor informował Cię, kiedy ktoś chce Cię okraść! Za kogo oni się mają? ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 13:05, astradamus napisał:

/.../> Męczysz swoimi wypocinami, po pierwsze "Ja płacę, ja wymagam" a nawet nie czytasz tego
co jest napisane na opakowaniu. A na opakowaniu od gry napisane drukowanymi literami
"Uwaga! Produkt podlega obowiązkowi zaakcentowania Umowy użytkownika steam("SSA"). Uruchomienie
gry wymaga jej wcześniejszej aktywacji internetowej poprzez rejestracje na koncie steam
i zaakceptowaniu SSA. Z umową można się zapoznać przed dokonaniem zakupu pod adresem

Spoiler

www.steampowered.com./agreement

. Jeżeli nie zgaszasz się z warunkami SSA, zwróć
nierozpakowaną grę do dystrybutora zgodnie z obowiązującymi warunkami zwrotu towaru."

Owszem. Zamówiłem grę i kurier mi ją dostarczył do domu. Pokwitowałem, zapłaciłem, kurier poszedł a ja odpakowałem przesyłkę i przeczytałem. Ale nie postanowienia licencji, tylko to, co pisze na pudełku. Potem przeczytałem licencję w języku polskim i wyraziłem na nią zgodę. Potem była licencja po angielsku. Dlaczego? Ja nie muszę znać angielskiego, zresztą, po co druga licencja, skoro na piewszą wyraziłem zgodę? Zgodnie z polskim prawem, towary sprzedawane na terenie Polski muszą mieć instrukcję w języku polskim. Licencja, to nie instrukcja, ale jest ważniejsza od instrukcji.
I najważniejsze: dlaczego na stronie sprzedawcy nie ma informacji, że gra wymaga zaakceptowania dodatkowej umowy SSA? Kupujesz w ciemno i dopiero jak dostaniesz towar do ręki możesz reklamować? Nie i jeszcze raz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 13:08, Deathscythe napisał:

/.../>
Czyli wiesz, jak się poczuły na przykład osoby zamawiające Wiedźmina 2 i otrzymujące
grę przed premierą? /.../

Wiem. Ja zamówiłem Wieźmina 2 i dostałem przed premierą. Czy taka odpowiedź Ci starczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 12:53, KrzysztofMarek napisał:

Nie podoba mi się to, że musiałem zgodzić się na ściągnięcie programu ( marne 129 MB)
na swój komputer, musiałem zgodzić się na nadzorowanie mojego komputera (szczegóły możesz
sam sobie znaleźć) i to wszystko dla "mojego dobra"? No, w końcu niedługo kupuję nowy
komputer, a aktualny przeformatuje i już Steam straci kontrolę nad moim komputerem, ale
niesmak pozostał.

Ojejku, jaki ten Steam zły i potworny, przejmuje kontrolę nad komputerem! Ja tam widziałem tylko, że pyta się mnie, czy może przeskanować mi komputer w celu prowadzenia ankiety z zaznaczeniem, że informacje te nie zostaną nikomu przekazane i będą zebrane jednorazowo, ale co tam, ja o tym nie piszę, a Ty o swoim wypaczonym spojrzeniu na tego program owszem - a co za tym idzie, robisz mu antyreklamę, mimo iż jesteś użytkownikiem niecały jeden dzień i nie masz o nim bladego pojęcia poza tym, co zdążyłeś sobie uroić. Brawa za postawę godną dojrzałej jednostki społecznej.

Dnia 26.08.2011 o 12:53, KrzysztofMarek napisał:

Kupiłem grę, dostarczono mi ją za opłatą do domu, ale grać nie mogłem wtedy, kiedy chciałem,
tylko wtedy, kiedy Steam ogłosi premierę. No cóż, moja wina, było obejrzeć pudełko przed
kupnem, ewentualnie po zakupie odesłać nierozpieczętowane. A ja tak nie chcę. Nie chcę
podawać adresu meilowego, nie chcę godzić się na ograniczenie prywatności, nie chcę być
pilnowany, bo "mogę mieć pirata". I to mnie boli. Jeśli Ty chcesz godzić się na wszystko
- proszę bardzo. Ja płacę i jak płacę, to wymagam.

Jak Ty się musisz czuć korzystając z gram.pl? Tu też podawałeś swój adres mailowy, a mimo to udzielasz się tak długo, że osiągnąłeś własny tytuł. Pomyśl ile oni mają o Tobie informacji! I znają adres e-mail! O nie!
Ograniczenie prywatności? Rozwiń, bo póki co widzę same bzdury na ten temat + "a potwierdzenie znajdź sobie sam".
Steam nie pilnuje Cię "czy masz pirata" - nie zgłosi tego nigdzie, nawet gdyby jakimś cudem wykrył go na Twoim komputerze. Steam jest tylko gwarantem tego, że gry, które na nim są zarejestrowane są legalne. Nic więcej, żadnego pilnowania, czysta pasywna postawa.

Podsumowując, uprzedziłeś się do Steama, bo byłeś jednym na milion klientów, któremu zdarzył się błąd podczas tworzenia konta - błąd, z którym swoją drogą nie potrafiłeś sobie poradzić, tylko tak jakby na przekór czekałeś aż sam się rozwiąże, sam nie wiem po co. Więcej, jesteś jednym na miliard klientów, który zainteresował się licencją, ale już dokładniejszego zapoznania się z nią nie raczyłeś dokonać, więcej - uważasz, że są różnice w polskiej/angielskiej wersji językowej, a to, czego nie doczytałeś, dopowiadasz sobie sam, jak to z przejmowaniem kontroli nad komputerem.

Czytając Twoje posty czułem się jakbym czytał wypowiedź trolla, ale przecież wiem, że nim nie jesteś, bo za bardzo Cię z tego forum kojarzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2011 o 12:08, damlon napisał:

Możecie mi zdradzić co należy zrobić, aby móc grać w gry na Steam w trybie offline?

jak nie masz neta to sam się odpali ofline i w ustawieniach nie może byc zaznaczone nie zapisuj inforamacji o koncie na tym komputerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2011 o 12:08, damlon napisał:

Możecie mi zdradzić co należy zrobić, aby móc grać w gry na Steam w trybie offline?

Włączasz Steama, później w górnym menu wybierasz Steam -> Przejdź w tryb online (czy coś w tym stylu, po angielsku "Go Offline").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2011 o 19:44, Crew_900 napisał:

Promocja na wszystko co związane z Borderlands ;p -75 %


Tu mam pytanie o czteropak Bordera.

Czy jak go za mówię na siebie, to wszystkie klucze zostaną przypisane do mojego konta? Chciałbym to kupić i podzielić się ze znajomymi, ale nie wszyscy mają konta by dać im "gift".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2011 o 14:40, szmarcin napisał:

Czy jak go za mówię na siebie, to wszystkie klucze zostaną przypisane do mojego konta?
Chciałbym to kupić i podzielić się ze znajomymi, ale nie wszyscy mają konta by dać im
"gift".


Ke? By grać w gry ze Steama trzeba mieć konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2011 o 14:48, gogiell napisał:

Ke? By grać w gry ze Steama trzeba mieć konto.

Wiem, chodzi tylko o to, czy później mogą zrobić te konta, a ja już teraz mógłbym kupić klucze, potem im dać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2011 o 14:55, szmarcin napisał:

Wiem, chodzi tylko o to, czy później mogą zrobić te konta, a ja już teraz mógłbym kupić
klucze, potem im dać ;)

Możesz wysłać gifta na maila, wtedy ktoś kto nie ma konta Steam będzie musiał je utworzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 09:36, Crew_900 napisał:

Metro 2033 za 2,50 €. Naprawdę polecam fajna gra.

A wiesz może jak by szła na 2,53 GHz C2D, GF9600, 2GB RAM, XP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2011 o 12:08, damlon napisał:

Możecie mi zdradzić co należy zrobić, aby móc grać w gry na Steam w trybie offline?


Musisz jeszcze pozwolić Steamowi na zapamiętanie hasła do Twojego konta (trzeba zaznaczyć odpowiednią opcję w okienku logowania, sam się z trybem offline trochę borykałem, wystarczy przejrzeć temat parę stron wstecz), bo inaczej zamiast trybu offline wyskoczy Ci "piękny" komunikat błędu (bodajże "Wystąpił problem z siecią Steam...").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 18:40, Blackhand napisał:

> Możecie mi zdradzić co należy zrobić, aby móc grać w gry na Steam w trybie offline?


Musisz jeszcze pozwolić Steamowi na zapamiętanie hasła do Twojego konta (trzeba zaznaczyć
odpowiednią opcję w okienku logowania, sam się z trybem offline trochę borykałem, wystarczy
przejrzeć temat parę stron wstecz), bo inaczej zamiast trybu offline wyskoczy Ci "piękny"
komunikat błędu (bodajże "Wystąpił problem z siecią Steam...").

W aktualnej becie poprawiono to. Jeżeli masz aktualną Betę (tą z tradingiem), nie musisz zapamiętywać hasła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersje beta wszelkich programów już od bardzo dawna omijam baaardzo szerokim łukiem. Ktoś chce się bawić za darmo w beta testera albo ma parcie na posiadanie najnowszej dostępnej wersji programu - wolna droga, ale ja pasuję :).
Wyjdzie wersja finalna, to Steam sam mi się zaktualizuje, swoją drogą, wolę musieć wpisywać hasło, bo w ten sposób na pewno go nie zapomnę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 19:12, Blackhand napisał:

Wersje beta wszelkich programów już od bardzo dawna omijam baaardzo szerokim łukiem.
Ktoś chce się bawić za darmo w beta testera albo ma parcie na posiadanie najnowszej dostępnej
wersji programu - wolna droga, ale ja pasuję :).

Etam, Steamowe bety są w miarę stabilne i w sumie są bardziej dla oswojenia użytkowników z nowościami i daniem sobie tarczy na wypadek gdyby jednak coś jakimś cudem nie wypaliło, niż dla faktycznej eliminacji masy błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się